Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2011 o 09:34, mateuszjasinski napisał:

> > Posiadam aktualnie GeForce 8800 GTX 768 MB, myślałem nad zmianą tej karty na
coś
> nowszego,
> > może bardziej oszczędnego, a jednoczeście troszkę bardziej wydajnego. Czy za
kwotę
> około
> > 250 zł da się coś lepszego znaleźć, czy nie warto się w to bawić?
>
> Do 250 zł to tylko Radeon HD 4850 1 GB, jednak jakieś kolosalnej różnicy nie zauważysz.

>
W Wieśka 2 też na tym za bardzo nie zagram, także nie za bardzo sensu (głównie o tej
grze myślałem)


Napisz jaki masz procesor i w jakiej grasz rozdzielczości, poza tym w wiedźmina na tej karcie spokojnie pograsz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam procesor E8200, 4GB Ram i kartę EVGA 9600GT SSC, którą zamierzam wymienić prawdopodobnie niedługo po premierze wiedźmina. Wiem, ze uruchomię Wieśka i na normalnych ustawieniach w rozdziałce 1280x1024 pogram, ale jednak obok mnie czeka podłączony drugi monitor - philips full hd, na którym chciałbym delektować sie grami nie tylko na konsolę PS3. Rozważam kupno jednej z tych kart: GTX460, GTX 560, HD5850, HD6850 lub coś w tym rodzaju? Co najbardziej opłaca się kupić? Mam 500, max 600 zł i chciałbym kupić kartę, żeby na następne 2-3 lata wymienić jeszcze tylko procesor na jakiegoś dobrego quada, ale karty nie ruszać. jaką kartę polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 17:05, kotfilon napisał:

Witam. Mam procesor E8200, /.../i chciałbym kupić kartę,
żeby na następne 2-3 lata wymienić jeszcze tylko procesor na jakiegoś dobrego quada,
ale karty nie ruszać. jaką kartę polecacie?

A ten Twój E8200 pewnie jest na starej podstawce i na nowego quada pewnie go nie wymienisz. Bo i co Ci po starym modelu? Na mój gust, to wyjścia nie masz, zbieraj na nowy komputer i to od AMD. Bo tam można rozsądnie coś modernizować przez parę lat, u Intela co rok-dwa nowa płyta i nowy procesor. O modernizacji lepiej zapomnieć. Może ktoś poradzi Ci lepiej, ja to tak pesymistycznie widzę. Albo graj w Lotto, wtedy masz wielkie szanse na zmiane komputera nawet nie co rok, a co 6 miesięcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 17:32, KrzysztofMarek napisał:

> Witam. Mam procesor E8200, /.../i chciałbym kupić kartę,
> żeby na następne 2-3 lata wymienić jeszcze tylko procesor na jakiegoś dobrego quada,

> ale karty nie ruszać. jaką kartę polecacie?
A ten Twój E8200 pewnie jest na starej podstawce i na nowego quada pewnie go nie wymienisz.
Bo i co Ci po starym modelu? Na mój gust, to wyjścia nie masz, zbieraj na nowy komputer
i to od AMD. Bo tam można rozsądnie coś modernizować przez parę lat, u Intela co rok-dwa
nowa płyta i nowy procesor. O modernizacji lepiej zapomnieć. Może ktoś poradzi Ci lepiej,
ja to tak pesymistycznie widzę. Albo graj w Lotto, wtedy masz wielkie szanse na zmiane
komputera nawet nie co rok, a co 6 miesięcy...


Na starej podstawce? Czyli, że co? np. Q9650 nie będzie stykał? o jakichś i3/i5/i7 nie myśle, bo niepotrzebne mi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 17:32, KrzysztofMarek napisał:

> Witam. Mam procesor E8200, /.../i chciałbym kupić kartę,
> żeby na następne 2-3 lata wymienić jeszcze tylko procesor na jakiegoś dobrego quada,

> ale karty nie ruszać. jaką kartę polecacie?
A ten Twój E8200 pewnie jest na starej podstawce i na nowego quada pewnie go nie wymienisz.
Bo i co Ci po starym modelu? Na mój gust, to wyjścia nie masz, zbieraj na nowy komputer
i to od AMD. Bo tam można rozsądnie coś modernizować przez parę lat, u Intela co rok-dwa
nowa płyta i nowy procesor. O modernizacji lepiej zapomnieć. Może ktoś poradzi Ci lepiej,
ja to tak pesymistycznie widzę. Albo graj w Lotto, wtedy masz wielkie szanse na zmiane
komputera nawet nie co rok, a co 6 miesięcy...


Nie na temat ale pozytywnie rozbawiłeś mnie ostatnim zdaniem.
kotfilon - Jestem pewny na 90%, że ten Q ci podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2011 o 17:39, kotfilon napisał:

> /.../ > Na starej podstawce? Czyli, że co? np. Q9650 nie będzie stykał? o jakichś i3/i5/i7 nie
myśle, bo niepotrzebne mi to

>
Prawdopodobnie Twój E8200 korzysta z podstawki 775. Owszem wymienisz go na quada na tej podstawce, ale po co Ci stary rupieć, niewiele lepszy od Twojegpo E8200? I czy za dwa, trzy lata jeszcze dostaniesz taki stary procesor na taką starą podstawkę? Wątpię. Ale rób co chcesz, Twoje pieniądze, Twoja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie dotyczące zasilacza czy po wym na radeona 6970 zasilacz 600W wystarczy do zasilenia tej karty?
Moja obecna konfiguracja:
zasilacz 600W
radeon 4870
ram 4gb
quad 9500 2,6 Ghz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:37, diabolo20 napisał:

Witam mam pytanie dotyczące zasilacza czy po wym na radeona 6970 zasilacz 600W wystarczy
do zasilenia tej karty?
Moja obecna konfiguracja:
zasilacz 600W
radeon 4870
ram 4gb
quad 9500 2,6 Ghz


Markowy to nawet 500W starczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 12:37, diabolo20 napisał:

Witam mam pytanie dotyczące zasilacza czy po wym na radeona 6970 zasilacz 600W wystarczy


Sama moc to nie wszystko, podaj markę tego zasilacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Asus P5Q Pro, E8400 i 850 W, więc bez problemu pociągnie. Tak pytam z ciekawości, bo nie chcę drugiej karty kupować, więc sprzedałbym obecną i kupił tą. Oczywiście musiał bym jeszcze dołożyć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 18:45, kuba9876543210 napisał:

Nie wiem ile masz przeznaczone na zakup karty, ale rozwaz to:
http://www.pixmania.pl/pl/pl/9563916/art/sapphire-technology/radeon-hd-5830-xtreme-1-g.html


Ja bym Pixmie nie ufał. Inną kartę z tego sklepu, również od Sapphire, Radeona HD5850 w razie awarii trzeba wysłać na koszt własny do Francji w ramach gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2011 o 16:48, Jammin69 napisał:

Asus P5Q Pro, E8400 i 850 W, więc bez problemu pociągnie. Tak pytam z ciekawości, bo
nie chcę drugiej karty kupować, więc sprzedałbym obecną i kupił tą. Oczywiście musiał
bym jeszcze dołożyć :P


Po co ci taki zasilacz do takiego sprzętu?
Jeśli podkręcisz tego E8400 i kupisz tą nową kartę graficzną to wzrost wydajności będzie duży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja na razie chciałem się zorientować czy opłaca się kupić tego Radka, bo na razie i tak nie mam funduszy, a jeśli trafiła by się okazja to czemu nie.
A na ile wykręcę ? Na +600 Mhz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać jeszcze, że chyba potrzebowałbym też jakiegoś lepszego chłodzenia jak już miałbym procka kręcić, bo mam to BOX''owe ( oczywiście te +600 to na obecnym chłodzeniu ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2011 o 09:46, Jammin69 napisał:

Zapomniałem dodać jeszcze, że chyba potrzebowałbym też jakiegoś lepszego chłodzenia jak
już miałbym procka kręcić, bo mam to BOX''owe ( oczywiście te +600 to na obecnym chłodzeniu
).


Boxowe chłodzenie do podkręcania się nie nadaje, jest głośne i mało wydajne. Podaj kwotę, jaką możesz przeznaczyć na dodatkowe chłodzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować