Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Zipcio i Gangsterownik... obydwoje jestescie z tego samego gatunku, czyli klapki
na oczach :)))
Nawet, gdyby zlomowate amd robilo karty z tektury, to i tak byscie rece sobie dali za
nie poucinac :)))

że tak powiem, przyganiał kociął garnkowi. Ja przynajmniej miałem kilka kart nvidii

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Gangster... nvidia nie musi produkowac kart dwuchipowych.

To po co powstał 7950GX2, 9800GX2, GTX 295 i cały czas krążą ploty o dwuczipowej karcie opartej na fermi?

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Z ta fizyka na procu, to sobie mozesz pograc w sapera :))

Masz w necie listy gier ze wsparciem fizyk, gdzie jest wyszczególnione jaka gra jak liczy ta całe fizyki, i wychodzi ze jakies 8 gier na 200 potrafi liczyc fizyke na GPU, reszta tylko obciąża proca

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Chopie, zagraj sobie na porzadnej karcie w cos z fizyka i wtedy pogadaj ze mna.

Grałem w gry z porządna fizyką i nie potrzebowałem do tego karty nvidii.


Ogólnie to tak: Radeon to shit, bo jest czerwony a nie ziolony i nie ma physx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 18:06, lis_23 napisał:

Mi na tym " złomie " od AMD gry chodzą w rozdziałce 1920x1080:

" Arcania '' na maxa,przycina tylko w lokacjach

W lokacjach, czyli wszędzie :P

Dnia 15.12.2010 o 18:06, lis_23 napisał:

" Mafia II " na maxa

Chyba po wyłączeniu Physx, której Radeony nie obsługują. W tej rozdziałce radeony wyciągają przy tej konkretnej grze jakieś 20-25 FPS. To raczej nie jest płynna rozgrywka. Ale po wyłączeniu tej opcji jest już dobrze.
Taki drobny szczegół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 20:56, Darkstar181 napisał:

W lokacjach, czyli wszędzie :P


Nie wszędzie,tylko w dużych lokacjach ( Stewark ),poza jest już ok,nic się nie tie,walka też przebiega normalnie,bez problemów

Dnia 15.12.2010 o 20:56, Darkstar181 napisał:

> " Mafia II " na maxa
Chyba po wyłączeniu Physx, której Radeony nie obsługują. W tej rozdziałce radeony wyciągają
przy tej konkretnej grze jakieś 20-25 FPS. To raczej nie jest płynna rozgrywka. Ale po
wyłączeniu tej opcji jest już dobrze.
Taki drobny szczegół.

Ale po co mam włączać Physx,skoro karty AMD go nie obsługują?
przecież tego nie da się w ogóle załączyć,więc i wyłączać nie trzeba ;)
z tym całym Physx to jest w ogóle bajzel - karta tego nie obsługuje a instalować trzeba bo gra nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 21:02, lis_23 napisał:

Ale po co mam włączać Physx,skoro karty AMD go nie obsługują?
przecież tego nie da się w ogóle załączyć,więc i wyłączać nie trzeba ;)

Da się włączyc, wtedy jest to liczone przez CPU, jednak nvidia w ogóle tego nie optymalizuje więc to strasznie go zapycha. Gdybyś nie mógł tego załączyć, opcja byłaby niekatywna.

Dnia 15.12.2010 o 21:02, lis_23 napisał:

z tym całym Physx to jest w ogóle bajzel - karta tego nie obsługuje a instalować trzeba
bo gra nie ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 21:16, GANGSTERR napisał:


Da się włączyc, wtedy jest to liczone przez CPU, jednak nvidia w ogóle tego nie optymalizuje
więc to strasznie go zapycha. Gdybyś nie mógł tego załączyć, opcja byłaby niekatywna.
> z tym całym Physx to jest w ogóle bajzel - karta tego nie obsługuje a instalować
trzeba
> bo gra nie ruszy.
>
O,ciekawe

jak do tej pory opcja ta była u mnie nieaktywna ( chyba " Batman AA " czy " Mafia II " ) - muszę to sprawdzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 21:16, GANGSTERR napisał:


> Ale po co mam włączać Physx,skoro karty AMD go nie obsługują?
> przecież tego nie da się w ogóle załączyć,więc i wyłączać nie trzeba ;)
Da się włączyc, wtedy jest to liczone przez CPU, jednak nvidia w ogóle tego nie optymalizuje
więc to strasznie go zapycha. Gdybyś nie mógł tego załączyć, opcja byłaby niekatywna.
> z tym całym Physx to jest w ogóle bajzel - karta tego nie obsługuje a instalować
trzeba
> bo gra nie ruszy.
>



Ja w Mafie II z PhysX na medium i resztą na max nie miałem problemów z klatkowaniem nawet przy wybuchach ... Benchmarkiem nie warto się kierować.Przy jeździe samochodem średnio 50-60 FPS, podczas łażenia ok. 40-45 a przy strzelaninach i wybuchach nie spadało poniżej 30 ... a zaznaczam, że mam już trochę leciwego proca Q6600 @3.3Ghz więc nie jest aż tak źle z tym PhysX a mam GTX 460 podkręcony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 21:45, Codipar napisał:

Ja w Mafie II z PhysX na medium i resztą na max nie miałem problemów z klatkowaniem nawet
przy wybuchach ... Benchmarkiem nie warto się kierować.Przy jeździe samochodem średnio
50-60 FPS, podczas łażenia ok. 40-45 a przy strzelaninach i wybuchach nie spadało poniżej
30 ... a zaznaczam, że mam już trochę leciwego proca Q6600 @3.3Ghz więc nie jest aż tak
źle z tym PhysX a mam GTX 460 podkręcony.


Mafia jest ta jedna z nielicznych gier, które liczy physx za pomocą GPU, jednak posiadacze ati też mogą załączyć physx, z tym, że wtedy jest to liczone przez CPU i w tym przypadku mocno go zapycha (nvidia nie spieszy się z wprowadzeniem wielowątkowości)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 22:05, GANGSTERR napisał:

Mafia jest ta jedna z nielicznych gier, które liczy physx za pomocą GPU, jednak posiadacze
ati też mogą załączyć physx, z tym, że wtedy jest to liczone przez CPU i w tym przypadku
mocno go zapycha (nvidia nie spieszy się z wprowadzeniem wielowątkowości)


No niestety ... grając w Mafię i tak odnoszę wrażenie, że dużo rzeczy liczy CPU ponieważ im wyżej go kręciłem tym lepiej chodziła gra ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 11:20, Codipar napisał:

HAHAHAHA ! Brawo AMD ... Tylko tak dalej ...
Jeszcze tylko karty powinny zacząć się sypać.

Nie wiem, czy dotyczy to tylko wszystkich referencyjnych kart, czy tylko firmy Sapphire.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zapytam, ile można maksymalnie podpiąć kart w trybie SLI i CrossFire, Czy jest możliwe aby na przykład, na tej płycie EVGA Classified Super Record 2, można było przypiąć w trybie SLI 7 GeForce-ów 580 albo 7 Radeon-ów 6970. Jest ograniczenie co do ilości kart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku obu producentów, są to chyba 4 sztuki...
Tylko że jest to póki co zupełnie nieopłacalne, bo powyżej 2ch sztuk skalowanie wysiada i wydajność nie wzrasta :D A jeśli nawet wzrasta o 5%... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2010 o 18:21, khorinis38 napisał:

Nie zacieszaj tak


Nie spamuj dziecko jak nie masz zamiaru wnieść nic do tematu.

Dnia 16.12.2010 o 18:21, khorinis38 napisał:

A co AMD ma do tej karty? To wina producenta karty


A to, że to jest w referencyjnych modelach.

Dnia 16.12.2010 o 18:21, khorinis38 napisał:

Nie wiem, czy dotyczy to tylko wszystkich referencyjnych kart, czy tylko firmy Sapphire.


Raczej wszystkich bo te karty to i tak referenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwny ten test, niedawno czytałem inny w którym GTX580 osiągnął jakieś 50 FPS w Mafii II, a tutaj 93 ...
Tak samo 5970 tam miał jakieś 70 fps a tu ponad 100 :D

Komuś się chyba liczby pomieszały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować