Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Witam.
Może mi doradzicie ws. zakupu karty graficznej. Wacham się między GeForce 7800 GTX 256 MB (jedna sztuka), a GeForce 7800 GT (dwie sztuki - SLI). Jakie rozwiązanie jest lepsze. Chodzi mi o wydajności i o poziom hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 16:31, Niedzielka99 napisał:

Witam.
Może mi doradzicie ws. zakupu karty graficznej. Wacham się między GeForce 7800 GTX 256 MB (jedna
sztuka), a GeForce 7800 GT (dwie sztuki - SLI). Jakie rozwiązanie jest lepsze. Chodzi mi o
wydajności i o poziom hałasu.

Jeśli płyta główna obsługuje sli, to lepiej i tak jedną kartę. Drugą zdążysz dokupić, jedna GF 7800 starczy jeszcze na długo, a za rok, albo dłużej, druga karta będzie conajmniej o połowę tańsza. Jak masz multum pieniedzy to kup od razy dwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2006 o 19:19, KK_MODED111111 napisał:

gdzie sprawdzić czy płyta gł. obsługuje SLI bo zapomniałem

W indtrukcji - czy jest SLi Ready czy nie.
A podstawowo musi mieć 2 porty PCI-E x16 (czyli pełnowymiarowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy tu ludzie cieszycie się niewiem z jak czadowego sprzętu ale spytam tak czy wiecie co to jest TsengLabs ET6000

To się nazywa karta graficzna przynajmniej w 1997-ym roku gdy pierwszego kompa kupili mi staruszkowie.
Pisze to bo wczoraj u ojca w piwnicy robiłem porządek i trafiłem na mój stary komp. wiecie że odpalił i do tego windows 95 tam zainstalowany działał zdziwiłem się nieźle :)))

Ps ta karta juz w tedy była z GUI 128 bit a my tu się cieszymy z tego że coś tam ma 128 bit echhhhhh jacy my zmienni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Gigabyte 6600GT Turbo Force i zastanawiam się czy zmienić go na np.ATI X800GTO2. Chodzi mi o to, że ATI jest szybsza ale obsługuje wertexy w wersji 2.0 a NVidia w wersji 3.0. Jeśli macie jakieś sugestie to zapraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.02.2006 o 07:09, kamalin napisał:

Posiadam Gigabyte 6600GT Turbo Force i zastanawiam się czy zmienić go na np.ATI X800GTO2.
Chodzi mi o to, że ATI jest szybsza ale obsługuje wertexy w wersji 2.0 a NVidia w wersji 3.0.
Jeśli macie jakieś sugestie to zapraszam.


Fakt nVidia obsluguje vertexy w wersji 3.0, ale nie wiem czy wogole sa one wykorzystywane w grach (znaczy sie sa tylko nie w wersji 3.0). Jezeli nie kupujesz karty na ''kilka'' :P lat to kup Radeona zdecydowanie najwieksza wydajnosc. Chociaz ja na twoim miejsu bym troche poczekal bo ten twoj GF6600GT nie jest zly (chcialbym miec chociaz takiego). Podkrec go troszke i poczekaj az pojawia sie nowe modele wtedy te stanieja i wymien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2006 o 23:49, S.V.P.A.M napisał:

Wy tu ludzie cieszycie się niewiem z jak czadowego sprzętu ale spytam tak czy wiecie co to
jest TsengLabs ET6000



Tylko jądro Tsenga jest 128bit a nie szyna pamięci a już napewno szyna PCI nie jest 128bit :)
Poza tym obecnie wszyscy cieszą się jeśli szyna ma 256bit a nie 128 ;P
My tu się cieszymy produktami For home use :D a nie Professional Usage - o QUADRO też tutaj nie gadamy :)
Tak samo o dźwiękówkach - nikt o EMU do zastosowań studyjnych tu nie mówi. SoundBlaster X-Fi Fatal1ty FPS to chyba najlepsza o jakiej się rozmawiało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz sie potne i wywale te grafe przez okno ... Wie ktos jak ustawic VIVO w Sapphire x800GTO2 ? Grafa pomimo przelaczania Dip-a na PAL, przyjmuje na wejscie sygnal w standardzie NTSC ... nie musze raczej mowic jak wyglada w tym momencie podawany sygnal PAL-owski ... wrrr ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale matolek jestem ... wina nie byla po stronie grafiki. To winda ustawiala domyslnie standard w sterowniku na NTSC, wystarczylo to przelaczyc na PAL-D i po problemie...
Tak dla potomnych, jak by ktos mial podobne zgryzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich
Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej (GF MX 440 64 MB - jeszcze takie są).
Połaziłem na Allegro, pooglądałem cenniki na stronach sklepów komputerowych (szczecińskich, bo stąd jestem).
Jako takie pojęcie już mam.
Ale proszę o opinię doświadczonych w tej materii.
Brałem pod uwagę szybkość GPU, wielkość RAM, szybkość RAM i czas dostępu do niego.
Kompromisem zawsze jest cena - nie chciałbym wydać więcej niż +-450zł.
Oto linki interesujących mnie kart (nieco i ch dużo :):
http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=7300&idk=4
http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=2055&idk=4
http://www.shift.sklep.pl/index.php?t=w&id=6823&idk=4 (teraz kosztuje 411 zł - rozmowa z dnia 19.02.2006)
http://www.allegro.pl/item86061799_sapphire_radeon_9600xt_256_mb_vivo_box_.html
http://www.allegro.pl/item86595156_sapphire_ati_radeon_9800pro_128mb_256bit_okazja_.html
http://www.allegro.pl/item85398230_asus_geforce_6600_256_bit_256_mb_128_bit_le_hd_agp.html
http://www.allegro.pl/item85767106_hit_ati_radeon_9800_pro_128mb_w_super_cenie_.html
Bardzo proszę o ocenę i pomoc
Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem :/ Moja karta graficzna to GeForce 7800 GT i mam jakieś dziwne, kanciaste/rozpikselowane cienie ( przykład na screenie ). Zainstalowane mam najnowsze sterowniki i nie wiem co może być tego powodem :( Mam ten problem ze wszystkimi grami i nie rozumiem czym może być on spowodowany :/ Help

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No witam i o zdrowie pytam....
Nie na serio to mam problem otóż windows ostatnio wywala przy uruchamianiu czego kolwiek w 3d taki komunikat:

Memory usage for setup process...
COM+[6:33:41]: PeakWorkingSetSize: 39492 Kb, WorkingSetSize: 24992 Kb
COM+[6:33:41]: QuotaPeakPagedPoolUsage: 61 Kb, QuotaPagedPoolUsage: 58 Kb
COM+[6:33:41]: PeakPagefileUsage: 33832 Kb, PagefileUsage: 19180 Kb
COM+[6:33:41]: MTSS: Answer File =
COM+[6:33:41]: Calling SetupOpenInfFile.
COM+[6:33:41]: Unable to open Answer File!!
COM+[6:33:41]: Installed COM product version = 0.0.0.0
COM+[6:33:41]: SETUP VERSION = 3.0.0.4414
COM+[6:33:41]: Installation Mode = FRESH
COM+[6:33:41]: Setup Mode = CUSTOM

Zaczeło się to w chwili gdy zainstalowałem eXpand Rally.
Owszem gra się uruchomi ale zakazdym razem muszę się zdrowo naklikać.
Myslałem że to wina windy ale odpadło.
Podejżewam że jest to wina sterów do grafy.
Moja VGA to ATI RADEON X800GT. Przełożyłem ją do innego kompa i to samo czyżby stery czy windows.
Nadmieniam że w grach pseudo 3d czyli Fallout to to niewystępuje.
Czy ktoś wogle wie o co chodzi w tym komunikacie......???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 20:14, Arn1 napisał:

A ja mam taki problem :/ Moja karta graficzna to GeForce 7800 GT i mam jakieś dziwne, kanciaste/rozpikselowane
cienie ( przykład na screenie ).

Może masz w sterowniku wyłączone "soft shadows" (wygładzanie cieni)?
Ustaw sobie konfugurację niestandardową i spróbuj je włączyć na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 13:57, rmadryk napisał:

Witam wszystkich
Zastanawiam się nad wymianą karty graficznej (GF MX 440 64 MB - jeszcze takie są).

To będziesz bardzo zadowolony. Po takiej wymianie człowiek od razu czuje, że nie zmarnował kasy. :)

Dnia 19.02.2006 o 13:57, rmadryk napisał:

Brałem pod uwagę szybkość GPU, wielkość RAM, szybkość RAM i czas dostępu do niego.
Bardzo proszę o ocenę i pomoc

Praktycznie zapomnij o wszelkich pomysłach typu Radeon 9600 (Pro/XT). To sa juz karty na wymarciu i 400 zł za taką sztukę, to ciężkie przeszacowanie (warte są dzisiaj ponizej 300 zł).
Za 450 zł w grę wchodzi z tej listy jedynie Radeon 9800 i GF6600. W kartach tej klasy nie ma sensu ładować kasy w pamięć 256 MB , chyba, że jest w bardzo podobnej cenie co 128 MB.
Mimo wszystko jeżeli chcesz odczuć prawdziwą moc, to wskazywałbym na Radka 9800 Pro (nadal). Jeżeli nikt Ci nie wciśnie okrojonej wersji, to dostaniesz za te pieniądze prawdziwą 256 bitową karte graficzną. Jedynym minusem w stosunku do GF6600 jest obsługa programów pixel shader do wersji 2.0 a nie do 3.0. Jednak do dzisiaj nie ma żadnej gry, która pozwala mieć GF 6600 przewage w tej sprawie bo po włączeniu pełnej obsługi 3.0 (np. IŁ-2 Sturmovik, Pacific Fighters) obraz jest generowany tak wolno, że gra zwykle przycina - czyli zysk jest żaden.
Teraz uwaga - czasem sprzedawane są karty Radeon 9800 128-bit oznaczone jako "Pro". Trzeba pamiętać, że każdy procesor graficzny Radeona 9800 jak i GF 6600, jest procesorem 256 bitowym. Natomiast liczy się czy szyna pamięci jest równiez 256 bitowa. Róznica jest taka, że na Radeonie 9800 Pro 256-bit można płynnie grać w całkiem nowe gry na rozdzielczości 1600x1200 z pełnym antyaliasingiem, a na karcie 128 bit nie ma na to żadnych szans. Pierwsza karta GF 6xxx, która to umożliwia ma oznaczenie GF 6800 i jest warta 600-700 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2006 o 20:25, S.V.P.A.M napisał:

No witam i o zdrowie pytam....

Ujdzie. Jeszcze nie umieram. :D

Dnia 19.02.2006 o 20:25, S.V.P.A.M napisał:

Podejżewam że jest to wina sterów do grafy.

Zapewne masz trafne podejrzenia.

Dnia 19.02.2006 o 20:25, S.V.P.A.M napisał:

Moja VGA to ATI RADEON X800GT. Przełożyłem ją do innego kompa i to samo czyżby stery czy windows.

Ustaw sobie konfigurację zarówno dla DirectX i dla OpenGL na Optimal. Ustawienie Custom ma zapewne jakąś obsługę ustawioną tak niestandardowo, że wychodzi jakiś bug w sterownikach lub w grze. Tryby pracy ustawiane przez producenta są zazwyczaj dobrze przetestowane.
A tak w ogóle to ściągnij nowszy sterownik, chyba, że masz juz najnowszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2006 o 00:23, Kamil.i.Maciek napisał:

Jaki jest najlepszy Radeon za dobrą cene od 150 do max 300 PLN ? :)

9600 Pro/XT (zależnie od marży i sytuacji finansowej sprzedającego). Ewentualnie X600 na PCIE jak znajdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2006 o 13:57, rmadryk napisał:

Z góry dziękuję



Człowieku bierz to ATI 9800 PRO tylko pilnuj żeby pamiątki były podobnie jak GPU 256-o bitowe inaczej to się nieopłaca.Łatwo to sprawdzić Riva Tuner-em.
Moje kochanie ma teraz mojego ex ATI9800PRO 256BIT i ujme tak ta karta mimo że nienajnowsza daje takiego kopa jak rzadko która......poprostu seria FX(cała) przy niej odpada w przedbiegach.
Ewentualnie to 6600 ale to zależy juz od gustów kupującego

Pamiętaj 9800Pro nie jest najnowszy ale mimo wszystko jest lepszy niż całe fx byle by był na 256bit

I najważniejsze można go dośc ładnie zmodować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dzięki za odpowiedź Olamagato i S.V.P.A.M.
Wybarałem 9800 PRO 128MB RAM/256bit (dałem 420 zł)
Moje poglądy zgadzaja się z waszymi radami:)
Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować