kris2005a

CD-ACTION

38291 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2008 o 11:16, Patryk Mogilno napisał:

> > Kupiłem wczoraj nowe CD Action (nawet nie wiem czemu)....zawsze CLICK! albo
PLAY
> kupowałem
> >
> Zapach stron, jest uzależniający...
Możliwe:) Ale w tym problem że uważałem się za "Antyfana".....i tylko PLAY się liczył

Jak ja to mówię: "Nie oceniaj rzeczy jeśli jej nie używałeś"..:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem... Otóż po włożeniu płyty do czytnika nie wyświetla się menu. Próbowałem je uruchamiać na różne sposoby i zawsze bez rezultatu. Nie jest to aż taki uciążliwy problem, bo po prostu instaluję sobie wszystko ręcznie, jednak kiedy chciałem zainstalować Red Faction zastałem niespodziankę. W katalogu pełne/Red Faction znajduje się tylko opis gry i screeny. Żadnego pliku instalacyjnego... Może ktoś wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat z RF jest tak, że plik instalacyjny jest na zewnątrz. Po prostu wejdź w "mój komputer", otwórz płytkę i znajdź "setup" ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Namieszałeś trochę Smuggler.

[+] W sumie mi też się namieszało i nie wiem dlaczego.

>Podobnie jak w prawie kazdej recenzji trzeba np. powiedziec, ze cos tam
>albo cos nie tam. :) Jak jest robiona konwersja to po prostu jest to istotna informacja,
>przynajmniej dla mnie, bo gra z teksturami w rozdzielczosci PS2 to chyba nie jest to,
>co nas kreci?

Ale gdyby to była tylko informacja ;-) A wygląda to jak takie ciche ujawnianie się kompleksów posiadanych przez orodoksyjnych pc''towców (jak to brzmi ;-P) którzy uważają, że wszystko i tak jest najlepsze na ich platformie.


>A mozesz wyjasnic DLACZEGO, pomijajac naturalnie fakt, ze :"BO JA TAK MYSLE!".

A mogę. Ponieważ wygląda to tak jak opisałem to wyżej.Wygląda jak podbudowywanie się. To jest takie
strasznie Polskie. Jak ktoś ma lepiej (w domyśle konsolowcy) to my (w domyśle pc''towcy) jakoś musimy im dosrać. Może nie robi tego cała ekipa pisząca w CD Action ale jednak mocno to razi, mnie i nie tylko mnie.

>Napisz do nich list z pretensjami, ze beznamietnie patrza na gry. :)

Jak dla mnie to jest właśnie dobre ponieważ nie wylewają skrytego jadu na użytkowników PC. Oni nie zajmują się grami które mogą kiedyś wyjść na ich platformy tylko piszą o tym co jest przeznaczone na ich maszynki do grania. Jakoś nigdzie nie widziałem (może źle patrzyłem?) zapowiedzi Diablo III z ostatnim akapitem, że na razie gra przeznaczona jest na PC, ale może kiedyś wyjdzie na konsole. W CDA już kilka takich tekstów było. Między innymi zapowiedź GTA IV, Resident Evil 5.

>A jaka to zapowiedz EWIDENTNEGO gniota dalismy w CDA? (No chyba, ze "ewidentny
>gniot" to tytul, ktory MNIE nie interesuje?). W wypadku zapowiedzi obowiazuja dwie zasady:
>1) opisywac gry, ktore NASZYM ZDANIEM dobrze sie zapowiadaja, bo po co zapowiadac gniota?
>2) dopoki nie ma KONKRETOW (dem, bet itd.) dajemy grze kredyt zaufania, opisujac ja tak,
>jak ja widza producenci, wiec z zalozenia tonacja jest pozytywna.
>A dopiero jak juz mamy w co pograc to sie im wystawia rachunek za obietnice. Nie uwazasz,
>ze tekst "gry jeszcze nie ma ale my juz uwazamy, ze jest do d... i nie polecamy grania
>w nia" bylby bez sensu? Bo jesli tak uwazamy, to taka gra po prostu nie trafia do zapowiedzi,
>bo jest wiele innych wartych opisu tytulow.

Rozumiem, ale w zapowiedziach przesadza się z miodem wylewanym na grę. Jaka to ona nie będzie super, niesamowita i wspaniała. Trochę dystansu. Wsytarczy napisać, że to co widzieliśmy, to co wieszczą twórcy zapowiada się kapitalnie, obyśmy zobaczyli to wszystko w wersji przeznaczonej do sprzedaży. Oczywiście kilku redaktorów podchodzi do zapowiadanych tytułów z dozą spokoju i bez huraoptymizmu, ale często denerwowało mnie to, że zapowiedzi były napisane tak, że patrzyłem w górny róg czy przypadkiem nie czytam już recenzji gry ocenionej na 10. Przykłady? Jak już mówiłem było ich wiele. Wystarczy zajrzeć do podsumowań roku gdzie pisano o najlepszych grach i grach które najbardziej zawiodły. Teraz odnaleźć na liście tytuł, sięgnąć po zapowiedź, a potem po recenzję. Że tak powiem ''wułala''.

>To straszne ale to fakt. Nawet w AR cos bylo niedawno na ten temat. Tak
>to JEST kacik dla niezaawansowanych i nie zainteresowanych overclockingiem, ktorzy jednak
>chca w MIARE sensownie zlozyc sobie sprzet. I my im podajemy PRZYKLADOWE konfiguracje.
>Nie "najlepsze" nie "nic lepszego nie zlozysz" ale takie, ,
>ze jak wydaja xxx zl na ten sprzet to co uzyskaja. Jak sie czujesz ekspertem to czytaj
>sobie eksperckie fora, a nie oczekuj, ze bedziemy robili kacik pod ciebie i tobie podobnych,
>stanowiacych z 1% czytelnikow...

>Aha. "zeby mniej wiecej wiedzili" - to jest zdanie-klucz które dobrze obrazuje po co jest ten dział, ale...
>No pewnie, toz TYLKO ty jestes tutaj ZAAWANSOWANYM EKSPERTEM, reszta to banda
>lam, niemajacych pojecia o niczym.

A to już wygląda tak jakby pisała to inna osoba, która przed chwilą została uszczypnięta w dupę ;-P
...ten dział jest jak dla mnie sztucznie podtrzymywany. Zamiast przy okazji jakiś większych premier wrzucić go z "przykładowymi konfiguracjami", to pojawia się on co miesiąc bez żadnych znaczących zmian. Nie czuję się ekspertem, ale takie fora czytam i pogłębiam swoją wiedzę :-]


>pa, pa. Zycze odrobinki dystansu do siebie, swiata oraz licze, ze kiedys
>bedziesz sie tego listu wstydzil, gdy troszke dorosniesz.

Nie muszę się wstydzić. Wyraziłem swoją opinię, która dziwnym trafem zgadza się z opiniami wielu innych stałych lub już byłych czytelników. Dystans do siebie mam ku**sko duży i powiększać go już nie będę ;->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 11:14, Aragloin napisał:

Zapach stron, jest uzależniający...


...a płyty i opakowania - odurzający. :P

Czy wam też płyty śmierdzą? :) Ostatnia płyta cuchnie niemal tak jak podkładka pod mysz dodana kiedys do CDA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 13:56, macned napisał:

> Zapach stron, jest uzależniający...

...a płyty i opakowania - odurzający. :P

Czy wam też płyty śmierdzą? :) Ostatnia płyta cuchnie niemal tak jak podkładka pod mysz
dodana kiedys do CDA ;)

Płyty i opakowania śmierdzą, ale da to się wytrzymać. Zapach stron w pełni to rekompensuje...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 13:45, gogiell napisał:

Akurat z RF jest tak, że plik instalacyjny jest na zewnątrz. Po prostu wejdź w "mój komputer",
otwórz płytkę i znajdź "setup" ;).

No i tu jest właśnie pies pogrzebany, bo na płycie nie ma pliku setup O.o Wiem, że MUSI być, ale nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 14:02, Igor FCBayern napisał:

> Akurat z RF jest tak, że plik instalacyjny jest na zewnątrz. Po prostu wejdź w "mój
komputer",
> otwórz płytkę i znajdź "setup" ;).
No i tu jest właśnie pies pogrzebany, bo na płycie nie ma pliku setup O.o Wiem, że MUSI
być, ale nie ma!


Sam już nie wiem, ja setup`a mam (screen)... Nie wiem, może poszukaj we wszystkich folderach ?
I mały offtop - czy fallout 2 ma jakiś limit czasowy ? :P

20080714140424

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można to mam pytanko do czytelników.
Jak odprawiacie rytuał czytania CDA? Ja nie oglądam "wnętrzności" CDA póki ich nie przeczytam. Po prostu czytam po kolei wszystko i trzymam się w niepewności co będzie na następnej stronie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 14:54, Davw napisał:

Jeśli można to mam pytanko do czytelników.
Jak odprawiacie rytuał czytania CDA? Ja nie oglądam "wnętrzności" CDA póki ich nie przeczytam.
Po prostu czytam po kolei wszystko i trzymam się w niepewności co będzie na następnej
stronie :D


Ja podobnie do ciebie! ;p A właściwie tak samo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel ma jakiś dziwny rytuał, że czyta sobie w różnej kolejności tz. najpierw recenzje potem kaszanka itd. ale nie pamiętam dokładnie jak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 14:57, Davw napisał:

Mój kumpel ma jakiś dziwny rytuał, że czyta sobie w różnej kolejności tz. najpierw recenzje
potem kaszanka itd. ale nie pamiętam dokładnie jak :D


Każdy czyta CD-Action inaczej,ja czytam wszystko po kolei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż ja to robię nieco inaczej, dość... selektywnie. Najpierw przelecę sobie całe pismo żeby zobaczyć co jest, potem zagłęęębiam się w działy czysto rozrywkowe (AR, Felietony w Gamewalkerze i ewentualnie Na Luzie), a potem sobie już lecę pełnym freestylem po całym piśmie czytając co ciekawsze zapowiedzi i recenzje. Problem polega na tym że mimo iż czytam o grach to nie mam w ogóle nadziei że w nie w najbliższym czasie pogram(sprzęt z epoki w której by upchnąć te wszystkie tranzystory w procesorze używało się Prasy Hydraulicznej model Stegozaur) więc... nieco to psuje przyjemność z czytania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 14:59, Hubi Koshi napisał:

(...)


U mnie jest w miarę podobnie.

Najpierw przejrzę całe pismo, uprzednio czytając Wstępniak, a potem ruszam do "buszowania". Z reguły czytam po kolei - najpierw zapowiedzi, potem temat numeru i recenzje. Akurat działy rozrywkowe z reguły pomijam, bo nie za bardzo mnie śmieszą i mi się podobają, choć Na Luzie z obecnego numeru jest świetne, zwłaszcza ten motyw ze stopą ;-) AR zawsze na koniec, czytam dzień przed wyjściem kolejnego numeru, bo reszta jest już przeczytana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2008 o 14:07, gogiell napisał:

Sam już nie wiem, ja setup`a mam (screen)... Nie wiem, może poszukaj we wszystkich folderach?

Włączyłem i nie ma... Odświeżyłem dwa razy i nagle wszystko się pojawiło :/ Nie rozumiem... :P

Dnia 14.07.2008 o 14:07, gogiell napisał:

I mały offtop - czy fallout 2 ma jakiś limit czasowy ? :P

Nie ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jeżeli jesteśmy w temacie rytuału czytania CDA to ja mam tak samo jak Hubi Koshi. Tylko, że zawsze na początku czytam Wstępniak... Nawet co do sprzętu jesteśmy tacy sami ;] A co do kaszanek to już dawno się tak nie uśmiałem ;] Recka Zipp Racing powala...

Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro dojdę do kaszanek o ile się nie mylę. Przeważnie biorę coś na uspokojenie zanim przeczytam kaszanki bo teksty lecą nie z tej ziemi. Ale AR i smuggler miażdżą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się