Zaloguj się, aby obserwować  
Buhahahahaha

Fallout 3 - temat ogólny

8016 postów w tym temacie

Ech, szkoda że fallout dostał się w łapska bethasdy. Nie mówie że robią złe gry, ale zwykle grzeczne (grzeczny fallout? waaaaaagh!!!), a do tego pozbawione klimatu, czyli praktycznie wszystkie zalety fallouta idą w las, dodaj do tego zmniejszono ilość npców no i mamy "coś", czyli nie wiadomo co. Naprawde, wielka szkoda, chociaż zapewne nie będzie to crap, tylko wyższe stany średnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.02.2008 o 16:52, lothar-mb napisał:


A tak wracając do tematu takie pytanko ogólne jak myślicie - jeszcze jest jakaś nadzieja
na choćby minimum klimatu z poprzednich części ? (niby nadzieja umiera ostatnia :P)

Nie. Geniusze z Bethesdy nie poprawia nawet poprawnie przeniesc strzelby laserowej z F1 i F2 do F3. Nawet Tactics mial poprawna, ale bethesda musi oczywiscie wprowadzac swoja "rewolucje" bo przeciez oni wiedza lepiej o co chodzi w Falloucie.
Nawet Bractwo z egoistycznych dupkow siedzacych na dupach stalo sie Rycerzami Walczacymi o Dobro Ludzkosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2008 o 22:44, SoundWave napisał:

Nawet Bractwo z egoistycznych dupkow siedzacych na dupach stalo sie Rycerzami Walczacymi
o Dobro Ludzkosci


Dokładnie, chcą zniszczyć ten brutalny, ciężki klimat charakterystyczny dla F1 i F2 i wprowadzić "epickość", heroizm znany z Obliviona ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wlazłem na NMA i zobaczyłem dwa nowe obrazki....spojrzałem na ten http://www.nma-fallout.com/forum/album_page.php?pic_id=2684 i jak zobaczyłem co toś co trzyma w dłoni, wrzasnąłem na głos - CO TO JEST!? Bez kitu broń z żywca wzięta z UT3 ;/.
Jak to będzie? Z prawdziwych broni jedynie będzie jedynie AK-47, który zresztą też kiepsko wygląda? Rany...normalnie psują mi tylko humor ;/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze lekki offtop, Skąd wytrzasnąłeś takiego niezłego avatara..:) a teraz koniec offtopu i dalej....
Panowie widzę te skriny i krzyczę, gdzie jest ten "falloutowy syf" gdzie jest bród i wszystko z tym związane, patrząc na ten jeden skrin stwierdzam jedno, będzie można łatwo kogoś takiego zastrzelić z daleka nie dość że gościu ma zbroję czyściutką i nowiutką <pewnie przez ostatni rok nic nie robił tylko polerował tak samo jak pewien mutant swój młotek> to do tego ta fuzja, no litości kurce gdzie jeste hunting rifle obiązany kawałkiem drutu.... gdzie są marne dzidy...:P, gdzie jest to wszystko .....
A odpowiem a w d......
Zapewne tam siedzi cały fallout panów z bethesdy, brakuje tylko jakiegoś BFK którym to będzie można niszczyć tabuny wrogów, jak dla mnie szykuje się niezły FPS albo TTP, a nie roleplay Fallout 3, do tego jeszcze jak wydawcy z wielkim zachwytem mówią o tej grze.... krytyki to w sobie nie mają żadnej, od dawna wychodziłem z założenia że amerykańce to hmmm no właśnie lepiej tego nie skomentuję ..:) wracam do F2 i moda do niego wypuszczonego bye...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja się cieszę :D Nie przepadam za grami typu F1 i F2, dla mnie dobrze, że w "trójce" będzie widok TPP (coś czuję że zrobią grę podobną do stalkera, przynajmniej po screenach można dostrzec pewne podobieństwo). Jest szansa że po wyjściu tej gry skuszę się na nią (o ile nie zostanie zabugowana i skopana jak to czasem bywa w "długo oczekiwanych produkcjach, które po premierze okazują się totalnym niewypałem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2008 o 16:32, Neysha napisał:

A ja się cieszę :D Nie przepadam za grami typu F1 i F2, dla mnie dobrze, że w "trójce"


No widzisz i my byśmy też się cieszyli ale w innym wypadku gdyby te "członki" z Szitezdy nie nazwali tej gry Falloutem tylko nadali mu zupełnie inną nazwę ale po co lepiej zrobić tak, naciągnąć tych co grali w F1 i F2 na kultowy nowy tytuł F3, a tych nowych na niezłą grafę itd przy zerowej ilości fabuły <patrz oblivion>, nie wiem w jakie koleżanka zagrywa się gry ale zapewne dla koleżankii jak gra nie ma grafy super extra wypasionej to jest zdyskwalifikowana..??
Cóż w gatunku RPG nie było tak dobrych tytułów mogących dorównywać poziomowi Falloutowi, i raczej się to nie zmieni, fanowie zaś będą mówić tylko o F1 i F2 bo raczej na F3 nie spojrzą łaskawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie jeszcze gorzej niż z FT...bo zabieg był bardzo podobny...zmienili grafę i usunęli fabułę...no nie za bardzo się tu ludziom spodobało...teraz będzie o wiele gorzej. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 15:53, askorti napisał:

będzie jeszcze gorzej niż z FT...bo zabieg był bardzo podobny...zmienili grafę i usunęli
fabułę...no nie za bardzo się tu ludziom spodobało...teraz będzie o wiele gorzej. :(


Bedzie, nawet jesli patrzysz na styl (wyjatkiem jest PA) jak i nawet BoS w Tacticsie- tam tez nie byli jakimis dobrodusznymi stworzonkami walczacymi dla ludzkosci. Polityka byla prosta- dacie nam jedzenie, mlodych i wszelka nowoczesna technologia jaka znajdziecie idzie do nas, w zamian obronimy was przed kazda zaraz pustkowi.
A FO3? Obronimy was i bedziemy walczyc z mutantami bo tak!

No i Tictacs nie udawal, ze jest sequelem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak w ogóle to jako sequel F3 powinien opowiadać o zmaganiach potomków postaci z F2...bo w końcu relacja między F1 a F2 była prosta na zasadzie Dziadek - wnuk a tutaj? zupełnie inne miejsce,zupełnie inne postacie itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja wszystkim "zatwardziałym konserwom" polecam ten tekst: http://www.valhalla.pl/news8289-Fallout-3-bedzie-do-bani-czyli-witajcie-w-swiecie-ko nserwy.html

A po przeczytaniu ciekaw jestem jak wy widzielibyście nowego Fallouta, jeśli nie taki jakim go widzi Bethesda to jaki?
Co miałoby go odróżniać od poprzednich części, oprócz lepszej grafiki i innej historii?

PS. bez obrazy za te konserwy, pozwoliłem sobie tylko zacytować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:48, Daimon_Frey napisał:

A ja wszystkim "zatwardziałym konserwom" polecam ten tekst: http://www.valhalla.pl/news8289-Fallout-3-bedzie-do-bani-czyli-witajcie-w-swiecie-ko
nserwy.html

A po przeczytaniu ciekaw jestem jak wy widzielibyście nowego Fallouta, jeśli nie taki
jakim go widzi Bethesda to jaki?
Co miałoby go odróżniać od poprzednich części, oprócz lepszej grafiki i innej historii?

PS. bez obrazy za te konserwy, pozwoliłem sobie tylko zacytować ;)


Jestes interesujacym czlowiekiem. Obaj wypowiadalismy sie w temacie, w ktorym podalem link do tego jak powinien wygladac i jak wyobrazali go sobie fani Fallouta filmiku. Wiec jaki jest wniosek? "Przeoczyles" link czy moze nie widzisz zadnej roznicy miedzy tym co jest na filmiku, a Falloutem 1 i 2?
Ale jestem dobrym czlowiekiem, popatrz jeszcze raz. http://pl.youtube.com/watch?v=6epLShK3N0o
I pomyslec, ze to ktos z gramowej strony o SC2 tak niedokladnie czyta.

Lecz chwila, moment! Dla ciebie w koncu to co na filmiku to jedynie "lepsza grafika i inna historia". W porzadku, kolejny raz przychodze z pomoca ludziom, ktorzy chyba ogladali filmik, ale nie wiedza CO bylo na filmiku.
Oczywiscie alpha tech-demo Van Burena krazy po sieci, mozna ot tak sciagnac i przekonac sie, czy to, co tam jest, jest rzeczywiscie tylko lepsza grafika i inna historia.
No co poradzic, pozostaje mi jedynie dac pewien link, liczac w mojej naiwnosci, ze uzyjesz go do wlasciwych celow. A moze zbalansowanie SPECIALa tez kwalifikuje sie do "lepsza grafika, inna historia"?
http://fallout.wikia.com/wiki/Van_Buren

A co do smiesznego tekstu na Valhalli. Oh, jakiz zabawny! Tylko, ze "Fallout 3 bedzie ssac" to zdanie glownie stron fanowskich (No Mutants Allowed, Duck and Cover, RPG Codex), a nie prasy.
Bo, jak na razie, sytuacja prezentuje sie mniej wiecej tak, z tego co naliczylem:\

Zapowiedzi w prasie:
1. Bedzie ssac- 0
2. Nie wiem czy to bedzie Fallout- 2 lub 3
3. O BOZE TO JEST NIESAMOWITE LEPSZE NIZ OBLIVION NA PEWNO FALLOUT MIAL ZAWSZE BYC W FPP ALE BIDOKI W 1997 NIE MIELI TECHNOLOGII BO JASKINIOWCY, OCH EMIL, TODD, CZY MOGE WAS DOTKNAC?!!?
(i to w duzej czesci pochodzace z konsolowych magazynow, od recenzentow, ktorzy wczesniejszych Falloutow nawet na oczy nie widzieli)- wlaczam oficjalna strone FO3 i juz widze 4
Nie wspominajac o tym, jak GameSpy nienawidzi fanow Fallouta i zyczy im smierci.
"[Rausch] When it comes to Fallout fans, ignorance, stupidity and arrogance is bad combination, because this is a community that has all of those. Since I’ve already opened the door there, they’re loathsome human beings, who I hope really get a horrible disease and die."
Slodko, nie? Piekna prase o grach sobie wyhodowalismy.
Wiec artykul na Valhalli jest klamliwy. Bo tak naprawde wszyscy wiedza, ze Fallout 3 bedzie roxowal na calego, ze bedzie bardziej Falloutowy niz wczesniejsze Fallouty. Nie wierzycie? Poczytajcie zapowiedzi.
A co fani mowia... pff, kto by sie zainteresowal fanami. Nie sa dosc next-genowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam już mętlik w głowie...najpierw ma być fallout''owa przeróbka do obliwiona która ma się nazywać fallout 3 a teraz widzę filmik który wygląda jak super ulepszony fallout! to ja już nie wiem w którą wersje mam wierzyć...choć wolał bym tą drugą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 22:04, askorti napisał:

no to ja mam już mętlik w głowie...najpierw ma być fallout''owa przeróbka do obliwiona
która ma się nazywać fallout 3 a teraz widzę filmik który wygląda jak super ulepszony
fallout! to ja już nie wiem w którą wersje mam wierzyć...choć wolał bym tą drugą...


To musze cie zmartwic, ten filmik pokazuje Van Burena- projekt FO3 za czasow Black Isle Studios. Niestety potem Interplay sprzedal prawa do FO bethesdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ech, jak już Tobie wcześniej mówiłem Van Burena widziałem i grałem w to co można ściągnąć. Odniosłem jednak wrażenie, że to dokładnie to samo co F2. Też pewnie cieszyłbym się z rzutu izometrycznego i turowych walk, czyli tego czego chcą najbardziej zagorzali fani. Dopuszczam jednak zmiany i nie przekreślam na starcie tego co robi Bethesda. I taki właśnie był cel felietonu na Valhalli. Wstrzymać się od ferowania wyroków przed zobaczeniem gry na własne oczy. A ty od razu, ze artykuł kłamliwy. Niby dlaczego? Jakie to kłamstwa autor próbuje wmówic?

Natomiast cel mojego postu był inny. Chciałem się dowiedzieć jak sobie wyobrażasz Fallouta 3. Chciałem przeczytać Twój opis wymarzonej kontynuacji, a nie pokazywania czegoś co już jest i ktoś zrobił. Tym bardziej, że z samych filmów czy screenshotów moim zdaniem nic nie wynika. Chciałem przeczytać, że to mogłoby wyglądać tak, coś innego tak, a jeszcze inny element wyobrażam sobie tak. Jakie konkretnie zmiany w stosunku do F2 chciałbyś zobaczyć.
Ale wydaje mi się, że takiego opisu się od Ciebie lub kogokolwiek innego chyba nie doczekam?

Od komentowania tekstu na GameSpy się powstrzymam, bo to już jest z kolei przegięcie w druga stronę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągle tylko narzekacie, ale jednak czekacie na tego "crapa" :)

Nie oceniajcie gry po grafice, bo to pierwsza rzecz, o której się zapomni. Oprócz screenów nie macie praktycznie nic szczególnego, co dyskwalifikowałoby Fallouta 3 oprócz oczywiście przeczuć, zapewnień i waszej wszechmądrości.
Skąd wiecie, że Bethesda robi klon Obliviona? Mówią, że bardzo im zależy na fanach F1 i F2, oczywiście przesadzają, ale jednak na pewno nie chcą robić Obliviona w przyszłości.

Dajcie trochę luzu i racjonalnych argumentów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 22:44, Daimon_Frey napisał:

/.../

Ech, jak już Tobie wcześniej mówiłem Van Burena widziałem i grałem w to co można ściągnąć.
Odniosłem jednak wrażenie, że to dokładnie to samo co F2. Też pewnie cieszyłbym się z
rzutu izometrycznego i turowych walk, czyli tego czego chcą najbardziej zagorzali fani.
Dopuszczam jednak zmiany i nie przekreślam na starcie tego co robi Bethesda. I taki właśnie
był cel felietonu na Valhalli. Wstrzymać się od ferowania wyroków przed zobaczeniem gry
na własne oczy. A ty od razu, ze artykuł kłamliwy. Niby dlaczego? Jakie to kłamstwa autor
próbuje wmówic?

Juz napisalem dlaczego. Poniewaz juz wiadomo, ze Fallout 3 bedzie roxowac. Jakies 90% zapowiedzi tak twierdzi, wiec jak to moze byc nieprawda?

Dnia 22.02.2008 o 22:44, Daimon_Frey napisał:

Natomiast cel mojego postu był inny. Chciałem się dowiedzieć jak sobie wyobrażasz Fallouta
3. Chciałem przeczytać Twój opis wymarzonej kontynuacji, a nie pokazywania czegoś co
już jest i ktoś zrobił. Tym bardziej, że z samych filmów czy screenshotów moim zdaniem
nic nie wynika. Chciałem przeczytać, że to mogłoby wyglądać tak, coś innego tak, a jeszcze
inny element wyobrażam sobie tak. Jakie konkretnie zmiany w stosunku do F2 chciałbyś
zobaczyć.
Ale wydaje mi się, że takiego opisu się od Ciebie lub kogokolwiek innego chyba nie doczekam?

Bo to bylby opis nudny, jaki mozna okreslic zwyczajnie "poprawny sequel". Oczekuje ewolucji, nie rewolucji. Pelne 3D z obracana kamera i zblizeniami, zbalansowany SPECIAL, wolny do zwiedzania swiat, ulepszony system walki, duzo dialogu, duzo skill checkow, stawianie na umiejetnosci postaci, a nie gracza, brak podzialu moralnego na dobry-neutralny-zly, dorosla zawartosc (w tym mozliwosc zabicia dzieci), dobre AI i oczywiscie rozszerzenie swiata Fallouta. I sporo z tego mial Van Buren. I dlatego fani tak zaluja, ze zostal odwolany.
@Zyzio, lap, http://pl.nma-fallout.com/article.php?id=38699
Tylko bez szoku "to wiadomo AZ TYLE, a ja nic??"
Nastepnym razem zanim zaczniesz glosic swoje madro-tylkowe wypowiedzi "ciekawe skad to wiecie, huehue", upewnij sie, ze na pewno tego nie wiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 20:48, Daimon_Frey napisał:

A po przeczytaniu ciekaw jestem jak wy widzielibyście nowego Fallouta, jeśli nie taki
jakim go widzi Bethesda to jaki?
Co miałoby go odróżniać od poprzednich części, oprócz lepszej grafiki i innej historii?


No dobra... A teraz powiedz mi: co jeszcze miałoby go odróżniać oprócz lepszej grafiki i innej historii? Na czymś takim opiera się 95% seqeli (pozostałe, jak np. najnowszy Close Combat to wyjątki. I to niezbyt optymistyczne). Fakt, zazwyczaj następca jest gorszy ale... nie w tym przypadku. Dla mnie F2 to jedyny (albo jeden z niewielu) seqeli lepszych od podstawki (tu mogą zabrzmieć głosy, że F1 lepszy. Spoko. Możliwe. Ja wolę F2). A co dołożyli? Więcej broni, więcej qestów, kosmetyka grafiki i... więcej Fallouta. Po co zmieniać coś co jest świetne? No ja rozumiem, cel jest niczym, ruch wszystkim, ale czy ten "marsz ku lepszemu" musi odbiegać od dotychczasowej drogi pod jakimś dziwnym kątem? I to takim, który prawdopodobnie doprowadzi do zatracenia Fallouta w lśniących pancerzykach, młoteczkach i innych cholernych torebeczkach-dupereleczkach?!
Nosz w mordę zagalopowałem się. Ale prawda jest taka, że ten widok FPP jeszcze bym przebolał. Spoko. Dla mnie grafika i sposób obserwacji akcji - rzecz w zasadzie drugorzędna. Ale spójrzcie na poprzednie produkcje Bethesdy - Morrowind i Oblivion. Czy chociaż raz widziałem aby ktoś użył słowa powszechnie uważanego za obraźliwe? Hmm... Chyba nie. Czy gdziekolwiek w nim pojawiło się miejsce tak zdeprawowane jak Nowe Reno? Nie. Czy pojawiły się charyzmatyczne postacie, które - pomimo tego, że są wredne - faktycznie można polubić? Emm... nie.
Bethesda - z tego co widzę - pozbywa się całej "dorosłości" którą otrzymał Fallout, zastępując ją efektownie rozchlapującymi się łbami (nie moi drodzy. Dla gracza poszukującego świetnej rozgrywki, latająca tkanka mózgowa nie jest ważna. Naprawdę). Dlaczego? No cóż, jak to mówi cenzura: gore=good, sex=bad. Oni po prostu chcą mieć okazję na zarobek. Według mnie nie pracują z pasją. Pracują po to, żeby się wzbogacić. To źle? Cóż, dla nas - wiernych fanów Fallouta - tak. Bo to oznacza, że zostaniemy zarzuceni tonami lśniącego, plastikowego chłamu i biało-czarnymi postaciami. Zarzuceni supermutkami wyglądającymi jak jakieś orki, dzierżącymi śliczne, dopiero co wybłyszczone młoteczki.
Taa... Ja się znowu denerwuję, mimo iż obiecałem sobie, że poczekam na premierę - aby nikt nie mógł powiedzieć "grałeś? Nie? To nie opieraj się na przeczuciach i doświadczeniu gracza i po prostu się zamknij. I spójrz na te młoteczki!"...
Dobra, ja już idę, bo późna godzina = senność = irytacja. I jeszcze widzę, że zaczynam się plątać w tym co piszę :)

Dnia 22.02.2008 o 20:48, Daimon_Frey napisał:

PS. bez obrazy za te konserwy, pozwoliłem sobie tylko zacytować ;)


Postanówmy po prostu, że konserwa była pełna śledzików. Wtedy potraktuję to jako komplement :)

PS. Co byście powiedzieli, na wysłanie paczki do Bethesdy? W skład wchodziłaby sztuczna bomba zegarowa, spisane protesty, płyty z F1 i F2... dorzucić by można wiele innych rzeczy. Co wy na to? :)

EDIT: Jak widzę, kiedy to pisałem, dyskusja posunęła się nieco naprzód :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2008 o 22:47, Zyzio Ziom napisał:

Ciągle tylko narzekacie, ale jednak czekacie na tego "crapa" :)

Nie oceniajcie gry po grafice, bo to pierwsza rzecz, o której się zapomni. Oprócz screenów
nie macie praktycznie nic szczególnego, co dyskwalifikowałoby Fallouta 3 oprócz
oczywiście przeczuć, zapewnień i waszej wszechmądrości.
Skąd wiecie, że Bethesda robi klon Obliviona? Mówią, że bardzo im zależy na fanach F1
i F2, oczywiście przesadzają, ale jednak na pewno nie chcą robić Obliviona w przyszłości.

Dajcie trochę luzu i racjonalnych argumentów.

A system V.A.T.S nam tych podstaw nie daje? To robi z gry strzelanke z aktywna pauza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować