Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

No, no....gtx 460 zagoscil :)

Jezeli chcialbys "jakiejs" modyfikacji karty (podkrecanie w granicach przyzwoitosci - 20%), to poprostu napisz.
Zrobie Ci bios jak ta lala :)

Na jakim procesorze pracujesz ?
Dobry dwurdzeniowy penryn powinien obsluzyc tego gtx.

Czy mozesz zrobic cos takiego:

Uruchom menadzera zadan jako "wydajnosc".
Uruchom programik "msiafterburner".

Obydwa programy pozostaw uruchomione na pulpicie, niech sobie monitorują.

Teraz uruchom wieska2 i popykaj z 5 minut.
Wyjdz z gry i zrob zrzut ekranu z wczesniej uruchomionych monitoringow (czyli zrob zrzut ekranu z pulpitu).
Fotke wklej na forum.

Dziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 15:56, Misquamaqus napisał:

No, no....gtx 460 zagoscil :)

Dokładnie to ENGTX 460 Asusa. Chłodzenie lepsze od standardowego o 20% - przynajmniej tak się chwalą.

Dnia 21.05.2011 o 15:56, Misquamaqus napisał:

Jezeli chcialbys "jakiejs" modyfikacji karty (podkrecanie w granicach przyzwoitosci -
20%), to poprostu napisz.
Zrobie Ci bios jak ta lala :)

Nie warto - przynajmniej na razie. Nie schodzi poniżej 25 klatek. Z reguły jest powyżej 30.

Dnia 21.05.2011 o 15:56, Misquamaqus napisał:

Na jakim procesorze pracujesz ?
Dobry dwurdzeniowy penryn powinien obsluzyc tego gtx.

E 8400, nie podkręcany

Dnia 21.05.2011 o 15:56, Misquamaqus napisał:


Czy mozesz zrobic cos takiego:

Uruchom menadzera zadan jako "wydajnosc".
Uruchom programik "msiafterburner".

Nigdy tego nie robiłem, ale jak byłoby potrzeba, to bym zrobił.

Dnia 21.05.2011 o 15:56, Misquamaqus napisał:


Obydwa programy pozostaw uruchomione na pulpicie, niech sobie monitorują.

Teraz uruchom wieska2 i popykaj z 5 minut.
Wyjdz z gry i zrob zrzut ekranu z wczesniej uruchomionych monitoringow (czyli zrob zrzut
ekranu z pulpitu).

Jak już gram, to gram ;-D
Skoro wszystko idzie dobrze... to nie należy niczego zmieniać. Jestem wyznawcą Prawa Murphy''ego: "Jak coś może pójść źle, to pójdzie źle"

Dnia 21.05.2011 o 15:56, Misquamaqus napisał:

Fotke wklej na forum.

Dziekuje :)

To ja dziękuję. Jak coś pójdzie mi źle, albo będę składał nowego kompa, przypomnę się na pewno. Teraz jeszcze nie ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 17:50, T3de napisał:

http://sklep.sferis.pl/produkt/32223-gainward-geforce-gtx-560-ti-1024mb-ddr5-256bit-dvi-hdmi-pci-e-835-4100-chlodzenie-systemu-phantom.html
Czy ta karta ma sens w PC z podpisu? I czy ten Phantom jest zjadliwy? Jezeli nie to proszę
o propozycje kart do 850zł.


Ja bardziej bym się skłaniał ku czemuś takiemu:
http://www.ceneo.pl/10649828
Ta karta ma podobną wydajność do GTX 560 Ti, ale da się zmodować na HD6970 i wydajność od razu podskoczy do góry, więc będzie to lepszy wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 18:19, KrzysztofMarek napisał:

> No, no....gtx 460 zagoscil :)
>
Dokładnie to ENGTX 460 Asusa. Chłodzenie lepsze od standardowego o 20% - przynajmniej
tak się chwalą.


Asusik:

http://event.asus.com/vga/2010/engtx460/

Nareszcie, Ktos kupil moj ulubiony egzemplarz :)

http://www.itfiles.ro/2010/08/geforce-gtx-460-supratactat-cu-1gb-si-directcu-de-la-asus/

Bedzie wyzej z fps, gdy podkrecisz procesor do tych... powiedzmy 3.6 ghz.
Wystarczy podniesc FSB do 400 mhz.
Nawet napiec nie bedziesz musial podnosic.
Jedynie pamieci, gdy sa na swoim taktowaniu, moga zglosic problem..... ale to sa przecierz geile :)
Znowu trafiles w piekny produkt :)

Co do:

Dnia 21.05.2011 o 18:19, KrzysztofMarek napisał:

Czy mozesz zrobic cos takiego:

>

Dnia 21.05.2011 o 18:19, KrzysztofMarek napisał:

Uruchom menadzera zadan jako "wydajnosc".
Uruchom programik "msiafterburner".


Nigdy tego nie robiłem, ale jak byłoby potrzeba, to bym zrobił.

Tu nic nie owerlokujesz, tylko sprawdzasz, jak sie zachowuje przy obciazeniu procesor i karta grafiki.

Niestety, teraz nie mam jak przedstawic tej karty (nie mam jej), ale moge dac przyklad o co mi chodzi na 7300 gs :))))

20110521191546

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2011 o 19:15, Misquamaqus napisał:

>/.../> > Nareszcie, Ktos kupil moj ulubiony egzemplarz :)

>
W pierwszym podejściu miał to być GTX 560 Ti, ale ździebko za długi. Za dużo roboty z obudową (musiałbym przypiłować). GTX 460 jest krótszy i o 300 zł tańszy. I wystarcza (jak dotąd).
Ja nie mam ulubionej firmy, mam tylko te, których nie lubię a i to w odniesieniu do konkretnych produktów. W życiu już nie kupię napędu DVD Szajsunga. Jeśli chodzi o karty graficzne - wybieram tylko według ceny i wydajności (tylko ostatnio, według długości ). Miałem bodaj 3 karty GeForce (ta jest chyba czwarta?) i tyleż samo Radeonów, kiedyś nawet była chyba taka 3DVierge? Nie mam uprzedzeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam pytanie: Jaka jest najlepsza karta graficzna pasująca do tego zestawu:

Procesor:
AMD Athlon 64 3000+ 1.8 GHz

Płyta główna:
GIGABYTE GA-K8NF-9

Pamięć RAM:
KINGSTON 1024MB DDR 400 MHZ

Dysk twardy:
Seagate 160 GB Barracuda 7200.09

Nagrywarka DVD:
BENQ DW 1650 DVD+/-RW

Zasilacz:
ModeCom FEEL 400W

Obecna karta graficzna:
GIGABYTE GF 6600 256 MB DDR2

Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.05.2011 o 10:00, ziptofaf napisał:

/.../
Coś pokroju GeForce 7900GS, Radeon X1950PRO, GeForce 8600GT.


A jakaś karta, która jest dostępna w gral.pl?

Jakie czynności (zmiana ustawień itp.) należy wykonać po montażu karty graficznej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem sprzed ok.trzech miesięcy:
doinstalowałem nowe sterowniki i hotfixa to grafiki AMD,uruchamiam ponownie PC i najpierw mam wszystko ok.,obrazek od płyty głównej,ładuje się windows i ... na czarnym ekranie wychodzi napis " brak sygnału ",uruchamia się system,jest dźwięk ale nie ma obrazu,tylko czarny ekran ...
dopiero ponowne uruchomienie PC pomogło
co to może być i co z tym zrobić?.

Up - z CCC też miałem dziś problem,nie mogłem ustawić większego chłodzenia na grafice bo nie dało się tego przestawić ręcznie; suwak dochodził do jakiegoś momentu,potem wracał i powoli sam szedł na przód,dochodził do pewnego momentu i znowu się cofał ...
podczas całej operacji suwak raz był aktywny/widoczny a raz nie - i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy zasilacz z podpisu pociągnie jeszcze jednego HD5850? I jesli tak to czy karta moze byc innej marki niz Sapphire?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 14:33, T3de napisał:

Czy zasilacz z podpisu pociągnie jeszcze jednego HD5850? I jesli tak to czy karta moze
byc innej marki niz Sapphire?

Jakieś dwa dni powinien wytrzymać :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 14:33, T3de napisał:

Czy zasilacz z podpisu pociągnie jeszcze jednego HD5850? I jesli tak to czy karta moze
byc innej marki niz Sapphire?


Teoretycznie powinien wytrzymać gdyż gdy na in4.pl testowali 5850 w CF to z podkręconym i7 cały zestaw przy pełnym obciążeniu ciągnął jakieś 400W. http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=563&rectr_str_numer=19
Ale zawsze możesz się zaopatrzyć w jakiś 550W czy 600W żeby mieć pewność.

I spoko mogą być karty z dwóch różnych stajni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No więc i3 powinno ciągnąc ciut mniej, jednak poczekam na dalsze opinie po grilla robic nie zamierzam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 15:41, T3de napisał:

No więc i3 powinno ciągnąc ciut mniej, jednak poczekam na dalsze opinie po grilla robic
nie zamierzam ;)


Zakladajac, ze 5850 pobiera 160 wat + procesor po OC jakies 80 wat + reszta (pamieci - 20 wat, dyski - 20 wat, NB, SB i reszta plyty - 40 wat) okolo 80 wat, to nie widze tego zasilacza w CF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.05.2011 o 14:33, T3de napisał:

Czy zasilacz z podpisu pociągnie jeszcze jednego HD5850? I jesli tak to czy karta moze
byc innej marki niz Sapphire?


Karta może być dowolnej firmy choć najlepiej żeby miała takie same zegary. Ale 500W do CF to za mało, co prawda to będzie działać ale obciążanie zasilacza na maksa (w grach będzie miejscami obciążony do blisko 80% swojej maksymalnej mocy) fatalnie odbije się na jego żywotności. To nie poziom Tagana czy Enermaxa że jak piszą że jego maksymalną mocą jest 500W to w praktyce może pracować w kompie żrącym 520W i jeszcze działać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pudle po zasilaczu mam niby info o certyfikacie 80+ więc sam nie wiem czy zakupic jeszcze jednego hd5850 czy moze hd6950 (i tu tez pytanie czy zasilacz go uciągnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.05.2011 o 07:19, T3de napisał:

na pudle po zasilaczu mam niby info o certyfikacie 80+ więc sam nie wiem czy zakupic
jeszcze jednego hd5850 czy moze hd6950 (i tu tez pytanie czy zasilacz go uciągnie)


Opcja 3 - zaczekać aż nowe karty będą rzeczywiście szybsze....HD6950 jest wydajniejszy o zaledwie 20-25% od HD5850, ja nie widzę sensu dla takiej inwestycji, zwłaszcza biorąc pod uwagę ile byś zapłacił... Nie powiesz mi zresztą że ci na 5850 ścinają gry, ja go używam przy 2 monitorach naraz (rozdzielczość 3360*1050) i na razie wszystko chodzi płynnie.

A co do zasilacza - on pociągnie każdą pojedynczą kartę graficzną, HD6950 nie jest tu wyjątkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować