Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Oficjalny gameplay z Wiedźmina już w sieci!

283 postów w tym temacie

Dnia 04.09.2007 o 15:13, Opal P napisał:

Jakie łatwe przejście nad poręcznością katany, poręczność broni jest pewnie mało istotna :(
Katana to miecz do wyrafinowanej szermierki ale jak ktoś nie potrafi, tylko rąbanina...
Nie zrozumcie mnie źle szanuje Wasze zainteresowania tylko raczej bractwa rycerskie nie uczą
prawdziwej szermierki (może niektóre) a głównie trenują do efektownych pokazów. Bierzcie na to poprawkę.

Zastabnów sie zanim coś napiszesz(i poszukaj informacji) bo walniesz głupstwo. Większość bractw uczy prawdziwej szermierki jakia była w danym okresie bo potem używaj jej w imprezach takich jak grunwald i turniejach. Owszem są bractwa komercyjne co robią na pokaz ale jest ich mniej niż tych prawdziwych.( Sam jestem członkiem jednego z takich bractw to już chyba co nie co wiem). O turniejach mogłęś nie wiedzieć bo część z nich jest zamknięta albo trzeba o nich poszukać informacji gdześ indziej niż na bilbordach) ale takie imprezy jak Grunw, Gniew czy Malborg są już dość słynne. Odwiedź jakieś bractwo to sam zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.09.2007 o 15:13, Opal P napisał:

@ Bartold-1991
@ KonradRębkowski
... i reszta
Wg mojej wiedzy:
miecz krótki (np: gladius hispaniensis) 1kg, długi (to m. jednoręczny) do ok. 2kg, półtorak (niewiele dłuższy, rękojeść dwuręczna, solidniejszy) 3kg,


Półtorak to nazwa wymyślona w XIX wieku przez "alternatywnych historyków - tych, którym oryginalne nazewnictwo niepotrzebne. Chodziło w domyśle o miecz długi - głownia do mniej więcej 85 cm, rękojeść NIBY dwuręczna, ale że dość krótka, to na niej trzymano (jeśli knight praworęczny) prawą rękę przy jelcu i 2 palce (kciuk i wskazujący), reszta na głowicy - szerszy rozstaw dłoni bardzo przydatny przy niektórych technikach, gdzie potrzebna jest szybka dźwignia rękami (łatwiej też utrzymać zasłonę). Potem rękojeść wydłużono i cały miecz osiągał ok 120cm.
Za to taki zweihadner czy claymore - miecze dwuręczne miały generalnie do 1.5m długości i max 4kg.

Dnia 04.09.2007 o 15:13, Opal P napisał:

prawdziwy dwuręczny do ok 2m dł. i lekko licząc od 4kg.


To był żart? Mogę jakieś źródło?

Dnia 04.09.2007 o 15:13, Opal P napisał:

Tą szablę pamiątkę - rozumiem: oryginał - proponuje zważyć.

Jakie łatwe przejście nad poręcznością katany, poręczność broni jest pewnie mało istotna :(
Katana to miecz do wyrafinowanej szermierki ale jak ktoś nie potrafi, tylko rąbanina...


To się zastanów, czy dalej mówimy o historycznym, średniowiecznym Kendo. Tam ciosy generalnie wyprowadzasz z jednej postawy, nie wiem czy nie identycznej jak podstawowa do miecza europejskiego.

Dnia 04.09.2007 o 15:13, Opal P napisał:

Nie zrozumcie mnie źle szanuje Wasze zainteresowania tylko raczej bractwa rycerskie nie uczą
prawdziwej szermierki (może niektóre) a głównie trenują do efektownych pokazów. Bierzcie na
to
poprawkę.


No wiesz, zależy jakie ty znasz bractwa. Mnie pierwszego dnia na WKPL gościu wyjaśnił, że są walki teatralne (czyli te twoje pokazy - to się robi na inscenizacjach o z góry ustalonym wyniku i pokazach indywidualnych) i walki na serio - czyli turnieje (tu nie ma miejsca na udawanki, nie licząc oczywiście braku pchnięć) czy bu(o?)hurty (tu tym bardziej - walki drużynowe, dozwolone prawie wszystkie techniki nieśmiertelne [czyli bez sztychów i łamań karku - ale już ciosy kantem tarczy czy płozem miecza tak]). Już pisałem o tych wszystkich opcjach - i jak popatrzyłem na kilku wymiataczy na treningu, to oczka schły od niezamykania:D I co ja poradzę, że nawet przy zestawie tarcza +miecz/topór/buzdygan ten efektowny jak cholera cios z obrotu jest w zasadzie konczący, o ile trafisz? Tak już jest, efektowne może być efektywne! Nawet zwykłe cięcie ma większą siłę, jeśli zaczniesz je z pół-młynka!

Doinformuj się trochę, bo ja jestem generalnie rookie w tych tematach a już po oczach bije...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mały edit - "prawą rękę przy jelcu i 2 palce (kciuk i wskazujący), reszta na głowicy" - chodziło mi o lewą rękę.

Jeśli jakiś mod mógłby, chyba przydałoby się te posty przenieść:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum
...dziwnie biega...jakby mu coś przeszkadzało... dwa żelaza na plecach, u pasa trzecie plus
reszta ekwipunku... IMO jest całkiem dobrze oddany bieg z obciążeniem (idealnie wręcz, gdyby Wiedźmin
ciągnął coś za sobą np: sanie :). Chcielibyście żeby "Radośnie Sadził Susy"?
Dziwne że, nikt się nie czepia tego "fikołka" pod koniec walki w zbożu (2:08). Zalatuje Larą C. (...w innych okolicznościach... ale nie tu :) i trochę psuje klimat. Jeśli to efekt "klikania w tempo" i "kombosa" - tym gorzej. Jeśli to skutek jakiegoś "alt + coś tam" to nie na miejscu i do filmu bym nie pchał.
"-Możesz coś zrobić nogami?
- Tak, pomachać."
Nad głową? :O

Na szczęście odrzucono złotą zasadę Forresta G. "Jak gdzieś szedłem, to biegłem" :)

Ach! Zboże się nie ugina - to pewnie gra jest cała na nic, oddaj swoją EK i cześć. :(
To, plus bieganie (...plecy złe...) - czepianie się detali graficznych sprowadzają gry do wizualizacji
co jest szczególnie krzywdzące dla RPG. Nie patrz na to, "patrz na serce" :)
Codziennie oglądam dużo gorszą grafikę więc dla mnie jest super. Może ktoś widział ładniejszą lub taka się
wkrótce pojawi ale nie można sprowadzać wszystkiego do grafy. Ważne żeby nie było takich bugów jak
przenikanie przez ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2007 o 21:30, ArnoldAnhilator napisał:

To ja też wspomnę jedną rzecz apropo gry. Nie zapominajmy, że jeden mol żelaza waży 55,94 g
(wiem, wiem, że miecze się robi z stali węglowej, tak więc, masa się tam zmieni, ale w niewielkim
stopniu, co też zależy od proporcji), a mol srebra to już 107,87g (patrz poprzedni nawias,
srebro-stal). Tak więc, przy czystym składzie srebrna broń waży prawie 2 razy tyle, co już
może istotnie zwiększyć wagę broni dwuręcznych. Być może dlatego Geralt rusza się jak się
rucha (to ze staropolskiego, żeby nie było, nie chcę tworzyć powtórzeń).


Niestety mol nie jest jednostką gęstości, więc nie można tego tak ująć (1 mol srebra nie ma takiej samej objętości jak 1 mol stali). Gęstość srebra to 10490 kg/m3, a gęstość stali to 7850 kg/m³(praktycznie tyle samo co żelazo-7874 kg/m³), czyli waga stali przy takiej samej objętości to 70% wagi srebra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 12:19, Opal P napisał:

Codziennie oglądam dużo gorszą grafikę więc dla mnie jest super. Może ktoś widział ładniejszą
lub taka się
wkrótce pojawi ale nie można sprowadzać wszystkiego do grafy. Ważne żeby nie było takich bugów
jak
przenikanie przez ściany.

Generalnie to tak: Wiechu śmiga na modyfikowanej Aurorze, czyli będzie ładnie, ale i przyzwoicie działało. I to plus jest spory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale fajny. jeżeli gameplay jest taki fajny to ciekawe jak gra?? na pewno super ;] szkoda ,że na razie mam słabego kompa bo ten filmik zachęcił mnie do gry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.09.2007 o 18:38, wuwawa napisał:

Jak się tak znacie na broni, to urządzcie se turniej rycerski,hehe.Co do gry, to zapowiada
się bardzo dobrze.Czekamy

Jeśli mnie Kompania wyszkoli, gotów jestem stanąć na ubitym polu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2007 o 16:10, Yobel napisał:

W 1 minucie i 28 sekundzie Geralt szlachtuje mieczem leżącego na posadzce potwora. I to ma
być honorowy wojownik? :P


taaa.... dostał zlecenie na likwidację monstera, zatem winien go tylko powalić a potem puścić wolno? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

graficznie skojarzył mi sie z gothic3 i oblivinem .
ale wiedźmin na pewno nie jest lepszy od Gothic 3
kto wie może go kupie jeszcze nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi jedno. We wszystkich gameplayach z walki, gdy wiedzmin walczy z grupa przeciwnikow, zachowuja sie oni canajmniej dziwnie, glownie stoja naprzeciwko, czasem(zadko) wyprowadzaja powolny atak. Ale glownie obrywaja i se nie bronia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dosyć długo czekałem na porzadny zwiastun. . . no i wkońcu jest.ciekawa grafika to podstawa do tego klimatyczna oprawa audio,garść pomysłów odbiegających od konkurencji i wychodzi nam Witcher Brawo dla CDP Red kawał dobrej roboty... Jeśli dopisze wam szczęście to może być hit !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować