Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 16.12.2010 o 21:16, Mafioso_PL napisał:

Dziwny ten test, niedawno czytałem inny w którym GTX580 osiągnął jakieś 50 FPS w Mafii
II, a tutaj 93 ...
Tak samo 5970 tam miał jakieś 70 fps a tu ponad 100 :D

Komuś się chyba liczby pomieszały



Te testy w ogóle są jakieś dziwne ... co test inne wyniki ... najlepiej poczekać na testy przez niezależnych graczy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Zipcio i Gangsterownik... obydwoje jestescie z tego samego gatunku, czyli klapki
na oczach :)))

W sumie to samo to mogę powiedzieć o tobie, przyznaj się kiedy ostatnio miałeś u siebie w kompie jakiegoś nowszego Radeona? Nigdy?

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Nawet, gdyby zlomowate amd robilo karty z tektury, to i tak byscie rece sobie dali za
nie poucinac :)))

Tak samo jak pewien gramowicz z nickiem zaczynającym się na "M" dla którego Nvidia ponad wszystko i nawet gdyby AMD sprzedawało 3x szybsze karty w 2x niższej cenie to i tak wziąłby GeForce''a dla ładniejszego loga ;)
Ba, ty broniłeś nawet serii GTX4xx (która, nie licząc GTX460 była klapą) o której poborze mocy i wydzielaniu ciepła to już krążyły legendy.

Więc wiesz, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ;) Zapewne ani ja, ani ty nie uważamy się za fanboyów, choć pewnie nimi w sporym stopniu jesteśmy ;P

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Gangster... nvidia nie musi produkowac kart dwuchipowych.
Wystarczy jeden mocny.

O nie, nie, nie. Liczy się ogólna skala wydajności do ceny. Jeśli dwurdzeniowy Radeon w cenie jednordzeniowego GeForce''a jest szybszy to wygraną należy przypisać Radeonowi. I odwrotnie.

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Z ta fizyka na procu, to sobie mozesz pograc w sapera :))

Daj 5 tytułów gier w których owo słynne PhysX daje dużą różnicę w jakości obrazu i jest obrabiane przez kartę graficzną a nie procek ;)

Dnia 15.12.2010 o 19:03, Misquamaqus napisał:

Chopie, zagraj sobie na porzadnej karcie w cos z fizyka i wtedy pogadaj ze mna.

Chłopie, kub sobie dwa monitory i próbuj na GeForce ustawić je w pionie...A potem zrób to na Radeonie gdzie ogranicza się to do dwóch kliknięć. Albo jeden w pionie i drugi w poziomie, co się przydaje w pracach graficznych itp...W życiu, Nvidia stawia kłody pod nogi wszystkim którzy lubią multi screen. No i mam darmową poprawę jakości filmów HD, konwersję filmów...za co u Nvidii trzeba słono dopłacać. A dla mnie akurat takie rzeczy są równie istotne jak dla ciebie fizyka w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2010 o 21:16, Mafioso_PL napisał:


Komuś się chyba liczby pomieszały


Zobacz konfigurację testową - i weź pod uwagę to, że większość testów nie uwzględnia kart po OC - tutaj tak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2010 o 21:05, Antek100100 napisał:

Czy ta karta jest dobra??

hmm to zależy ;) mój kumpel ma identyczną i się nie skarży wszystko mu ładnie śmiga a zależy jak patrzysz bo w porównaniu do najnowszych GTX5xx czy radków hd 69xx to słabiutko ale w swojej kategorii to raczej wymiata ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie pytanie, czy wielka jest różnica między kartami graficznymi ATi Mobility Radeon HD4200 a ATi Mobility Radeon HD5470 z 512MB pamięci własnej? Wiem, że ta druga jest lepsza ale czy o wiele lepsza czy po prostu troche lepsza?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 19:28, TBKPredator napisał:

Tyle że HD 3870 X2 przecież jest lepszy znacznie od HD 4850 czy GTS''a 250. Przynajmniej
tak wynika z testów. Jak dla mnie za 270 zł to całkiem rozsądny wybór.


Ale jest to karta multi GPU która już od dawna nie ma wsparcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 21:15, TBKPredator napisał:

Zupełnie jakby HD 4850 miał jakieś wsparcie. :P
Dobra, tak czy inaczej HD 4850 na Allegro nie znalazlem. Ja bym brał HD 3870 X2, ale
to jego wybór. :P


Tylko, że HD 4850 to karta jednoprocesorowa, a HD 3870X2 to multi, które jest znacznie bardziej zależne od sterowników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2010 o 23:38, Misquamaqus napisał:

> http://www.youtube.com/watch?v=y2OKoEIbGr4&feature=player_embedded#! Świetne :D


Ten facet ma nierowno pod kopola, zeby na karcie za 2000 zl robic takie rzeczy.

Dobra, muszę ci przyznać rację, GeForce > Radeon...Nvidia powinna to rozreklamować jako karta wielofunkcyjna - możesz grać i jednocześnie przyrządzać posiłki! A pomysł, tak nawiasem mówiąc, świetny. I doskonale pokazuje jakość i moc Fermi ;)

Dnia 19.12.2010 o 23:38, Misquamaqus napisał:

Po prostu gratulacje.

Wiesz, to może wyglądało jak robienie sobie jaj ale trochę środków bezpieczeństwa to on jednak przedsięwziął i nie pozwalał aby przypadkiem mu tłuszcz z radiatora ściekał. Cóż, jedni palą karty w piekarniku żeby je naprawić (notabene, może po filmikach tego nie widać ale potem karta cuchnie ^^) to można odwrócić sytuację i użyć GPU jako piekarnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, mieliście kiedyś sytuację, że wam Fraps daje błędne wskazania? Odpaliłem sobie z ciekawości - dobra, w CoD daje normalne wyniki, w Diablo też, a w Splinter Cellu ''mam'' podczas grania 9-12 klatek. Co dziwne, bardziej haczące animacje loadingów mają ponoć po 30... o_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować