Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Kupiłem kabel DVI D / DVI i nadal to samo,czarny ekran po odpaleniu filmu na płycie Blu-Ray
już kompletnie nie wiem co zrobić ....
komp na pewno odtwarza obraz HD gdyż zwiastuny i filmiki w HD ściągnięte z neta chodzą
napęd też jest dobry bo odtwarza CD,DVD i BD / są wszystkie pliki na płycie,nie ma tylko obrazu /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 03:35, Lara_Dorren napisał:

Która karta graficzna lepsza? Radeon HD4850 ,czy GeForce 9800GT ?

Z góry dzięki za odpowiedź .


HD4850. Dorównuje mu dopiero GeForce 9800GTX+.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2010 o 03:36, ziptofaf napisał:

> Która karta graficzna lepsza? Radeon HD4850 ,czy GeForce 9800GT ?
>
> Z góry dzięki za odpowiedź .

HD4850. Dorównuje mu dopiero GeForce 9800GTX+.


Dzięki wielkie ,tak też myślałem. Mam właśnie zamiar kupić Radeona ,ale facet w sklepie powiedział ,że nie mają teraz właśnie tego modelu ,lecz jest bardzo zbliżona karta GeForce 9800GT. Pomyślałem że popytam na gramie i będę bardziej zdecydowany. Najwyżej kupię Radka przez internet ;P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 13:13, Jeniwar napisał:

Czy warto zakupić Nvidię 430GT 1GB MSI. Na nic lepszego mnie nie stać.


Zdecydowanie nie. W podobnej cenie dostaniesz na allegro Radeona HD4850 z gwarancją, kartę "nieco" szybszą (tak dwukrotnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że po dokupieniu GTX 460 Gigabyte SOC do Palit GTX 460 Sonic Platinum nie zadziała mi SLI karty byłby taktowane identycznie. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 14:41, Codipar napisał:

Jak wysokie jest prawdopodobieństwo, że po dokupieniu GTX 460 Gigabyte SOC do Palit GTX
460 Sonic Platinum nie zadziała mi SLI karty byłby taktowane identycznie. ?


Karty teoretycznie powinny dzialac w SLI, ale nie jest to 100% pewne, a zaledwie 99%
Najlepiej, zeby karty byly taktowane identycznie, czyli czeka Cie grzebanie w biosie jednej z kart.
Najlepiej sprzedaj karte ta co masz i kup dwie takie same za najnizsza cene, a My juz zrobimy z nowych gtx 460 takie SLI, ze gtx 580 wysiada :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2010 o 18:05, Codipar napisał:

Hehe, właśnie tak myślałem żeby sprzedać Palita i kupić 2x Gigabyte SOC


Jak Cie stac na 2x SOC, to jasne ze tak, ale jak masz wszystko na styk lub mniej, to mozesz sprzedac SOC-a i kupic np. 2x msi gtx 460 1 gb i je podkrecic w biosie do 850 mhz.
Takie dwie karty w sLI to kupa mocy.

Looknij jak fajnie sie skaluja gtx 460 w SLI:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Wyscig_trwa_-_2x_GF_GTX_460_vs_2x_Radeon_6850-3448/strona/12086.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 18:09, Misquamaqus napisał:


> Hehe, właśnie tak myślałem żeby sprzedać Palita i kupić 2x Gigabyte SOC

Jak Cie stac na 2x SOC, to jasne ze tak, ale jak masz wszystko na styk lub mniej, to
mozesz sprzedac SOC-a i kupic np. 2x msi gtx 460 1 gb i je podkrecic w biosie do 850
mhz.
Takie dwie karty w sLI to kupa mocy.

Looknij jak fajnie sie skaluja gtx 460 w SLI:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Wyscig_trwa_-_2x_GF_GTX_460_vs_2x_Radeon_6850-3448/strona/12086.html



W taj chwili mam Palit GTX 460 Sonic Platinum standardowo taktowany był 800/4000 w tej chwili mam go 865/4500 myślałem też o opcji kupna Palit ale w wersji Sonic 2GB tak aby np. GTA 4 miało gdzie się rozpakować ... oczywiście takty bym podniósł przynajmniej do tych 800/4000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2010 o 19:05, Codipar napisał:

W taj chwili mam Palit GTX 460 Sonic Platinum standardowo taktowany był 800/4000 w tej
chwili mam go 865/4500 myślałem też o opcji kupna Palit ale w wersji Sonic 2GB tak aby
np. GTA 4 miało gdzie się rozpakować ... oczywiście takty bym podniósł przynajmniej do
tych 800/4000



Nic nie da karta z 2gb pamieci w ukladzie SLI z karta 1gb pamieci.
Calosc bedzie sie zachowywac jako karta z 1 gb pamieci vga.

Jak juz, to dokup taka sama karte jaka masz teraz i po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.11.2010 o 19:47, Misquamaqus napisał:


> W taj chwili mam Palit GTX 460 Sonic Platinum standardowo taktowany był 800/4000
w tej
> chwili mam go 865/4500 myślałem też o opcji kupna Palit ale w wersji Sonic 2GB tak
aby
> np. GTA 4 miało gdzie się rozpakować ... oczywiście takty bym podniósł przynajmniej
do
> tych 800/4000


Nic nie da karta z 2gb pamieci w ukladzie SLI z karta 1gb pamieci.
Calosc bedzie sie zachowywac jako karta z 1 gb pamieci vga.

Jak juz, to dokup taka sama karte jaka masz teraz i po krzyku.


To postaram się tą sprzedać i kupić 2x SOC .. a w najgorszym wypadku dokupię drugą taką samą ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WItam... co do GIGABYTE GTX 460 SOC to ja się pokusiłem.... i chyba trochę żałuję. Ponieważ nie bawię się w OC, kierując się zasadą "po pierwsze nie psuć" nabyłem takie cuedo skuszony zegarami 815/4000 MHz
Wszystko działa tylko jeden szkopół. Karta po włączeniu kompa wydaje z siebie cały czas pisk.. tylko nie jest to pisk z głośniczka - bo nie podłączyłem zasilania dobrze, lecz pisk na granicy powiedzmy "ULTRADŹWIĘKU" który jest bardzo dokuczliwy mimo że nie jest głośny. NIe wiem czy się czepiam czy jest to jakas wada...
Podam konfigurację mojego PC.
INTEL CORE 2 DUO E8400, GIGABYTE GA-EP-35-DS3-L, 4 GB RAM, zasilacz THERMALTAKE 550W Modularny
GIGABYTE GTX 460 SOC.

PROSZĘ o RADĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.11.2010 o 16:08, Misquamaqus napisał:

Przydalo by sie sprawdzic karte w innym komputerze.
A moze piszczy zasilacz ?


Dotychczas nie piszczał a pracował z GF 8800GT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2010 o 16:23, pluszi napisał:

Dotychczas nie piszczał a pracował z GF 8800GT


8800 gt jest mniej wymagajaca od gtx 460.
Ustal na 100% co piszczy i kiedy piszczy.
Opisz to, to moze cos wymyslimy.
Jak nie wymyslimy, to karta na gwarancje jak to ona popiskuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.11.2010 o 15:56, pluszi napisał:

Wszystko działa tylko jeden szkopół. Karta po włączeniu kompa wydaje z siebie cały czas
pisk.. tylko nie jest to pisk z głośniczka - bo nie podłączyłem zasilania dobrze, lecz
pisk na granicy powiedzmy "ULTRADŹWIĘKU" który jest bardzo dokuczliwy mimo że nie jest
głośny. NIe wiem czy się czepiam czy jest to jakas wada...

Dnia 29.11.2010 o 15:56, pluszi napisał:

PROSZĘ o RADĘ


Powiem tak, karta sama z siebie nie powinna piszczeć, sprawdź zasilacz jak radzi Ci kolega być może coś się zepsuło natomiast jeśli wszystko jest dobrze sprawdź czy chłodzenie karty pracuje, kiedyś w 8800 GS kabelek zablokował mi wiatraczek i miałem taką samą sytuacje ... jeśli natomiast żadna z powyższych opcji się nie sprawdzi oddaj kartę do sklepu ... jeśli nie minęło 10 dni powinieneś mieć możliwość zwrotu karty i odebrania gotówki ... nie proponuje się bawić w naprawy gwarancyjne z nowym sprzętem, niech sklep się martwi.Ale zanim to zrobisz zorientuj się czy aby na pewno mam rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować