Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Witam. Kupiłem ostatnio nowy komputer z kartą GF GTX 460. Zadowolony z zakupu udałem się podłączać go do monitora i ... nic. Obecnie mam stary monitor MIRO i okazało się, że kabel z monitora nie pasuje do wejścia w karcie. Ten od komputera jest za mały natomiast ten na karcie jest długi i szeroki. Od razu poszedłem po pomoc do Googli i okazało się, że w karcie jest wejście DVI/I ... (HDMI nie znalazłem :/) I tu moje pytanie... Jakim kablem podłączyć ten komputer z monitorem? Jaka jest różnica między DVI/D, a DVI/I ? Będę kupował nowy monitor BenQ 2220 HD - czy do niego podłącze? Jeśli tak to jakim kablem? Jeśli nie, to do jakiego monitora go PODŁĄCZE? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 17:49, WeziWoo napisał:

Witam. Kupiłem ostatnio nowy komputer z kartą GF GTX 460. Zadowolony z zakupu udałem
się podłączać go do monitora i ... nic. Obecnie mam stary monitor MIRO i okazało się,
że kabel z monitora nie pasuje do wejścia w karcie. Ten od komputera jest za mały natomiast
ten na karcie jest długi i szeroki. Od razu poszedłem po pomoc do Googli i okazało się,
że w karcie jest wejście DVI/I ... (HDMI nie znalazłem :/) I tu moje pytanie... Jakim
kablem podłączyć ten komputer z monitorem? Jaka jest różnica między DVI/D, a DVI/I ?
Będę kupował nowy monitor BenQ 2220 HD - czy do niego podłącze? Jeśli tak to jakim kablem?
Jeśli nie, to do jakiego monitora go PODŁĄCZE? Proszę o pomoc.


Nie wiem czy Cię dobrze zrozumiałem, ale chyba potrzebna będzie przejściówka D-Sub > DVI. Sam jej używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 18:00, WeziWoo napisał:

To do starego monitora tak? A do nowego (BenQ 2220 HD) wystarczy kabel DVI/I ?


Do starego monitora potrzebna Ci będzie przejściówka dvi->dual sub. A Twój nowy monitor BenQ 2220 HD będzie miał złącza D-Sub, DVI, więc nie musisz dokupywać żadnej przejściówki, bo 2XDVI powinna być dołączona do karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem wlasnie, ze kabel DVI-D wejdzie w wejscie DVI-I bo tego nie wiedzialem i sie obawialem. Dzieki wszystkim za pomoc. Przepraszam za brak ogonkow, ale klawiatura sie ztegowala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby kompletnemu lejkowi wytłumaczyć łopatologicznie w krótkich żołnierskich słowach, jak poznać która karta jest lepsza od której ( i czy w ogóle to się da).
Ja oczywiście korzystam z tabeli:
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html
i przyjmuję, że ta która ma wyższą pozycję jest lepsza, ale gdy patrzę na dane i próbuję analizować, to głupieję.
Tam często jest taki misz-masz z numerami, że nie widzę żadnych prawidłowości. Raz karta z wyższym numerem jest lepsza od tej z niższym, za chwilę jest odwrotnie.
Poza tym który z wskaźników wybrać jako decydujący?
Gdy patrzę na 3DMark01 to czasami karta, który ma gorszy wynik jest wyżej od tej z lepszym. Itd.itp.
Czy ktoś byłby tak uprzejmy mi odpowiedzieć?

Acha. I czy w przeciętnych, powszechnie dostępnych laptopach występują również karty podwójne czy tylko pojedyncze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 19:41, blacklio2 napisał:

Od kiedy gramy w syntetyki kolego, karty mobilne są na tyle wąskim tematem że mogłeś
zapytać w wątku laptopowym

Chciałem początkowo, ale wydawało mi się, że to jest bardziej specjalistyczny wątek.
Ale faktem jest, że temat o który pytałem interesuje mnie pod kątem laptopa :-)
Powtarzać tam pytanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 16:06, blacklio2 napisał:

Na stronie co zlinkowałeś masz coś takiego jak płynność w grach, w syntetyki się nie gra

Mam wrażenie, że odpowiedziałeś mi jak fachowcowi, a ja pisałem, że jestem w tym temacie laikiem. Np. nie mam pojęcia co to są te syntetyki (chyba nie chodzi o tworzywa syntetyczne).
Poza tym ta płynność w grach jest określana różnymi parametrami. Na który zwracać uwagę przede wszystkim?
Bo przecież nie zawsze gra się w gry tam wymieniane. Ja np. akurat w nie nie gram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 17:30, A-cis napisał:

Mam wrażenie, że odpowiedziałeś mi jak fachowcowi, a ja pisałem, że jestem w tym temacie
laikiem. Np. nie mam pojęcia co to są te syntetyki (chyba nie chodzi o tworzywa syntetyczne).

Syntetyki czyli różnego rodzaju 3D Marki i inne programy które w teorii mają pokazywać wyższość jednego sprzętu nad drugim. W teorii bo producenci sprzętu zawsze na siłę optymalizują wydajność w tego typu aplikacjach i te wyniki nie mają szczególnego związku z rzeczywistością.

Dnia 14.04.2011 o 17:30, A-cis napisał:

Poza tym ta płynność w grach jest określana różnymi parametrami. Na który zwracać uwagę
przede wszystkim?

Średnia ilość klatek na sekundę, jak sądzę. Bo to one decydują o płynności rozgrywki. 30 uważane jest za płynność w większości strategii itd, w przypadku FPS-ów, wyścigówek itp. częściej mówi się o 40 (niby ludzkie oko nie zauważa więcej niż 25 ale w grach różnica często jest odczuwalna).

Dnia 14.04.2011 o 17:30, A-cis napisał:

Bo przecież nie zawsze gra się w gry tam wymieniane. Ja np. akurat w nie nie gram.

Jeśli sprzęt dobrze radzi sobie np. w 5 grach to i w kolejnych 25 o podobnych wymaganiach też powinien radzić sobie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Serdeczne dzięki. Widzę, że bede jeszcze musiał sporo gdzieś poczytać na ten temat, bo zdaje się oceny mocy karty nie da się tak prosto wyjaśnić jak np. mocy procesora :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie bo u mnie po zainstalowaniu sterownika do Radeon HD5850 tego najnowszego sterownika 8.821 tego który wyszedł niedawno spadøa mi wydajność©, gry długo sié otwierają, czarny ekran itd czy Wy tez macie taki problem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:43, karolekx23x napisał:

Mam pytanie bo u mnie po zainstalowaniu sterownika do Radeon HD5850 tego najnowszego
sterownika 8.821 tego który wyszedł niedawno spadøa mi wydajność©, gry długo
sié otwierają, czarny ekran itd czy Wy tez macie taki problem ?


Moze w koncu poprawili teselacje ?

Chociarz..... zlomu, nie da sie wyciagnac z zlomu :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 21:11, A-cis napisał:

Serdeczne dzięki. Widzę, że bede jeszcze musiał sporo gdzieś poczytać na ten temat, bo
zdaje się oceny mocy karty nie da się tak prosto wyjaśnić jak np. mocy procesora :-)


Prawda jest taka że mocy karty się tak naprawdę w ogóle nie da jednoznacznie ustalić (dla przykładu - HD2900XT, patrząc na parametry techniczne w momencie premiery to powinien być prawdziwy potwór, zżerający wszystkie produkty Nvidii w ciągu sekundy. W praktyce jednak wydajność to miał "losową" - czasem rzeczywiście na podium a czasem wyprzedzała go karta tańsza o 30%), zwłaszcza w stosunku do podobnych wydajnościowo układów - gdyby tak było to spory "Nvidia czy Ati" w ogóle by nie istniały ;P Różne wersje sterowników, konkretne gry i różne patche do nich, syf zainstalowany na komputerze, "recenzje sponsorowane" - to wszystko wpływa na wyniki i uniemożliwia wykazanie która karta jest naprawdę szybsza(o ile różnica nie jest rzeczywiście znacząca, wtedy to widać od razu).


@ Misquamaqus
Przypomnę ci sterowniki 191.07, te od ATI przynajmniej jeszcze nikomu nie rozwaliły fizycznie karty graficznej ^^ No i co ty masz do teselacji w HD5850? Ta karta w ogóle jej nie ma (no dobra, ma w teorii XD) więc jak można narzekać na coś co nie istnieje?! Za to my mamy porządną czerwoną obudowę karty a nie zgniłozieloną wersję z Biedronki, od razu widać że jakaś przeterminowana marka dla ubogich xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 23:54, ziptofaf napisał:

Prawda jest taka że mocy karty się tak naprawdę w ogóle nie da jednoznacznie ustalić

OK. Dzięki. Przestaję już próbować zrozumieć ten temat :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2011 o 23:09, Misquamaqus napisał:


Chociarz..... zlomu, nie da sie wyciagnac z zlomu :))


Ten złom sprzedaje sie lepiej niż twoje dziforsy :P Wiec jeśli radki to złom, to w takim razie jak określić dżiforcy? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować