Zaloguj się, aby obserwować  
kris2005a

CDPROJEKT kontra CENEGA

7682 postów w tym temacie

Dnia 13.06.2007 o 09:12, Arclight napisał:

Ponieważ 1C należy do Cenegi. Odchodzi więc koszt rozmów z wydawcą, bo to Cenega jest wydawcą
- można obniżyć koszty.

Jest na odwrót. To Cenega należy do 1C. Dlatego większość gier od ruskich mogą sprzedawać po 29 zł. W Rosji te gry kosztują jeszcze mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze temet nie tyczy się EA. Po drugie CDP jak sam powiedziałes wydał Gothica za 129.90. Nie chodziło mi o to że nigdy nie wydawał, bo było dużo gier za 130 zeta, ale nie wydaje od pół roku. Poza tym dorzuce to( nie trzyma się tego posta, ale...) że CDP organizuje więcej promocji i konkursów niż Cenega. Właśnie dzisiaj dostałem e-maila że wygrałem zestaw książek w kffiatkowym konkursie, kurczę już druga wygrana w tym miesiącu... Aha i jak ja się cieszę że Neverwintera 2 i CoH wydają w Platynowej Kolekcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 13:34, kapec11 napisał:

Nie chodziło mi o to że nigdy nie wydawał, bo było dużo gier za 130 zeta, ale nie wydaje od
pół roku.


No nie wydawał od pół roku nic za 130zł, bo nie miał za bardzo czego, w tym roku CDP praktycznie nie wydał żadnego hiciora, no może S.T.A.L.K.E.R., ale on kosztuje w Anglii 12 funtów ~ 70zł, a np. Tomb Raider: Anniversary, którego wydaje Cenega za 129,90zł kosztuje w Europie 40 euro ~ 160zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 11:12, jakubcjusz napisał:

Grałeś choćby w Gwiezdne Wilki albo Space Rangers 2? Jak dla mnie (i tu pewnie zaraz posypią
się na mnie gromy) Gwiezdne Wilki są lepsze od Homerwold''a, natomiast Space Rangers 2 to jedna
z najlepszych gier jakie widziałem wogóle. Mam jeszcze Parkana - też niczego sobie.

Space Rangers 2 i Gwiezdne Wilki to rzeczywiście świetne tytuły. Ale nie ma co w ogóle porównywać Star Wolves do Homeworlda, bo to zupełnie różne typy gier.

To nie Cenega jest właścicielem 1C, tylko na odwrót :D A 1C nie robi masówki, tylko porządne gry na przyzwoitym poziomie, przy których można się dobrze bawić. To nie mają być hity, ale - jak to mawiają ekonomowie - silna klasa średnia :D A Fantasy Wars będzie suuuper! Nie było porządnej turówki taktycznej w klimatach fantasy od czasów Fantasy Generala.

A masówkę to robi Electronic Arts, dziesiątki wersji Simsów, co roku nowa Fifa, NBA, NHL, NFS itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:17, mtwarog napisał:

> Nie chodziło mi o to że nigdy nie wydawał, bo było dużo gier za 130 zeta, ale nie wydaje
od
> pół roku.

No nie wydawał od pół roku nic za 130zł, bo nie miał za bardzo czego, w tym roku CDP praktycznie
nie wydał żadnego hiciora, no może S.T.A.L.K.E.R., ale on kosztuje w Anglii 12 funtów ~ 70zł,
a np. Tomb Raider: Anniversary, którego wydaje Cenega za 129,90zł kosztuje w Europie 40 euro
~ 160zł

A Cenega To jakie ma te hiciory?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.06.2007 o 14:24, Quatre napisał:

A Fantasy Wars będzie suuuper! Nie było
porządnej turówki taktycznej w klimatach fantasy od czasów Fantasy Generala.

Jak patrzę na screeny z Fantasy Wars to mam uczucie ,że gdzieś już to widziałem. A już wiem: Heroes V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:26, Thomulus napisał:

A Cenega To jakie ma te hiciory?

Nowy Tomb Raider, Silent Hunter 4, Resident Evil 4, wznowienie San Andreas, Shivering Isles - srogie gierki ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:31, Thomulus napisał:

Jak patrzę na screeny z Fantasy Wars to mam uczucie ,że gdzieś już to widziałem. A już wiem:
Heroes V.

To spójrz też na filmiki z gameplayem - wtedy dostrzeżesz różnicę :P Fantasy Wars to gra taktyczna, a nie strategiczna. Masz mapkę, heksy (czy tam pięciokąty, sam już nie wiem :), turki i masę oddziałów na mapie. Tak jak w starych dobrych Generalach... aż się łezka w oku kręci :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie miał czego? To proszę Jade Empire, Virtua Tennis 3, Test Drive Unlimited, Guild 2... A Cenega po dwóch latach San Andreas zniżyło cenę tylko o 40 zł (ze 129 na 89) i Obliviona po roku o 30 zł. Choć obie gry są świetne i dobrze się sprzedają to jadnak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i plan wydawniczy cenega wygląda niezle: Assassin''s Creed,Brothers in Arms: Hell''s Highway,Tom Clancy''s Splinter Cell: Conviction,Kane and Lynch: Dead Men,Age of Conan: Hyborian Adventures.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamawiał ktoś z was grę przesyłką kurierską? Ile dni po wysłaniu dostawaliście paczkę i mniej więcej o której godzinie? (listonosz przychodzi ok. południa, nie wiem kiedy spodziewać się kuriera). Prince of Persia, którego zamówiłem w piątek wieczorem został wysłany dopiero wczoraj i jeszcze nie doszedł. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:39, kapec11 napisał:

Nie miał czego? To proszę Jade Empire, Virtua Tennis 3, Test Drive Unlimited, Guild 2... A
Cenega po dwóch latach San Andreas zniżyło cenę tylko o 40 zł (ze 129 na 89) i Obliviona po
roku o 30 zł. Choć obie gry są świetne i dobrze się sprzedają to jadnak...


No nie rozśmieszaj mnie. Z tego co wymieniłeś tylko TDU się do czegoś nadaje. Jade Empire to przereklamowany liniowy badziew, Virtua tennis to chyba dla Radwańskiej tylko :), a Guild 2 to narzędzie zbrodni - zabija z nudów ^_^ San Andreas można bez problemów od początku wznowienia kupić za 70 zł, a więc o 60 zł obniżka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurier przychodzi zawsze 1-2 dni robocze od wysłania przesyłki. O której godz. przyjdzie to zależy gdzie mieszkasz. Do mnie przychodzi około 12.00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy dostał już ktoś te słuchawki od Cenegi? Bo CDP szybko wysłało nagrody i od tygodnia leżą u mnie w domu a Cenega ni widu ni słychu :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:55, kapec11 napisał:

To Klub Gracza Cenegi zaczął wreszczie działać prawidłowo i już wysyłajją nagrody za punkty?

Klub GC podobno ma nigdy nie ruszyć :P Ma ruszyć Kompania Gracza Cenegi - nie jeszcze nie ruszyła tylko te słuchawki były za 3 gierki z KK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo osób, które zarejestrowały gry zaraz po starcie promocji słuchawki już dostało. Ja nadal czekam, ale gry zarejestrowałem dużo później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wie ktoś jak z tymi słuchawkami? Bo ja 18 czerwca (urodzinki^^) mógłbym kupić sobie jakieś 3 pozycje w Empiku (dostanę vouchera^^) Ale bardzo zależy mi na tych słuchawkach. Wie ktoś coś może?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.06.2007 o 14:39, kapec11 napisał:

Nie miał czego? To proszę Jade Empire, Virtua Tennis 3, Test Drive Unlimited, Guild 2... A
Cenega po dwóch latach San Andreas zniżyło cenę tylko o 40 zł (ze 129 na 89) i Obliviona po
roku o 30 zł. Choć obie gry są świetne i dobrze się sprzedają to jadnak...


Te gry, które wymieniłeś na Zachodzie kosztują tyle samo co u CDP, albo nawet taniej, trudno by CDP chciało za nie 129,90. A co do Obliviona i San Andreas, to Oblivion jest za ok. 20 funtów ~ 110zł, a San Andreas za ok. 12 funtów ~ 70zł, także trudno by Cenega dała te gry jeszcze taniej, wkońcu oni muszą zarabiać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować