Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

CDP jest dla mnie faworytem za bardzo dobre polskie wydania. Widać, że starają się, żeby produkt przez nich wydany musi być dopracowany, a nie tak jak np. z polonizacją Far Cry przez Cenegę, po której granią w tą wybitną grę woła o pomstę do nieba, a co do portali to gram.pl również góruje nad Kompanią Graczy i chyba każdy nie ma co do tego kontrowersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 21:07, PJ MW napisał:

CDP jest dla mnie faworytem za bardzo dobre polskie wydania. Widać, że starają się, żeby
produkt przez nich wydany musi być dopracowany, a nie tak jak np. z polonizacją Far Cry
przez Cenegę, po której granią w tą wybitną grę woła o pomstę do nieba,

Podobnie jak kolega 2 posty wyżej pisał, mówisz o czasach których już nawet najstarsi górale nie pamiętają ;), coraz częściej można usłyszeć głosy niezadowolenia na lokalizacje made by CDP, a Cenega wszystkie gry(w które grałem) ma zlokalizowane co najmniej poprawnie.

Dnia 12.09.2008 o 21:07, PJ MW napisał:

a co do portali
to gram.pl również góruje nad Kompanią Graczy i chyba każdy nie ma co do tego kontrowersji.

Niby tak, tylko porównanie jest nie do końca uczciwe, bo w zasadzie teraz KG jest praktycznie programem lojalnościowym, a gram.pl jest rozbudowanym portalem. Więc gram.pl jak portal jest lepsze, ale pod względem programu lojalnościowego w moim rankingu wygrywa Cenega- specjalnych problemów z wydaniem punktów nie miałem, a na gramie wydałem jedynie kilka wPLN na zakup bezpłątnej wysyłki... tak aby sprawdzić, czy działa, bo i tak nie zapowiada się, abym kiedykolwiek mógł dojść do kwoty zamówienia z darmową wysyłką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 22:11, Michaelius napisał:

Portal oraz wygoda zakupow w sklepach netowych owszem na korzysc Cd projektu , ale oferta
cenowa i program lojalnosciowy lepsze u Cenegi.


No tak. Nie ma co ukrywać że Cenedze przydałby sie jakieś forum... jednak nie zanosi sie na to aby to sie w najbliższym czasie miało zmienić. To bardzo dziwne, zwłaszcza że Kompania Graczy funkcjonuje już od bardzo dawna. Co do cen to zarówno CDP jak i Cenega mają je na podobnym poziomie, ale program lojalnościowy zdecydowanie lepszy Cenega.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie zadac to pytanie ale to miejsce wydaje mi sie odpowiednie, czy za wysylke a cenega.pl w jej kampani gracza, jezeli chce sie wziasc za punkty jakas nagrode trzeba placic za wysylke, czy koszta pokrywa cenega ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:05, Jagged napisał:

nie wiem gdzie zadac to pytanie ale to miejsce wydaje mi sie odpowiednie, czy za wysylke
a cenega.pl w jej kampani gracza, jezeli chce sie wziasc za punkty jakas nagrode trzeba
placic za wysylke, czy koszta pokrywa cenega ?


Trzeba płacić za wysyłkę, ale nie wiem, jaka jest aktualna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:32, jakubcjusz napisał:

> nie wiem gdzie zadac to pytanie ale to miejsce wydaje mi sie odpowiednie, czy za
wysylke
> a cenega.pl w jej kampani gracza, jezeli chce sie wziasc za punkty jakas nagrode
trzeba
> placic za wysylke, czy koszta pokrywa cenega ?

Trzeba płacić za wysyłkę, ale nie wiem, jaka jest aktualna cena.



dzieki :)

wiec trzeba poczekac az bedzie wiecej punktow bo na jedna rzecz + wysylka to drogo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie CD Projekt ma wielki minus. Już spieszę z wyjaśnieniami: kiedy jeżdżę po gry Cenegi, to nic złego się mi nie przytrafia. Za to dzisiaj kupiony Stalker będzie chyba najdroższą grą w mojej kolekcji. Otóż jak wróciłem do samochodu, to okazało się, że cieć, który kosił trawniki na parkingu centrum handlowego przerysował mi lewe drzwi, naprawa minimum 300 zł, a więc Stalker wyjdzie mnie co najmniej 390 zł - interes stulecia :/ Żeby to przynajmniej była edycja kolekcjonerska...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przechodze na cenege...
dlaczego ?
otoz zdenerwowalo mnie przesuniecie premiery age of conan o 3 miesiace i wyjdzie dopiero w styczniu w przyszlym roku, a do tego tlumaczenie ich...

ps - przeciez i tak gra zostanie zaaktualizowana i tak, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:17, Jagged napisał:

przechodze na cenege...
dlaczego ?
otoz zdenerwowalo mnie przesuniecie premiery age of conan o 3 miesiace


Jakoś mnie to specjalnie nie dziwi. Powiem nawet więcej - spodziewałem sie tego. Wygląda na to że CDP znowu robi wszystko byle tylko odgrzewany kotlet w postaci nowej wersji Wiedźmina nie miał żadnej sensownej konkurencji. Ten sam przypadek już przerabialiśmy niespełna rok temu kiedy to obsunęły sie premiery Gears of War i Heroes: Dzikie Hordy (ten ostatni tytuł miał wyjść w listopadzie, a na końcu wyszedł zdaje sie w lutym). Nie wiem czy też nie przesunięto wówczas UT3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.09.2008 o 21:07, PJ MW napisał:

CDP jest dla mnie faworytem za bardzo dobre polskie wydania. Widać, że starają się, żeby
produkt przez nich wydany musi być dopracowany


Niestety, z przykrością muszę przyznać, że u CDP coraz gorzej z polonizacjami, a Cenega wcale nie pozostała na dawnym poziomie. CD Projekt zawalił ostatnio polonizację np. Mass Effecta, w której aktorzy (pożyczeni chyba z jakichś seriali) są bardzo sztuczni, a jednemu z bohaterów z jamy ustnej zrobili szambo (chodzi o Wrexa - konkretnie można sprawdzić na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=XXLn-NqUAwI , tylko ostrzegam przed okropnym słownictwem już na samym wstępie - od 18 lat!). Z kolei Cenega ostatnio w nienajgorszy sposób spolszczyła Assassin''s Creed, przy udziale między innymi Daniela Olbrychskiego.
A jeśli chodzi o programy lojalnościowe, to na moim koncie na gram.pl od dawna wala się mnóstwo wPLN i nie opłaca mi się ich używać (nigdy ich nie używałem), bo gry i tak mają cenę większą, po doliczeniu kosztów przesyłki, od dostępnych np. w Empiku, za to ciekawe nagrody u Cenegi są bardzo kuszące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2008 o 12:43, Jagged napisał:

> > nie wiem gdzie zadac to pytanie ale to miejsce wydaje mi sie odpowiednie, czy
za
> wysylke
> > a cenega.pl w jej kampani gracza, jezeli chce sie wziasc za punkty jakas nagrode

> trzeba
> > placic za wysylke, czy koszta pokrywa cenega ?
>
> Trzeba płacić za wysyłkę, ale nie wiem, jaka jest aktualna cena.


dzieki :)

wiec trzeba poczekac az bedzie wiecej punktow bo na jedna rzecz + wysylka to drogo :P


A nie mozna zrobic wysylki wraz z nastepnym zamowieniem ze sklepu Cenegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:45, Araziel77 napisał:

> CDP jest dla mnie faworytem za bardzo dobre polskie wydania. Widać, że starają się,
żeby
> produkt przez nich wydany musi być dopracowany

Niestety, z przykrością muszę przyznać, że u CDP coraz gorzej z polonizacjami, a Cenega
wcale nie pozostała na dawnym poziomie. CD Projekt zawalił ostatnio polonizację np. Mass
Effecta, w której aktorzy (pożyczeni chyba z jakichś seriali) są bardzo sztuczni, a jednemu
z bohaterów z jamy ustnej zrobili szambo (chodzi o Wrexa - konkretnie można sprawdzić
na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=XXLn-NqUAwI , tylko ostrzegam przed okropnym
słownictwem już na samym wstępie - od 18 lat!). Z kolei Cenega ostatnio w nienajgorszy
sposób spolszczyła Assassin''s Creed, przy udziale między innymi Daniela Olbrychskiego.
A jeśli chodzi o programy lojalnościowe, to na moim koncie na gram.pl od dawna wala się
mnóstwo wPLN i nie opłaca mi się ich używać (nigdy ich nie używałem), bo gry i tak mają
cenę większą, po doliczeniu kosztów przesyłki, od dostępnych np. w Empiku, za to ciekawe
nagrody u Cenegi są bardzo kuszące.


Ło! ''''Jebaniutki'''' :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.09.2008 o 16:17, Jagged napisał:

przechodze na cenege...
dlaczego ?
otoz zdenerwowalo mnie przesuniecie premiery age of conan o 3 miesiace i wyjdzie dopiero
w styczniu w przyszlym roku, a do tego tlumaczenie ich...


Przechodze na Cenege ??? To kupujesz gry po wydawcy ? Myślałem że gry kupuje sie po ciekawym tytule ? To jak CDP wyda grę na którą czekasz to zrobisz im na złosć ( a własciwie sobie ) i nie kupisz :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 02:43, hehe napisał:

> przechodze na cenege...
> dlaczego ?
> otoz zdenerwowalo mnie przesuniecie premiery age of conan o 3 miesiace i wyjdzie
dopiero
> w styczniu w przyszlym roku, a do tego tlumaczenie ich...

Przechodze na Cenege ??? To kupujesz gry po wydawcy ? Myślałem że gry kupuje sie po ciekawym
tytule ? To jak CDP wyda grę na którą czekasz to zrobisz im na złosć ( a własciwie sobie
) i nie kupisz :) ?



zle zrozumiales mnie, jezeli cdp ma wydac gre po roku od premiery to wole kupic angielska wersje i zagrac bez problemow, a polskie wersje bede bral od cenegi bo oni maja kasymalnie tygodniowe opoznienie, a jezeli zdarzy sioe dluzsze to musi byc juz swieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 10:05, Jagged napisał:

zle zrozumiales mnie, jezeli cdp ma wydac gre po roku od premiery to wole kupic angielska
wersje i zagrac bez problemow, a polskie wersje bede bral od cenegi bo oni maja kasymalnie
tygodniowe opoznienie, a jezeli zdarzy sioe dluzsze to musi byc juz swieto


Więc jak wytłumaczysz regularne obsuwy gier z serii Civilization IV?

Od podstawki, przez cIV: W, cIV: BTS aż do cIV: Colonization - tej ostatniej nie ukazała się nawet informacja prasowa o terminie polskiego wydania....
...
..
.
:[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2008 o 13:13, Vojtas napisał:

> zle zrozumiales mnie, jezeli cdp ma wydac gre po roku od premiery to wole kupic
angielska
> wersje i zagrac bez problemow, a polskie wersje bede bral od cenegi bo oni maja
kasymalnie
> tygodniowe opoznienie, a jezeli zdarzy sioe dluzsze to musi byc juz swieto

Więc jak wytłumaczysz regularne obsuwy gier z serii Civilization IV?

Od podstawki, przez cIV: W, cIV: BTS aż do cIV: Colonization - tej ostatniej nie ukazała
się nawet informacja prasowa o terminie polskiego wydania....
...
..
.
:[



jeden wiekszy przypadek, a ile mial cdp ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować