Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 12.09.2011 o 19:23, Crew_900 napisał:

Do dx 11 nie wychodzą nowe biblioteki.


Ok, a w takim razie po instalacji nowych sterowników, wersja DX''a, którą trzeba zainstalować to właśnie ta z lutego 2010, tak? Mam Radeona 6850 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 19:47, Crew_900 napisał:

Nie trzeba instalować żadnego Dx


A czy przypadkiem tak się właśnie nie robi po każdej instalacji nowych sterowników? Tak jakoś się nauczyłem i tak zawsze robiłem. Nie wiem, czy przypadkiem też nie jest to napisane na czołówce tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie tak się nie robi. Usuwasz tylko sterowniki od karty graficznej i instalujesz nowe. Usuwanie sterowników nie powoduje usuwanie bibliotek Direct`a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 20:28, Crew_900 napisał:

Nie tak się nie robi. Usuwasz tylko sterowniki od karty graficznej i instalujesz nowe.
Usuwanie sterowników nie powoduje usuwanie bibliotek Direct`a.


Ok, w takim razie dzięki za info :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc,tak:
siostra ma mój poprzedni PC,o ile pamiętam jest to,min.Athlon 64 x2 4200+,2GB RAM i karta grafiki ATI Radeon X1900 XT - problem w tym,że na grafice prawdopodobnie posypał się wentylator bo komp hałasuje jak odkurzacz,co teraz było by lepszym i tańszym wyjściem? - wentylator do obecnej karty,czy nowa karta graficzna?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2011 o 21:00, lis_23 napisał:

co teraz było by lepszym i tańszym wyjściem? - wentylator do obecnej karty,czy nowa karta graficzna?.

Wentylator, to koszt góra 30 zł, a nawet najbardziej badziewna grafika tej samej klasy z aukcji, to minimum 100 zł. Z drugiej strony za wentylatorem trzeba czasem trochę pochodzić, a inną grafikę będziesz miał wciskaną do rąk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 00:29, Olamagato napisał:

Wentylator, to koszt góra 30 zł, a nawet najbardziej badziewna grafika tej samej klasy
z aukcji, to minimum 100 zł. Z drugiej strony za wentylatorem trzeba czasem trochę pochodzić,
a inną grafikę będziesz miał wciskaną do rąk.


A czy za ok.100 - 150 zł kupię coś lepszego od owego Radeona X1900XT?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 00:38, lis_23 napisał:

A czy za ok.100 - 150 zł kupię coś lepszego od owego Radeona X1900XT?.


Ja za 120 upolowałem Radeona HD3850 512 MB kilka tygodni temu ^^ Ale kosztowało mnie to sporo wysiłku - ogólnie rzecz biorąc rynek używanego sprzętu to śmietnik na którym równie drogo możesz dostać 6600GT i 5x szybszego 8800GTS 320. Proponuję abyś po prostu korzystając z Allegro wpisywał wszystkie co lepsze modele starszych kart graficznych, od GeForce''ów 8800GTX do Radeonów X1950 włącznie bo tutaj nie ma reguł cenowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 00:49, ziptofaf napisał:

Ja za 120 upolowałem Radeona HD3850 512 MB kilka tygodni temu

To już wiem kto mi go sprzątnął sprzed nosa. ;D

Dnia 14.09.2011 o 00:49, ziptofaf napisał:

Ale kosztowało mnie to sporo wysiłku

Robiłeś pompki na minutę przed zamknięciem aukcji? ;)

Dnia 14.09.2011 o 00:49, ziptofaf napisał:

rynek używanego sprzętu to śmietnik na którym równie drogo możesz dostać 6600GT i 5x szybszego 8800GTS 320.

Albo i "równie tanio". Mi to nawet odpowiada.

ps. Mój rekord to jak na razie licytacja przebijająca na 7 sekund przed zamknięciem aukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 01:27, Olamagato napisał:

Robiłeś pompki na minutę przed zamknięciem aukcji? ;)

Nie, musiałem go najpierw znaleźć, początkowo planowałem jakiegoś 7900GS bo akurat trafiłem na jakiś zły sezon że ludzie nie chcieli tanio oddawać sprzętu ale na szczęście mimochodem spojrzałem też akurat na HD3850 i trafiłem na całkiem fajną okazję.

Dnia 14.09.2011 o 01:27, Olamagato napisał:

ps. Mój rekord to jak na razie licytacja przebijająca na 7 sekund przed zamknięciem aukcji.

Wiesz, tego się nawet ręcznie nie robi, mamy już portale które licytują za ciebie na kilka sekund przed zakończeniem aukcji, choćby http://www.snajper.net/

W swoim czasie nawet gdzieś miałem na kompie kod programu który w zamierzeniu miał robić to samo ale z tej racji że nie za bardzo miałem okazję by go w ogóle porządnie sprawdzić (powinien podbijać o złotówkę do czasu aż moja oferta nie byłaby najwyższa i nie przekroczyła przy tym określonego przeze mnie progu ale z uwagi na opóźnienia do serwera to zazwyczaj się zwieszał w trakcie...), do tego moje łącze zaliczało się do takich co raz działa a chwilę później już nie, więc projekt porzuciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 00:49, ziptofaf napisał:

> A czy za ok.100 - 150 zł kupię coś lepszego od owego Radeona X1900XT?.

Ja za 120 upolowałem Radeona HD3850 512 MB kilka tygodni temu ^^ Ale kosztowało mnie
to sporo wysiłku - ogólnie rzecz biorąc rynek używanego sprzętu to śmietnik ...


Tyle że mi nie chodzi o używkę a o nową kartę - używanego sprzętu nie kupuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 02:09, lis_23 napisał:

Tyle że mi nie chodzi o używkę a o nową kartę - używanego sprzętu nie kupuję.


A to w takim wypadku to w stosunku do X1900XT możesz dostać w tej cenie kartę dużo gorszą bądź tylko trochę gorszą (HD5450 w tej cenie jest tak o 35-45% wolniejszy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 01:46, ziptofaf napisał:

Wiesz, tego się nawet ręcznie nie robi

Wiem, przecież nie napisałem że licytuję "ręcznie". :)

Dnia 14.09.2011 o 01:46, ziptofaf napisał:

mamy już portale które licytują za ciebie na
kilka sekund przed zakończeniem aukcji, choćby http://www.snajper.net/

Ale nic nie jest szybsze niż licytator giełdowy. Po prostu jakby szybki nie był zewnętrzny skrypt, to i tak soft robiący to samo na rodzimym serwerze będzie zawsze szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 02:09, lis_23 napisał:

Tyle że mi nie chodzi o używkę a o nową kartę - używanego sprzętu nie kupuję.

To nie znajdziesz w tej cenie.
Nówki jest sens kupować wyłącznie przy progu 550-800 zł. I to pod warunkiem, że bierze się wyłącznie sprzęt klasy near high-end. Kupowanie nówki w cenie poniżej 500 zł, to jak palenie kasy w kominku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2011 o 01:27, Olamagato napisał:

> Ja za 120 upolowałem Radeona HD3850 512 MB kilka tygodni temu
To już wiem kto mi go sprzątnął sprzed nosa. ;D /.../

Potrzebujesz takiej karty?
Ja wymieniłem Radeona 3870 na GTX 460 i Radeon leży gdzieś z podobnymi starociami. Jeślio masz jeszcze mail, to prześlij swój adres, to ci, w ciągu paru dni, wyślę. Ale wtedy już nie dostaniesz szampana, który Ci wiszę ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2011 o 15:02, KrzysztofMarek napisał:

Potrzebujesz takiej karty?

Już nie bo teraz potrzebuję tylko do starego kompa dla dzieciaków coś na AGP (żal wyrzucać coś wciąż dobrze działającego). Ale jakoś nie mogę się zebrać na kompletowanie starych części.
Ale dzięki za życzliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/geforce-gts-250-1gb-gddr-3-740-2200-krakow-i1785279887.html

Znalazłem GTS250, z tego co słyszałem, dobry model.
Ale na cenach się nie znam, a i nie wiem wszystkiego, dlatego proszę kogoś kto ogarnia, coby mi powiedzieć, czy nie ma tutaj jakiegoś wałka, czy to nie jest jakaś stara wersja i czy nowe gry mógłbym na tym "poszaleć" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować