Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 10.06.2011 o 11:13, Isildur napisał:

Co możecie mi powiedzieć o tej karcie: GeForce GT 540M z 1024 MB na pokładzie?

M jak mobile? Do tego pasowałby topic o laptopach wg.mnie, a taki mamy na forum, mój ty mój ty ;)
http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html - tutaj możesz zobaczy jak prezentuje się na tle całego rynku. Więcej od siebie powiedzieć nie mogę, bo nie siedzę w urządzeniach mobilnych(jeszcze :D)

@Edit
Dopiero ogarnąłem, iż tam napisałeś. Wybacz, lecz forum przeglądam topicami, mam ich sporo i na dodatek ten był pierwszy do przejrzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam was ! Nie instalujcie nowych sterów od AMD oznaczonymi numerem 11.6
Tragedia jest ! System się wiesza, BSOD i inne. Boshe ile to się natrudziłem by je usunąć....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 11:14, Crew_900 napisał:

Ostrzegam was ! Nie instalujcie nowych sterów od AMD oznaczonymi numerem 11.6
Tragedia jest ! System się wiesza, BSOD i inne. Boshe ile to się natrudziłem by je usunąć....


Potwierdzam BSODy na 11.6 - ale amd/ati ma to w pupie - ludzie na ich forach o tym pisza i raczej zero odzewu.
Szkoda bo czekałem na te stery pod Wiedźmina 2 (są jakieś poprawki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przez te stery dwa razy musiałem formata robić i wszystko straciłem, gdyż nie mogłem ich usunąć bo po ekranie powitalnym albo zawieszał się system albo BSOD. A w trybie awaryjnym nie dało rady ich usunąć -.-
A już się bałem, że karta uszkodzona....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 22:47, Crew_900 napisał:

Przez te stery dwa razy musiałem formata robić i wszystko straciłem, gdyż nie mogłem
ich usunąć bo po ekranie powitalnym albo zawieszał się system albo BSOD. A w trybie awaryjnym
nie dało rady ich usunąć -.-
A już się bałem, że karta uszkodzona....


Recznie z menedzera urzadzen tez?
Kurcze dobrze, ze looknałem bo miałem instalowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak tak was czytam to ciesze się, że dzień wcześniej załadowałem nowy sterowniki sterowniki do mojej 4850.
11.5.. so close.

@sinir
Kwestia modelu oraz stajni, z której wyszedł. Jakby nie patrząc sporo ludzi to ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 23:42, Niewiernus napisał:

@sinir
Kwestia modelu oraz stajni, z której wyszedł. Jakby nie patrząc sporo ludzi to ma...


Też akurat mam HD4850. ;) Całkiem prawdopodobne że nowe sterowniki gryzą się z jakimś oprogramowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.06.2011 o 22:47, Crew_900 napisał:

Przez te stery dwa razy musiałem formata robić i wszystko straciłem, gdyż nie mogłem
ich usunąć bo po ekranie powitalnym albo zawieszał się system albo BSOD. A w trybie awaryjnym
nie dało rady ich usunąć -.-
A już się bałem, że karta uszkodzona....

Ha - no ja trochę inaczej to zrobiłem.
Jako że mam grafe na płycie główniej to aby móc to wyrzucić i wyczyścic, wyjąłem Radeona i kompa odpaliłem na karcie zintegrowanej - (odziwo ruszyło bez bsodów itd, wcześniej nawet odinstalować nie mogłem sterowników Ati) - odinstalowałem sterowniki, wyczyściłem driver swapem i ponownie wsadziłem Radka, ale tym razem wróciłem do 11.5b i wszysto działa jak należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 09:14, Niewiernus napisał:

Prędzej z OS''em imo(patrząc na sytuację Crew_900 i scott).

W moim przypadku to radek 5850 asusa i Win 7 home x64 bit.
I właśnie większość ludzi co piszę o problem z bsodem na Win 7 x64 siedzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.06.2011 o 20:18, Crew_900 napisał:

Mi przed stery 11.5 chodziły dobrze. Po wgraniu 11.6 i ich usunięciu komp zaczął się
zacinać i bsod`y na 11.5
Nie wiem czemu.

Miałem podobnie ( po powrocie do 11.5 też były błedy - nawet nie mogłem ich odinstalować )dlatego wyjąłem Radka i wyczyściłem wszystko co się dało (sterowniki itd.) z systemu używając zintegrowanej grafiki - później wsadziłem rada i wgrałęm czyste 11.5b i jest ok.
Chodź sam w pewnej chwili myślałem nad reinstalem systemu - ale się udało.

Z tego co wyczytałem na forum amd. i guru3d.com to błędy są z-
- obsługa hdmi i dvi na karcie ( dziwne) -
- sterownik 11.6 wrzuca pod win 64 sterowniki 32 bit od open gl i to powoduję błędy
- coś kopsa w adresacji pamięci - ludzie opisują że używając 8gb ramu w 2 kościach po wyjęciu jednej 4gb- sterownik instaluję się prawidłowo i działa dobrze, jednak kiedy tylko wkładają 2 kość = bsody
Sam odpaliłem na kilka godzin memtest-a - ale błędów nie wykrył ( mam 2x4 gb ram)
Narazie pasuje bo szkoda nerwów - poczekam na kolejne sterowniki, jak nadal będą jaja to rada na alegro i biorę coś z nvidi

Amd/ati - nadal się nie wypowiada - trochę to dziwne bo jak teraz mają być takie jajca z kolejnymi driverami to ja podziękuje amd/ati.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia miewała już nie takie jajca ze sterami ;) Generalnie tutaj nie ma żadnej reguły że "stery amd są do bani, a nvidii super i bezproblemowe", czy na odwrót. I amd, i nvidii zdarzają się potknięcia pod tym względem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.06.2011 o 12:22, Kreeg napisał:

Nvidia miewała już nie takie jajca ze sterami ;) Generalnie tutaj nie ma żadnej reguły
że "stery amd są do bani, a nvidii super i bezproblemowe", czy na odwrót. I amd, i nvidii
zdarzają się potknięcia pod tym względem.

Tu masz rację, może człowiek zbyt nerwowo podchodzi :P
ALe poważnie - to ja rozumiem błędy itd. ale od tygodnia Amd milczy na ten temat, nawet nie odpowiadając na posty itd. Same stwierdzenie, że są świadomi problemu i pracuja nad rozwiązaniem człowieka uspokoiło by trochę.
Bo jak oleją sprawę (niszowy problem jakiejś tam grupy użytkowników, to mam obawy o kolejne odsłony catalystów)
btw. problemy także z nowymi driverami mają ludzie na laptopach z lepszymi kartami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nvidia wypuscila swego czasu sterownik, ktory wylanczal na niektorych kartach wentylator.
Po dwoch dnaich wycofano sterownik ze stronki i w pare dni wypuszczono poprawiony.

Mysle, ze amd tez tak zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z moim GTX 570. W pierwszym Stalkerze utrzymywało się wygodne 70 FPS, teraz spadło do 40. W Clear Sky mam 15, z testów w sieci wynika, że powinienem mieć ok. 50. Co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować