kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Oceny Tak, Spróbuj, Nie są ok na stronie, bo tam ludzie czytajarecenzje chyba tylko po to, aby znowu pojeździć po Berlinie :) W piśmie taki system jest zbyt słaby, 80-90% gier by dostawało "Tak" i niby o czym by to mówiło? A tekst recenzji potrafi być taki, że nic z niego nie wynika.

Ja numer pewnie kupię dla recenzji GW 2. Oby była lepsza niż ten potworek jaki pojawił się w przypadku części pierwszej (tam to było bardziej jak opinia fanboya WoWa niż rzetelna recenzja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Jeśli czytasz tylko recenzje gier AAA, to masz rację. W sumie powinny być dwie oceny, warto i nie warto. Bo przecież gra ze środkową oceną, to pewnie słaba jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 14:01, Perry_Cox napisał:


Jeśli czytasz tylko recenzje gier AAA, to masz rację. W sumie powinny być dwie oceny,
warto i nie warto. Bo przecież gra ze środkową oceną, to pewnie słaba jest...

Było już o tym parę razy.
Ludzie czytają recenzje i kupują gry AAA dlatego że mają stosunkowo mało czasu na granie. Jeśli ktoś już go poświęca na rozrywkę, to woli go przeznaczyć na absolutnego hiciora, a nie na średniaka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ok, ale co to zmienia? Przecież nie wszystkie gry AAA są krótkie, głównie gry akcji, ale strategie, sportkówki, ścigałki, erpegi - są to gatunki często na dziesiątki, a nawet serki godzin. Gracze mają czas w zależności od wieku, zawsze tak było. Uczniowie mogą skończyć długiego erpega w tydzień, natomiast pracujący i mający rodzinę gracz może potrzebować kilku dobrych miesięcy. To wszystko jednak nie ma za dużo wspólnego na system ocen. Naprawdę wolę usunąć całkiem oceniaczkę, niż mieć tylko trójstopniową skalę. Równie dobrze można napisać na końcu recenzji, że warto/nie warto zagrać w dany tytuł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, 10stopniowa skala jest jak najbardziej spoko. Dziś dla ludzi gra z oceną 8 to już jest słabiak, a zwykle jest to (być może)genialna gra, tyle że z błędami... Z 7 to samo, taki Spider-Man(ten nowy)jak wszędzie dostawał siódemki, nawet 6 czasem, tak mi się bardzo podobał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej jaram się WRC2 choć w K&L 2 też pogram, tylko najpierw muszę kupić sobie lepszego kompa. Przyznam że CDA mnie bardzo zainteresowało, już nie raz dali grę która wyszła rok temu, a afterfall wyszedł niecały rok temu. Nie mogę się doczekać co nam dadzą w 13 numerze. A tak w ogóle chciałbym orangeboxa albo half life 2 i dwa dodatki do niego. Trochę stare ale ja chciałbym w to pograć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2012 o 15:27, Kirabaxior napisał:

Dokładnie, 10stopniowa skala jest jak najbardziej spoko. Dziś dla ludzi gra z oceną 8
to już jest słabiak


Moim zdaniem to problem tych ludzi, którzy nie wiedzą co to jest skala, jak również to, że w ten sposób odmawiają sobie bardzo dobrych gier (które są złe tylko dlatego, że nie są doskonałe :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.09.2012 o 16:10, Gumisiek2 napisał:

Nie, CDA zamieściło pierwszą i trzecią część BiA.


Dzięki wielkie. Ostatnio buszując w stertach cdkow z cda :) Znalazłem pierwsza część przez wakacje przelazłem i teraz znalazłem 3 na cdku jednego z cda ale stwierdziłem ze jak to tak z 1 na 3 . No ale jak nie dali to już lipa:) trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nowy numer dostanę w swoje łapki na początku października, a tu już od wczoraj w sklepach, no proszę. Czekam na recenzję Borderlands 2 - IMO zasługuje na 10/10, bo przy żadnej grze dawno tak świetnie się nie bawiłem, spełnił wszystkie nadzieje, które w nim pokładałem. :) Ale to tylko moje zdanie, po prostu gra mi wyjątkowo siadła, a ocena w CDA będzie zapewne niższa (proszę nie spojlerować :P).
Pełniaki też świetne, Knae & Lynch 2 to jedna z najbardziej klimatycznych gier, w jakie grałem poruszających tematykę Państwa Środka. Trudna, brutalna, z fajnym charakterystycznym filtrem obrazu i mocnym, ciężkim klimatem wyobcowania i zaszczucia. Wygląda to tak, jakby momentami cały Szanghaj był przeciwko naszym bohaterom. A skoro jest w CDA, to znowu będzie z kim grać na multi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 12:51, Dared00 napisał:

> Borderlands 2

Spoiler

8+


Spoiler

O_O Co tak mało.


Według autora stosunkowo mało zmian co do pierwszej części.
Tak w ogóle to taka ocena zresztą niska nie jest :P

A pełniaki znów wymiatają :) Men of War na multi jest świetne, miejscami znacznie lepsze od Company of Heroes. W ogóle to co najmniej od dwóch lat CDA dało naprawdę sporo hitów (w życiu bym nie pomyślał że kiedyś dadzą HoMM V )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spoiler

Plusy:
+ świetny klimat
+ pokręcony humor
+ system uzbrojenia
+ oprawa audiowizualna

Minusy:
- niewygodny interfejs
- pomniejsze wpadki techniczne
- dla kogoś, kto oczekiwał zmian: to ta sama gra



A po za tym sam kup CDA i przeczytaj. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2012 o 12:59, Darkstar181 napisał:

A pełniaki znów wymiatają :) Men of War na multi jest świetne, miejscami znacznie lepsze
od Company of Heroes. W ogóle to co najmniej od dwóch lat CDA dało naprawdę sporo hitów
(w życiu bym nie pomyślał że kiedyś dadzą HoMM V )


Z pełniakami w CDA jest różnie. Czasem bardzo średnio jak w numerze 09/2012 czasem są bardzo fajne jak Just Cause 2 w poprzednim albo K&L 2 w obecnym. Pełnej wersji HoMM V w CDA nie było do tej pory, był tylko drugi samodzielny dodatek (chodź inna sprawa, że za pomocą moda można mieć pełną wersję podstawki i pierwszego dodatku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się