Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2007 o 22:54, Outlander-pro napisał:

Ja mam pytanko, głupie pewnie, no ale cóż, nie znam się :P Patrzę na te karty 8800 GT no i
widzę że są jakeiś Galaxy, EVGA, Asus, Leadtek ... o co w tym wszystkim chodzi ? ;)

to proste: Nvidia opracowuje chipset karty graficznej np. 8800 GT, sama kart jednak nie produkuje tylko zleca/licencjonuja produkcje firmom ktore sie w tym specjalizuja. Sa to firmy ktore napisales i wiele innych. Producenci modyfikuja referencyjne karty, podkrecaja, dodaja chlodzenie itd. Dlatego masz wybor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To są firmy, które je wydają. W specyfikacji (same karty) nie różnią się w cale (wyjątek - EVGA i BFG - podkręcone oraz Palit - zmienione chłodzenie). Różnią się dodatkami - gry, oprogramowanie, etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 23:06, DJ Danielus napisał:

To są firmy, które je wydają. W specyfikacji (same karty) nie różnią się w cale (wyjątek -
EVGA i BFG - podkręcone oraz Palit - zmienione chłodzenie). Różnią się dodatkami - gry, oprogramowanie,
etc.


No i ceną oczywiście. ;-)
Ja osobiście polecam Gainwarda. Kiedyś miałem "ich" kartę graficzną i padła dopiero po trzech latach. :-P
Chociaż teraz np. mam już od 2005 roku starego FX 5200 od Galaxy i do dzisiaj karta działa bez zarzutu.

BTW, mam pytanie do wszystkich. Gdybym zastanawiał się nad kupnem karty graficznej z przedziału cenowego 600-700 zł, to co na chwilę obecną byłoby dla mnie najlepszym wyborem ?
Pytam się, chociaż zakup i tak planuję dopiero po nowym roku, a do tego czasu zapewne wiele się jeszcze w tym temacie zmieni. Niemniej zapytać nie zaszkodzi. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanko co brałbyś w przedziale do ok 300 zł na agp? (wiem ze 1950 można już kupić za 450, ale szczerze nie wydam tyle na starego kompa którego pewnie za rok póltora zmienie a teraz zagrałbym w wiedźmina i na razie wiecej ciekawych gierek nie widze )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2007 o 23:23, Dann napisał:

> To są firmy, które je wydają. W specyfikacji (same karty) nie różnią się w cale (wyjątek
-
> EVGA i BFG - podkręcone oraz Palit - zmienione chłodzenie). Różnią się dodatkami - gry,
oprogramowanie,
> etc.

No i ceną oczywiście. ;-)
Ja osobiście polecam Gainwarda. Kiedyś miałem "ich" kartę graficzną i padła dopiero po trzech
latach. :-P
Chociaż teraz np. mam już od 2005 roku starego FX 5200 od Galaxy i do dzisiaj karta działa
bez zarzutu.

BTW, mam pytanie do wszystkich. Gdybym zastanawiał się nad kupnem karty graficznej z przedziału
cenowego 600-700 zł, to co na chwilę obecną byłoby dla mnie najlepszym wyborem ?
Pytam się, chociaż zakup i tak planuję dopiero po nowym roku, a do tego czasu zapewne wiele
się jeszcze w tym temacie zmieni. Niemniej zapytać nie zaszkodzi. ;-)


Już za niewiele więcej kupując w tanim sklepie można mieć HD3870...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 10:33, GOTHICmitUnS_MODED napisał:

Poszukaj 7600GS (DDR3).

A może 2600Pro na DDR2 w 3dmarku ma lepsze wyniki.


Na pewno nie DDR2, niech Cię Bóg uchroni od takiego zakupu. Teraz tylko DDR3/DDR4 i w 3Dmarku se może mieć wyniki, ale za to w grach słabo pójdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko DDR3/DDR4 i w 3Dmarku
se może mieć wyniki, ale za to w grach słabo pójdzie...

Tyle że pod agp przy 2600 pro z DDR3/DDR4 to raczej cienko jest powiem wiecej chyba nawet takich nie ma a na teślie benchmarka całkim nieźle daje sobie radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 10:47, DJ Danielus napisał:



Problem z 7600 gs na ddr3 jest taki że po prostu jest ich strasznie mało i nie bardzo jest gdzie kupić może rzeczywiście 2600 na ddr 2 będzie wolniejszy w starszych grach więc jeszcze jedne wybór - może 1650 pro tyle że na DDR3 tych jest sporo i nie będę miał raczej problemu z zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za jakieś 100pkt. ;-)
Jeśli będę miał jakiegoś GF 8800 GTX będę musiał zmienić zasilacz (obecnie Tagan 430W U-22 2Force niestety z jedną tylko końcówką PEG)? Chodzi mi o to czy są dostępne jakieś końcówki, pozwalające zmienić normalne końcówki zasilające napędy na końcówki PEG? W przypadku GF 8800 GTS nie ma problemu, bo jest wymagana jedna końcówka PEG. Natomiast w rzeczonych GTX już dwie. Przyznam, że głupio byłoby gdybym musiał zmienić zasilacz, z którego jestem zadowolony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to będzie ostateczny cios dla mojego portfela bądź nie. ;-)

Dobra, niby mam kupić Radka X1950 Pro 512mb, zważywszy że moje fundusze to ~500zł i nie zapowiada się na poprawę:
-warto kupować?
-czy może poczekać (góra 2 miechy. ;-)) na jakąś lepszą kartę (ew. lepszą od owego R na DX10, oczywiście nie musiała by to być GF8800 Ultra czy coś ;])? Można w jakiś sposób liczyć na GF8800GT?

Proszę o konkretne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam jakiś informacji o karcie zintegrowanej "Intel Graphics Media Accelerator 3100" jakie ma zalety i wady , ilość Mhz oraz czy na niej da radę pograć w gry typu NWN2 (na low detalach) , Counterstrike.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować