Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2008 o 11:40, Sir Elrond napisał:

Fajnie by było jakby CDprojekt wykupił Cenege


Jedna z gorszych rzeczy jakie mogłyby się stać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

> > Fajnie by było jakby CDprojekt wykupił Cenege, było by mniej seri i mniejsze
zamieszanie.
>
> Haha marzenia ściętej głowy. Poza tym to by mi się nie podobało bo była by mniejsza

> konkurencja (pomijając to że teraz jest mała - ze względu na specyfikę tej branży)


O ile mi wiadomo, to cenega jest własnością ruskiego 1C Company.

Tak, zgadza się.

Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:


A o połączeniu się tych dwóch gigantów nie ma nawet mowy. Od wieków trwa święta wojna
Cenaga-CDP.

Co do wad i zalet obu tych firm to u mnie wyglądają tak:

Cenega:
-Ubogie wydawanie premierówek

Zależy, pamiętam jak kiedyś mieli w du.ie spolszczenia a teraz są jednymi z lepszych w branży...

Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

-Dużo ciekawych gier ( chyba więcej niż CDP)

Kwestia gustu, ale wydaje mi się że tam dominują gry akcji.

Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

-Brzydki wygląd Kolekcji Klasyki i SuperSellera.

Nie grzeszą urodą...Sporo im brakuje do standardu CDPowskiego

Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

-Zwyczaj długiego przetrzymywania gier w jednej serii.

Z tym się zgodzę... Tragedia jest jak są stare tytuły za 40 zł...

Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

-Fantastyczny program lojalnościowy.

CD Projekt:
-Bogate wydawanie premierówek.
-Dużo tanich serii
-O wiele więcej gier niż u Cenegi
-Mniej suuperfajowskichgier niz u Cenegi
-Fajny wygląd tanich serii ( z wyjątkeim nowej EK - niezbyt przypadła mi do gustu.)
-Forum i całe gram.pl

Myślę że cenegi będzie ciut fajniejsze, robią ale nie mogą zrobić dalej...

Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

-Badziewny program lojalnościowy.

WPLNomania, cóż kwestia gustu... W sumie jak jest się nałogowym graczem to cenegi bardziej się opłaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

> > Fajnie by było jakby CDprojekt wykupił Cenege, było by mniej seri i mniejsze
zamieszanie.
>
> Haha marzenia ściętej głowy. Poza tym to by mi się nie podobało bo była by mniejsza

> konkurencja (pomijając to że teraz jest mała - ze względu na specyfikę tej branży)


O ile mi wiadomo, to cenega jest własnością ruskiego 1C Company.

A o połączeniu się tych dwóch gigantów nie ma nawet mowy. Od wieków trwa święta wojna
Cenaga-CDP.

Co do wad i zalet obu tych firm to u mnie wyglądają tak:

Cenega:
-Ubogie wydawanie premierówek
-Dużo ciekawych gier ( chyba więcej niż CDP)
-Brzydki wygląd Kolekcji Klasyki i SuperSellera.
-Zwyczaj długiego przetrzymywania gier w jednej serii.
-Fantastyczny program lojalnościowy.

CD Projekt:
-Bogate wydawanie premierówek.
-Dużo tanich serii
-O wiele więcej gier niż u Cenegi
-Mniej suuperfajowskichgier niz u Cenegi
-Fajny wygląd tanich serii ( z wyjątkeim nowej EK - niezbyt przypadła mi do gustu.)
-Forum i całe gram.pl
-Badziewny program lojalnościowy.

Do każdego twego punktu nie mogę się przyczepić. Jeśli Cenega poprawiłaby jakość gier w tańszych seriach byłoby fantastycznie, ale coś czuję, że się na to nie zanosi. Cd Projekt często wydaje bogate wydania Edycji Premierowych, gry nie siedzą długo w jeden serii, można powiedzieć, że cały czas się przemieszczają. Cenega ma o wiele więcej ciekawych gier. Ogólnie jednak sądzę, że obydwie firmy stoją na mniej więcej tym samym poziomie. Większość osób ma gier trochę z CDP i trochę z Cenegi, więc status quo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zasada jest taka, że gry który nie schodzą, szybko migrują między seriami. Wielość serii wcale nie oznacza lepszej jakości. IMO premierówki nie odstają poziomem od gier CDP - oczywiście nie mówię o kolekcjonerkach. Są instrukcje, poradniki, drzewka wynalazków. Poza tym takie rzeczy zazwyczaj dotyczą tylko niektórych gier, tych bardziej oczekiwanych/nagłośnionych. Kwestia wyglądu okładki w serii nie jest dla mnie aż tak ważna, ale dizajn KK faktycznie jest średni. Cenega ma lepsze promocje - ostatnia akcja "kup 2 gry KK, a 2 dostaniesz gratis) była rewelacyjna kupiłem 18 gier (10 pudełek) za 120 zł... KG wiadomo. wPLN-omania to pozytywna zmiana, ale wciąż kosmetyczna - jest tego tyle, co kot napłakał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2008 o 13:11, Ancient Lord napisał:

CD Projekt:
/.../
-Forum i całe gram.pl


Gram.pl nie ma (teoretycznie bo w praktyce to raczej jest inaczej) oficjalnie nic wspólnego z CD-Projektem, więc to raczej argument nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2008 o 19:13, milten6 napisał:

> CD Projekt:
> /.../
> -Forum i całe gram.pl

Gram.pl nie ma (teoretycznie bo w praktyce to raczej jest inaczej) oficjalnie nic wspólnego
z CD-Projektem, więc to raczej argument nie jest.


Niby gram.pl rozdzieliło się z CDP, ale to w końcu na gram.pl wykorzystujemy bonusy z CDP i praktycznie to właśnie on panuje nad tą stronką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym wyrzucic posrednika miedzy mna a twórcą. Szczególnie takiego co kosi polowe lub wiecej pieniedzy, jakie placę za grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z czystej ciekawości, kto z obsługi sklepu i wysyłki paczek w kulki sobie leci? Zamówienie na Fallout 3 PC EK opłacone w poniedziałek tydzień temu, wysyłka miała odbywać się we wtorek, a do dzisiaj zamówienie "Przyjęte do realizacji"? Na maila też odpowiedzi nie otrzymałem, w tkaiej sytuacji kiedy paczka ma zostać wysłana do kogoś innego sklep Cenegi po raz pierwszy w moim przypadku musiał sprawę spieprzyć. ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.11.2008 o 13:20, Ancient Lord napisał:

Niby gram.pl rozdzieliło się z CDP, ale to w końcu na gram.pl wykorzystujemy bonusy z
CDP i praktycznie to właśnie on panuje nad tą stronką.


Ech... To nie tak. Wiele razy było mówione, że te wPLN''y to jest akcja promocyjna CDProjektu, gdyby Cenega tez coś takiego chciała z sklepie gramu, to prawdopodobnie, by też to miała, więc CDP nie panuja nad gramem bezpośrednio, lecz pośrednio to w pewnym stopniu tak, bo gram.pl sp. z o.o. i CD Projekt sp. z o.o. mają tą samą radę nadzorczą, tych samych członków zarządu, ale dokładnie widać ( jak dla mnie ), że gram.pl powoli coraz bardziej soe odsuwa od CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WPLN akcją promocyjną bym nie nazwał w sytuacji, gdy za Heroes Complete zapłacić muszę 257zł, kiedy ludzie, którzy mają konto zawalone wplnami mogą płacić 200zł. A w innych sklepach bez wykorzystywania wirtualnej ściemy można zakupić wydanie HC za 219zł.
I jak to teraz wytłumaczycie? Promocja? Przywileje dla osób, które kupują często produkty CDP i dzięki temu mają wpln? Też g. prawda bo na gramowym koncie mam zrealizowane zamówienia na produkty o wartości kilku tysięcy złotych, a na koncie zarejestrowane 97 gier, w tym 8 kolekcjonerek. I albo muszę bulić 40zł więcej za tytuł albo szukać go w innych sklepach. To jest dopiero idiotyzm, akcją promocyjną można nazwać ten cały szał wpln, gry w większości lub spory procent ceny opłacany przez wpln. Samo wykorzystywanie wpln przy zwykłych zakupach prędzej jako kradzież można uznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2008 o 18:23, Mistic napisał:

Tak z czystej ciekawości, kto z obsługi sklepu i wysyłki paczek w kulki sobie leci? Zamówienie
na Fallout 3 PC EK opłacone w poniedziałek tydzień temu, wysyłka miała odbywać się we
wtorek, a do dzisiaj zamówienie "Przyjęte do realizacji"? Na maila też odpowiedzi nie
otrzymałem, w tkaiej sytuacji kiedy paczka ma zostać wysłana do kogoś innego sklep Cenegi
po raz pierwszy w moim przypadku musiał sprawę spieprzyć. ;/


Napisze Ci to co w temacie o sklepie. jak coś zapraszam na priv na gg

Panie i Panowie

Niestety wiele głosów negatywnych zostało i pewnie zostanie powiedzianych i napisanych na temat wysyłki gry, F3 z naszego sklepu.

Niestety kładę swoją głowę pod topór waszych ostrych słów. Musze powiedzieć, iż podczas tejże premiery cokolwiek mogło się nam w sklepie zepsuć/”wykrzaczyć” to, to zrobiło. Jeden kolega miał wypadek, padła nam telefonia, zostałem przez tydzień czasu praktycznie sam z całą wysyłką. Nawet nie wiecie jak ciężko znaleźć na szybko osobę do pracy (a podobno mamy takie bezrobocie??).

Starałem się zrobić wszystko, aby paczki wyszły w terminie – niestety nie wszystkie zostały w odpowiednim terminie dostarczone do klientów. Wielu/e z was miało utrudniony kontakt czy to telefoniczny czy mailowy. Niestety nie byłem w stanie sam po 100h przepracowanych w ciągu jednego tygodnia ogarnąć tego sam. To jak na tonącym dziurawym okręcie starać się zatkać wszystkie dziury mając tylko 2 ręce. Nie miałem także siły napisać tutaj 2 – 3 porządnych zdań, ponieważ organizm odmawiał posłuszeństwa. Myślę, że mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że starałem się zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wysyłka się udała. Starałem się, ale w pewnym momencie mocy zabrakło.

Chciałbym przeprosić wszystkie osoby, które nie otrzymały swoich zamówień w terminie, oraz podziękować wszystkim osobom, które cierpliwie czekały na wysyłkę za wyrozumiałość.

Pozdrawiam i raz jeszcze przepraszam za zaistniałą sytuację.

Dawid

PS. Teraz staram się uratować to, co zostało z zatopionego okrętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat tamtego posta napisałem przed skontaktowaniem się z tobą na gg i rozwiązaniem problemu. Przyznaję, że brak wysyłki i odpowiedzi na maila poirytował mnie na tyle, że walnąłem takiego, a nie innego posta.

Teraz po rozwiązaniu sprawy mojej wysyłki jedyne co mogę powiedzieć to to, że życzę powodzenia w naprawie tego co popsuło się w waszym sklepie i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.

Z King''s Bounty ładnie się sprawiliście, a przez Fallout3 nie mam zamiaru rzucać nagle zakupów w waszym sklepie, gramowy sklep więcej razy dał ciała. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2008 o 20:32, Mistic napisał:

Akurat tamtego posta napisałem przed skontaktowaniem się z tobą na gg i rozwiązaniem
problemu. Przyznaję, że brak wysyłki i odpowiedzi na maila poirytował mnie na tyle, że
walnąłem takiego, a nie innego posta.


Rozumiem :)

Dnia 17.11.2008 o 20:32, Mistic napisał:

Teraz po rozwiązaniu sprawy mojej wysyłki jedyne co mogę powiedzieć to to, że życzę powodzenia
w naprawie tego co popsuło się w waszym sklepie i życzę szybkiego powrotu do pełnej sprawności.


Dziękuję za ciepłe słowa

Dnia 17.11.2008 o 20:32, Mistic napisał:

Z King''s Bounty ładnie się sprawiliście, a przez Fallout3 nie mam zamiaru rzucać nagle
zakupów w waszym sklepie, gramowy sklep więcej razy dał ciała. ;-)


Naprawdę starałem się aby z F3 było jak z KB :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja niestety znowu, mam nieprzyjemną sytuacje z Pomocą Techniczną Cenegi. Normalnie napisałem co jest nie tak w danej grze, poprosili mnie o dxdiaga, więc wysłałem i tu słuch zaginął. Czekam już 2 tygodnie i nadal bez odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2009 o 22:14, jakubcjusz napisał:

Czy Cenega wycofuje Civilization Complete ze sprzedaży? Miałem dziś spore problemy z
jej kupieniem...? Może w końcu trafi do tańszej serii...

Oby, ja cały czas na to czekam. A może by tak od razu do KK?? Ech, marzenia ... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stary rok minął, czas zapomnieć o problemach. Na nowy rok mam pytanie: "Czy Cenega ma zamiar przygotpwać jakas noworoczna wyprzedaż?. CDP widzę już z takową ruszyło, ale w tym roku bardzo niewiele tytułów tego dystrybutora mnie interesuje, z Cenegi kilka perełek by się znalazło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 12:08, boogie85 napisał:

Stary rok minął, czas zapomnieć o problemach. Na nowy rok mam pytanie: "Czy Cenega ma
zamiar przygotpwać jakas noworoczna wyprzedaż?. CDP widzę już z takową ruszyło, ale w
tym roku bardzo niewiele tytułów tego dystrybutora mnie interesuje, z Cenegi kilka perełek
by się znalazło :)


Taaajemnica:) Ale myślę że mile sie zaskoczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.01.2009 o 12:25, natanadler napisał:

Taaajemnica:) Ale myślę że mile sie zaskoczysz:)

Ale mi tajemnica ;)
W Clicku reklama na całą stronę A4. min.: Kings Bounty za 49 zł (kupuję !) ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować