Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2010 o 19:16, ziptofaf napisał:


Akurat Crysis 2 prawie na pewno będzie obsługiwać DirectX 11. A jak zależy ci na full
detalach, to wypadałoby mieć rozsądną w nim wydajność. I te biblioteki nie tyle zajeżdżają
karty graficzne, co obecne są po prostu za wolne. Fakt że jeśli taki HD6970 będzie o
50% szybszy od HD6870 to sytuacja się nieco zmienia i DX11 staje się osiągalny.


Cóż,ważna jest przede wszystkim cena - obecnie 5870 to wydatek nawet rzędu 1899 zł,ciekawe ile na starcie będzie kosztował 6970 - jeśli cena będzie w miarę podobna to jeszcze ujdzie ale jeśli będzie zbliżona to ceny 5970 to już dla mnie będzie za drogo.
No i ja cały czas mam vistę,więc na DX 11 i tak nie ma szans ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 19:43, Henrar napisał:

> No i ja cały czas mam vistę,więc na DX 11 i tak nie ma szans ;)
Przecież na Visćie też jest DX11


O,o tym nie wiedziałem - myślałem ze jest tak,jak z DX 10,który był tylko na viście ( choć na XP dało się go wymusić ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 23:01, Olamagato napisał:

> [...] DX 10,który był tylko na viście ( choć na XP dało się go wymusić ).
Jak?

Są specjalne modyfikacje do gier - np.grając w Crysisa na XP i Radeonie X1900 XT użyłem takiej modyfikacji i grałem na ustawieniach graficznych normalnie niedostępnych w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 23:17, lis_23 napisał:

Są specjalne modyfikacje do gier - np.grając w Crysisa na XP i Radeonie X1900 XT użyłem
takiej modyfikacji i grałem na ustawieniach graficznych normalnie niedostępnych w grze.

Tak, ale zmiana dwóch linijek w konfiguracji nie wprowadza ci DX10 na kompa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Crysisie mozna byla wlaczyc ustawienia graficzne Very High (DX 10) na XP na karcie obslugujacej DX 10, oprocz tego byly jakies porty DX 10 na XP z lepszymi badzi gorszymi skutkami:
http://www.techmixer.com/download-directx-10-for-windows-xp/
http://www.techmixer.com/install-directx-10-on-xp-with-directx10-rc2-pre-fix-3/

Niektore to fake, a Alky Project skonczylo sie na wersji alpha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do Crysisa - to nie tak. Tzw. DirectX 10 to po prostu najwyższe detale, czyli dokładniejsze tekstury itp. Ale nie ma tam prawdziwego DX10, to była po prostu taka blokada nałożona przez twórców, żeby pokazać, że po włączeniu najnowszych bibliotek od Microsoftu będzie znacząco lepsza grafika...a w rzeczywistości rzecz jasna tak nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 11:38, ziptofaf napisał:

/.../

Co do Crysisa - to nie tak. Tzw. DirectX 10 to po prostu najwyższe detale, czyli dokładniejsze
tekstury itp. Ale nie ma tam prawdziwego DX10, to była po prostu taka blokada nałożona
przez twórców, żeby pokazać, że po włączeniu najnowszych bibliotek od Microsoftu będzie
znacząco lepsza grafika...a w rzeczywistości rzecz jasna tak nie jest ;)


No Zipciu....
Na very high, Crajszis wyglada calkiem ladnie i do dzis jest uwazany za najlepiej dopracowana gre w historii.
DX 10, to odrobinka lepiej w kierunku jakosci textur i widac to po wlaczeniu AA w crajszisie i max detalach.
Crap pokroju amd 4xxx nie mogl tego wyciagnac, bo brak bylo anizotropu i antyaliazingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to sprawiłem sobie do trzeciego, antycznego kompa GeForce''a 6600 (miał być GT, ale wykupiono mi go sprzed nosa). Co tam, pomyślałem, podkręcę sobie. Na razie wyrobiłem dodatkowe 30% na pamięciach i 50% na rdzeniu. Na więcej nie pozwala mi Riva Tuner, wywalając jakieś komunikaty o błędach związanych ze sterownikami. Zapewne dam radę obejść ten limit bawiąc się w BIOS-ie...I moje pytanko - w czym najlepiej edytować BIOS karty graficznej, zwłaszcza obchodzi mnie zwiększenie napięcia? Temperatury są w porządku, max. 60 stopni przy obecnym podkręceniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek sciagnij ten programik:

[url] http://www.sendspace.com/file/x2iz5v[/url]

Na fotce jest powiekszanie limitu OC (gorny prawy rog).
Ustaw sobie taktowania i kliknij to co jest w ramce z prawej strony na dole.
Potem kliknij na to co jest w zielonej ramce.
Na pulpicie pojawi sie skrot, ktory wpisz sobie w pliki startowe np. w programiku: registry cleaner 4.21
Poza tym sprawdz czy suwaczek napiec jest aktywny i czy bios karty reaguje wzrostem/obnizaniem napiecia dla gpu.
Jezeli karta nie ma ukladu do regulacji napiecia, to nic z tym nie zrobisz, ale zawsze pozostaje OC bez podnoszenia napiecia.

20101024002202

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.10.2010 o 13:33, Misquamaqus napisał:

Crap pokroju amd 4xxx nie mogl tego wyciagnac, bo brak bylo anizotropu i antyaliazingu.


Popatrz sobie na testy (zagranicznych, czy polskich portali) jesli chodzi o jakość wyświetlanej grafiki. Wszędzie obraz był taki sam, a jak już były różnice, to przeważnie na korzyść ATI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.10.2010 o 12:37, GANGSTERR napisał:

Popatrz sobie na testy (zagranicznych, czy polskich portali) jesli chodzi o jakość wyświetlanej
grafiki. Wszędzie obraz był taki sam, a jak już były różnice, to przeważnie na korzyść
ATI.


:))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens zmienić kartę graficzną z obecnego GF 9800 Gt 256bit/512MB,na tą: http://www.chip.pl/testy/podzespoly-pc/karty-graficzne/sapphire-radeon-hd-6850-1024mb-gddr5. Ewentualnie na GTX 460. Wszystko to pod Windows XP,natywną monitora 1680x1050 CPU E6750 3.20 GHz. Podobno 9800GT jest prądożerny,ale jak to się ma prądowo do w/w kart? Nie chce mi się zmieniać zasilacza.No i czy cała zabawa coś relatywnie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 13:33, Misquamaqus napisał:

> /.../
DX 10, to odrobinka lepiej w kierunku jakosci textur i widac to po wlaczeniu AA w crajszisie
i max detalach.
Crap pokroju amd 4xxx nie mogl tego wyciagnac, bo brak bylo anizotropu i antyaliazingu.


Nie wiem,o co Ci chodzi z tym " crapem "?
mój Radeon 4870 obsługuje przecież Direct X10 i Crysis już dwa lata temu śmigał mi na maxa w DX 10,podobnie jak Crysis Warhead.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować