Zaloguj się, aby obserwować  
ArcydemonXXX

Rok szkolny 07 / 08 - jaki będzie

479 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2007 o 10:28, BzyQacz napisał:

Współczuję, tym którzy musieli gładką ręką wydać tyle kasy na takie "coś"


A jeszcze gorsze jest to, że nie jest to wydatek jednorazowy, bo przecież tacy 13-latkowie bardzo szybko rosną... Ja sam przychodząc do gimnazjum mierzyłem jakieś 160 cm, a przy wyjściu było to już 175 cm... Poza tym mundurki można byłoby jakoś zaakceptować, gdyby kupować mieli je tylko pierwszoklasiści - po co mundurek osobie, która ponosi go tylko przez rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


po co mundurek osobie, która ponosi go tylko przez rok...

Ja mam akurat tak że ide 3 klasy gimnazjum i będe miał mundurek rok, mam nadzieje że są jakieś wymiary :)
Ci co idą do pierwszej klasy będą musieli kupować nowy większy wymiar co rok, bo nie sądze że jeden im starczy na 3 lata ;)
Na pewno znajdą się tacy co będą mieli te mundurki gdzieś i ich nie będą nosili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z wami sie zgodze ja dobra osoilem sie z mysla co prawda nigdy garnituru nie zalozylem i nie mamierzam jakos zawsze sie ubieram "luzno" za razme elegancko wiec bylo good ale dobra osowiolem sie z mysla ale jak moja mama ma wydawac 300 zl na jeden ROK a potem tego nie sprzedam bo to szyte na miare wszytko jest to sory ^^ zeby to chociaz sponsorowali bo by bylo ok ale tak mowie ewidentnie NIE NIE NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 18:13, BzyQacz napisał:

Racja... Człowiek rośnie i się rozwija i jakoś nie bardzo wydatek kilkukrotny na mundurek jest
dobrym rozwiązaniem.


Wiesz, każda szkoła i gmina różni się rozwiązaniami. W mojej gminie [chodzę do szkoły na wsi] jest wiele biednych i wielodzietnych rodzin, które nie stać na mundurek dla każdego dziecka co rok. Mają więc 75% refundację kosztów każdego mundurka :D. A, koszt pojedynczej kamizelki u nas to 45 złotych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Smutno trochę, że już koniec wakacji, ale będę się pocieszał widokiem gimnazjalistów w mundurkach w drodze do liceum ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie... Licea, technika, zawodówki nie mają mundurków, zresztą niektórzy mogą pożegnać się ze szkołą po roku, jak nie sprostają, a co wtedy? Kasa w błoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i powiedzcie mi daje to cos??!!:/ jakas kamizelka, ma zapewnic tym mlodym poczucie jednosci i przynalezenia do jednej grupy?! nie sadze...to tylko dodatkowy wydatek! a w gimnazjum sie najszybciej rosnie(przynajmniej ja tak mialem), wiec wiaze sie to z tym ze ten caly mundurek styknie tylko na JEDEN ROK! a potem kolejny wydatek...?!bez sensu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 18:41, YOUlia napisał:

Od jutra będę musiała wstawać o 6tej rano, gnać na przystanek, a wracać będę koło 3ciej...
czemu tak musi być? :(


Trzeba było sobie wybrać szkołę najbliżej domu , to byś miała znacznie lepiej. No chyba że to jedyna w twojej okolicy :) . Ja mam wybitnie niewesoło, muszę sie tłoczyć rano w autobusie przez ponad 40 minut , przez centrum warszawy :( . Ale jakoś to przetrzymam, więc pewnie ty też te "podróże szkolne" :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Idę do technikum informatycznego .. niestety w aktualnościach przeczytałem ostatnio :

Strój szkolny
Dyrekcja Szkoły informuje, że Uchwałą Rady Pedagogicznej
Nr 29/06/07 z dnia 22.06.2007r. zatwierdzono strój szkolny obowiązujący w ZST od roku szkolnego 2007/2008.


Codzienny strój szkolny ucznia ZST stanowią:

- biała lub niebieska koszula, koszulka polo lub T-shirt (zakrywające brzuch i plecy, z rękawami) w komplecie z ciemnym (np.: granatowym lub czarnym) swetrem, żakietem, marynarką; może byś sama ciemna (np: granatowa lub czarna) koszulka,

- ciemne (np: granatowe lub czarne) długie spodnie, albo dla dziewcząt spódnice do kolan,


W szkole nie używa się nakryć głowy.


Na zajęcia sportowe obowiązuje strój sportowy i zmienne sportowe obuwie z białą podeszwą (np.: tenisówki). Ze względów bezpieczeństwa (wychowanie fizyczne, praktyki zawodowe, zajęcia w pracowniach) zakazuje się noszenia ozdób typu kolczyków, szczególnie na twarzy.


Uroczysty strój szkolny ucznia ZST stanowią:

- biała koszula (bluzka)
- ciemny garnitur lub spódnica i żakiet,
- stonowane w kolorach dodatki, np. krawat.


Strój uroczysty noszony jest na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, w dniu egzaminów, rozdania świadectw, dyplomów oraz w czasie innych ważnych wydarzeń, w czasie których uczniowie reprezentują szkołę.


To ja już wole mundurek :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować