Zaloguj się, aby obserwować  
geralt_z_rivii7

Team Fortress 2 - temat ogólny [m]

6690 postów w tym temacie

Mam dwa pytania co do TF2:

1. Jaka jest komenda na FPSy i gdzie ja wpisać?
2. Gra mi się trochę tnie przy większych starciach i ewidentnie nie są to lagi. Czy jest jakiś sposób na zwiększenie FPS? Gram na kompie (GF8800GTX , Intel Pentium D (2,4GhZ) , 1GB Ramu - na rozdzielczości jeden stopień niższej niż maksymalna , z wyłączonymi cieniami i średnimi teksturami ,a gra nadal mi się trochę tnie. Wtf? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 20:18, Zabujca_Smokuf napisał:

Aha - i jeszcze jedno. Da się jakoś zmienić nick w grze? :P


Musisz zmieniac nick w steamie, inaczej się nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 20:12, Zabujca_Smokuf napisał:

Gram na kompie (GF8800GTX , Intel Pentium D (2,4GhZ) 1GB Ramu


Już nawet konfiguracji kompa nie pamiętasz : GTX285, Pentium D 2.8 GHz, 4 GB RAM.
W sumie trochę dziwne, że słabo chodzi. Niby wymaganie mniejsze od CoD4, a jednak bywa, że nie da się tych 70 FPSów wyciągnąć.( kiedy CoD4 przy maksymalnych ustawieniach, w rozdziałce 1280x1024 hula w 100 FPS'ach ). Czyżby wina optymalizacji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2009 o 20:12, Zabujca_Smokuf napisał:

, 1GB Ramu

Proszę. Oprócz tego mam dość podobny komp (może nawet słabszy) i chodzi mi płynnie nawet z efektem bluru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

1. Najpierw trzeba uruchomić konsole. W steamie w zakładce "moje gry" prawym klikasz na Team Fortress 2 i właściwości, tam będziesz miał w zakładce "ogólne" przycisk "ustaw opcje uruchamiania". Pojawi ci się okno gdzie wpiszesz -console. Gra teraz ci się będzie uruchamiała z konsolą. Jak już włączysz gre będziesz miał automatycznie włączoną konsole(którą domyślnie wyłączasz "~") i teraz masz dwie opcje do wyboru.

- cl_showfps 1 - pokaże ci w prawym gornym rogu samą ilość fpsów i na jakiej mapie.
- net_graph 1 - tutaj dostaniesz znacznie szczegółowe informacje poza liczbą fps''ow, pokazuje ping i parę zmiennych, których nie potrafię wytłumaczyć :P.

2. Poczyść komputer. Wyłącz niepotrzebne programy z paska. Nie wiem czemu się tak Ci dzieje. U mnie na gorszym komputerze na wysokich na rozdziałce 1600x1050 gra hula na jakis 60-70 fpsach. Ofc jak się wpadnie soldem waląc rakiętą na ziemię pod ostrzał heaviego + pod miotacz pyro to juz fpsy spadają,ale raczej się nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2009 o 11:58, Saref napisał:

2. Poczyść komputer. Wyłącz niepotrzebne programy z paska. Nie wiem czemu się tak Ci
dzieje. U mnie na gorszym komputerze na wysokich na rozdziałce 1600x1050 gra hula na
jakis 60-70 fpsach. Ofc jak się wpadnie soldem waląc rakiętą na ziemię pod ostrzał heaviego
+ pod miotacz pyro to juz fpsy spadają,ale raczej się nie tnie.

Oczywiście nie mogę powiedzieć jednoznacznie ,że gra mi się tnie czy chrupie. Może po prostu są to uciążliwe spadki FPSów do 20 ,ale wydaje mi się ,że z takim kompem jak mój to dziać się nie powinno :P Albo po prostu ja jestem przewrażliwiony. W każdym razie wywale trochę zbędnego balastu ,zdefragmentuje dysk i może doda mi to 10 FPS''ów bo każda pomoc jest na wagę złota :)
Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu gra chodzi ci tak dziwnie, ale moim zdaniem powinna ci chodzic jak marzenie. Coz moj sprzet jest o wiele gorszy i gra mi chodzi ladnie na calkowitym full wlacznie z rozdzielczoscia.

Z tego co widze to moim zdaniem przydal by sie jeszcze z 1GB ram''u ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

E tam - grać się da jak wyłączę parę efektów i obniżę rozdziałke to do 90 FPS niekiedy dochodzi :)
Dodaje moje staty - myślę ,że jak na początek są niezłe. I teraz wiecie ,dlaczego pytałem jak zmienić nick. Podczas instalacji gry nie byłem świadom co wpisuje i gdzie wpisuje ;P

20090508163507

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z dodaniem taga - zrobiłem sobie tag 256 x 256 i próbuję go wkleić do gry i...
Wie ktoś, co z tym fantem zrobić ?

20090509221015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań:
1. Jakie są dozwolone rozmiary na taga?
2. Czy, i gdzie, znajdę taką kartę, gdzie widać moje postępy w TF2, żeby wstawić na GS''a.
3. Czy wy też tak macie, że jak ustawicie sobie na szybko piłę do kości i to, czym się leczy (klasa medyk dla niekumatych :P), to po respawnie macie pistolet na strzykawki i to, czym się leczy? U innych klas to nie występuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.05.2009 o 12:15, plada napisał:

2. Czy, i gdzie, znajdę taką kartę, gdzie widać moje postępy w TF2, żeby wstawić na GS''a.

wszystkie statystyki z tf2 możesz znaleźć na swoim profilu na steamie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2009 o 12:15, plada napisał:

Mam kilka pytań:
1. Jakie są dozwolone rozmiary na taga?
2. Czy, i gdzie, znajdę taką kartę, gdzie widać moje postępy w TF2, żeby wstawić na GS''a.
3. Czy wy też tak macie, że jak ustawicie sobie na szybko piłę do kości i to, czym się
leczy (klasa medyk dla niekumatych :P), to po respawnie macie pistolet na strzykawki
i to, czym się leczy? U innych klas to nie występuje...

2.steamcard.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 19:44, Zabujca_Smokuf napisał:

Zmieniłem nick i już mi lepiej idzie ;P


Ha ha ha ha "Jestem Hardkorem", nie ktorzy ludzie to maja jednak ... wole nie konczyc ;p

PS. Mogl bys podac IP do tego serwera ? Bo gra na zagranicznych stala sie juz nudna. A jedyny polski serw jaki znam to FPS Arena - ktory to jest prawie ciagle zajety ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mieć takiego serwera? Neostrada TP/Strefa Gier - to przecież mój ulubiony serwer! Pingi nie wchodzą wyżej niż 30 ,ludzie rozmawiają przez mikrofony co ułatwia grę i zawsze się znajdzie jakieś miejsce :P
IP: 193.110.122.211:27015

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2009 o 21:14, Zabujca_Smokuf napisał:

Nie mieć takiego serwera? Neostrada TP/Strefa Gier - to przecież mój ulubiony serwer!
Pingi nie wchodzą wyżej niż 30 ,ludzie rozmawiają przez mikrofony co ułatwia grę i zawsze
się znajdzie jakieś miejsce :P
IP: 193.110.122.211:27015

Dzięki, cya in tha game, nygga! :P
A co do statów- jak na początek, to jest bardzo dobrze, tylko że Pyro taki wynik zdobyć trudno nie jest :P Ale każdy ma swoją klasę i mu się nią gra najlepiej ("BOINK!").

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować