Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 05.03.2007 o 20:47, ziptofaf napisał:

Nie opłaca się. Zaczekaj maksymalnie 1,5 miesiące na ATI R600. Mogą mieć one nawet 2x wyższą
wydajność...a nawet jeżeli nie, to cena Geforców z powodu konkurencji spadnie o parę stówek.
Ale jeżeli musisz kupować teraz, to weź 8800 GTS. Prawie taka sama wydajność, a tańsze.

R600 wyjdzie dopiero w maju, niestety. O ile premier znowu się nie opóźni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 16:39, Kryszek napisał:


Ehh,a te quadro FX to nie są jakieś procesory?? tak mi się coś wydaje,tylko,że to wtedy procek
jest athlona,bodajże quadro fx''y to są chyba procki 4 rdzeniowe,ale nie ukrzyżujcie mnie jesli
kłamie:P


amd ma platformę 4x4QuadFX dwa procesory dwurdzeniowe FX72 a Quadro FX to karty Nvidii dla profesjonalistów zasadniczo oparte na tych samych GPU tylko z inna konstrukcja karty, niektóre karty miały przełącznik w postaci zworki ze zwykłego GeForca można je było przełączyć w Quadro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 12:30, Chilid napisał:

Nowe QuadroFX niestety na razie dokładnych informacji NV nie podaje ale karty zapowiadają
sie nieźle niestety tylko nielicznie będa mogli kupić sobie coś takiego.
http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=12438


Zdziwiłbyś się, że takie QuadroFX za 3000 zielonych może ustępować wydajnością w grach GeForce''owi 8800 kosztującemu 1/4 tej ceny. Ta seria kart graficznych przeznaczona jest na zupełnie inny rynek - profesjonalne zastosowania graficzne (czyli np. tworzenie efektów specjalnych w filmach). Nieliczni będą mogli sobie coś takiego kupić, bo tylko nielicznym taki sprzęt jest naprawdę potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 13:29, Klimos napisał:

Zdziwiłbyś się, że takie QuadroFX za 3000 zielonych może ustępować wydajnością w grach GeForce''owi
8800 kosztującemu 1/4 tej ceny. Ta seria kart graficznych przeznaczona jest na zupełnie inny
rynek - profesjonalne zastosowania graficzne (czyli np. tworzenie efektów specjalnych w filmach).
Nieliczni będą mogli sobie coś takiego kupić, bo tylko nielicznym taki sprzęt jest naprawdę
potrzebny.

Oj napewno nie będzie wolniejszy. Efekty, które w GF8800 są uważane za innowacyjne Quadro sprzętowo osługiwał już od dłuższego czasu. W tej chwili Quadro dysponuje już kolejnymi innowacjami, które dotąd nawet GF8800 zrzuciłby na procesor - to oczywiście zastosowania profesjonalne ale nawet domorosły grafik moze się z tym zetknąć podczas renderingu. Shader model 4.0 najpierw pojawił się w Quadro a dopiero potem w GF8800. To jest właściwie ta sama architektura, tylko z większą ilością bajerów, wiec raczej wątpliwe, by GF8800 mógł konkurować z Quadro w jakiejkolwiek dziedzinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 20:08, mrosi napisał:

/.../
Co do sterów NVidii. Coś mi kumpel mówił, że z określonymi pamięciami na chipsecie NVidii mogą
występować problemy ze stabilnością kompa. Popytam go o bardziej szczegółowe informacje.
Pozdrawiam

Dzięki, czekam na info. Też mam podejrzenia co do pamięci, ale w takim razie dlaczego wogóle się uruchamia...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 16:04, Aurelinus I napisał:

Dzięki, czekam na info. Też mam podejrzenia co do pamięci, ale w takim razie dlaczego wogóle
się uruchamia...?

też nie wiem. a jak zrozumiesz to, że nowe pamięci (2 kostki) wywalały się w grach renderowanych przez open gl? ;] Po włożeniu innych pamięci problem zniknął. I teraz mam 2 x 512 667 kingstona zanim nie wrócą corsairy z gwarancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Nic nie rozumiem, ale znalazłem za to przyczynę moich problemów... Nie zgadniecie: pamięci muszą być inaczej włożone niż jest to napisane w instrukcji - nie A1+A2 tylko A1 + B1... Ręce opadają... Niby kolory są jednoznaczne, ale jak instrukcja mówi to mówi...

Dziekuję wszystkim za okazaną pomoc i zrozumienie, zabieram się teraz pełna parą za moduł (rozszerzenie do OC) do NWN2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.03.2007 o 20:50, ziptofaf napisał:

Odpowiedź brzmi: NIE
Kup lepiej trochę drożej, ale w znanych sklepach z dobrymi opiniami.
Oszczędzisz kłopotów....


A masz jakies doswiadczenia z tymi sklepami, czy tak po prostu napisales?

Kupowal ktos cos w tych sklepach? Prosze o opinie :-)

Do: Dead-pl

A jest jakis test porownawczy zwykle GTX z tym KO ACS3 jaka jest roznica... mniej wiecej chociaz ;-) 1% czy 10% ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 17:40, Aurelinus I napisał:

/ciach/


Okazuje się, że chodziło o pamięci pracujące z częstotliwością 800MHz firm GeIL i Kingston. Niektóre (w zależności od partii) powodowały problemy z płytami Asusa opartymi na nForce570. Ponoć była to wina płyt i wszystkie wadliwe wycofano już z rynku.

Dnia 06.03.2007 o 17:40, Aurelinus I napisał:

Nic nie rozumiem, ale znalazłem za to przyczynę moich problemów... Nie zgadniecie: pamięci
muszą być inaczej włożone niż jest to napisane w instrukcji - nie A1+A2 tylko A1 + B1... Ręce
opadają... Niby kolory są jednoznaczne, ale jak instrukcja mówi to mówi...


No cóż....... Trochę techniki i ludzie się gubią........ <joke>
Zresztą miałem to samo. W Asusie M2N32 SLI Deluxe sloty pamięci dla pracy w dualu były oznaczone tymi samymi kolorami. W P5B Deluxe już nie. I musiał przeczytać w końcu instrukcję......

Dnia 06.03.2007 o 17:40, Aurelinus I napisał:

Dziekuję wszystkim za okazaną pomoc i zrozumienie, zabieram się teraz pełna parą za
moduł (rozszerzenie do OC) do NWN2.


No problemo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy istnieją obecnie takie karty graficzne, które dorownują jakością grafice zastosowanej w XBOX360? Np. GeForce 8800 ;>

pozdrawiam,
sferis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie myle w X360 jest układ podobny do Ati1950XTX. Zatem taki GF8800gtx zjada go na śniadanie.

Także pozdrawiam
TigerXP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 19:40, TigerXP napisał:

O ile się nie myle w X360 jest układ podobny do Ati1950XTX. Zatem taki GF8800gtx zjada go na
śniadanie.

Także pozdrawiam
TigerXP


Dopytam się Ciebie,bo post kolegi sferisa mnie zainteresował :D
Xbox w ogóle nie obsługuje directa 10 i shader 4.0?? bo z tego co wiem,to ta karta 1950xtx jej chyba nie obsługuje.
I jeszcze jedna rzecz,jaką karte grafiki ma psx 3,ona jest w podobie 8800?? czy inna jakaś,bo plotek o konsolach nie czytam zbyt często:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1950xtx napewno nie obsługuje Dx10, zresztą x nie ma dokładnie tej karty tylko coś bardzo podobnego. Kiedyś czytałem iż Xbox360 mimo iz nie obsługuje DX10 jest w stanie generować takie same efekty jak karty przeznaczone pod DX10, ale ile w tym prawdy to nie wiem. A co do ps3 to nie orientuje sie ani trochę więc ci nie pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Układ graficzny nazwany RSX, wspólny projekt firm Sony i nVidia, posiada 256 MB pamięci GDDR3 o częstotliwości 700 MHz. Pozostała pamięć to 256 MB typu XDR pracująca z częstotliwością 3,2 GHz= grafika PS3, coś na poziomie 7800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przeszedłem małą modernizacje kompa mianowicie zmiana CPU
zmieniłem mojego starego Venice 3000+ na Opterona 180, pozostawiając reszte bez zmian, po czym zabrałem się za testy, dla porównania zrobiłem dzień wcześniej test, a o to wyniki:

Mój sprzęt:

GIGAbyte - K8NF9 Ultra rev2.0
Kinstone HyperX 2x512MB DDR PC3600 433MHz
GiGAbyte GeForce 7900GT TurboForce
reszta mniej istotna..:P

TEST 1 (CPU - Venice 3000+) -> 17728 pkt
TEST 2 (CPU - Opteron 180) -> 18683 pkt

ps: test 2 został wykonany bez formata na tych samych Forceware, bez OC

20070306201149

20070306201216

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.03.2007 o 20:13, Powerslave napisał:

Dzisiaj przeszedłem małą modernizacje kompa mianowicie zmiana CPU
zmieniłem mojego starego Venice 3000+ na Opterona 180, pozostawiając reszte bez zmian, po czym
zabrałem się za testy, dla porównania zrobiłem dzień wcześniej test, a o to wyniki:


benchmark poprawil sie o ok. 5% --> w grach raczej nie zauwazysz roznicy, Opteron nie jest z tego co wiem optymalizowany pod gry ale chyba to wiesz skoro go kupiles.Poza tym post ten pasuje raczej do watku o procesorach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest inaczej zoptymalizowany, ale w grach dało się odczuć, np: G III znacznie szybciej się ładuje (co było do przewidzenia) ale jego optymalizacja jest przewidziana na wyskokiej mocy karty PCIE, tak pisze na stronie AMD :)
test dałem do porównania bo na oko dało sie zaobserować wzrost fps ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować