Zaloguj się, aby obserwować  
SinClers

Windows Seven - Temat Ogólny

4025 postów w tym temacie

Nie ma za co Cie zjechac.
Wypowiedz wywazona i nie krzywdzaca.
Win 7 ma dx 11 oraz o wiele lepsza obsloge wielordzeniowosci.
Dla takich maniakow gier jakim jestem, jest to najistotniejszy argument.
Postepu nie da sie obejsc o czym dokladnie wiesz.
Sam czekam z kupnem win 7, bo teraz jest kosmicznie drogi.
Moze na wiosne odrobinke stanieje ?
Z reszta i tak sie zdecyduje :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim Windows 7 widocznie stanieje to ośmiordzeniowce, 32GB RAM i 6TB HDD będzie średniej klasy sprzętem. Czy mylę się co do tego, że Windowsy wolno tanieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 20:11, SpecShadow napisał:

Zanim Windows 7 widocznie stanieje to ośmiordzeniowce, 32GB RAM i 6TB HDD będzie średniej
klasy sprzętem. Czy mylę się co do tego, że Windowsy wolno tanieją?


absolutnie się nie mylisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 19:41, KrzysztofMarek napisał:

> ...bo grasz tylko w wiedźmina to przetrwasz.
Na Win7 RC grałem nawet w Diablo. To pierwsze i chodziło doskonale. Ale już dodatek
Helfire się krzaczył.

Gry blizzarda to wyjątek, są elastyczne. A tak na marginesie to miażdżysz stereotyp gracza.

Dnia 06.11.2009 o 19:41, KrzysztofMarek napisał:

>/.../
> Porównajmy Win 95 do Win 2000 albo XP - zawsze wyjdą jakieś mankamenty.
Owszem, ale mam i Win 95, Win 98 SE, Win2000 i WinXP. O ile Win2000 i WinXP to spory
postęp w stosunku do Win98 i jeszcze bardziej w stosunku do Win95, to WinXP niewiele
się różni od Win2000.
Ja tam znawcą nie jestem, ale dla mnie Win7 też niewiele się różni od WinXP.

Też się specjalnie nie znam ale nawet jak bym nie chciał tego zauważyć że WIN 7 to błyskawica do w stosunku XP to jest to nie do pomyślenia. Chodź byłem uznawany tu za obrońcę XP to teraz przed siódemką nie broni go nic jak tylko to że działają na nim starocie. Odnoszę intuicyjne wrażenie, że najnowszy OS MS''u ma inną konstrukcję. Ekonomiczniej wykorzystuje zasoby twego komputera a to jest postęp, to jest to co miał Linux i ma a nigdy nie miały Windowsy i był plan zrobić to w Viście ale skończyło się na monstrualnym przeklętym i niedoszłym eksperymentem, którego ludzie tu zażarcie bronili. Po za tym jest wiele udogodnień gdzie w poprzednikach sie tego nie doczekaliśmy. Nie mówiąc o DX''ie który mi pomaga zmnniejszać lagi podczas grania w W3. Zauważyłem, też że system sam w sobie jest silniejszy pod względem wytrwałości. Miałem intensywną styczność z takimi Windowsami jak 95, 98, 98Se, ME, 2000, XP
i 95 była bardzo łatwa do popsucia. ledwo jakiś błąd, zwiech i trzeba było robić formata, podobnie ale już mniej miałem z kolejnym, ME może trochę mniej ale różnic dużo względem 98 nie było. 2000 to chyba największa klapa w historii windowsów i podejrzewam że vista jest nawet od tego lepsza. Kiedy nadszedł XP czasami odetchnąłem z ulgą ale kiedy coś majstrowałem albo instalowałem nie podpisane oprogramwanie(stery z c. WQHL) no to mogło się skończyć formatem.

Obecnie ino nim zatrzęsło i sądziłęm że też skończy się na formacie, nie chciał wejść do trybu awaryjnego ale wystarczyło uruchomić go 4 razy i się naprawił. Odnoszę wrażenie, że ma auto rehabilitację, regenerację. Tego windowsa będzie trudniej zniszczyć i nawet przez wirusy komputerwe. Co prawda słyszałem o luce w zabezpieczeniach ale sam system ma mocny fundament. Korci mnie aby już nie wracać do XP''ka i odrzałować te 300/400 zł na siódemkę. Zobaczę tylko jakie będą skutki skończenia się licencji RC i o tym pomyślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zainstalowałem sobie Windows 7 i muszę powiedzieć, że super jest zoptymalizowany . kaspersky 2010 działa super no i oczywiście nowa wersja tuneup 2010 co mnie zadowoliło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

, ME może trochę mniej ale różnic dużo względem

Dnia 07.11.2009 o 01:40, TetraGramaton napisał:

98 nie było. 2000 to chyba największa klapa w historii windowsów i podejrzewam że vista
jest nawet od tego lepsza.


Tu się z tobą ni zgodzę mimo że reszta jest ok. Według mnie to 2000 był świetnym systemem a ME porażką. 2000 był bardziej stabilny niż 98 i działał szybciej a ME to było 98 z dodanymi bajerami które tylko zaśmiecały system.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wyszedł 2000 słyszałem na niego nagonki większe niż obecnie na Viste.
Kiedy sam miałem z nim stycznośc przez około 4 lata na pracowniach i magazynach to dowiedziałem się jaka to jest lipa. Co 3 miesiące jakiś komputer miał przez niego formata.
Konsekwentnie sprawozdając 3 lata pracowałem na XP też w pracowni informatycznej i nie było żadnych problemów.
Zgodze się, mogłeś mieć ty fajnie i z tymi co mieli fajnie z Vistą ale to są wyjątki.
Nie dziwota, że za nie długo po 2000 wyszedł XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupić upgrade z Visty do Windows 7 i mam kilka pytań:

1) czy upgrade też daje taką wydajność i stabilność systemowi, jak podstawowy Windows 7, czy po prostu system będzie tylko trochę inaczej wyglądał?

2) w jaki sposób się to instaluje? Muszę zainstalować Vistę od nowa i wtedy na czysty system to zainstalować, czy mogę tak po prostu zainstalować na wszystkie programy, gry, pliki etc?

3) co się stanie, jeśli na Vistę BOX zainstaluję upgrade 7 OEM?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 01:40, TetraGramaton napisał:

>/.../ > Gry blizzarda to wyjątek, są elastyczne. A tak na marginesie to miażdżysz stereotyp gracza.
/.../

Ja!? Ja jestem przeciętnym graczem!
Ooo, moja mama to dopiero! Co prawda, tylko pasjansa, ale wiekowo, to ho, ho!
Takich, jak ja, jest trochę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z Win2000 się nie zgodzę, bardzo przyjemny system bardzo łatwy w administracji i stabilny, miałem go zarówno w domu, w szkole i obecnie w pracy, bardzo dobre i zgrabne połączenie Win98Se i NT w jedno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2009 o 17:37, blacklio2 napisał:

Z Win2000 się nie zgodzę, bardzo przyjemny system bardzo łatwy w administracji i stabilny,
miałem go zarówno w domu, w szkole i obecnie w pracy, bardzo dobre i zgrabne połączenie
Win98Se i NT w jedno

Mogę tylko potwierdzić. Ja ma go nadal na starym kompie i nie planuję wymiany na jakiś nowszy. Bo i po co, skoro przeznaczeniem kompa jest drukarka sublimacyjna do zdjęć (nie lubię dwóch drukarek na jednym kompie - zawsze jedna wpycha się jako pierwsza)? No i nie trzeba go aktywować ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie ktos czy klucze z wersji 32bit działają w wersji 64bit czy do kazdej wersji bitowej sa osobne klucze (chodzi mi oczywiscie o ta sama kategorie cenowa czyli 32bit home premium i 64 bit home premium).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 17:44, krl_krl napisał:

Pytanko - mam W7 64bit na jednej partycji a na drugiej multimedia, dokumenty i takie
tam. Potrzebuję na chwilę zainstalować W7 32bit. I teraz - mam tworzyć nową partycję
czy instalować 32bit na partycji z multimediami? Dałoby się to potem łatwo usunąć?

Napewno na instalacji na osobnej partycji bedzie duzo prosciej usunac, nie wiem jak 7 ale vista mi sie niechciala instalowac jak juz cos bylo na danej partycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.11.2009 o 17:44, krl_krl napisał:

Naprawdę potrzebuje odpowiedzi, więc jeśli ktoś wie - to ładnie proszę.

z danymi na partycji z multimediami nic sie nie stanie, wiec tworzyc nowej nie musisz. czy latwo sie poźniej usuwa? tak. pliki windowsowe wrzucasz do kosza. zostaje jeszcze wybor wersji przy starcie, ale i z tym latwo mozna sobie poradzic, np. programem easy bcd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam zamiar zmienic Windowsa XP na seven. Mam kilka pytan:

1.Czy warto dokonac zamiany?
2.Jak bedzie to z nowymi grami , beda dzialac ?
3.Jaka jest roznica miedzy 32 a 64 bitowym?
4.Czy moga zaistniec jakies komplikacje?

Moj komp:

Gtx280
4 GB ram
e8400 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogą zaistnieć komplikacje ze starszymi sterownikami do sprzętu.
Jeśli masz drukarkę bądź skaner - jak najbardziej.
Jaką jeszcze masz kartę dźwiękową ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 17:45, TetraGramaton napisał:

Mogą zaistnieć komplikacje ze starszymi sterownikami do sprzętu.
Jeśli masz drukarkę bądź skaner - jak najbardziej.
Jaką jeszcze masz kartę dźwiękową ?




Mam drukarke HP PSC 1400 a plyte glowna Asus P5QL - EM. Chcialbym sie tez dowiedziec czy beda normlanie dzialac gry i czy warto zmienic z XP na Seven

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2009 o 17:51, adrian_b1 napisał:

/.../ > Mam drukarke HP PSC 1400 a plyte glowna Asus P5QL - EM. Chcialbym sie tez dowiedziec
czy beda normlanie dzialac gry i czy warto zmienic z XP na Seven

Wiesz, zdania w tej kwestii są podzielone. Ja osobiście radziłbym Ci zmienić WinXP na Win7, ale dopiero wtedy, kiedy będziesz sobie kupował nowy komputer. Wcześniej, i zaznaczam, że to moje prywatne zdanie, nie warto. I po co się pytasz? Przecież i tak zmienisz na Win7, bo taka jest moda, bo jest to nowy system, "lepszy, wydajniejszy i bezpieczniejszy" od poprzedniego i tak dalej... tylko tak zawsze piszą. Pisali też przy okazji wyjścia Visty, która okazała się największą klapą Microsoftu. Win7 to Vista, "poprawiona i uzupełniona". I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować