Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Witam

Tak sobie przęglądałem ofere sklepu komputronika ( www.komputronik.pl ) i trafiłem na coś co mnie zastanawia do niektórych kartach jest +VIVO co to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 16:20, Krajczy napisał:

Dzięki że podałeś ale do czego do służy :D albo po co to jest potrzebne .


Dokładnie to co po angielsku.
W większości kart jest tylko Video Out. Tu dodatkowo jest funkcja Video In :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, panowie nie znam się na sprzęci PCtowym, więc proszę o wyrozumiałość.. i o radę. Mam płytę główną MSI Mainboard KT4AV (KT400A Chipset Based), Athlona 2600+, 512 Ramu i GeForce''a2 Titanium 64.. Jak dobrze widzicie sprzęt stary - paroletni, a karta graficzna wręcz na obecne warunki przedpotopowa. Jako, że nadchodzi wielkimi kotkami parę nowych RPGów, które są moim ulubionym gatunkiem a i przyznam w AoE3 bym sobie w lepszej jakości chciał zagrać postanowiłem, ze przyszedł czas na drobną renowację. W tej chwili chce sobie dokupić 512 pamięci RAM i zmienić kartę graficzną.. I tu dochodzimy do mojego pytania.. czy przy tej płycie głównej będe w stanie zakupić jakąś dobrą Kartę graficzną z takim np. PixelShaderem 3.0 (Oblivion :P) i ją zainstalować, czy też operacja będzie się wiązała również z wymianą płyty głównej?? Co za sobą pociągnie zapewne nie tlyko drobne opóxnienie ale i inne zmiany. I teraz jeśli takowa rewolucja i wybebeszanie mojego komputer z płyty głównej nie będą konieczne to jaką kartę mi Panowie polecicie.. Załóżmy, że nei chcę tysiąca złotych przekroczyć.. a i przeciwko jakiejś większej oszczędności nie miałbym nic przeciwko, aczkolwiek nei jest ona konieczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 16:20, Krajczy napisał:

Dzięki że podałeś ale do czego do służy :D albo po co to jest potrzebne ...


pierwsza zasada:

jesli nie wiesz do czego cos sluzy to (z reguly) tego nie potrzebujesz :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2006 o 16:44, Krajczy napisał:

Sprawa jest taka że dzisiaj musze zamówić karte i wybór padł na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25800
oraz na http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22883 i skąd mam wiedzieć którą wybrać jeśli
nie wiem co to znaczy?


Prosta sprawa Video Out - obraz z kompa na TV
Video In - obraz z urządzenia do kompa.

A słownik angielski??? A podstawowe wyrazy??? In i Out chyba znasz.

Poza tym podejrzewam, że nie używałbyś tego.
Samo Video Out Ci wystarczy. Zatem po co przepłacać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam!
chcę kupić 6600GT:) ale nie wiem jakiego producenta... chciałbym wybrac coś w miare taniego, ale zarazem cichego. Fajnie byłoby mieć Gigabyte''a 6600GT Silent Pipe II... a co innego proponujecie? Czy warto na przykład zaoszczędzić i kupić Galaxy 6600GE(@GT)? Proszę o konketne odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 14:30, kowalov napisał:


nie widze w tym nic pozytywnego. nadal najwydajniesza karta na AGP jest X850XT PE. a od tego 7800GS to nawet 6800Ultra jest lepsza...
nic nie warty kastrat za kupe kasy. chociaz w recenzjach zwracaja uwage na duzy OC, ale i tak jest drogie jak chiolera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2006 o 23:35, Archaon2 napisał:

nie widze w tym nic pozytywnego. nadal najwydajniesza karta na AGP jest X850XT PE. a od tego
7800GS to nawet 6800Ultra jest lepsza...
nic nie warty kastrat za kupe kasy. chociaz w recenzjach zwracaja uwage na duzy OC, ale i
tak jest drogie jak chiolera


Fakt troszke racjie jest w tym co mowisz, ale chodzilo mi o to ze producenci nie zapomnnieli o posiadaczach AGP. I to jest dobry objaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
Co to moze byc ??

Chcialem pograc w Trainz Simulator 2004 i nie moge uzyskac wiecej niz 15 fps.
Co gorsza ilosc fps nie zmienia sie wraz ze zmiana rozdzielczosci. Co to moze oznaczac ?

Sprzet podaje ponizej.
Celeron D 2.40Ghz
1GB RAM (Dual Channel)
Radeon 8500 LE

Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jutro ide po nową karte graficzną. wybór na AGP rozszerzył mi sie o nastepujące modele.
ATI x700
ATI x800
ATI xX1600

która z nich. Różnice cenowe to odpowiednio 600/935/960 pln. Czyli praktycznie żadne. Którą brać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na dłużej to X1600. Całkiem nowa karta (chyba premierę chipset miał w grudniu). Obsługuje wszystkie najnowsze wodotryski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 18:57, Mareko1 napisał:

Witajcie,
Co to moze byc ??

Chcialem pograc w Trainz Simulator 2004 i nie moge uzyskac wiecej niz 15 fps.
Co gorsza ilosc fps nie zmienia sie wraz ze zmiana rozdzielczosci. Co to moze oznaczac ?

Sprzet podaje ponizej.
Celeron D 2.40Ghz
1GB RAM (Dual Channel)
Radeon 8500 LE


Słaba karta graficzna...

Dnia 07.02.2006 o 18:57, Mareko1 napisał:


Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować