Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gabe Newell - "DX10 to pomyłka"

94 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2007 o 13:54, MarneusPL napisał:

rany, ile mozna powtarzac, ze APOSTROF dajemy tylko po SPOLGLOSKACH. wiec "steama", nie "steam''a".
"windowsa", nie "windows''a".


Spółgłoskach? Chyba chodzi ci, że pisze się go po samogłoskach, bo przykłady dobre.
Tu jest coś o tym napisane: http://pl.wikipedia.org/wiki/Apostrof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakos szybciej te sterowniki pod viste 64bit wychodziły i nei było problemów to dawno bym na Viscie działał chodz z 32bit juz mniej bylo problemów ale zawsze jakies braki jak nei z neo to z jakimis innymi urzadzeniami pod USB.Tak to powoli sie rozwija ze masakra.... Ale pewnie jak wiecej gier wyjdzie pod dx10 i beda nadal bugi pod Viste itp kto wie czy nei kupie konsole np psx3. Bo czy jest sens kupowac grafe za tysiaka jak za 800-900zl ma sie juz xboxa360.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam co prawda 8800 ale nie mam Visty (póki co). Słyszałem że jako OS się nie sprawdza, więc jeśli już to będę jej używał by grać w gierki korzystające z DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie ktoś z wpływami (oby) powiedział to co wszyscy od dawna wiedzą :)
DX10 tylko dla Visty to nic innego jak napędzanie sprzedaży niedopracowanego systemu. Inna sprawa, żę od kilku kumpli z Vistą usłyszałem że efekty DX10 są widoczne , ale na screenach, bo w grze nie robią takiego wrażenia.
Nadal liczę, że komuś uda się zrobić DX10 pod XP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś gdzieś słyszałem [niesamowicie pewne źródło ;P] o kolesiu co już prawie-prawie zemulował DX10 na XP ale niestety kochany Bill G. [G jak g....] i jego banda prawników dali popalić chłopakowi...

tak więc, o ile sam MS nie wypuści DX10 na XP, to nie ma co liczyć...

;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda też na to że dx 10.1 będzie jeszcze większą tragedią skoro nie będzie kompatybilny z najnowszymi kartami
Ale nVidia szykuje już serie 9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że około 60% osób posiadających Steam, używa go wyłącznie do CS 1.6 ( jak nie więcej )... Po co im lepszy sprzęt, jak CS to gierka z archaiczną grafiką ? No właśnie, niepotrzebny... Więc takie gadanie, to głupota i tyle, a z czasem i tak wszyscy przerzucą się na Viste... Zawsze z początku jest multum marudzenia, tak było chociażby z 98 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 14:12, tsk napisał:

> rany, ile mozna powtarzac, ze APOSTROF dajemy tylko po SPOLGLOSKACH. wiec "steama", nie
"steam''a".
> "windowsa", nie "windows''a".

Spółgłoskach? Chyba chodzi ci, że pisze się go po samogłoskach, bo przykłady dobre.
Tu jest coś o tym napisane: http://pl.wikipedia.org/wiki/Apostrof

tak, ciagle widze takie bledy i juz mi sie miesza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mojego punktu widzenia wygląda to tak:
- jestem szczęśliwym użytkownikiem Windows XP, jednakże kupując system dostałem voucher na darmowy upgrade do Vista Business, "niestety", przespałem termin składania zamówień na darmową Vistę więc na pewno się w najbliższym czasie nie przesiądę, tym bardziej, że miałem przyjemnośc pobawic się wersją Beta, ponadto obecnie w pracy wraz z kolegą testujemy Longhorna...
- posiadam kartę zgodną z Direct X 9, a jako, że w czasie gdy dokonywałem zakupu nowych komponentów do komputera nie było nic na rynku prócz nvidia GF8800, mój wybór padł na wydajnośc za rozsądną w tamtym okresie cene czyli Ati 1950 Pro i nie żałuję...
- na granie mam mniej czasu od kiedy pracuję i poznałem kobietę mojego życia :) więc, ponownie "niestety", nastepne inwestycje w sprzęt, te bardziej znaczące, planuję za jakieś 5 lat... o ile będę lubił w wieku lat 30tu sobie trochę pograc... są ważniejsze wydatki :) swoją drogą obecnie chyba wszystkie tytuły z difultu używają DirectX 9 więc po co wydawac 2000 złotych na nową kartę i Vistę?

Disklejmer mojego wywodu: poczekam, aż wyjdzie Vista z jakimś serwis pakiem 2 lub 3 bo zapewne się takowych doczekamy :) w obecnej wersji jest dośc upierdliwa jeżeli chodzi o zabezpieczenia i mimo wszystko za bardzo obciąża maszynę, wygląda pięknie to fakt, ale to nie jest rekomendacją dla systemu operacyjnego, który ma czuwac nad pracą całego systemu hardware oraz dopuszczac do pracy inne programy, póki nie wyjdzie longhorn nie ma sensu jej instalowac w firmach, chyba, że planuje się wdrożenie nowego systemu serwerowego z dniem premiery (swoją drogą Longhorn ma wiele świetnych z punktu widzenia admina funkcji, ale nie wierzę, że wielu z tych ulepszeń nie można było zaimplementowac w Windows 2003 RC2)...

Ciekawostka i obawa: obecnie niestety nowe komputery dostarczane są praktycznie tylko i wyłącznie z Vistą, aczkolwiek podejrzewam, że jeszcze przez dłuższy czas będzie można sobie XP oem kupic, boję się jednak, że MS postanowi w przeciągu roku do dwóch lat porzucic wsparcie dla XPka a wtedy będzie kapota... i siłą rzeczy dla bezpieczeństwa pozostanie znowu wybór Linux za darmo lub 150 zeta z emulatorem windy? czy Vista za 500 zeta w wersji nieco wyższej niż podstawowa, ale z DirectXem 10 lub może już 11 i kolejną przesiadką na inny układ graficzny?

Konkluzja: ci co nie wiedzą co zrobic z pieniędzmi bo mają ich na tyle dużo, aby bawic się w króliki doświadczalne, niech inwestują w nowinki... dzięki nim ubożsi fani elektronicznej rozrywki będą mogli się przekonac czy warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem to co o tym myślę: M$ SuXX.... Nienawidze go. Korzystam z niego dlatego, że 3/4 gier jest na niego skierowane. Oprogramowania i akcesoria komp. sprzedaje po absurdalnych cenach. Gdyby w końcu ktoś wpadł na to, aby zrobić dla niego godną uwagi konkurencję, napewno by obniżył ceny wszystkiego. Nauczył by się troche pokory i wnosił coś nowego do swoich oprogramowan....Vista to jedna wielka pomyłka. Dawanie DX10 to kolejny idiotyczny chwyt marketingowy, aby wydusić ostatnie grosze nasze lub naszych rodziców. M$ powiadomił nas o tym, że Vista to jedna wielki bajzel jak Millenium po kilku tygodniach - miesiącach po premierze. Wszystko by było luxx, ale co mają zrobić ci ludzie, którzy nie są tak bogaci jak Gates, a stali się "szczęśliwymi" posiadaczami Visty za 500zł ?? Microsoft powinien wycofać wadliwe oprogramowanie z obiegu, dopracować a dopiero potem wypuścić ponownie na sprzedaż. Dla tych którzy kupili wcześniej viste wydać coś w stylu patcha. Wszyscy byli szczęśliwi. Ale nie, Microsoft za 2-3 lata wydaje nowego windowsa (czyli viste z paczem... albo coś w tym stylu tyle że pewnie zmienone logo i inne ikonki plików i folderów) i znowu dawaj te 500 zł bo gates chce wydusić ze świata kolejne miliony.


Takie są moje przemyślenia. Pozdro4all ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 15:15, aleczek napisał:

boję się jednak, że MS postanowi w przeciągu roku do dwóch lat porzucic wsparcie dla XPka a
wtedy będzie kapota... i siłą rzeczy dla bezpieczeństwa pozostanie znowu wybór Linux za darmo

XP będzie wspierany dłużej niż Vista, takie są aktualne ustalenia MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to DX10 jest narazie niedostępny bo koszty jakie bym poniósł przesiadając się na DX10 sądla mnie nie osiągalne i jeszcze żeby pograć sobie na DX10 trzeba mieć przynajmniej GF8800GTS. Więc ja się nie dziwie, że tylko 25100 osób ma sprzęt pod DX10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 15:54, hallas napisał:

> boję się jednak, że MS postanowi w przeciągu roku do dwóch lat porzucic wsparcie dla XPka
a
> wtedy będzie kapota... i siłą rzeczy dla bezpieczeństwa pozostanie znowu wybór Linux za
darmo
XP będzie wspierany dłużej niż Vista, takie są aktualne ustalenia MS.


To są już przestarzałe informacje. Obecnie wiadomo, że Microsoft będzie wspierał Windows XP do 2009 roku, a Vistę o kilka lat dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować