Zaloguj się, aby obserwować  
ArcydemonXXX

Rok szkolny 07 / 08 - jaki będzie

479 postów w tym temacie

Dnia 02.09.2007 o 18:57, ja33no napisał:

Idę do technikum informatycznego .. niestety w aktualnościach przeczytałem ostatnio :

Strój szkolny
Dyrekcja Szkoły informuje, że Uchwałą Rady Pedagogicznej
Nr 29/06/07 z dnia 22.06.2007r. zatwierdzono strój szkolny obowiązujący w ZST od roku szkolnego
2007/2008.


Codzienny strój szkolny ucznia ZST stanowią:

- biała lub niebieska koszula, koszulka polo lub T-shirt (zakrywające brzuch i plecy, z rękawami)
w komplecie z ciemnym (np.: granatowym lub czarnym) swetrem, żakietem, marynarką; może byś
sama ciemna (np: granatowa lub czarna) koszulka,

- ciemne (np: granatowe lub czarne) długie spodnie, albo dla dziewcząt spódnice do kolan,


W szkole nie używa się nakryć głowy.


Na zajęcia sportowe obowiązuje strój sportowy i zmienne sportowe obuwie z białą podeszwą (np.:
tenisówki). Ze względów bezpieczeństwa (wychowanie fizyczne, praktyki zawodowe, zajęcia w pracowniach)
zakazuje się noszenia ozdób typu kolczyków, szczególnie na twarzy.


Uroczysty strój szkolny ucznia ZST stanowią:

- biała koszula (bluzka)
- ciemny garnitur lub spódnica i żakiet,
- stonowane w kolorach dodatki, np. krawat.


Strój uroczysty noszony jest na rozpoczęcie i zakończenie roku szkolnego, w dniu egzaminów,
rozdania świadectw, dyplomów oraz w czasie innych ważnych wydarzeń, w czasie których uczniowie
reprezentują szkołę.


To ja już wole mundurek :/.


to wszystko to jest jakas paranoja...zaczynam sie czuc jak nie w tej epoce!
zero jakiej kolwiek swobody!wladza narzuca nam co mamy robic, jak mamy sie ubierac...zaraz wejdzie nam jeszcze do sfery prywatnej...jak to juz kiedys bylo...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten rok na pewno nie będzie odstawał od poprzednich, a oznaczo to tylko jedno - będzie:
trudny (przynajmniej 3 gimnazjum)
dłuuuuugi (czas ciągnie sie niemiłosiernie)
a co najgorsze będzie trzeba spędzać więcej niż 15-30 minut na nauke :[
ale cóż poradzić, uczyć sie trzeba bo po 3 klasie oceny są w końcu naprawde ważne (no i

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:08, bezimienny15 napisał:

Ten rok na pewno nie będzie odstawał od poprzednich, a oznaczo to tylko jedno - będzie:
trudny (przynajmniej 3 gimnazjum)
dłuuuuugi (czas ciągnie sie niemiłosiernie)
a co najgorsze będzie trzeba spędzać więcej niż 15-30 minut na nauke :[
ale cóż poradzić, uczyć sie trzeba bo po 3 klasie oceny są w końcu naprawde ważne

(no i wynik z testu)
sorki za dubla ale mam problemy z przeglądarkami :[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rok szkolny bedzie :
-Długi
-Szary
-Nudny
-Beznadziejny ( jak kazdy rok szkolny!! )
Będe zamiast przed kompem w szko;le i ksiazka !!
Tonach ksiazek!!
Ja tego nie chcę !!
Nie chcę łazić do budy !!!!!
No cóż ale muszę co zrobić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 18:55, Marcin08 napisał:

wiesz, nie zawsze da sie wybrać szkołe najbliżej domu, a czasami takiego wyboru nie ma :)


Wiem :). Tyle że chodzi mi oto że wybierasz szkołę pod względem że jest bliżej ( a rzadko kiedy sie zdarzy by pasowała , choć są wyjątki) a dalej , może trzeba wcześnie wstawać i długo dojeżdżać, ale za to ma sie poczucie że dla sie poświęcasz dla dobrego wykształcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:12, Bodzio11q napisał:

Dla mnie rok szkolny bedzie :
-Długi
-Szary
-Nudny
-Beznadziejny ( jak kazdy rok szkolny!! )
Będe zamiast przed kompem w szko;le i ksiazka !!
Tonach ksiazek!!
Ja tego nie chcę !!
Nie chcę łazić do budy !!!!!
No cóż ale muszę co zrobić??

Aha, czyli chcesz tak długo siedzieć przed kompem, aż twoi rodzice poumierają(stracisz źródło utrzymania) i nawet nie będą cię chcieli zatrudnić jako sprzątacza ulic? (za prąd, przecież trzeba płacić) Mimo wszystko kiedyś coś ci się przypomni ze szkoły w przyszłości. Siedzenie przed kompem tez się nudzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:12, Bodzio11q napisał:

Dla mnie rok szkolny bedzie :
-Długi
-Szary
-Nudny
-Beznadziejny ( jak kazdy rok szkolny!! )
Będe zamiast przed kompem w szko;le i ksiazka !!
Tonach ksiazek!!
Ja tego nie chcę !!
Nie chcę łazić do budy !!!!!
No cóż ale muszę co zrobić??


spojrz na dobre storny nauczysz sie czegos pozyteznego i bedziesz mogl gadać z kumplami z klasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh... będę musiał wziąć się do zakuwania, w końcu to już 3. gimnazjum i ten (cholerny ;)) egzamin w maju. :/ Mam nadzieję, że wyniki w tym roku szkolnym będę miał na wysokim poziomie, aby dostać się do LO. Do tego jeszcze mundurki w niewiadomo jakiej cenie... Jedyne co pozostaje na osłodę życia to forum i Wiedźmin (a nie wiadomo czy w niego pogram - może mi zabraknąć czasu).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:24, Pablo Querte napisał:

> Dla mnie rok szkolny bedzie :
> -Długi
> -Szary
> -Nudny
> -Beznadziejny ( jak kazdy rok szkolny!! )
> Będe zamiast przed kompem w szko;le i ksiazka !!
> Tonach ksiazek!!
> Ja tego nie chcę !!
> Nie chcę łazić do budy !!!!!
> No cóż ale muszę co zrobić??
>
Aha, czyli chcesz tak długo siedzieć przed kompem, aż twoi rodzice poumierają(stracisz źródło
utrzymania) i nawet nie będą cię chcieli zatrudnić jako sprzątacza ulic? (za prąd, przecież
trzeba płacić) Mimo wszystko kiedyś coś ci się przypomni ze szkoły w przyszłości. Siedzenie
przed kompem tez się nudzi...

Nie chce długo siedziec przed ko
Połtroy godziny najwiecej na pierwsza kolejke !! na drga mniej i na ostatnia jeszcze mniej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:29, Lex napisał:

Ehh... będę musiał wziąć się do zakuwania, w końcu to już 3. gimnazjum i ten (cholerny ;))
egzamin w maju. :/ Mam nadzieję, że wyniki w tym roku szkolnym będę miał na wysokim poziomie,
aby dostać się do LO. Do tego jeszcze mundurki w niewiadomo jakiej cenie... Jedyne co pozostaje
na osłodę życia to forum i Wiedźmin (a nie wiadomo czy w niego pogram - może mi zabraknąć czasu).


Egzamin Gimnazjalny to nic strasznego (mam to już za sobą ) . Ja bez nauki poza szkołą miałem 84 pkt z egzaminu (to chyba nie tak mało , prawda ) . Ech ja bedę miał na razie luz bo jestem w pierwszej LO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pozytywne strony nowego roku szkolnego (dla mnie):
- wreszcie zobaczę kumpli i będziemy gadali o tym i o tamtym (czytali CDA na polskim na ławce^^)
- spotkam super laseczki, będzie znowu na co popatrzeć :D
- znowu będzie basen

Negatywne strony nowego roku szkolnego:
- mundurki (jak wymyślili to niech sponsorują;/)
- znowu szkoła ;/
- nauka
- ograniczenie kompa do 3 godzin ;//
- MUNDURKI!!!

to tyle, ogólnie spoko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Ech ja bedę miał na razie luz bo jestem

Dnia 02.09.2007 o 19:32, Kazmierczak-M napisał:

w pierwszej LO...

W pierwszej klasie LO nie ma luzu. To nie gimnazjum gdzie się zbija bąki. Luz jest dopiero w drugiej, w trzeciej umiarkowanie(matura)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2007 o 19:40, Darkstar181 napisał:

W pierwszej klasie LO nie ma luzu. To nie gimnazjum gdzie się zbija bąki. Luz jest dopiero
w drugiej, w trzeciej umiarkowanie(matura)


huh? w pierwszej LO nie robiłem kompletnie NIC (a poszedłem do jednego z lepszych liceów w Krakowie) - jadąc tylko na wiedzy z gimnazjum (dopiero pod koniec roku zaczęły się schody, kiedy moje lenistwo przeszło same siebie ;)).
według twoich słów ten rok (teraz druga klasa LO) powinien być iście sielankowy ;]
jedyną rzeczą jakiej się obawiam jest matura (a dokładniej - prezentacja z języka polskiego). w sumie nie wiem czemu tak się tego boję... na szczęście, to dopiero za dwa lata ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:40, Darkstar181 napisał:

>Ech ja bedę miał na razie luz bo jestem
> w pierwszej LO...
W pierwszej klasie LO nie ma luzu. To nie gimnazjum gdzie się zbija bąki. Luz jest dopiero
w drugiej, w trzeciej umiarkowanie(matura)


hmm ... pisałem na razie znaczy pierwsze 2 tygodnie (miejmy nadzieję) potem się zobaczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 02.09.2007 o 19:43, Azrathel napisał:

huh? w pierwszej LO nie robiłem kompletnie NIC (a poszedłem do jednego z lepszych liceów w
Krakowie) - jadąc tylko na wiedzy z gimnazjum

Widać w Krakowie mają niższy poziom edukacji niż w Kielcach. Zresztą, te miasto jest przereklamowane ze względu na Uniwersytet Jagielloński.

Dnia 02.09.2007 o 19:43, Azrathel napisał:

według twoich słów ten rok (teraz druga klasa LO) powinien być iście sielankowy ;]

Mam pytanie: Chcesz zdać maturę, czy nie?

Dnia 02.09.2007 o 19:43, Azrathel napisał:

jedyną rzeczą jakiej się obawiam jest matura (a dokładniej - prezentacja z języka polskiego).
w sumie nie wiem czemu tak się tego boję... na szczęście, to dopiero za dwa lata ;]

Dopiero? Lepiej będzie kiedy sobie uświadomisz że to JUŻ za dwa lata. Egzamin gimnazjalny każdy zda z lepszym,bądź gorszym wynikiem. Matury nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako, że ja się nigdy nie uczyłem bo ta wiedza sama wchodziła do pały a ostatnio się pogorszyły ocenki i stara postanowiła , że do kompa tylko w weekendy mogę siadać. No to wreszcie zobaczę jak to jest się uczyć no ale hobby się znajdzie ofc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... narzekasz jak typowe dziecko. Pewnie, po cholerę szkoła, nie ucz się, olej wiedzę i marnuj życie przed kompem, kto by tracił czasu na książkę... Kiedyś docenisz, że szkoła ( a raczej wiedza tam zdobyta ) okazuje się bardzo pożyteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.09.2007 o 19:53, Darkstar181 napisał:

Widać w Krakowie mają niższy poziom edukacji niż w Kielcach. Zresztą, te miasto jest przereklamowane
ze względu na Uniwersytet Jagielloński.


Bez takich haseł - przereklamowane proszę, albo niższy poziom edukacji bo raczej brednie.
Jak się nie chce to nawet w największym mozna sobie bimbać. Tylko co potem? Jak zdasz maturę? Nie zdasz, albo zdasz ze "świetnym" skutkiem.
Prawda jest moim zdaniem taka, że to zależy od człowieka. W tych lepszych liceach napewno lepiej wykładają przedmiot, lepszy rygor i tak dalej. Jednak jak chcesz, uczysz się to zdasz maturę z dobrym wynikiem nawet w tym rzekomo słabszym liceum.
A jeśłi zaś chodzi o te "najlepsze" licea w mieście to... właśnie one są dla mnie przereklamowane. Najlepsze z zewnątrz, a jak w środku? Nieraz chodzą takie elementy, że w zawodówach takich nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jutro poznam swoją nową klasę w LO. Aż jestem jej ciekaw. Zobaczymy, jak to będzie z nauką. Jestem trochę umotywoowany, bo chcę się pokazać z jak najlepszej strony tam, gdzie żaden z nauczycieli mnie nie zna. Mam nadzieję, że bedą jakieś wycieczki, w końcu trzeba się zintegrować:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować