Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

DJ Danielus & gaweyn

I właśnie nad takim Radeonem (3870 lub 3850) zacząłem się ostatnio zastanawiać.
Nie jestem pewien, czy w styczniu będę już miał kasę na zakup PC z 8800 GT 512 MB w środku, a wersji 256 zapewne nie będzie jeszcze w sprzedaży. ;-)
I w takim wypadku jeden z tych w.w. Radeonów będzie chyba lepszą alternatywą, niż 8600 GT czy nawet X1950.
Pytanie moje jest tylko jedno : nigdy nie miałem w domu Radeona i zastanawiam się, czy z kartami od ATI rzeczywiście są aż takie duże problemy, natury np. technicznej , ze sterownikami, problemami w grach, kompatybilnością itd. ? Wiecie .. różne głosy się słyszało i opinie widziało. :-)
Innymi słowy, czy kupując Radeona muszę się liczyć z jakimikolwiek dodatkowymi problemami, których nie miałbym z kartami nVidii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:27, DJ Danielus napisał:

Na pewno nie w grudniu - święta. Myślę, że w II połowie stycznia.


Teoretycznie już mógłby złożyć zamówienie na takiego HD3870 (cena do ustalenia przez telefon ;-P). Ale ja osobiście również polecałbym poczekać przynajmniej do stycznia przyszłego roku. Sam tak właśnie planuję zrobić, ale z całą pewnością dłużej jak do początku lutego czekać nie będę ... już prawie cztery lata (od 2004 roku) czekam na nowego PC i mam już dość. ;-)
Muszę kiedyś przejść tego Dawn of War na full detalach. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowe karciachy (HD2x00) sprawiały trochę problemów, ale stery powoli te niedoskonałości zaczęły niwelować.
Same karty są OK (prócz ostatniej serii), co zaś tyczy się sterów to jest mały kłopocik - Alt+C (da się zmienić na szczęście) oraz trochę spowalniają system, jednak i na to jest rada - ATI Tray Tool.

Radki nie są złe, ale póki co kryją się w cieniu nVidii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:36, DJ Danielus napisał:

Same karty są OK (prócz ostatniej serii), ...


A jak z tą serią 3000, to jeszcze pewnie nie wiadomo ?

Dnia 23.11.2007 o 22:36, DJ Danielus napisał:

co zaś tyczy się sterów to jest mały kłopocik - Alt+C
(da się zmienić na szczęście) oraz trochę spowalniają system, jednak i na to jest rada - ATI
Tray Tool.


Co masz na myśli z tym całym Alt+C ? A co do spowalniania systemu, to też pierwsze słyszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:36, Dann napisał:

> Na pewno nie w grudniu - święta. Myślę, że w II połowie stycznia.
Sam tak właśnie planuję zrobić, ale z całą pewnością dłużej jak do początku lutego czekać nie
będę ... już prawie cztery lata (od 2004 roku) czekam na nowego PC i mam już dość. ;-)


No to przybij pięć! ;-)

Dnia 23.11.2007 o 22:36, Dann napisał:

Radki nie są złe, ale póki co kryją się w cieniu nVidii.


Ciekawie się to odnosi w kontekście propozycji Radka 3850... ;-)

Dnia 23.11.2007 o 22:36, Dann napisał:

Co masz na myśli z tym całym Alt+C ? A co do spowalniania systemu, to też pierwsze słyszę.


CCC troszkę zajmują miejsca w pamięci, a Alt+C to słynny problem blokowania przez CCC pisania literki "Ć".

EDIT:
Jeszcze jedno pytanie: czy te ceny w granicach 650zł będą dotyczyły TYLKO wersji 256mb? Bo to troszkę maławo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:41, DJ Szlafrok napisał:

Ciekawie się to odnosi w kontekście propozycji Radka 3850... ;-)


Ja myślę, że tu chodzi bardziej o cenę. nVidia nie ma obecnie nic sensownego w cenie 500-750 zł, a ATI właśnie ma swoje najnowsze Radeony z serii 3000. Kwestia tego, ile masz kasy ? :-)

Dnia 23.11.2007 o 22:41, DJ Szlafrok napisał:

CCC troszkę zajmują miejsca w pamięci, a Alt+C to słynny problem blokowania przez CCC pisania
literki "Ć".


Ok fajnie, ale co to jest to całe CCC ? To jakaś nazwa sterownika do kart ATI czy jak ?

Dnia 23.11.2007 o 22:41, DJ Szlafrok napisał:

Jeszcze jedno pytanie: czy te ceny w granicach 650zł będą dotyczyły TYLKO wersji 256mb? Bo
to troszkę maławo...


Mam nadzieję, że raczej na obie wersje. Ewentualnie ta z 256 MB będzie jeszcze tańsza. Ale teraz tylko spekuluję. Wydaje mi się, że w okolicach grudnia będą już znane dokładne ceny tych kart (chyba ;-)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:53, Tomaszek92 napisał:

Planuje wymiane kompa i czy będzie duża różnica wydajności pomiędzy radeonem HD3850 z 256 a
512 MB pamięci. Gram w rozdzielczości 1280x1024.


Wstępne testy 8800 GT 256 MB (wyczytałem to gdzieś na pclabie czy coś takiego ;-)) wykazały dość sporą różnicę w stosunku do wersji 512 MB dopiero po uaktywnieniu wygładzania krawędzi (AA) i filtrowania anizotropowego. Bez tych dwóch opcji różnice były niewielkie, nawet przy rozdzielczościach 1900 na ileś tam. ;-P
Chociaż to nVidia, więc nigdy nic nie wiadomo. Ale teoretycznie jeśli nie bawisz się w jakieś ekstremalne AA i AF, to chyba różnica nie będzie aż tak wielka. Ale pewności nie mam ... a ekspertem żadnym tym bardziej nie jestem.
Generalnie (też to gdzieś wyczytałem ;-)) są gry wymagające specyficznie dużej ilości pamięci na karcie, a są też takie, które dla odmiany wymagają dobrego procesora.
Tak swoją drogą, to chciałbym wiedzieć, jaka jest różnica cenowa między takimi modelami tego Radeona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 23:03, Dann napisał:

Tak swoją drogą, to chciałbym wiedzieć, jaka jest różnica cenowa między takimi modelami tego
Radeona ?


Ja jeszcze nie natknąłem się na wersję 512mb. Oo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 23:12, DJ Szlafrok napisał:

Ja jeszcze nie natknąłem się na wersję 512mb. Oo


Ja też nie. :-P
Ale kogo to obchodzi ? :-) Jeśli rzeczywiście nie będzie mnie stać w styczniu na 8800 GT 512 MB, to wtedy najpewniej zakupię mojego pierwszego w życiu Radeona ... wow :-P (oczywiście któregoś z serii 3000). Nie ważne, ile MB będzie miał, mam tylko nadzieję, że się na nim nie zawiodę. Bo inaczej będzie to mój pierwszy i zarazem ostatni zakupiony w tym życiu Radeon. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 07:46, zajacisko napisał:

Może mi ktoś ładnie napisać poradniczek (krok po kroku) Jak wymienić radka x800 GTO na radka
x1950 PRO?



w jakim sensie wymienic?? mamy ci napisac jak otworZyc obudowe odkrecic grafike wyjac ja i wlozyc nowa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 07:56, MLODY2K6 napisał:

w jakim sensie wymienic?? mamy ci napisac jak otworZyc obudowe odkrecic grafike wyjac ja i
wlozyc nowa??

Tak, bo jestem w tym zielony :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2007 o 22:40, Dann napisał:

A jak z tą serią 3000, to jeszcze pewnie nie wiadomo ?

Wiadomo - kilkanaście postów wcześniej ktoś zapodał testy. No cóż... Są gorsze od 8800GT (to było wiadome), ale lepsze od X1950PRO.

Dnia 23.11.2007 o 22:40, Dann napisał:

Co masz na myśli z tym całym Alt+C ? A co do spowalniania systemu, to też pierwsze słyszę.

Nie można napisać "ć" - Hot Keys. Troszkę spowalnia, dlatego zamiast CCC polecam ATI Tray Tool.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh! No bez przesady!
Opis:
- odłączasz zasilanie
- rozkręcasz obudowę
- szukasz karty graficznej
- odpinasz wszystkie kabelki od niej odchodzące
- za slotem będzie "zawleczka" - "odepnij" ją (jest to ruchoma część - musisz ją przycisnąć do mobo).
- odkręcasz śrubki na śledziu
- powoli wyjmujesz kartę
- kładziesz ją w bezpiecznym miejscu
- na podobnej zasadzie zakładasz nową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 10:24, DJ Danielus napisał:

Heh! No bez przesady!
Opis:
- odłączasz zasilanie
- rozkręcasz obudowę
- szukasz karty graficznej
- odpinasz wszystkie kabelki od niej odchodzące
- za slotem będzie "zawleczka" - "odepnij" ją (jest to ruchoma część - musisz ją przycisnąć
do mobo).
- odkręcasz śrubki na śledziu
- powoli wyjmujesz kartę
- kładziesz ją w bezpiecznym miejscu
- na podobnej zasadzie zakładasz nową

Dzięki. Ja nie przesadzam - mam 12 lat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 10:15, DJ Danielus napisał:

> A jak z tą serią 3000, to jeszcze pewnie nie wiadomo ?
Wiadomo - kilkanaście postów wcześniej ktoś zapodał testy. No cóż... Są gorsze od 8800GT (to
było wiadome), ale lepsze od X1950PRO.


Nie chodzi mi o to. Miałem raczej na myśli, czy również są w jakimś stopniu kłopotliwe, np. ze sterownikami, wydajnością itd. ? Innymi słowy, czy (przytaczając Twoje słowa ) mogą "sprawiać trochę problemów" ? ;-)

Dnia 24.11.2007 o 10:15, DJ Danielus napisał:

Nie można napisać "ć" - Hot Keys. Troszkę spowalnia, dlatego zamiast CCC polecam ATI Tray Tool.


Czy możesz rozwinąć w tym kontekście skrót CCC ? ;-)
Jeśli dobrze rozumiem, to sterowniki do kart ATI sprawiają, że nie można w ogóle napisać literki "ć" ? Dziwne ... :-?
A to całe ATI Tray Tool, to jakiś program do niwelowania błędów powodowanych przez te sterowniki czy jak ?
Wybacz, że pytam o takie rzeczy, ale naprawdę jestem w tej materii zielony ... a rozważając w planach zakup pierwszego w życiu Radeona, wypadałoby co nieco się dowiedzieć. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2007 o 11:48, Dann napisał:

Nie chodzi mi o to. Miałem raczej na myśli, czy również są w jakimś stopniu kłopotliwe, np.
ze sterownikami, wydajnością itd. ? Innymi słowy, czy (przytaczając Twoje słowa ) mogą "sprawiać
trochę problemów" ? ;-)

Karta jest zachwalana i raczej nie ma z nią problemów.
http://www.frazpc.pl/artykuly/568/AMDATI/RADEON/HD/3850/Rewolucja/czy/ewolucja

Dnia 24.11.2007 o 11:48, Dann napisał:

Czy możesz rozwinąć w tym kontekście skrót CCC ? ;-)

Catalyst Control Center

Dnia 24.11.2007 o 11:48, Dann napisał:

Jeśli dobrze rozumiem, to sterowniki do kart ATI sprawiają, że nie można w ogóle napisać literki
"ć" ? Dziwne ... :-?

Stery są OK, ale jest to wina "kontrolera".

Dnia 24.11.2007 o 11:48, Dann napisał:

A to całe ATI Tray Tool, to jakiś program do niwelowania błędów powodowanych przez te sterowniki
czy jak ?

Nie, zastępuje on CCC, posiada też lepsze funkcje i nie obciąża za bardzo PC. Dodatkowo liczy ilość FPS i umożliwia OC.

Dnia 24.11.2007 o 11:48, Dann napisał:

Wybacz, że pytam o takie rzeczy, ale naprawdę jestem w tej materii zielony ... a rozważając
w planach zakup pierwszego w życiu Radeona, wypadałoby co nieco się dowiedzieć. ;-)

Heh! Też tak miałem, ale dopiero po kupnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować