Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 01.07.2011 o 23:31, Crew_900 napisał:

Jak to jest z tym kablem HDMI ? Kurcze no, zawsze jak monitor wychodzi ze stanu uśpienia
to ikonki z prawej strony przesuwają się /.../

Nie mam pojęcia, jak to jest w przypadku Twojego monitora, ale czasem konieczne jest (może tylko było) wgranie oryginalnych sterowników monitora i regulowanie położenia obrazu na monitorze przez te właśnie sterowniki (przyciskami na monitorze). Miałem tak w dwóch poprzednich monitorach. W aktualnym wszystko działa dobrze ochwili, kiedy go właczyłem po raz pierwszy, więc nie zawracałem sobie głowy ściąganiem sterowników firmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić sobie w końcu jakąś grafikę do komputera, na razie od roku jadę na integrze GF 7025, masakra z grami. Szukam jakiejś grafiki w okolicach 300 - 350 zł, nie więcej, i nie jestem w stanie więcej dołożyć. Czy dobrym wyborem będzie Radeon HD 6670 HIS GDDR5, czy może jakaś inna grafika? jak myślicie? Wydaje mi się że ta będzie najlepsza. Nie szukam jakiejś super grafiki byle te średnie detale były w najnowszych grach, i wysokie w starszych np: jak w CoD4, bo na integrze to tylko minimalne z najmniejszą rozdziałką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HD 6670 nie jest aż tak słaby, i nie jest to kopia HD 5670, jest od niego o prawie 25% wydajniejszy. Powiedział bym tak prędzej o tym HD 5770 i 6770 mają identyczną wydajność. A tak wo gule to obawiam się że mój zasilacz Tracer 400 W nie podołał by temu Radkowi, niedawno wymieniałem zasilacz bo się spalił, i nie mam kasy na nowy, no i jeszcze mój słaby procesor AMD Sempron 2,7 GHz nie wykorzysta mocy tej karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 12:12, Velidergarm napisał:

HD 6670 nie jest aż tak słaby, i nie jest to kopia HD 5670, jest od niego o prawie 25%
wydajniejszy.


Raczej o 0,25% wydajniejszy.
http://pclab.pl/art45611.html
Wszystkie karty typu HD6450, HD6570, HD6670 (i wszystkie pozostałe aż do HD6790) to odgrzewane kotlety AMD, te same karty co poprzedniej generacji czyli HD5450, HD5570, HD5670 itp. Dodali tylko kilka jednostek cieniujących ale jak widać na teście nie dało to żadnego efektu i wydajność kart jest identyczna (chyba, że te 0,25% robi jakąś różnicę). Oczywiście jeśli posiadasz zasilacz Tracer to modernizacja nie jest zalecana (na 90% zasilacz się spali, tak jak połowa innych podzespołów). Niedawno pewnemu użytkownikowi na tym forum spalił się właśnie Tracer podczas burzy. Razem z zasilaczem spaliła się płyta główna. Jak więc widać jak najszybciej powinieneś zmienić zasilacz na jakiś porządny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 12:34, Bezimienny_1995 napisał:

Witam. Mam do was pytanie. Czy zasiłka Chieftec GPS-450AA-101A - 450 W dała by radę pociągnąć
HD4870 pracując z podkręconym Athlonem II X2 245 do 3,6GHz ?


Zasilacz da radę. Dla pewności jednak napisz, ile lat on już jest na chodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.07.2011 o 20:39, Szynkars napisał:

> Witam. Mam do was pytanie. Czy zasiłka Chieftec GPS-450AA-101A - 450 W dała by radę
pociągnąć
> HD4870 pracując z podkręconym Athlonem II X2 245 do 3,6GHz ?

Zasilacz da radę. Dla pewności jednak napisz, ile lat on już jest na chodzie?

Zasilacz jest na chodzie rok i 3 miesiące, także nie jest bardzo stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.07.2011 o 19:07, Bezimienny_1995 napisał:

Zasilacz jest na chodzie rok i 3 miesiące, także nie jest bardzo stary.


W takim razie spokojnie sobie poradzi ze wsmomnianą konfiguracją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Czy da się na jednej płycie głównej zastosować dodatkowo geforca (obojętnie jakiego) aby on odpowiadał za system fizyki physx w grach a za pozostała grafike zainstalowany wcześniej radeon 4870?
Moja płyta główna to gigabyte EP43-DS3 oraz zasilacz firmy xilence 600W wyglada na solidny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 10:02, diabolo20 napisał:

Witam
Czy da się na jednej płycie głównej zastosować dodatkowo geforca (obojętnie jakiego)
aby on odpowiadał za system fizyki physx w grach a za pozostała grafike zainstalowany
wcześniej radeon 4870?

Da się ale to rozwiązanie wymaga stosowania nieoficjalnych bądź przestarzałych sterowników Nvidii i nie zalicza się do szczególnie stabilnych.

Dnia 05.07.2011 o 10:02, diabolo20 napisał:

Moja płyta główna to gigabyte EP43-DS3 oraz zasilacz firmy xilence 600W wyglada na solidny:)

Czyli do płyty głównej z jednym wejściem na kartę graficzną chcesz zamontować 2 a wszystko podłączyć do zasilacza którego koszt produkcji to 29,90 (ta marka nie bez powodu jest w czarnej liście zasilaczy...) jeśliby kupować do niego części w Biedronce? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 12:58, Misquamaqus napisał:

Oj... Zipciu... Zipciu... juz ne byc taki zly.
Edukuj, a nie bij :))


A kto tu bije? Odpowiedziałem na pytanie ;) Zresztą ja z tymi 29,90 nie kpię, jak się przyjrzeć low-endowym zasilaczom (ach, te nieistniejące radiatory i malutkie kondensatorki tylko czekające na okazję by wybuchnąć) i spojrzeć na części które są potrzebne do zbudowania czegoś takiego to naprawdę da się to zrobić samodzielnie i koszta duże nie będą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komp był kupowany wnolmalnym sklepie specjalistycznym a to wyniku cięcia kosztów proste:) a mam go zamiar zmienić niedalekiej przyszłości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 17:45, diabolo20 napisał:

A i jeszcze jedno który byście mi polecili zasilacz tani i dobry?


To zależy od tego ile możesz na taki zasilacz przeznaczyć. Napisz też, czy w najbliższej przyszłości planujesz modernizację komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2011 o 18:17, Szynkars napisał:

> A i jeszcze jedno który byście mi polecili zasilacz tani i dobry?

To zależy od tego ile możesz na taki zasilacz przeznaczyć. Napisz też, czy w najbliższej
przyszłości planujesz modernizację komputera.

Planuje zmiane płyty głownej pamięci ram oraz zmiana na procek i5 3.0GHz plus podkręcenie go a i jeszcze karta graficzna radeon 6950. Koszt zasilacza do 150 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zł kupisz najwyżej Fortrona 400W. Najopłacalniejszym rozwiązaniem jest XFX Core 550W:
http://www.ceneo.pl/11379165
Kosztuje trochę ponad 200 zł, ale oferuje bardzo dobrą jakość wykonania oraz stosunkowo dużą moc. Bez problemu starczy do kręconego i5-2500k i GTX 560 Ti / HD6950.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować