Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 28.09.2014 o 23:23, KrzysztofMarek napisał:

Chciałbym, żebyśmy się dobrze zrozumieli: zatem uważasz, że dzisiejsze karty graficzne
nie są zdolne pokazać fotorealistycznej grafiki w grach?


Tylko wybrane elementy :) Całe sceny już rzadko, nie mówiąc nawet o całej grze :D Momentami BF4 czy też Crisis 3 wyglądały fenomenalnie, wręcz fotorealistycznie, ale chwilę później przychodziła scena, w której o fotorealiźmie nie mogło być nawet mowy :D
Wiedźmin 2 był naprawdę ładną i efektowną grą, ale niektóre elementy były zrobione wręcz niechlujnie (wybaczam jednak, w końcu gra ma już ponad 3 lata)

Dnia 28.09.2014 o 23:23, KrzysztofMarek napisał:

Czy może gry nie są do tego przystosowane (nie są dobrze zoptymalizowane)


Ktoś już o tym chyba tu pisał - można zrobić naprawdę ładną grę o niewielkich wymaganiach, jednak trzeba tam wprowadzić pewne uproszczenia (choćby w fizyce). Jeśli jednak chcemy naprawdę porządnie wykonanej fizyki obektow, najprawdopodobniej wymagania będą wysokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2014 o 23:15, KrzysztofMarek napisał:

Można poprawić grafikę, ale granicy 1920x1080 nie przeskoczysz i więcej szczegółów na
monitorze o takiej rozdzielczości nie zmieścisz, choćbyś pękł. Zmieścisz tylko tyle,
ile się w tej rozdzielczości zmieści. Jest to fizyczne ograniczenie i o tym piszę.

Co jest bzdurą, bo jak najbardziej efektów zmieścisz jeszcze więcej.
Znowu - screeny.
http://www.benheymink.com/blog/wp-content/uploads/2011/12/Skyrim_sunset.jpg - Skyrim w FullHD (popatrz chociażby na drzewa)
http://media.pcgamer.com/files/2013/06/Witcher-3-6.jpg - Wiedźmin 3.

Dnia 28.09.2014 o 23:15, KrzysztofMarek napisał:

Rozdzielczość 1920x1080 mamy od paru lat i dzisiejsze karty graficzne z górnej półki
nic więcej na niej nie zrobią nad to, na co ta rozdzielczość pozwala.

Bzdura. Te karty mogą w grach dużo więcej i kolejne będą mogły znacznie więcej.

Dnia 28.09.2014 o 23:15, KrzysztofMarek napisał:

Chcesz więcej -
musisz mieć monitor o większej rozdzielczości. Monitory 4k są już dostępne dla zwykłego
śmiertelnika, można je kupić nie tylko za 8000 zł, ale już za 2400 zł. Tyle, że w tej
rozdzielczości jeszcze sobie nie pograsz, bo do tej rozdzielczości karty nie są jeszcze
dostatecznie wydajne. Innymi słowy, nie jestem w błędzie.

Jesteś, bo uważasz, że jakość grafiki nie może wzrosnąć bez zwiększenia rozdzielczości. Udowodniłem Ci screenami, że jak najbardziej może.

Dnia 28.09.2014 o 23:15, KrzysztofMarek napisał:

Chciałbym, żebyśmy się dobrze zrozumieli: zatem uważasz, że dzisiejsze karty graficzne nie są zdolne
pokazać fotorealistycznej grafiki w grach?
Czy może gry nie są do tego przystosowane (nie są dobrze zoptymalizowane)

Do fotorealizmu z prawdziwego zdarzenia potrzeba znacznie większej mocy obliczeniowej niż to, co oferują najpotężniejsze karty graficzne na rynku. Mówimy tu oczywiście o generowaniu fotorealistycznej grafiki w czasie rzeczywistym a nie mając parę godzin na wyrenderowanie jednej klatki obrazu.

Z obecną grafiką w grach jest problem z:
a) teksturami i ich powtarzaniem się (problem tilingu - to próbował załatwić id Tech 5)
b) dynamicznym oświetleniem (większość to tzw. pre-bake - cienie są wygenerowane wcześniej, mowa tu głównie o cieniu rzucanym przez budynki, itp a nie przez postacie - tak robi np. The Last of Us)
c) postaciami ich wyglądem (oczy wciąż wyglądają w 99% gier na martwe)
itp, itd. Do tego dochodzą takie rzeczy jak włosy ( http://static.giantbomb.com/uploads/original/6/66964/2443592-20130226095202_00.png - tutaj swoją kolejny przykład na to, że jakość grafiki jak najbardziej można zwiększyć przy tej samej rozdzielczości, to samo widać chociażby tutaj http://cdn.overclock.net/1/12/834x465px-LL-12cf901a_rendertwyxw.jpeg), animacje i mimika postaci, wszelakopojęta fizyka i mnóstwo, mnóstwo innych. Do realistycznej grafiki generowanej w czasie rzeczywistym nam bardzo, ale to bardzo daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając do gry " Śródziemie Cień Mordoru ": z tego co czytam wynika, że GTX 780 OC to za słaba karta, aby odpalić tekstury na wysokich ustawieniach, gdyż występuje stuttering, trzeba mieć co najmniej GTX 970, gdzie ów stuttering jest mniejszy. Masakra, jak oni tę grę zrobili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 00:13, Henrar napisał:

>/.../. > Bzdura. Te karty mogą w grach dużo więcej i kolejne będą mogły znacznie więcej.
> Do realistycznej
grafiki generowanej w czasie rzeczywistym nam bardzo, ale to bardzo daleko.

Zatem pozostajemy nadal każdy przy swoim zdaniu. Swoją drogą nie zauważasz tego, że karty mogą w grach dużo więcej - z jednej strony, a z drugiej, że daleko im do wysokiej jakości grafiki, która jednak mimo wszystko pojawia się w grach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2014 o 11:45, KrzysztofMarek napisał:

Zatem pozostajemy nadal każdy przy swoim zdaniu.

Mam dla Ciebie bardzo prosty eksperyment. Pójdź do lasu z aparatem, przestaw go na robienie zdjęć w FullHD. Zrób zdjęcie i porównaj do lasu w Wiedźminie 2 w tej samej rozdzielczości. Który ma więcej szczegółów?

Dnia 29.09.2014 o 11:45, KrzysztofMarek napisał:

Swoją drogą nie zauważasz tego, że karty
mogą w grach dużo więcej - z jednej strony, a z drugiej, że daleko im do wysokiej jakości
grafiki, która jednak mimo wszystko pojawia się w grach.

Nie mogą dużo więcej. To tutaj:
http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20110707163006/transformers/images/f/ff/Dotm-driller-film-hudsontower-2.jpg
Potrzebowało 280 GODZIN na wygenerowanie jednej klatki w filmie. W grze masz około 33 MILISEKUND do wygenerowania jednej klatki lub mniej, jeżeli celujesz w większą ilość klatek na sekundę. To sporo.
I, dodajmy, render farma ILMu składa się z "nieco" większej ilości procesorów/kart graficznych niż to, co my mamy w komputerach osobistych.

Generowanie grafiki w grach to coś znacznie więcej niż powiedzenie GPU, który piksel ma jak być pokolorowany. Owszem, ostatecznie tak to się kończy (bo obraz leci na monitor), ale proces renderowania jest znacznie bardziej skomplikowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam już " Śródziemie Cień Mordoru "
po uruchomieniu gry, system zmienia mi schemat kolorów systemu windows na podstawowy, często po zakończeniu gry mam komunikat, czy chcę zmienić schemat kolorów systemu na podstawowy, aby poprawić wydajność, ponoć polega to na tym, ze podczas gry system wykorzystał całą moc PC.
Ustawiłem wszystko na max, prócz tekstur, które można ustawić na ultra ale jest komunikat, że obecnie może to źle wpłynąć na działanie gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 15:29, Henrar napisał:

Pobrałeś paczkę z teksturami Ultra?

Do pobrania na Steam jest tylko sama gra, dwa trailery oraz Seasons Pass.

A gdzie ich szukać?, sama gra nic nie pobrała, tylko Steam przerwał mi instalację z płyt ( nawiasem mówiąc, gra jest na pięciu DVD ) i postanowił, ze resztę dociągnie z neta ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsza rozdzielczość:
http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2014/09/High_31a-pcgh-pcgh.jpg
http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2014/09/Ultra_30-pcgh.jpg

Różnica JEST widoczna. A zużycie VRAMu jak najbardziej jest duże. Z artykułu:

Nachdem wir naiv "Ultra"-Texturen in Zusammenspiel mit unserer Radeon R9 290X/4G eingestellt haben, wurden wir schnell eines Besseren belehrt: Der VRAM lief regelmäßig über, sodass es zu Nachladerucklern kam. Die Grafikkarte wurde also kurzerhand durch eine GTX Titan "Classic" mit 6 GiByte ausgetauscht, deren VRAM-Auslastung in GPU-Z auf knapp 5,3 GiByte beziffert wurde. Wechselt man von Full- auf Ultra HD sind es gut und gerne auch schon 5,8. Die anderen angegebenen Werte kommen ebenfalls hin, sodass man mit "High" auf die 3,5 GiByte kommt und mit "Medium" auf 2,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tekstury powinny byc w menu DLC z poziomu klienta steama, (nie w grze) wg.forum steama
sprobuj na wlasna odpowiedzialnosc,
wpisac/wkopiowac
steam://install/311670/
w start uruchom czy jak to sie nazywa w nowych systemach


--
juz sie "boje" wymagan nowych gier system nowszy niz xp, 64 bit, karta graficzna obslugujaca directx min. 11 *teraz jest chyba 11.2?*
Co ja pisze, system64 jest wrecz wymagany dla lepszych osiagow ("nieoficjalnie"), bo juz o trzeciej grze czytam, na "64 lepiej dziala". Juz w wkrotce rekomendowany dysk ssd ;P jako miejsce instalacji gry.

-Kiedys "cienie" byly zbyt wymagajace, a teraz? Dla wiedzmina 2 to chyba woda wg. plotek?, bo jest ona zawsze i niewidoczna, a silnik gry ja "liczy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 17:38, Sarinew napisał:

-Kiedys "cienie" byly zbyt wymagajace, a teraz? Dla wiedzmina 2 to chyba woda wg. plotek?,
bo jest ona zawsze i niewidoczna, a silnik gry ja "liczy".

To z liczeniem wody, to akurat był problem drugiego Crysisa po patchu wprowadzającego DX11.

http://techreport.com/review/21404/crysis-2-tessellation-too-much-of-a-good-thing/3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2014 o 17:38, Sarinew napisał:

tekstury powinny byc w menu DLC z poziomu klienta steama, (nie w grze) wg.forum steama
sprobuj na wlasna odpowiedzialnosc,
wpisac/wkopiowac
steam://install/311670/
w start uruchom czy jak to sie nazywa w nowych systemach

Już pobrałem, 3,7 GB ale sprawdzę jutro,gdyż właśnie idę na noc do pracy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ( i panie ), co to może być?
Gram w " Śródziemie Cień Mordoru " i po uruchomieniu gry system zmienia mi pasek na klasyczny i pisze, że system zmienił schemat kolorów systemu. Nic to, idziemy dalej, podczas przeskakiwania kolejnych plansz z reklamami, pojawia się plansza z tytułem a na niej coś jakby nie było V-Sync, jest to poziomy pas, trochę wyżej niż na środku ekranu, to samo pojawia się także podczas gry i w miejscu, gdzie przebiega ów pasek, obraz się rwie, podobny efekt występuje na filarach, itp.
Na początku myślałem, że to efekt użycia tekstur w HD ( ustawienia ultra ), wyłączyłem je i wtedy gra uruchomiła się poprawnie, bez zmiany schematu kolorów, ale chwilę temu znowu chciałem zagrać i mam to samo pomimo faktu, że ustawiłem tekstury na wysokie, czyli to raczej nie to. O co w tym biega?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Co do pierwszej kwestii - to mi się akurat zdarzało jak w PC-cie brakowało RAM''u. Dołożenie do 16GB rozwiązuje zazwyczaj ten problem... w sumie pewnie Shadows of Mordor też pewnie żre jakieś absurdalne ilości więc wcale bym się nie dziwił gdyby zapychał 8GB.

Zaś co do drugiego głównego problemu - nie mam pojęcia. Albo masz uszkodzoną kartę graficzną (bardzo małe szanse) albo po prostu taka gra, ktoś nie zadbał o dokładne przetestowanie. W Dark Souls 2 na R9 290X miałem coś podobnego - tu i tam od czasu do czasu się pojawiały takie małe fioletowe paski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2014 o 23:12, ziptofaf napisał:

/.../

Co do pierwszej kwestii - to mi się akurat zdarzało jak w PC-cie brakowało RAM''u. Dołożenie
do 16GB rozwiązuje zazwyczaj ten problem... w sumie pewnie Shadows of Mordor też pewnie
żre jakieś absurdalne ilości więc wcale bym się nie dziwił gdyby zapychał 8GB.

>

Dnia 01.10.2014 o 23:12, ziptofaf napisał:


Hmmm ... czytałem, że gra bierze ok. 6GB RAMu. U mnie wygląda to tak, że jeżeli gra uruchomi się i podczas uruchamiania się zmieni się pasek zadań i wyskoczy komunikat o zmianie, to gra działa źle, a jeżeli uruchomi się bez tego, jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2014 o 00:35, lis_23 napisał:

Hmmm ... czytałem, że gra bierze ok. 6GB RAMu. U mnie wygląda to tak, że jeżeli gra uruchomi
się i podczas uruchamiania się zmieni się pasek zadań i wyskoczy komunikat o zmianie,
to gra działa źle, a jeżeli uruchomi się bez tego, jest ok.


Jak sama gra żre 6GB a ty masz łącznie 8 to tak, brakuje ci pamięci ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować