kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dzięki działa :)
A tak przy okazji... Czy na PGA jest wstęp wolny?? bo bym przyjechał i wziął autograf na moim Cda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Typowy...wybacz ostre słowo, ale muszę... młodzieżowy bełkot o wolności słowa. Prawo do pisania co się chce to jedno, prawo do RZETELNEGO pisania to drugie. Proszę Cię, gdy słyszę od Sz.P. recenzenta o zachowaniu klimatu poprzednich części albo widzę skurpulatne przemilczanie jawnych niedoróbek technicznych, to wszystkie członki ciała (bez skojarzeń świntuchy) mnię opadają, bo to jest już jawne wciskanie kitu. I to jest nie pierwszy raz, gdy recki są przesiąknięte wręcz infantylną euforią nad nowiusią, kololową, po prostu kawaii gierką. Podczas gdy w praktyce okazuje się ona niewypałem, w najlepszym razie wydmuszką.

Postulat juniora17 jest bardzo dobry: w wypadku TAK kontrowersyjnej gry - a nie zaprzeczy nikt, że Oblivion with Guns jest grą kontrowersyjną i wielkie emocje, bynajmniej nie pozytywne, wzbudzał już sporo z pół roku przed premierą - podwójna recenzja, napisana z pozycji entuzjastycznego casualowca oraz konserwatywnego fana byłaby wybitnie na miejscu. I niech mi ktoś tu zaraz nie zasłania się argumentem, że pod koniec roku wobec natłoku pracy i gier nie było czasu na takie przedwsięzięcie, bo dla RPGa ROKU (na jaja Imperatora, co to ludzie teraz nie nazywają RPGiem...beware, world is coming to end) to już tyle energii można było poświęcić. Kiedyś, gdy CDA było poważne, zapewne coś takiego zostałoby zaaranżowane, dla dobra graczy i dla pewnej dozy rzetelności dziennikarskiej. Ale teraz... cóż, zmieniają się czasy, zmienia się CDA...

Jedno mnie chociaż w tym wszystkim cieszy - wygrałem jedno piwo. Założyłem się już dawno temu, po euforycznej recce Mass Afekta, że FOB dostanie 9 i znaczek "z nadania". Hurra, szczęście w nieszczęściu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recka Fallouta 3 - standard. Wszystkie magazyny i serwisy przyznają grze wysokie oceny, więc nie jestem zaskoczony. "O dziwo" na wielu forach zarówno fani, jak i gracze nie mający wcześniej kontaktu z serią, wypowiadają się o grze trochę mnie pozytywnie. Zawodowi recenzenci to jakiś inny gatunek z niższą percepcją i wymaganiami, czy jak? A może odwrotnie - to właśnie "niezawodowi" gracze nie umieją się poznać na geniuszu niektórych gier? :/

Recka WAR - to akurat mnie zaskoczyło. Spodziewałem się 8/10. Jak zobaczyłem 6+/10 to prawie z krzesła spadłem. Dla wybrednego gracza tak niska ocena = kaszana. Potem sobie nad tym porozmyślałem i jestem w stanie się zgodzić. Tak jak Gem, sporo oczekiwałem po tym tytule i prawdę mówiąc się zawiodłem. Po trzech tygodniach grania (w co wliczam prawie tydzień headstartu), nie chciało mi się już dalej w to bawić (czyli 2 tygodnie przed końcem abonamentu). Więc 6+ to IMHO sprawiedliwa ocena.
Zresztą spójrzcie na wątek WAR na tym forum - RIP. Darmowy miesiąc się skończył i nie ma komu się wypowiadać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Astropath: zonk tym większy że recenzję WARa pisał fan WoWa. No ale takie cuda to tylko w CDA:)
Pierwszy akapit - dziennikarze to nie taki odrębny gatunek, wszak "magiczna koperta" (lub jej inne wcielenie) potrafi zdziałać cuda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 23:35, Spector 109948 napisał:

Pierwszy akapit - dziennikarze to nie taki odrębny gatunek, wszak "magiczna koperta"
(lub jej inne wcielenie) potrafi zdziałać cuda.


Gdybys przyszedl do mnie do pracy cos zalatwiac i zarzucilbys mi, ze przyjmuje "magiczne koperty" nie popierajac tego zadnymi dowodami to by ciebie ochrona obiektu wyprowadzila. Jestem urzednikiem. :) Zreszta ciekawe masz podejscie do zycia. Jesli komus podoba sie gra, ktora tobie nie odpowiada a ten ktos pisze pozytywna opinie to znaczy, ze jest lapowkarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Gdybys przyszedl do mnie do pracy cos zalatwiac i zarzucilbys mi, ze przyjmuje "magiczne

Dnia 04.11.2008 o 23:42, Wojman napisał:

koperty" nie popierajac tego zadnymi dowodami to by ciebie ochrona obiektu wyprowadzila.
Jestem urzednikiem. :)

Dziennikarz a urzędnik to chyba inna kategoria, urzędnik też musi jeździć na delegacje i "śpiewać jak mu karzą"? Może ale tu już chodzi o wprowadzanie ludzi w błąd i to mnie naprawdę denerwuje, nie to że mi się jakaś recenzowana gra podoba czy nie.

Jesli komus podoba sie

Dnia 04.11.2008 o 23:42, Wojman napisał:

gra, ktora tobie nie odpowiada a ten ktos pisze pozytywna opinie to znaczy, ze jest lapowkarz.

Patrz wyżej. Wprowadzanie (świadome) ludzi w błąd, nierzetelna recenzja. Oba aspekty powinny być piętnowane z całą surowością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja po przeczytaniu recenzji f3 powtarzam sobie: uwierz to, uwierz w to, uwierz...ale nie pomaga. kochane cda! co zrobić, gdy nie mogę uwierzyć w rzetelność recenzenta?

ps. f3 zachowuje tyle klimatu poprzednich części, co ostatnia odsłona nieco zapomnianej serii commandos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 20:28, junior17 napisał:

Fallout 3 dostał 9?! Kiepski żart. Przypomina mi się sytuacja z Oblivion''em(10/10) -
oceny w czasopismach i serwisach wysokie, a graczom nie za bardzo tytuł ten się podobał.

Dlatego ja kupuję tylko wyłącznie dla fulli, a ostatnio się nic nie zdarzyło ciekawego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.11.2008 o 23:42, Wojman napisał:

Gdybys przyszedl do mnie do pracy cos zalatwiac i zarzucilbys mi, ze przyjmuje "magiczne
koperty" nie popierajac tego zadnymi dowodami to by ciebie ochrona obiektu wyprowadzila.
Jestem urzednikiem. :) Zreszta ciekawe masz podejscie do zycia. Jesli komus podoba sie
gra, ktora tobie nie odpowiada a ten ktos pisze pozytywna opinie to znaczy, ze jest lapowkarz.


Popieram, chciałem coś takiego napisać :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 00:10, Spector 109948 napisał:

Patrz wyżej. Wprowadzanie (świadome) ludzi w błąd, nierzetelna recenzja. Oba aspekty
powinny być piętnowane z całą surowością.


Nadal czekam na dowody, ze recenzja gry Fallout 3 w CDA:

1. Wprowadza w blad
2. Jest nierzetelna

Bo nadal rzucasz oskarzenia na wiatr nie popierajac tego zadnymi argumentami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja to napisanie przez recenzenta tego co on myśli o danej grze i jego odczucia.Nie można mówić że recenzent jest nierzetelny gdyż ocenia inaczej niż ja uważam.Powtarzam to są jego odczucia i jego zdanie.
Coś co mu się nie podobało komuś może się spodobac lub na odwrót.Po drugie ciężko jest napisać reckę gry MMORPG gdyż taka gra ciągle się zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Nadal czekam na dowody, ze recenzja gry Fallout 3 w CDA:
>
> 1. Wprowadza w blad
> 2. Jest nierzetelna

Jest nierzetelna, bo recenztent udaje że nie widzi wad tej gry i to wad oczywistych dyskwalifikujących tą grę jako rpg z oceną 9 ( podobną notę dostało chociażby NWN2 o ) !!! Wystarczy zagrać i każdy na własne oczy może zobaczyć jak to fps staje się królem rgp. Pisanie pieśni pochwalnych na temat F3 ostatnio jest bardzo modne. Recenzje z klapkami na oczach też.
Dla mnie jeżeli pismo ocenia takiego BG2 na 9 i w minusach podaje brak wad, a potem daje 10 Oblivionowi i 9 F3 to dla mnie to jest nierzetelne samo w sobie i jest to kompletny brak konsekwencji. Jako rpg Oblivion i F3 nie umywa się do Baldursa który jakby nie było wyznaczył pewien standart i zapisał się w historii gier crpg, więc skąd ta ocena ?

Chociaż z drugiej strony, jakby wyglądało CDA gdyby jako jedyne wybiło się z tłumu i napisało kilka cierpkich i zasłużonych słów pod adresem F3 ? Przecież dzieciaki chcą czytać pieśni pochwalne na temat gry ktorej dawali 11/10 jeszcze nadługo przed premierą po zobaczeniu pierwszego screena. Coś mi się wydaje że bycie rzetelnym nie zawsze się opłaca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzje kierują się pewnymi kryteriami i mają za zadanie ukazanie wad i zalet gry. Prywatne odczucia nie zmienią faktu że gra wywala do windowsa, albo że koleś nas kocha mimo tego że wpakujemy mu kilka kulek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 10:31, hehe napisał:

Chociaż z drugiej strony, jakby wyglądało CDA gdyby jako jedyne wybiło się z tłumu i
napisało kilka cierpkich i zasłużonych słów pod adresem F3 ? Przecież dzieciaki chcą
czytać pieśni pochwalne na temat gry ktorej dawali 11/10 jeszcze nadługo przed premierą
po zobaczeniu pierwszego screena.


Po zobaczeniu tego samego screena antyfani F3 natychmiast mowili o ocenie -1/10 dla tej gry, bo to nie Fallout, bo nie z rzutu izometrycznego itd.. A gdyby recenzja byla cierpla pod adresem tej gry zaraz ktos z drugiej strony by narzekal, ze CDA sie chce przypodobac antyfanom, a nie widzi jej zalet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie zabraniam recenzentowi pisać o jego odczuciach, no bo chyba na tym polega recenzja żeby się nimi dzielił, czyż nie? Chodzi mi o zignorowanie błędów czy słabostek w grze i to jest bardzo poważny błąd, do tego piję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh już mi czasami szkoda klawiatury na wasze żałosne jojczenie... Wygląda na to, że cały 3/4 czasopism, i wortali o grach komputerowych się myli bo daje dobre oceny Falloutowi tylko wy jedni ostatni sprawiedliwi nie macie klapek i widzicie "prawdę"... OH COME ON takiego pieprzenia już od dawna nie słyszałem, jak chcecie widzieć w tej grze F2 2008 to proszę bardzo ale wygląda na to, że Fallout jako Action RPG (które ostatnio w tym gatunku królują i proponuję się do tego przyzwyczaić) jest dobrą grą i mówienie, że CDA czy inne czasopismo jest nierzetelne, stacza się, wprowadza w błąd dlatego bo śmie czerpać przyjemność z gry w Fallouta jest żałosne. Ja wiem, że wszyscy fanatycy (inaczej tego nie nazwę przykro mi) chcieli by widzieć jak F3 płonie na stosie i dostaje same najniższe noty ale niestety wszystko wskazuje na to, że gra jest naprawdę dobra. To samo Warhammer, ktoś napisał, że recenzja była pisana przez fana WoWa... ileś ty tam człowieku widział porównań do WoWa? Bo myślę, że więcej niż 4 nie naliczysz. Gra jest po prostu nastawiona 100% na PvP a PvE zostało skopane, różnorodność itemów jest nikła a i end game aktualnie słabiutki więc ocena jest jaka jest (chociaż ja osobiście dałbym 7 albo 8). Jedyną głupotą napisaną w tej recenzji jest płacz, że Destruction wszędzie wygrywa bo to akurat bullshit jest :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 10:54, Wojman napisał:

Po zobaczeniu tego samego screena antyfani F3 natychmiast mowili o ocenie -1/10 dla tej
gry, bo to nie Fallout, bo nie z rzutu izometrycznego itd.. A gdyby recenzja byla cierpla
pod adresem tej gry zaraz ktos z drugiej strony by narzekal, ze CDA sie chce przypodobac
antyfanom, a nie widzi jej zalet.


Sugerujesz, że recenzje w CDA dzielą się na takie w których mówi się tylko o wadach a nic o zaletach, i na takie w których mówi się tylko o zaletach a nic o wadach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 12:34, PharauhnMizzrym napisał:

Ehh już mi czasami szkoda klawiatury na wasze żałosne jojczenie... Wygląda na to, że
cały 3/4 czasopism, i wortali o grach komputerowych się myli bo daje dobre oceny Falloutowi
tylko wy jedni ostatni sprawiedliwi nie macie klapek i widzicie "prawdę"... OH COME ON
takiego pieprzenia już od dawna nie słyszałem,

Oj naiwniaku. Po pierwsze nie myli się, tylko z premedyctacją pomija rażące błędy i nie widzi że z rpg zrobiono fpsa. Poczytaj recenzje zobacz jak są napisane. Nie za bardzo chyba też orientujesz się w mechanizmach jakie rządza tą branżą. Powtórze się: jak 3/4 czasopism napisze ze kupa nie śmierdzi to znaczy że mam nie ufać temu co czuje ?

Dnia 05.11.2008 o 12:34, PharauhnMizzrym napisał:

jak chcecie widzieć w tej grze F2 2008
to proszę bardzo ale wygląda na to, że Fallout jako Action RPG (które ostatnio w tym
gatunku królują i proponuję się do tego przyzwyczaić) jest dobrą grą i mówienie, że CDA
czy inne czasopismo jest nierzetelne

Jest słabym RPG i taka sobie grą. A chcielibyśmy widzieć kontynuację fallouta, a nie masową strzelnakę zrobioną pod konsole i nastawioną na zbicie kasy.
I nie wiem czemu mamy się do tego gatunku przyzwyczaić ? To teraz wszytskie gry będą robione na taką modłe ?
Po raz kolejny się powtórze: kolejny HOMM czy BG też będzie taki ? A może Blizzard się pomylił robiąc D3 takie jak poprzedznie części ?

Czasopisma które pisząc recenzje nagle przestają widzieć to co widzi i na co narzeka 3/4 graczy, albo nie uważają za błąd tego co w większości poprzednich receznji było podstawą do obniżenia oceny, są dla mnie nie rzetelne. I nie chodzi tu o to że ktoś "śmiał" dobrze ocenić F3. Recenzja jest od tego żeby przedstawic wady i zalety gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja powinna być wyważona i podawać nam najważniejsze zalety i wady gry. Nie trzeba być antyfanem F3 żeby zobaczyć że oceny w całej branży sa mocno zawyżone ( pewnie marka fallout robi swoje ), trzeba być natomiast zaślepionym fanem żeby tego nie widzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2008 o 13:43, hehe napisał:

Nie trzeba
być antyfanem F3 żeby zobaczyć że oceny w całej branży sa mocno zawyżone ( pewnie marka
fallout robi swoje ), trzeba być natomiast zaślepionym fanem żeby tego nie widzeć :)


Akurat jesli chodzi o Fallouta jestem neutralny. W pierwsza i druga czesc owszem gralem, srednio mi sie podobalo (teraz sie na mnie posypia glosy krytki, ze Fallout nie jest sredni itd. :)), a w trzecia czesc nie zamierzam grac, bo mnie zwyczajnie nie interesuje. Ale bawi mnie ten konflikt fanow i antyfanow F3. Ci drudzy juz przed premiera mowili, ze F3 jest zly ze to nie to nie dajac mu nawet szansy sie zaprezentowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się