Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Krótka piłka -
Godna Polecenia (czytaj w miarę zjadliwa) karta Low-Profile PCI-E. Cena - 500zł z ewentualnym "hakiem"
Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie wentylatora na karcie graficznej - czy ustawiać go na wyższe obroty w AC i czy tylko na czas grania?
zwykle ustawiałem sobie na 20-30,35,maksymalnie 40%,wczoraj kolega przeczyścił mi grafikę i trochę posprzątał w kompie i ustawiłem wiatrak na 50% - owszem,jest głośno ale obudowa jest chłodna i nie nagrzewa się tak od zasilacza jak przedtem,ba,sam zasilacz jest chłodniejszy
obawiam się tylko czy nic się nie spali jak będę tak mocno ustawiał ten wiatrak na grafice?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:23, wsaadman napisał:

Krótka piłka -
Godna Polecenia (czytaj w miarę zjadliwa) karta Low-Profile PCI-E. Cena - 500zł z ewentualnym
"hakiem"
Z góry dzięki za odpowiedź.


Poszukaj na allegro lub ewentualnie w jakimś internetowym sklepie nowego Radeona HD5850. Na allegro jest chyba coś poniżej 500 zł, w tej cenie będzie to najlepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2011 o 20:23, wsaadman napisał:

Krótka piłka -
Godna Polecenia (czytaj w miarę zjadliwa) karta Low-Profile PCI-E. Cena - 500zł z ewentualnym
"hakiem"
Z góry dzięki za odpowiedź.


Nie słuchaj Szynkarsa bo dla niego dwuslotowe chłodzenie to low-profile :P
Za to ja zadam pytanie - to do laptopa czy PC-ta ma być? W pierwszym przypadku podaj jego model bo nie każda karta wszędzie pasuje, nawet mimo zgodności z MXM.
A jeśli do PC-ta to najpierw zła wiadomość - ciężko o wydajną kartę low-profile. Dzisiaj wszystko ma wielgaśne systemy chłodzenia i bardzo rzadko spotyka się coś mniejszego.
W tej cenie dostaniesz np. GTS 450 low profile (takie coś: http://www.tweaktown.com/reviews/3588/palit_geforce_gts_450_low_profile_1gb_video_card/index.html)...I to chyba wszystko bo przeszukanie ceneo, allegro i skapca pokazało mi głównie low-endowe kart za 100-200 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2011 o 22:32, ziptofaf napisał:

> Krótka piłka - /..../ Dzisiaj
wszystko ma wielgaśne systemy chłodzenia i bardzo rzadko spotyka się coś mniejszego.

Dodaj jeszcze, tak na wszelki wypadek, że wydajne karty są długie i mogą nie wejść nawet do zwykłej obudowy PCeta. Mam właśnie taką. Ogólnie dobra, aluminiowa, ale strasznie ciężko cokolwiek w niej zrobić, maksymalny rozmiar karty, to na długość 26 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co możecie mi powiedzieć o karcie Radeona 6570?
Robiłem wymianę w kompa, kartę w okolicach 250zł (i tak będzie wymieniona za jakieś 2 lata) i trochę się boję, że chyba wziąłem tragiczny towar.
Ma to działać na zasilaczu Chiefteca 550W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Słusznie się boisz. Ta karta jest bez-na-dziej-na ;)
http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Testy_Battlefield_Bad_Company_2%2C_Crysis%2C_CMR_Dirt_2-3782/strona/14049.html
To już starszy HD5670 o wydajności kilkuletniego GeForce 9600GT jest lepszy. A gdyby poszukać wśród używek to w tej cenie odnalazłbyś Radeona HD4850, kartę tak o 40% szybszą.
Chociaż zależy do czego chcesz jej używać - Starcraft czy WoW działałyby nieźle. Ale Wiedźmina 2 to nie próbowałbym na tym już włączać ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.05.2011 o 12:17, ziptofaf napisał:

Chociaż zależy do czego chcesz jej używać - Starcraft czy WoW działałyby nieźle. Ale
Wiedźmina 2 to nie próbowałbym na tym już włączać ^^


No a ja właśnie Wiedźmina chcę odpalić, w końcu kompa nowego kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 12:20, SpecShadow napisał:

No a ja właśnie Wiedźmina chcę odpalić, w końcu kompa nowego kupuję.


Erm, w jego wymaganiach minimalnych widzę kartę tak o 30% szybszą niż to coś co masz teraz ^^ A biorąc pod uwagę narzekania na tym forum jak ta gra ścina, także na lepszych konfigach niż to co jest ponoć potrzebne do płynnej gry, to źle to widzę w twoim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 12:21, ziptofaf napisał:

> No a ja właśnie Wiedźmina chcę odpalić, w końcu kompa nowego kupuję.

Erm, w jego wymaganiach minimalnych widzę kartę tak o 30% szybszą niż to coś co masz
teraz ^^ A biorąc pod uwagę narzekania na tym forum jak ta gra ścina, także na lepszych
konfigach niż to co jest ponoć potrzebne do płynnej gry, to źle to widzę w twoim przypadku.


Dobra staram się teraz dodzwonić do sklepu aby załatwić sobie Radeona 4750 lub 4870 czy coś w ten deseń. Mam nadzieję że nie są znacznie droższe? Tak do 30zł różnicy.
I ta optymalizacja Wiedźmina 2 kuleje bo niektóre efekty np. multisampling, są skopane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 12:45, SpecShadow napisał:

Dobra staram się teraz dodzwonić do sklepu aby załatwić sobie Radeona 4750 lub 4870 czy
coś w ten deseń. Mam nadzieję że nie są znacznie droższe? Tak do 30zł różnicy.

Szczerze wątpię by w magazynach jeszcze w ogóle mieli karty z tej generacji...w grę wchodzą więc albo Radeon HD5670 albo HD6670. Tylko że żadna z nich nie jest dostatecznie szybka (choć z HD6670 nie jest już aż tak tragicznie, włączyć nową grę się na tym już da).


EDIT
O właśnie, takie pytanie ode mnie - jaki GeForce jest wydajnościowo podobny do HD6970? Wypożyczam sprzęt do swojego artykułu i potrzebuję czegoś od Nvidii żeby mnie nie posądzono potem o fanboystwo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 12:58, ziptofaf napisał:

Szczerze wątpię by w magazynach jeszcze w ogóle mieli karty z tej generacji...w grę wchodzą
więc albo Radeon HD5670 albo HD6670. Tylko że żadna z nich nie jest dostatecznie szybka
(choć z HD6670 nie jest już aż tak tragicznie, włączyć nową grę się na tym już da).



Włączyć, włączyć. Naprawdę nie da się znaleźć przyzwoitej karty do 270zł na której bym pograł w Witcher2?
Nawet mając w zanadrzu Phenom II X4 i 4GB RAM?
Wait a minute, przecież karta 4850 jest w zalecanych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 13:06, SpecShadow napisał:

Włączyć, włączyć. Naprawdę nie da się znaleźć przyzwoitej karty do 270zł na której bym
pograł w Witcher2?

Są. Ale nie nówki ;P
http://allegro.pl/radeon-4870-512-mb-gwarancja-warszawa-hd4870-1szt-i1616946962.html

Dnia 18.05.2011 o 13:06, SpecShadow napisał:

Nawet mając w zanadrzu Phenom II X4 i 4GB RAM?

Dobry procesor + kiepska karta = silnik Ferrari w Fiacie 126P...Więc to że masz lepszy procesor i tak niewiele zmienia bo to nie on zajmuje się grafiką.

Dnia 18.05.2011 o 13:06, SpecShadow napisał:

Wait a minute, przecież karta 4850 jest w zalecanych?

http://www.gram.pl/news_8AvlHOm4_Wymagania_sprzetowe_Wiedzmina_2_raz_jeszcze_tym_razem_bezposrednio_od_wydawcy_nowe_screeny_sa_w_pakiecie.html
W minimalnych mamy GeForce 8800, kartę z całą pewnością szybszą niż HD5670/HD6670. W zalecanych zaś widzę, co jest w ogóle ciekawe, GTX260 od Nvidii (kartę o 30% szybszą od HD4850 :P) i samego HD4850...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To polecisz mi jakąś dobrą kartę w tej cenie 250zł? Zawsze w takim przedziale cenowym kupowałem kartę (cały zestaw za ok. 1700zl kupuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2011 o 12:58, ziptofaf napisał:

O właśnie, takie pytanie ode mnie - jaki GeForce jest wydajnościowo podobny do HD6970?
Wypożyczam sprzęt do swojego artykułu i potrzebuję czegoś od Nvidii żeby mnie nie posądzono
potem o fanboystwo ;P


GTX 570 "znafco" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2011 o 20:47, zajacisko napisał:

Czy do obecnych kart graficznych są dołączane adaptery D-Sub ---> DVI?

Trudno wyczuć. Może być np. DVI <-> HDMI. Być może sam będziesz musiał poszukać przejściówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 03:59, Misquamaqus napisał:

Krzysiu... Twoja aktywnosc mówi, że Krzys cos kombinuje ? :)))


Masz jakies niecne plany co do zakupu nowej platformy ?


Rozwój jest wskazany :)

Nie mam żadnych niecnych planów - czekam po prostu, czy nowe procesory AMD będą tak rewelacyjne, jak w zapowiedziach. Co do dotychczasowego sprzętu, to tylko wymieniłem kartę graficznąRadeon 3870 na GF GTX 460 - była tania i gładko weszła do mojej obudowy. Z większą miałbym kłopot. I Wiedźmin 2 chodzi całkiem przyzwoicie, tyle, ze sterowniki zmieniłem na 275.27 beta.
A jak AMD pokaże coś lepszego, albo równemgo Intelowi, to kupię cały nowy komputer - tylko płyta główna musi być z EFI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować