kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

ALE I TAK WSZYSTKO WYGLĄDA LEPIEJ
NA PC. Gra portowana z konsol na PC jest taka super, że WYGLĄDA NA TO, ŻE OD POCZĄTKU
JEST TWORZONA Z MYŚLĄ TYLKO PC. PC PEŁNĄ GĘBĄ. Tego typu i podobne teksty są żenujące.
W żadnym piśmie konsolowym nikt nie podniecał i nie podnieca się, że coś wyjdzie
wyłącznie na konsole, że wygląda lepiej na konsole.


Całkiem niedawno (przed tym jak BioWare pokazało na m.in. jade empire i mass effect) gracze PC bywali bardzo zawiedzieni transkrypcjami z konsol na pc (np.gra wymagała pada, lub te nieszczęsne tekstury) więc teraz redakcja chce zaspokoić obawy o w/w wady gier z konsol.

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

Sentymenty na bok, więc żegnaj CD-ACTION. Obyśmy spotkali się kiedyś w Twoim lepszym
wydaniu.


Skoro nie tracisz całej nadziei i chcesz kiedyś jeszcze "spotkać się z CDA w lepszym wydaniu" to po co piszesz, że to twój ostatni numer? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

(...)


Dzisiaj to samo zauważyłem i też mnie tknęło :/
W prawie każdym tekście - czy to zapowiedź, temat numeru, czy recenzja musiało znaleźć się coś, mówiące o tym, że wersja na PC wygląda lepiej. Owszem, może i gry na PC będą obsługiwały wyższą rozdzielczość, ale kto będzie miał komputer, w stanie który odpali grę w wyższej rozdzielczości niż 1920x1080 (Full HD)? W przypadku konsol u każdego gra będzie chodzić płynnie - a na PC u sporej grupki osób dany tytuł będzie przycinał i włączą niższą rozdzielczość, np. 1280x1024. Trochę denerwuje mnie takie faworyzowanie, bo nie raz tytuł konsolowy pokazał, że wygląda lepiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na to się mówi: kompleksy pececiarzy... ;> Żeby nie było: sam takowym PieCowcem jestem, konsoli żadnej w życiu nie miałem, chyba że uwzględnimy Pegasusa na komunię. :P Co nie zmienia faktu, że a) z konsolami się zetknąłem i to nie raz, i to nie krótko, ich zalet jestem świadom (za kilka Finalów i KH kończyny dam sobie uciąć)
oraz b) PeCety ciężko zipią w tych czasach... A redakcja CDA chyba najwyraźniej postanowiła zaklinać rzeczywistość i się pocieszać. Z pewną dozą hipokryzji, bowiem zazwyczaj podchodząc - i słusznie - z dużą dozą rezerwy do wszelkich presspacków i zapowiedzi, w tym wypadku o odrobinie opanowania zapomina, chwaląc konwersję pod niebiosa...a przecież na pewno sami są świadomi, jak to z tymi portami bywa. Co jest TYM BARDZIEJ dziwne, zważając na fakt, iż wielu jej członków konsole różnej maści posiada i regularnie z nich korzysta.

Well, wutever, CDA od pewnego czasu "odmładza swój target" więc wszystko jasne. ^^''

P.S. A Konfiguratora bym się nie czepiał. Zauważ, że w ostatnich miesącach bardzo zwolnił rozwój PieCów. W tamtym roku to non toper pojawiała się rewolucyjna karta, przełomowy procek, niezbędny mainboard albo superhiperultraduper RAM. A teraz jakoś tak spokojnie...więc tworzący ów dzialil za bardzo nie mają z czego upichcić jego nowe edycje... ^^'' Powiedzmy że są usprawiedliwieni. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.07.2008 o 13:52, Dexter McAaron napisał:

P.S. A Konfiguratora bym się nie czepiał. Zauważ, że w ostatnich miesącach bardzo zwolnił
rozwój PieCów. W tamtym roku to non toper pojawiała się rewolucyjna karta, przełomowy
procek, niezbędny mainboard albo superhiperultraduper RAM. A teraz jakoś tak spokojnie...więc
tworzący ów dzialil za bardzo nie mają z czego upichcić jego nowe edycje... ^^'' Powiedzmy
że są usprawiedliwieni. :)


No niby tak, ale jednak trochę razi dziwne podejście to tego tematu. Ale ten dział nie jest dobrym pomysłem. Rozszerzyliby kącik kulturalny czyli o książkach, muzyce, filmach. Z resztą, zaparłem się i nie kupię dopóki ktoś ze znajomych nie powie mi, że sytuacja się nie zmieniła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, ile to czasu minęło od kiedy po raz ostatni kupiłem CDA...
Jak na razie przeczytałem tylko zapowiedź FIFY i Pure, numer zapowiada się nieźle, ale... kto to jest Leo Ferdinand??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 19:37, Kapizak1 napisał:

Eh, ile to czasu minęło od kiedy po raz ostatni kupiłem CDA...
Jak na razie przeczytałem tylko zapowiedź FIFY i Pure, numer zapowiada się nieźle, ale...
kto to jest Leo Ferdinand??

Zapewne miał być Rio Ferdinand. Tak to jest jak się myśli o Euro przy składaniu numeru i wtedy im się Leo Beenhakker (Ferdinand?) do tekstu wkrada;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 19:37, Kapizak1 napisał:

Eh, ile to czasu minęło od kiedy po raz ostatni kupiłem CDA...
Jak na razie przeczytałem tylko zapowiedź FIFY i Pure, numer zapowiada się nieźle, ale...
kto to jest Leo Ferdinand??


Rio Ferdinand to piłkarz reprezentacji Angli. Obrońca, gra w Manchesterze United :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2008 o 20:45, Budep napisał:

Rio Ferdinand to piłkarz reprezentacji Angli. Obrońca, gra w Manchesterze United :)

No, Rio to może tak, ale nie Leo :) Taki mały błąd, ale lekko denerwujący, zwłaszcza dla fana United (np. dla mnie) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

No i to był mój ostatni numer CD Action. Kupowałem to czasopismo od dawna. Mam w posiadaniu
ponad 100 numerów, ale ten aktualny będzie moim ostatnim. To jest po prostu żałosne.
W prawie każdym tekście trzeba zaznaczać po milion razy, że PC BĘDĄ MIAŁY TEKSTURY O
WYŻSZYCH ROZDZIELCZOŚCIACH itp.


>>>Podobnie jak w prawie kazdej recenzji trzeba np. powiedziec, ze cos tam albo cos nie tam. :) Jak jest robiona konwersja to po prostu jest to istotna informacja, przynajmniej dla mnie, bo gra z teksturami w rozdzielczosci PS2 to chyba nie jest to, co nas kreci?


Dzisiaj royebał mnie tekst o Falloucie 3. Tekstury w

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

wersji PC będą takiej samej jakości jak na konsolach, ALE I TAK WSZYSTKO WYGLĄDA LEPIEJ
NA PC.


>>>I to jest zla informacja?


Gra portowana z konsol na PC jest taka super, że WYGLĄDA NA TO, ŻE OD POCZĄTKU

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

JEST TWORZONA Z MYŚLĄ TYLKO PC. PC PEŁNĄ GĘBĄ. Tego typu i podobne teksty są żenujące.


>>>A mozesz wyjasnic DLACZEGO, pomijajac naturalnie fakt, ze :"BO JA TAK MYSLE!".

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

W żadnym piśmie konsolowym nikt nie podniecał i nie podnieca się, że coś wyjdzie
wyłącznie na konsole, że wygląda lepiej na konsolach.


>>>>Napisz do nich list z pretensjami, ze beznamietnie patrza na gry. :)


Wszystkie zapowiedzi, nawet ewidentnych

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

gniotów są napisane tak jakby mówiły o objawieniu Bożym, wszystko jest przerysowywane
,świetnie zapowiadające się.


>>>A jaka to zapowiedz EWIDENTNEGO gniota dalismy w CDA? (No chyba, ze "ewidentny gniot" to tytul, ktory MNIE nie interesuje?). W wypadku zapowiedzi obowiazuja dwie zasady: 1) opisywac gry, ktore NASZYM ZDANIEM dobrze sie zapowiadaja, bo po co zapowiadac gniota? 2) dopoki nie ma KONKRETOW (dem, bet itd.) dajemy grze kredyt zaufania, opisujac ja tak, jak ja widza producenci, wiec z zalozenia tonacja jest pozytywna.
A dopiero jak juz mamy w co pograc to sie im wystawia rachunek za obietnice. Nie uwazasz, ze tekst "gry jeszcze nie ma ale my juz uwazamy, ze jest do d... i nie polecamy grania w nia" bylby bez sensu? Bo jesli tak uwazamy, to taka gra po prostu nie trafia do zapowiedzi, bo jest wiele innych wartych opisu tytulow.


Naliczyłem się wielu takich przykładów.

>>>Z checia poczytam przyklady i tytuly.

Następna sprawa.

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

Konfigurator. Z myślą o niezaawansowanych użytkownikach. To widać.


>>>To straszne ale to fakt. Nawet w AR cos bylo niedawno na ten temat. Tak to JEST kacik dla niezaawansowanych i nie zainteresowanych overclockingiem, ktorzy jednak chca w MIARE sensownie zlozyc sobie sprzet. I my im podajemy PRZYKLADOWE konfiguracje. Nie "najlepsze" nie "nic lepszego nie zlozysz" ale takie, zeby mniej wiecej wiedzili, ze jak wydaja xxx zl na ten sprzet to co uzyskaja. Jak sie czujesz ekspertem to czytaj sobie eksperckie fora, a nie oczekuj, ze bedziemy robili kacik pod ciebie i tobie podobnych, stanowiacych z 1% czytelnikow...


Pisany też chyba przez

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

niezaawansowanych.


>>>No pewnie, toz TYLKO ty jestes tutaj ZAAWANSOWANYM EKSPERTEM, reszta to banda lam, niemajacych pojecia o niczym.

Czasem wybory są idiotyczne, a zestawy wciąż wyglądają tak samo i

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:

na siłę zmienia się jakieś komponenty licząc na ogromny przyrost wydajności.


>>>Pokaz mi jakikoklwiek cytat mowiacy o takowych nadziejach.

Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:


Dnia 12.07.2008 o 13:23, Miluś napisał:


Sentymenty na bok, więc żegnaj CD-ACTION. Obyśmy spotkali się kiedyś w Twoim lepszym
wydaniu.


>>>pa, pa. Zycze odrobinki dystansu do siebie, swiata oraz licze, ze kiedys bedziesz sie tego listu wstydzil, gdy troszke dorosniesz.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 08:40, smuggler napisał:

To straszne ale to fakt. Nawet w AR cos bylo niedawno na ten temat. Tak
to JEST kacik dla niezaawansowanych i nie zainteresowanych overclockingiem, ktorzy jednak
chca w MIARE sensownie zlozyc sobie sprzet.


A ja nie ukrywam, ze skorzystalem z konfiguratora. Na sprzecie sie dosc slabo znam, co sprzedacy komputerow probowali wykorzystac wciskajac dla przykladu stacje dyskietek (!!) za 160 PLN (!!!), a zupelnie to mi nie potrzebne. Gdy po kilku roznych sklepach sie przeszedlem w koncu dalem sobie spokoj, bo niestety w wielu przypadak zamiast fatycznie klientowi cos doradzic zastanawiano sie jak zedrzec kase.

Dnia 14.07.2008 o 08:40, smuggler napisał:

I my im podajemy PRZYKLADOWE konfiguracje.


Skontaktowalem sie ze sklepem, z ktorym wspolpracujecie w Konfiguratorze. I to byl pierwszy sklep, w ktorym naprawde obsluga byla nastawiona nie na "co by tu wcisnac" tylko na "zlozmy taki komputer, zeby klient byl zadowolony". Na poczatek chcialem jeden z zestawow, ktory byl opisywany w CDA mumer 6/2008, w sklepie dostalem informacje, ze ceny w tym czasie troche spadly i w tej samej cenie co zestaw z CDA moge miec lepszy komputer. No i teraz mam. :) Dzial ten jest dobry dla takich jak ja - czyli co mniej wiecej moge dostac kupujac komputer w cenie do x PLN.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aktualny numer jest dla mnie po prostu wyśmienity :)
Zapowiedzi Diablo III, Fallouta i Call of Duty to po prostu cud miód.
Na płycie też nie jest źle, także numer bardzo fajny.
PS:
Wy też nie mieliście CDP insajdera?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 09:12, kavior15 napisał:

Też nie mieliśmy, widocznie w tym miesiącu nie został dołączony do CD-Action.


I w następnym miesiącu też nie będzie ;] Insider też ma wakacje jak zawsze. Ale po wakacjach go chyba zobaczymy...

Ale ja nie o tym. Teraz znów kilka słów żalu ode mnie. Chyba nikt o tym wcześniej nie wspomniał... Chodzi o tekst LCD czy plazma? A dokładniej o dwa zdania na stronie 131. "Full HD jest sens kupić tylko i wyłącznie w przypadku, gdy mamy napęd Blu-ray, PlayStation 3 bądź zamierzamy podłączać komputer z niezłą kartą graficzną. Żadna telewizja cyfrowa nie umożliwia odbioru Full HD." Nie wiem może nie zrozumiałem,
ale co znaczy znaczek HD przy telewizjach takich jak Nsport, HBO, Eurosport, Discovery, TVN, Polsat Sport i na pewno kilku innych, ale tylko te sam mam... I do tego LCD 37 cali. Zastanawiam się czy Pan Szymon Ciołkowski oglądał kiedyś mecz piłki nożnej w HD. Jeżeli nie to niech kiedyś dorwie jakąś transmisje z meczu w HD i zwykłej telewizji, i porówna. Ja osobiście nie mam żadnego Blu-ray anie PlayStation, a i tak sobie chwalę ten zakup...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.07.2008 o 09:10, kedzior141 napisał:

Wy też nie mieliście CDP insajdera?


Rok temu też nie było. Po prostu CDP robi sobie przerwę wakacyjną z reklamówkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie wiem może nie zrozumiałem,

Dnia 14.07.2008 o 09:59, Doktor14 napisał:

ale co znaczy znaczek HD przy telewizjach takich jak Nsport, HBO, Eurosport, Discovery,
TVN, Polsat Sport i na pewno kilku innych, ale tylko te sam mam... I do tego LCD 37 cali.

A zdajesz sobie sprawę że pomiędzy trybami HD, HD Ready, bądź właśnie Full HD jest spora różnica ?
Widać to także w cenach telewizorów. Ceny z trybem Full HD zaczynają się od 2500 zł. Z pozostałymi trybami są tańsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 10:06, Darkstar181 napisał:

A zdajesz sobie sprawę że pomiędzy trybami HD, HD Ready, bądź właśnie Full HD
jest spora różnica ?


Tak zdawałem sobie sprawę, że jest różnica między Full HD, a HD Ready, ale myślałem, że HD to po prostu skrót od Full HD. No nic mój błąd. No, ale jeżeli już to jaka jest różnica między HD a Full HD.

Dnia 14.07.2008 o 10:06, Darkstar181 napisał:

Widać to także w cenach telewizorów. Ceny z trybem Full HD zaczynają się od 2500 zł.
Z pozostałymi trybami są tańsze.


Tak ja mam Samsunga na pewno z HD, ale modelu dokładnie nie pamiętam. Jak pierwszy raz zaczęliśmy się kręcić z tatą w tym temacie ten telewizor kosztował coś ponad 4000 - 4500 zł (było to przed świętami Bożego Narodzenia). A jak półtora miesiąca temu go kupiliśmy to kosztował już koło 3000 - 3500. Jest różnica nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 11:13, Patryk Mogilno napisał:

Kupiłem wczoraj nowe CD Action (nawet nie wiem czemu)....zawsze CLICK! albo PLAY kupowałem

Zapach stron, jest uzależniający...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 11:14, Aragloin napisał:

> Kupiłem wczoraj nowe CD Action (nawet nie wiem czemu)....zawsze CLICK! albo PLAY
kupowałem
>
Zapach stron, jest uzależniający...

Możliwe:) Ale w tym problem że uważałem się za "Antyfana".....i tylko PLAY się liczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się