Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Tak jak mówiłem szału cenowego nie ma w komputronik karty są już dostępne

AMD RADEON HD6950 od 1239 PLN do 1429 PLN
AMD RADEON HD6970 od 1579 PLN do 1849 PLN

Dla przykładu w tym samym skipie konkurencyjny GTX 570

nVidia GeForce GTX 570 od 1409 PLN do 1699 PLN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 12:25, Codipar napisał:

Tak jak mówiłem szału cenowego nie ma w komputronik karty są już dostępne

AMD RADEON HD6950 od 1239 PLN do 1429 PLN
AMD RADEON HD6970 od 1579 PLN do 1849 PLN

Dla przykładu w tym samym skipie konkurencyjny GTX 570

nVidia GeForce GTX 570 od 1409 PLN do 1699 PLN


No no to komputron poszalal, bo cena sugerowana za 6970 to 1,4k zł jesli dobrze zapamiętałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... jest już test nowych Radków i wyszło im że ... znowu GeForce jest królem ... :roll:

" Konkurencja z kartami NVIDIA GeForce
Na tym polu trudno popadać w zachwyt, jeśli chodzi o wydajność Radeonów HD 6900. Wyższy model, czyli HD 6970, generalnie wypada jednak słabiej od GeForce GTX 570. Oczywiście ostateczny rozrachunek zależy od doboru gier, które bierzemy pod uwagę, jak i wybranej rozdzielczości. Największą przewaga Radeona występuje w rozdzielczości 2560x1600, najlepiej z wygładzaniem krawędzi. Problem jednak w tym, że liczba użytkowników posiadających monitor zdolny obsługiwać taką rozdzielczość jest mniej niż śladowa (około 1 promil). Inną sprawą jest też to, że w mało której grze w takim trybie testowane karty zapewnią zadowalającą wydajność. Skoro w takim Crysisie w 1680x1050 z AA-x4 HD 6970 uzyskał 32,4 kl./s, to jaką płynność będzie miał w 2560x1600?
...
Obecny na rynku GTX 570 kosztuje około 1500 złotych, a więc o około 50 złotych więcej niż deklarowana cena karty AMD. Jeśli uda się zachować deklarowane ceny, to jest to po prostu alternatywa dla produktu „zielonych” i w zasadzie tylko osobiste preferencje, bądź specyficzne potrzeby (np. Eyefinity lub PhysX) zadecydują o ostatecznym wyborze. Nie ma jednak wątpliwości, że Radeon HD 6970 musi być tańszy, by móc stanowić konkurencję dla GeForce-a GTX 570. "

a podane tu najniższe ceny to:

Radeon HD 6950: 1080* zł
Radeon HD 6970: 1400* zł

Aktualizacja cen o godzinie 12:10

http://nvision.pl/Radeon-HD-6950-i-HD-6970-test-nowych-kart-AMD-vs-GeForce-GTX-570-i-GTX-470--Articles-402-ndetails-1.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 12:07, Codipar napisał:

No dokładnie. Fanboy AMD się napaliły niepewnymi zapowiedziami jakie to te karty szybkie
nie będą i jak to zniszczą nVidie a tu nie dość, że karty nVidi nie zniszczą ba! same
mogę mieć poważnego konkurenta jak wypuszczą GTX 560 to karty wcale nie są tak wydajne
jak zapowiadano ...


Z kolei Fanboye Nvidii ewidentnie nie chcą zauważyć że obecne starcie wygrało ATI. Już śpieszę z wyjaśnieniami:
HD6950 wypadł w ogólnym rozrachunku o jakieś 5% wolniej od GTX570 w grach.
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=676&rectr_str_numer=23
Przy cenie mniejszej o 200 zł (cena nowego Radzia: 1239 zł, GTX570 to jak sam zauważyłeś 1410) i jeszcze niedopracowanych sterownikach. Czy 5% jest warte 200 zł (a za moment różnica sięgnie większej kwoty bo HD6950 już da się dostać za niecałe 1100 zł)? Twoja decyzja. Dla mnie nie.
Jasne, Nvidia odpowie ogniem na coś takiego. Tylko jednocześnie raczej nie strzeli sobie w stopę i nie wypuści karty o wydajności minimalnie mniejszej od GTX570 ale 300 zł tańszej.

PS Tak, wiem że właśnie rozpocząłem kolejny etap "Świętej Wojny" ;) I jestem otwarty na dyskusje, byleby poparte linkami do testów, cenników itd :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 15:33, ziptofaf napisał:

PS Tak, wiem że właśnie rozpocząłem kolejny etap "Świętej Wojny" ;) I jestem otwarty
na dyskusje, byleby poparte linkami do testów, cenników itd :P


"Are you ready to unleash the fury?" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie żadnej wojny bo osobiście mi nie robi czy mam w komputerze nVidie czy AMD ... ważne żeby działało i było wydajne no i oczywiście przystępne cenowo.Przykładowo w kompie mam nVidie a w komórce mam grafikę od AMD.Poza tym wg. cen z komputronika ... nowe Radki nie wypadły cenowo za ciekawie ... ale tam chyba nic nie wypada w tej kwestii ciekawie ... nVidia na pewno nie wyda tańszej karty o podobnych parametrach bo to nie miałoby sensu ... natomiast może celować cenowo w 6950 a wydajnościowo pomiędzy 6950 a 6970 ... w każdym bądź razie dobrze to wróży dla nas ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 16:45, Codipar napisał:

Premiera już była ... dziś ...


Nie mów naprawdę? Masz tendencje do szukania dziury w całym XD

Dnia 15.12.2010 o 16:45, Codipar napisał:

a ceny nie widziałem aby spadły.


W tym okresie trudno żeby cokolwiek spadło w cenie - myślę, że pod koniec stycznia - lutego będzie można dostać 6870 za jakieś 750-800 PLN. Wtedy dokupię drugą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 15:33, ziptofaf napisał:

PS Tak, wiem że właśnie rozpocząłem kolejny etap "Świętej Wojny" ;) I jestem otwarty
na dyskusje, byleby poparte linkami do testów, cenników itd :P


Co tu dyskutowac Zipciu...
Amd nie daje rady.
5870 jest rowny/lepszy niz 6950.
5870 jest porownywalny do gtx 470.
6970 do 570.
Do 580 brakuje i brakowac bedzie jeszcze wiecej, wraz z coraz nowszymi sterownikami nvidii.
Na dodatek crapowate amd nie ma phyx-a.
Jednym slowem... zlom i zadna cena nie przekona zadnego konesera do zakupu takiego wynalazku jak karta amd.
Testow nie podaje, bo tego tyle wyszlo, ze musialbym pol dnia siedziec i kopiowac linki.

Ave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 10:19, Misquamaqus napisał:

/.../> No, ale przyszedl czas na nowa karte i pewnie taki 6950 zagosci u Ciebie tak ?
Tylko trzeba miec do takiej karty porzadny procesor, bo inaczej to bedzie mialo sensu.

Jeśli już, to 6970. A procesor? Jeszcze nie wiem. Mam E 8400 więc mogę trochę poczekać. Do nowego kompa mam juz budę (Cosmos 1000), zasilacz (Antec Signature 850) i system operacyjny ((Win 7 Ultimate), więc tanio mi wyjdzie ;-D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Na dodatek crapowate amd nie ma phyx-a.


Szkoda tylko że po włączeniu tego wydajność w GF spada o kilkanaście/dziesiąt procent ...
Nie zrozum mnie gdzie, sam lubię dodatkowe efekty które daje PsyhX, ale zamiast tak ścigać się z AMD mogli by wziąć się za optymalizację tego o mają :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:


Jednym slowem... zlom i zadna cena nie przekona zadnego konesera do zakupu takiego wynalazku
jak karta amd.

Ave.


Co Ty nie powiesz ;)
najpierw miałem 9600 pro
potem X1900XT
a teraz HD4870 i jak na razie nie narzekam,gry jeszcze mi ciągną w Full HD pomimo słabego procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Do 580 brakuje i brakowac bedzie jeszcze wiecej, wraz z coraz nowszymi sterownikami nvidii.

Ten argument to akurat możesz o kant...nieważne. Przypomnę że karty ATI też dopiero co miały premierę i ich sterowniki są dalekie od perfekcji. Więc ich wydajność też będzie rosnąć ;)

Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Na dodatek crapowate amd nie ma phyx-a.

Które jest wspierane przez 10 gier w których widać różnicę między włączonym i wyłączonym. Z kolei ja mam wyższą jakość filmów HD, za co ty musiałbyś dodatkowo zapłacić (PureVideo Nvidii ^^) i przynajmniej konwersję filmów mam za darmo (Badaboom) ;)

Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Jednym slowem... zlom i zadna cena nie przekona zadnego konesera do zakupu takiego wynalazku
jak karta amd.

Ten "złom" wystarcza by grać w dowolny istniejący tytuł z max. detalach w rozdzielczościach FullHD. I jest tańszy niż produkty Nvidii które na to pozwalają. Więc...czy to aby na pewno złom? Bo dla mnie wygląda jak typowy przykład udanej karty. Taki na poziomie sukcesu GTX460, której chyba złomem nie nazwiesz.

Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Testow nie podaje, bo tego tyle wyszlo, ze musialbym pol dnia siedziec i kopiowac linki.

No ja podałem takie gdzie HD6950 ustępuje GTX570 o 5% ^^ A HD6970 kopie mu zadek ;) I komu wierzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na tym " złomie " od AMD gry chodzą w rozdziałce 1920x1080:

" Arcania '' na maxa,przycina tylko w lokacjach
" Two Worlds II " na maxa
" Mafia II " na maxa
" Metro 2033 " w directx 10 bez jednej opcji
i to przy dosyć słabym procku,czyli źle nie jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Do 580 brakuje i brakowac bedzie jeszcze wiecej, wraz z coraz nowszymi sterownikami nvidii.

A nvidii brakuje do HD 5970 który będzie mieć swoje następce. Do tego pominąłeś fakt, że AMD też będzie rozwijać swoje stery, no i nvidia miała wiecej czasu na rozwinięcie sterów dla GTX 5xx

Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Na dodatek crapowate amd nie ma phyx-a.

Gdzie Physx w znacznej wiekszości gier liczony jest przez CPU

Dnia 15.12.2010 o 17:12, Misquamaqus napisał:

Jednym slowem... zlom i zadna cena nie przekona zadnego konesera do zakupu takiego wynalazku
jak karta amd.

Crap, bo znaczek jest czerwony zamiast zielonego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zipcio i Gangsterownik... obydwoje jestescie z tego samego gatunku, czyli klapki na oczach :)))
Nawet, gdyby zlomowate amd robilo karty z tektury, to i tak byscie rece sobie dali za nie poucinac :)))

Gangster... nvidia nie musi produkowac kart dwuchipowych.
Wystarczy jeden mocny.
Z ta fizyka na procu, to sobie mozesz pograc w sapera :))
Chopie, zagraj sobie na porzadnej karcie w cos z fizyka i wtedy pogadaj ze mna.

No, a teraz mozecie sie klocic :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawde wystarczy:

rozum + zalogowany uzytkownik z prawami administrotora
msconfig ---> i odhaczamy wszystko co nie potrzebne (czyli uslugi, z ktorych nie korzystamy, programy w autostarcie, ktore nie sa w danym momencie potrzebne), w razie watpliwosci pytamy google za co odpowiada dana usluga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować