Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gabe Newell - "DX10 to pomyłka"

94 postów w tym temacie

Tytuł newsa chyba nieco na wyrost jest - Newell nie nazywa pomyłką DX10 samego w sobie, tylko decyzję, że jest on dostępny jedynie razem z Vistą. niby mała rzecz, a IMO całkiem zmienia znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I z tym się muszę zgodzić . M$ chcę jak najwięcej zarobić na Viście , i to taka przymusowa przesiadka z XP na Viste.
Bo jak chcesz mieć DX10 to musisz kupić nowy system. I kasa leci. A może ktoś kiedyś opracuje nowe biblioteki na XP obsługujące DX10 i to nie będzie M$ i patrząc na nich na pewno by tego nie zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Microsoft popełnił ogromny błąd przy wypuszczeniu DirectX''a 10 tylko dla Visty, bez wersji dla Windows''a XP.''''

To wielki błąd przez który Microsoft oraz (a może przedewszystkim) producenci kart graficznych i innego sprzętu tracą ogromne pieniądze no ale skoro Microsoft tak chciał to cś musi w tym być (ale nie wiem co).....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 12:29, dark master napisał:

Tytuł newsa chyba nieco na wyrost jest - Newell nie nazywa pomyłką DX10 samego w sobie, tylko
decyzję, że jest on dostępny jedynie razem z Vistą. niby mała rzecz, a IMO całkiem zmienia
znaczenie.

Masz rację, naprawione. Dziękuję za czujność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DX10 to chyba najpoważniejszy argument przeważający za Vistą, XP nadal sprawuje się dobrze, nie ma potrzeby wymieniać systemu. Oczywiście fani nowości i posiadacze najnowszych rozwiązań w dziedzinie grafiki powinni się zaopatrzyć, reszta może sobie spokojnie odpuścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Brałem udział w tych badaniach i znałem jego wyniki już wcześniej. Nic dziwnego że ludzi korzystających z DX10 jest tak mało. Jak na razie nic szczególnego nie wnosi, a Vista jest niedopracowana. Inaczej by to wyglądało gdyby DX10 był dostępny na XP. Ja sam mam zamiar kupić GF8800, ale z Vistą się wstrzymam. Może po premierze Crysisa coś się zmieni, ale wątpię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie jest wina Microsoftu i DX10 na Viście. To przez ceny takich kart jak 8800GTS/GTX/Ultra gracze nie mogą grać na DX10. Gdyby taki 8800GTX kosztował 500zł, to o wieeeeele więcej ludzi miałoby DX10, pomijając fakt z Vistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 12:29, dark master napisał:

Tytuł newsa chyba nieco na wyrost jest - Newell nie nazywa pomyłką DX10 samego w sobie, tylko
decyzję, że jest on dostępny jedynie razem z Vistą. niby mała rzecz, a IMO całkiem zmienia
znaczenie.


Taka moda teraz niestety. Co z tego ze tytul mija sie z prawda skoro towar (artykul) sie sprzedal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GF8600GT kosztują około 600PLN i jakoś nie widać, by ludzie się na nie rzucali. Jesli wierzyć ocenie ATI nowych wymagań dla sprzętu pod Vistę to wysoka cena GF8800 jest również po części efektem polityki MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sam mam robić upgrade kompa ale nad kupnem Visty musiła bym sie dłuuuuuuuugo zastanawiac moim zdaniem to był duzy bład że X10 jest tylko na Viste mysle że takie coś przeszło by za pół roku może rok ale nie teraz no ale tka jest polityka M$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie czemu ludzie mieliby kupować Vistę i odpowiednie karty skoro dopiero teraz wychodzą gry, które pokazują pazur na DX10? Myślę tu o World in Conflict, Crysis, Company of Heroes: Opposing Fronts. Nie ma jeszcze gry (ale jak się mylę to sprostujcie), która ruszy tylko i wyłącznie pod DX10 (Halo 2 chodzi na DX9 tyle tylko, że ktoś w MS upadł na głowę i gra wymaga Visty). Ba, nawet nie ma w zapowiedziach takiej gry. Sytuacja ma się podobnie jak z AGEIA PhysX - trochę gier z niej korzysta ale o Cell Factor, która miała być pierwszą grą wymagającą PhysX do uruchomienia, jakoś jest cicho. Tak samo cicho jest o Halo2 na PC...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 12:50, hallas napisał:

GF8600GT kosztują około 600PLN i jakoś nie widać, by ludzie się na nie rzucali. Jesli wierzyć
ocenie ATI nowych wymagań dla sprzętu pod Vistę to wysoka cena GF8800 jest również po części
efektem polityki MS.


Dlatego, że GF8600 to gówn*?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować