Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 05.08.2011 o 21:28, Bezi_113 napisał:

Chodzi mi o to, czy jest różnica między powiedzmy siedemdziesięcioma a dajmy na to czterdziestoma
stopniami.


Nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.08.2011 o 21:28, Bezi_113 napisał:

Chodzi mi o to, czy jest różnica między powiedzmy siedemdziesięcioma a dajmy na to czterdziestoma
stopniami.



Ale na jakim podzespole ?

Dla karty graficznej - nie ma.
Średnie zdrowe temperatury grafiki to tak mniej więcej :

IDLE : 40-50
Stres : 60-80, górna graniczna 90 [tzn grafika może działać nawet na 90-91 stopniach, aczkolwiek nie jest to już zbyt zdrowe i gwarantuje karcie niższe życie, najlepiej trzymać temperaturę na max 85 stopniach nie więcej]

Dla Procesora :

IDLE : 30-40
Stres : 45-60 względnie 65 [dla mnie 60+ to już sporo, 70 tym bardziej, po co nagrzewać budę i skracać życie procka, lepiej zapewnić lepsze chłodzenie, cyrkulację powietrza i trzymać poziom na max 60 w stresie]

Dla dysku :

IDLE : 25-30
Stres : 30-35

To takie orientacyjne "zdrowe" temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 10:55, Net_com napisał:

Czy można z modować Radeona 6950 (wersja 1gb) do 6970 ? Czy odnosi się to tylko do wersji
z 2gb pamięci ?


Chodzi ci o podkręcanie a pamięć raczej tu nie ma nic do powiedzenia.
Tak poza tym po co skoro na 6950 chodzi każda gra na max detalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 11:13, Magok napisał:

> Czy można z modować Radeona 6950 (wersja 1gb) do 6970 ? Czy odnosi się to tylko
do wersji
> z 2gb pamięci ?

Chodzi ci o podkręcanie a pamięć raczej tu nie ma nic do powiedzenia.
Tak poza tym po co skoro na 6950 chodzi każda gra na max detalach.

A dajmy na to takie Metro 2033 ? ;] Może będzie te 25-30 fpsów , a po zmodowaniu(które nic nie kosztuje) można mieć tych klatek trochę więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 10:55, Net_com napisał:

Czy można z modować Radeona 6950 (wersja 1gb) do 6970 ? Czy odnosi się to tylko do wersji
z 2gb pamięci ?


Modyfikować można było tylko referenty z 2GB pamięci.
Poza tym teraz już podobno wszystkie Radki mają rdzenie cięte laserowo więc modyfikacja jest niemożliwa.

@Magok

Nie chodziło mu podkręcanie, tylko o modyfikację. Można to było zrobić przez podmianę BIOSu karty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 11:24, Phobos_s napisał:

Nie chodziło mu podkręcanie, tylko o modyfikację. Można to było zrobić przez podmianę
BIOSu karty.


A to nie wiedziałem, że coś takiego jest w nowych kartach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2011 o 10:55, Net_com napisał:

Czy można z modować Radeona 6950 (wersja 1gb) do 6970 ? Czy odnosi się to tylko do wersji
z 2gb pamięci ?


Wersję z 1GB pamięci także można zmodować. Dotyczy to jednak tylko modeli Sapphire i Asusa. Jeśli chodzi o wersję z 2GB pamięci, to modują się głównie modele referencyjne, oprócz nich także niereferencyjny model Asusa.
Jeśli chodzi o samo modowanie - istnieje także alternatywna metoda, polegająca na skorzystaniu z programiku modbios. Zwiększa on tylko ilość procesorów strumieniowych, poza tym zmiany można w razie niepowodzenia odwrócić, więc jest to bezpieczniejsza metoda niż wgrywanie Biosu od HD6970.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebuje najnowszych sterów do AMD Radeon HD 6370M, te na stronie AMD nie wiem czemu mówią mi, że to nie ta karta próbowałem inne i nic, System jak coś to 7 64b

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego w niektórych kartach graficznych Radeon na sterowniku 11.7 jest opcja wyłączenia opcji Catalyst AI a na niektórych nie ma ? Co jest z tym ?

20110812203159

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.08.2011 o 23:37, 143872 napisał:

Co myślicie o tej okazji? Czy nie jest czasem trochę za tania? /.../


Faktycznie, trochę zbyt tania. Na pierwszy rzut oka wydaje się jednak być w porządku. W tej cenie karta zdecydowanie warta kupna. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 00:28, Szynkars napisał:

> Co myślicie o tej okazji? Czy nie jest czasem trochę za tania? /.../

Faktycznie, trochę zbyt tania. Na pierwszy rzut oka wydaje się jednak być w porządku.
W tej cenie karta zdecydowanie warta kupna. Jaki masz zasilacz?


Wolę u niego nie ryzykować, w komentarzach ktoś narzeka na jego karty. Wolę wziąć tą 6850 niż potem żałować. Zasilacz uciągnie bo mam 4850 a zużywa mniej więcej tyle samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 09:07, 143872 napisał:

Wolę u niego nie ryzykować, w komentarzach ktoś narzeka na jego karty. Wolę wziąć tą
6850 niż potem żałować. Zasilacz uciągnie bo mam 4850 a zużywa mniej więcej tyle samo.


Tak, byle by ten zasilacz to nie był jakiś no-name. Wtedy ulegnie on awarii na skutek przeciążenia i kilka podzespołów będzie do wymiany. Lepiej zatem napisz co to dokładnie za zasilacz, żeby potem nie było niedomówień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej kupić? Asus GTX 560Ti TOP czy Sapphire HD6950 2GB?
Niby Radeon ma te w większości gier średnio te 2-3 klatki więcej, ale Nvidia ma PHYSX.
(Rożnica cen w sklepie w którym chce kupić to 4 złote)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 18:50, JaN-J napisał:

Co lepiej kupić? Asus GTX 560Ti TOP czy Sapphire HD6950 2GB?


Ani jedno, ani drugie. Pierwsza karta jest mocno podkręcona i o wiele droższa od pozostałych GTX 560 Ti. Po co tyle dopłacać, skoro podkręcić można samemu? Poza wyższym taktowaniem karta niczym się nie różni od modelu bez OC (nie licząc znacznie wyższej ceny). Z kolei inwestowanie w HD6950 z 2GB pamięci jest po prostu nieopłacalne, chyba że lubisz grać w rozdzielczości powyżej 1920:1080. Do wspomnianej rozdzielczości różnic w grach między modelami z 1GB i 2GB pamięci praktycznie nie ma:
http://pclab.pl/art44974-10.html
Zamiast tego kup HD6950 1GB od Sapphire lub Asusa i spróbuj odblokować dodatkowe jednostki.
Napisz też, jaki masz zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 21:07, JaN-J napisał:

Skladam nowego kompa i biorę 700w be quiet

Planujesz w przyszłości wsadzić tam drugą kartę, że bierzesz taki mocny zasilacz? Co to właściwie za model?

Dnia 16.08.2011 o 21:07, JaN-J napisał:

ja wole nie bawić się w OC

Można wiedzieć dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.08.2011 o 21:36, Szynkars napisał:

> Skladam nowego kompa i biorę 700w be quiet
Planujesz w przyszłości wsadzić tam drugą kartę, że bierzesz taki mocny zasilacz? Co
to właściwie za model?

nie, Straight Power E8-700W

Dnia 16.08.2011 o 21:36, Szynkars napisał:

> ja wole nie bawić się w OC
Można wiedzieć dlaczego?

jestem tym typem człowieka co ma pecha, więc mnie jedynemu na 10 000 osób, zjarałaby się karta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować