Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Gabe Newell - "DX10 to pomyłka"

94 postów w tym temacie

Dnia 28.08.2007 o 12:45, mcnitrox napisał:

Moim zdaniem to nie jest wina Microsoftu i DX10 na Viście. To przez ceny takich kart jak 8800GTS/GTX/Ultra
gracze nie mogą grać na DX10. Gdyby taki 8800GTX kosztował 500zł, to o wieeeeele więcej ludzi
miałoby DX10, pomijając fakt z Vistą.


Masz całkowitą rację. Fakt, wyprodukowanie takiego 8800 kosztuje śmieszne pieniądze.
Tu widać że chodzi TYLKO o kase. Ale jakoś trzeba żerować na graczach nie...? :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ludzie co za głupoty w tym artykule. Co z tego, że nie każdy bierze udział, co z tego, że nie kazdy korzysta ze steama? Zdajecie sobie sprawę jak potężne są te wyniki? 1 milion badanych daje niesamowicie miarodajne wyniki. Odchylenie jest tu kosmicznie małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 14:09, Voii napisał:

> > >
> > Ja używam angielskiego. Trzeba ćwiczyć język. xD
>
> e.. zaniżasz "nam" statystyki ....

Hehe^^ Mam pomysł. Konkurs - kto ma najbardziej wypaśny steam. Kto ma "parę" niech walnie
screena i załączy.


Ekhem...nie wiem czy ktoś cię pobije. Ale ja też trochę tego mam ;)

20070828181721

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 17:45, SinClers napisał:

przecież taki crysis(czy jakoś tak) obsługuje dx9 i dx10 to w czym problem?



Popieram. Jeśli chcecie taką grafikę jak w życiu to wyjdźcie na dwór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wypuszczenie Visty jako jedynego systemu obsługującego DX 10 musiało okazać się klapą. No i dobrze tak Microsoftowi. Dużo pecetowców się zbuntowało i nie kupiło lipnego systemu tylko po troszkę lepszą grafikę. W końcu nie będą mieli wyjścia - pozwolą XP korzystać z DX 10, albo będa mieli olbrzymie straty finansowe. Potwierdzają to też twórcy gier niechętnie wypuszczając nowe dzieła tylko pod Vistę. Wstyd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 17:36, SKIL napisał:

> Moim zdaniem to nie jest wina Microsoftu i DX10 na Viście. To przez ceny takich kart jak
8800GTS/GTX/Ultra
> gracze nie mogą grać na DX10. Gdyby taki 8800GTX kosztował 500zł, to o wieeeeele więcej
ludzi
> miałoby DX10, pomijając fakt z Vistą.

Masz całkowitą rację. Fakt, wyprodukowanie takiego 8800 kosztuje śmieszne pieniądze.
Tu widać że chodzi TYLKO o kase. Ale jakoś trzeba żerować na graczach nie...? :|


czy ja wiem czy karty z serii 8xxx sa drogie ? ja swojego gf 8800 gts320mb kupilem z wysylka za 820 zł :) wiec sa tanie .

a czy DX 10 to pomyłka , chetnie porozmawiam ,ale za rok jak bedzie wiecej gier na Dx10 ,bo teraz to co mozna powiedziec o CoH, czy lost planet ? to gyr ktore wykorzystuja w niewielkim stopniu dx10 ,ale nie wykorzystuja pełnego jego potencjału .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaki potencjał ma Pixel Shader 4? :| Już większość funkcji PS3 dało się odpalić na PS2 z ledwo zauważalną różnicą (chociażby przesławny i wielce trąbiony przez Nvidie HDR). Co dało PS3 czego nie było w PS2? HDR? Realistyczna woda? Duuużo Bloomu?
Od czasu PS2 nie ma żadnego rozwoju, wszystko to wielki szum i lenistwo programistów (udowodniono że HDR z PS2 jest właściwie taki sam jak w PS3, a w wydajności różnicy nie ma... - engine Half Life 2 jako przykład się kłania... swoją drogą w HL2 była też realistyczna woda, która była charakterystyczna dla PS3...). Wymień cokolwiek, czego nie byłoby na PS2, a jest na PS4... Wszystko to komercjalizacja i lenistwo. Teoretycznie darmowy DX stał się "chwytem" marketingowym M$. Na szczęście jeszcze nie wszyscy oszaleli (chociażby wspomniany Half Life 2... jedyne czego wymaga ten engine w każdej wersji, żeby pokazać swoje 100% to PS2, a efekty i tak powalają)...

Wybaczcie pewien chaos, mam nadzieję, że łapiecie o co mi chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 20:22, sirdoom napisał:

A jaki potencjał ma Pixel Shader 4? :| Już większość funkcji PS3 dało się odpalić na PS2 z
ledwo zauważalną różnicą (chociażby przesławny i wielce trąbiony przez Nvidie HDR). Co dało
PS3 czego nie było w PS2? HDR? Realistyczna woda? Duuużo Bloomu?
Od czasu PS2 nie ma żadnego rozwoju, wszystko to wielki szum i lenistwo programistów (udowodniono
że HDR z PS2 jest właściwie taki sam jak w PS3, a w wydajności różnicy nie ma... - engine Half
Life 2 jako przykład się kłania... swoją drogą w HL2 była też realistyczna woda, która była
charakterystyczna dla PS3...). Wymień cokolwiek, czego nie byłoby na PS2, a jest na PS4...
Wszystko to komercjalizacja i lenistwo. Teoretycznie darmowy DX stał się "chwytem" marketingowym
M$. Na szczęście jeszcze nie wszyscy oszaleli (chociażby wspomniany Half Life 2... jedyne czego
wymaga ten engine w każdej wersji, żeby pokazać swoje 100% to PS2, a efekty i tak powalają)...

Wybaczcie pewien chaos, mam nadzieję, że łapiecie o co mi chodzi?


wiem oco ci chodzi . ale sam powiedz czy caly Dx10 opiera sie na PS 4.0 ? otoz nie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noo... prócz tego, że trzeba na nim emulować DX9 i teoretycznie większej szybkości w grach supportujących DX10 (nie udowodniono tego w ogóle!!!), no i wspomnianego PS4 to chyba już nic nie ma. :] (przynajmniej nic o czym bym wiedział)
Ale nie muszę być wszechwiedzący... Zawsze jest ukryte dno, lub można znaleźć nowe źródełko, żeby napełnić wiadro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> Studiom developerskim pozostaje okrajanie silników z najsmakowitszych efektów graficznych,
> aby dopasować je do DirectX''a 9. Taka Karma - to MS dyktuje warunki.

tja... okrajanie silników? bzdura!

Po prostu nie używać DirectX''a, albo przynajmniej D3D.
OpenGL 2.1 daje takie same możliwości (jeśli nie większe) jak DX10 i jest niezależny od systemu (więc może być Xp, Viśta, Solaris, MacOS X czy Linux do wyboru :P )
I developerzy o tym wiedzą, więc prawdopodobnie zaczną się przesiadać, o czym mówi się od jakiegoś czasu. Zresztą silniki UT3, czy Doom 3/Quake 4, (Tech 5 chyba też) i parę innych jest pisana w OGL''u (choć nie tylko).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się przyzwyczaiłem do Visty, nawet na nią nie narzekam już tak często. 2 gb Ramca i śmiga jak burza na wszystkich żrących sprzęt grach od SupComa po Obliviona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy to był szok, przejście z DX9 na DX10, kupno nowej karty graficznej, wymiana systemu operacyjnego, a w większości przypadków wymiana całego kompa ! A po co to, żeby pograć jak do tej pory w kilka beznadziejnych tytułów ! Mam nadzieję, że niedługo się to zmieni, żeby nowa technologia pokaże na co ją stać, a co najważniejsze będzie dostępna dla zwykłego gracza (chodzi tu o koszty)! Niestety jednak nie my tu dyktujemy warunki, tylko wielkie korporacje; a dla nich liczy się monopol i kasa (cóż takie życie) ;( !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wiadomo było że tak będzie :D. "Microsofcik" przejechał się na tym, że udostępnił DX10 tylko pod Wiśtę. Deweloperzy zaczną wybierać OpenGL''a 2.1 albo DX9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W świetle tych wyników (a z powodu ilości bardzo miarodajnych) wygląda na to, że oczekiwania producentów gier bardzo rozminą się z oczekiwaniami MS. Tylko wariat robiłby dzisiaj grę wyłącznie na DX10 i oczekiwałby dobrych wyników sprzedaży.
Trzeba pamiętać, że nawet Windows XP SP2, to wynik dwukrotnego poprawienia Windows 2000 pod kątem oczekiwań odbiorców i pod ich naciskiem finansowym. Podobnie jak było to Windows 95 OSR/2, Windows 98SE lub Windows 2000 SP4.

Wygląda na to, że dopiero nabywcy kart Nvidia Geforce 9xxx lub Radeona 3xxx będą w stanie zobaczyć efekty działania ich kart tuż po kupieniu. O ile do tego czasu wyjdzie przyzwoity 64-bitowy system będący faktycznie następcą XP lub o ile do tego czasu wyjdzie nowy OpenGL, który będzie dostępny na każdą platformę w tym 32-bitowego XP i 64-bitowego Linuxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to że wyjdzie DX10 na XP to kwestia czasu. pan G. posypie głowe popiołem i zrozumie że więcej na tym zyska..za wcześnie z tym całem bałaganem wyskoczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem takie przekonany co do miarodajności tych wyników - ilość to nie wszystko - czy na pewno można zakładać, że użytkownicy Steama stanowią reprezentatywną próbkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować