Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Śmierć od zbyt długiego grania - dlaczego?

113 postów w tym temacie

Domek

Niedawno pisaliśmy o sprawie pewnego koreańskiego gracza, który po 10-dniowej sesji w kafejce internetowej pożegnał się z tym światem. Nie był to zresztą pierwszy przypadek tego typu. Sytuacja zaniepokoiła nawet tamtejszy Narodowy Ośrodek Badań Naukowych, który wydał tłumaczący ten fenomen raport.

Przeczytaj cały tekst "Śmierć od zbyt długiego grania - dlaczego?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak ten gościu umiał wytrzymać tyle czasu z czego on miał oczy? mnie po 4 godzinach juz tak oczy bolą ze musze skonczyc. a po 10 dniach ciaglego grania to chyba by mi zostaly same oczodoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dlugie granie to pprostu choroba, uzaleznienie !!!!!!!!
Co niektorzy powinni sie leczyc !
Takie jest moje zdanie


Pozdro "Khalid"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdłużej siedziałem cały dzień i noc przed komputerem(24h), wstając jedynie do WC...
Po takim czasie czułem się (brzydko mówiąc) jak szmata. Zwykła ścierka do podłogi. Niedojż, że zmęczony, głowa mnie bolała to jeszcze wydzielałem niemiły zapach (pot..)
Nie umiałbym wysiedzieć dłużej... Czułbym się ... nie... nic bym nie czuł... padł bym i nie wstał.
Grając w jakiegoś MMORPG nie trzeba się jeszcze wysilać zbyt mocno... Ale np. grając w FEAR (nawet na singlu) przez dłuższy czas, człowiek czuje się zmęczony. Dlaczego? Bo musi wysilać wzrok, mieć refleks i opierać się uczuciu strachu.
Ten naukowiec dobrze powiedział, lecz zakazać dorosłemu siedzenia ile się chce? To się wydaje śmieszne, ale mogłoby uratować wiele żyć. Można by wprowadzić coś, co po np. 4.5godz. grania nagle wyskakuje Pop-Up i informuje gracza -> *zapisz grę i wyłącz komputer, w przeciwnym wypadku sam się wyłączy* I jeśli nie wyłączyłby kompa, sam by się mu wyłączył z blokadą włączenia przez np. 3godz.
To byłby dobry pomysł, ale wiele osób by tego nie chciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh koreańce to są świry nie umią sięcieszyć z Życia zamiast pujść do parku po oglądać wróble itd to sięzabija przed kompem po prostu świry i nie ma co ich komentować bo to zupełnie inna mentalność ludzi nie wiem czy on z płn czy płd korei jest ,ale co to za kraj w kturym zjada się najlepszego przyjaciela człowieka więc naprawde to mój ostatni komentarz w tej sprawie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja po paru godzinach już nie moge... Zależy jeszcze jaka gra. Np. w strategie, szczególnie turowe, można bez większego wysiłku grać przez 10 godzin z małymi przerwami. W RPG''i zresztą też, zresztą zostało już przetestowane że można do 10dni bez przerwy. Ale grając np. w Doom3 ja wysiadam po maksymalnie 2 godzinach.

Czyli doktorek ma sporo racji jak się można z własnych doświadczeń przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 12:54, janusz82 napisał:

jak ten gościu umiał wytrzymać tyle czasu z czego on miał oczy? mnie po 4 godzinach juz tak
oczy bolą ze musze skonczyc. a po 10 dniach ciaglego grania to chyba by mi zostaly same oczodoly.


zmien monitor... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2005 o 13:33, Arkadiusz napisał:

> jak ten gościu umiał wytrzymać tyle czasu z czego on miał oczy? mnie po 4 godzinach juz
tak
> oczy bolą ze musze skonczyc. a po 10 dniach ciaglego grania to chyba by mi zostaly same
oczodoly.
>

zmien monitor... :P


i to jest wspaniała porada! serio!
przecież wiele kłopotów z oczami jest spowodowanych złym monitorem...
zadbaj o to, aby Twój monitor miał dobre odświerzanie i abyś nie siedział w ciemnym pomieszczeniu, a do tego żeby też światło nie świeciło prosto w monitor i dzięki temu uchronisz się przed wadą wzroku.
niestety dobry monitor kosztuje sporo, co dla niektórych jest kłopotem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Nie no żółci przeginają i tyle. Najbardziej jednak mnie zastanawia brak reakcji ze strony obsługi kafeji i ludzi którzy tam wtedy siedzieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Ci ludzie sa zakompleksieni.W grze staja sie kims, kim w zyciu nie sa i rpzez to wiaza gre komputerowa z zyciem i emocjami,pewnie uwazaja ze tam spelnia swoja potrzebe samorealizacji...jak dla mnie Ci ludzi nadaja sie do leczenie u psychologa.Ja mam world of warcraft i guild wars i jakos nie gram caly czas traktuje te gry jak kazda inna gram kiedy mam wolne.Nie rpzekladam gry nad zycie osobiste i obowiazki...(wiadomo zdarzy sie posiedziec przy grze zamiast sie pouczyc do egzaminy) ale od tego napewno nie umre ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja maksymalnie gralem okolo 7 godzin a i tak po paru jestem zmeczony i poprostu przestaje grac. Nawet jezeli to jest jakas super wciagajaca gierka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gosu:
"Jak dla mnie Ci ludzie sa zakompleksieni.W grze staja sie kims, kim w zyciu nie sa i rpzez to wiaza gre komputerowa z zyciem i emocjami,pewnie uwazaja ze tam spelnia swoja potrzebe samorealizacji...jak dla mnie Ci ludzi nadaja sie do leczenie u psychologa.Ja mam world of warcraft i guild wars i jakos nie gram caly czas traktuje te gry jak kazda inna gram kiedy mam wolne.Nie rpzekladam gry nad zycie osobiste i obowiazki...(wiadomo zdarzy sie posiedziec przy grze zamiast sie pouczyc do egzaminy) ale od tego napewno nie umre ;D"

W odpowiedzi zacytuje motto swojego czasu widoczne na stronie cd-projektu : "zycie to gra" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz gral kilka godzin to nic sie nie stanie. Ten Koreanczyk to jakis idiota byl po prostu. Grac 10 dni bez przerwy? Sorry, ale po 10 godzinach nie moge juz przy kompie wysiedziec. A wytrzymac ok. 240 godzin? Nie mogl byc normalny, podobnie jak ta co zmarla po 3 dniach od WoW. Tworcy gier nie maja tu ani procenta winy. Trzeba miec wlasny rozum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować