Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 26.06.2006 o 11:20, KrzysztofMarek napisał:

> 5. Wszystkie topowe nowe gry są 64-bitowe
Ten warunek chyba nie jest istotny?

Jest dopiero na piątym miejscu. Ale chodzi o to, że dopiero wtedy *musimy*zmienić komputer i system na 64-bitowy bo inaczej sobie w ogóle nie pogramy. Wbrew pozorom zmiana długości słowa maszynowego, to rewolucja, która w komputerach osobistych dokonała się praktycznie tylko raz przy przechodzeniu z komputerów IBM 80286 na IBM 80386. To też był początek upadku takich potęg jak Atari i Commodore. Nie jest to więc zmiana banalna. Na razie wszystko wygląda bardzo spokojnie i nie widać rewolucji. Nawet w procesorach zwyciężyła kontynuacja i wysoka zgodność z poprzednia technologią czyli lista rozkazów AMD zamiast przejścia na zredukowaną listę rozkazów. Ale jak będzie za rok nikt nie wie. Nie ma więc powodu wydawać kasy na eksperymenty.

Dnia 26.06.2006 o 11:20, KrzysztofMarek napisał:

Przecież można mieć komputer dwusystemowy

Własciwie nie potrzeba skoro system 64-bitowy będzie zgodny w dół i w teorii będzie uruchamiał programy 32-bitowe.

>a to, że stary Win2000 nie obsłuży Ci należycie 8 GB Ram
Nie tylko nalezycie. On wcale tyle nie obsłuży bo ostateczną barierą pamięci jest 4 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Teamt o Kartach Graf. więc ja mam pytanie: Chce kupić karte graf. (teraz mam GeForce FX 5500). Moja płyta Gł. to Asus K8N... Kolega mi powiedział, że GeForce 6600 GT powinien mi podejść pod tego Asusa (Podejdzie ???), a druga sprawa to to, że w Clicku wyczytałem, że Radek X800 GT jest lepszy od 6600 GT. Więc moje pytanie do was to: Czy te karty podejdą mi pod Asusa K8N i którą mam wybrać GeForce 6600 GT, czy Radeon X800 GT ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 11:50, Olamagato napisał:

> > /.../ Nie ma więc powodu wydawać kasy na eksperymenty. /.../

To w takim razie zapieram się rękami i nogami i czekam. Ewentualnie z jednym wyjątkiem - zmianą karty grafiki, jak mi Oblivion i Gothic III nie pójdą na Radeonie 9800 Pro.
A co do starych gier, które mogłyby nie pójść na 64 bitowym systemie... zawsze zostanie mi stary komputer ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 12:17, syriusz.b napisał:

A co jest lepsza karta graf od tych 2 ktora mi podejdzie pod Asusa ??? :D :D :D Jak jest to
ja tak z 600 zł będe miał


jezeli taką kwotą dysponujesz to polecam Geforca 6800GS 128/128:

http://www.allegro.pl/item110763381_6800_gs_sonic_128mb_450_1200mhz_agp_6800gs_1_4ns_.html

lub tego X800GTO:

http://www.allegro.pl/item110073800_sapphire_radeon_x800_gto_256mb_ddr3_256bit_box_agp.html

tyle ze owa karta nie ma shaderow 2.0 i HDR-u czyli nowszej technologi i wydajnosciowo jest o jakies 15 - 25% lepsza od 6800GS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Shadery 2.0 ma. Nawet 2.0b. HDR nie ma, ale na co to komu? Zresztą na tej karcie z włączonym HDR trudno byłoby uzyskać optymalną płynność obrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 12:25, Arclight napisał:

Shadery 2.0 ma. Nawet 2.0b. HDR nie ma, ale na co to komu? Zresztą na tej karcie z włączonym
HDR trudno byłoby uzyskać optymalną płynność obrazu.


to chyba miales odpowiedziec do syriusza ?:) Bo ja wiem ze ma ale w nizszej wersji :) i jednak roznica miedzy 2.0 a 3.0 ;) ale oczywiscie nie o to chodzi... jezeli zalezy mu na wydajnosci bralbym tego X800GTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 12:29, Arclight napisał:

Z Radkiem. Jest wydajniejszy. Owszem, PS i VS 3.0 to zaleta, ale wielkiej różnicy między 2.0
a 3.0 nie ma.


no i z tym ze bedzie musiał zaplacic 100 - 120zł więcej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 11:58, KrzysztofMarek napisał:

jak mi Oblivion i Gothic III nie pójdą na Radeonie 9800 Pro.

To byłoby nieprawdopodobne. Na razie nie widziałem jeszcze gry, której dolnym wymaganiem byłby Radek 9800 Pro lub coś lepszego. Musiałaby to być gra, która wymaga shaderów w wersji 3.0 lub 256 MB pamięci na karcie. Taka gra najprawdopodobniej wyeliminowałaby również wszystkie karty GF 6600 (GT) - a na taki samobójczy strzał nie pozwoli sobie obecnie żaden wydawca gry na świecie.

Dnia 26.06.2006 o 11:58, KrzysztofMarek napisał:

zawsze zostanie mi stary komputer ;D

O to nie musisz się martwić. Pójdą raczej wszystkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 12:31, syriusz.b napisał:

AAA tam 100 zł więcej...Chodzi mi tylko o jedną sprawe: Czy podejdzie pod Asusa K8N ??? (tylko
musze mieć pewność 100%


eh, jak plyta ma agp to pojdzie, firma nie ma znaczenia, bardziej bym sie przeja zasilaczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 12:31, Arclight napisał:

Jeśli nie jest to zmiana na pół roku to warto. Jeśli w przeciągu roku będzie robił modernizację,
to nie warto i może zostać przy 6600GT.


zaraz zaraz to juz jak ma brac w tej cenie za 500zł to wiadomo ze 6800GS bedzie duzo lepszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2006 o 12:33, Olamagato napisał:

> jak mi Oblivion i Gothic III nie pójdą na Radeonie 9800 Pro.
To byłoby nieprawdopodobne. Na razie nie widziałem jeszcze gry, której dolnym wymaganiem byłby
Radek 9800 Pro lub coś lepszego.


zgadzam sie , ja na R9550 mialem w Oblivionie 15- 18 FPS a juz z Radziem 9800PRO bylo duzo lepiej i na serio dalo sie grac dosyc komfortowo w srednich wymogach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować