Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 07.01.2009 o 17:28, Piciambeer napisał:

PS. Jednego kamyka Faradora nie mam przeczytanego, ciekawe, gdzie go przeoczyłem :/ Jakby
ktoś się znał - ten drugi od prawej ;)


U mnie to samo i dokładnie ten sam kamień, nie mam pojęcia, gdzie go przeoczyłem, a nie chciało mi się tego szukać po całym świecie.

Dnia 07.01.2009 o 17:28, Piciambeer napisał:

Podsumowując, w ogóle nie pojmuje, jakim cudem ta hurtem wyłożona na półki w Poznańskim
Saturnie gra nadal tam niemal nietknięta stoi. Przecież ino brać i grać :D


W pełni się zgadzam. To jedna z najlepszych premier 2008. Niestety nie przebiła się zbytnio w marketingowym natłoku innych, choć często dużo gorszych pozycji. Ja z niecierpliwością czekam na Wojowniczą Księżniczkę, obok SC2 i Dragon Age (choć tu mam pewne wątpliwości, Bioware ostatnio nie zachwyca formą i jeszcze to EA...) to najbardziej wyczekiwana przeze mnie premiera 2009, tworzona przez małe studio gdzieś w Rosji, a nie największych gigantów w branży, to się w głowie nie mieści ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo Rosja ma świetnych programistów, ale jednocześnie jest nieco wyizolowana - tam się robi gry w pierwszej kolejności na rynek lokalny, to czy potem pójdzie to na Zachód i jak się tam przyjmie to nie ważne. Gry tworzone przez Rosjan mają przebicie wtedy, kiedy są tworzone na zamówienie wydawców zachodnich (HoMM V i Ubisoft, Disciples 3, Jagged Alliance i Strategy First).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 06:59, Bambusek napisał:

Bo Rosja ma świetnych programistów, ale jednocześnie jest nieco wyizolowana - tam się
robi gry w pierwszej kolejności na rynek lokalny, to czy potem pójdzie to na Zachód i
jak się tam przyjmie to nie ważne. Gry tworzone przez Rosjan mają przebicie wtedy, kiedy
są tworzone na zamówienie wydawców zachodnich (HoMM V i Ubisoft, Disciples 3, Jagged
Alliance i Strategy First).

Homm 5 kicha jakby nie patrzeć czekam na VI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2009 o 11:11, Chester001 napisał:

Mam nadzieje ze tania będzie ;);)
więcej niż 50 zł nie dam.


Wciąż nie jest do końca pewne, w jakiej formie ten dodatek ma się ukazać - czy samodzielna gra, czy wymagająca podstawki, choć znacznie bardziej prawdopodobna jest ta druga wersja. Z drugiej strony lista nowości w grze będzie całkiem spora, także z tą ceną poniżej 50zł może być ciężko. Niezależnie od tego, ja uważam że warto będzie wydać te pieniądze, tym bardziej jeśli komuś podobała się podstawka.

Do HoMM VI raczej jeszcze daleko (z innej beczki: nie rozumiem, czemu według Ciebie V to kicha;), D3 też jeszcze chyba trochę w fazie produkcyjnej posiedzi. Aktualnie i tak nie mamy dużego wyboru. Tylko żebyśmy nie musieli znowu tak długo czekać na tłumaczenie z rosyjskiego na polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czytałem gdzieś ze KB dod. bedzie jako samodzielna gra.
co do H V to wiem , bo mam kupiłem pograłem w sumie od dnia premiery chyba około 5 h grałem tez w bete byłem testerem no i głupi byłem bo mi sie nie podobała myślalem sobie bóg wie co... i kupiłem i to był najgorszy wydany ZŁ w moim życiu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kurier przyniósł przesyłkę w której znalazłem tę oto rzecz. Miecz z gry King''s Bounty. Moje wydanie kolekcjonerskie :)

1,2 m dość ciężki skórzana rękojeść :)

więcej fotek później

20090108231324

20090108231330

20090108231337

20090108231344

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedną skrzynię (nic ciekawego w niej nie ma) oraz szczegółową mapę całej Endorii, mapę tą możesz dostarczyć wybranemu przez siebie władcy a w zamian otrzymasz nagrodę (złoto od króla Marka, tarczę +8 do obrony -20% wymaganego dowodzenia dla krasnoludów od króla Torna lub po 10 run każdego typu od królowej Violessy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.01.2009 o 11:40, Karharot napisał:

tarczę +8

Wow, a myślałem, że +6 ze smoczej tarczy to sporo :D Tobie się udało wszystkie zdobyć? No to szczęściarz z ciebie ;D

PS. Jak szaleć to szaleć lol ^^ Pierwszy jutjubowski filmik mego autorstwa xD Porażająca jakość ;]
http://pl.youtube.com/watch?v=u9MglUbmcZg
Polecam oglądanie w wysokiej rozdzielczości ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem King''s Bounty legendaxD Nie mogłem się oprzeć jak zobaczyłem cenę 49zł. Najprawdopodobniej zacznę grę dopiero w poniedziałek - nie widzę szans aby doszła już jutro.
Rozmawiałem ze znajomym i podobno dość trudna, miał trochę racji? Zamierzam grać oczywiście na normalu(w końcu przechodzę ją proza pierwszy).
btw a jak sama gra? Długo zajmuje jej przejście i czy tak jak w homm będziemy mieli okazję zagrać wszystkimi armiami? Jak wygląda tez sposób rekrutacji wojsk skoro poruszamy się w czasie rzeczywistym oraz czy przeciwnicy nie będą zbyt szybko atakowali dzięki temu rozwiązanie:P? Aha, więcej będzie misji typu, że walczymy z kimś kto jak MY eksploruje mapę i atakuje nas od czasu do czasu, czy bardziej przedzieranie się przez czekających na nas przeciwników w trakcie podróży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

W końcu kupiłem King''s Bounty legendaxD Nie mogłem się oprzeć jak zobaczyłem cenę 49zł.
Najprawdopodobniej zacznę grę dopiero w poniedziałek - nie widzę szans aby doszła już
jutro.

ciach

zależy gdzie zamawiałeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

Rozmawiałem ze znajomym i podobno dość trudna, miał trochę racji? Zamierzam grać oczywiście
na normalu(w końcu przechodzę ją proza pierwszy).

Zależy od możliwości i odczuć poszczególnych osób. IMO na normalu nie jest trudno.

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

btw a jak sama gra? Długo zajmuje jej przejście

Xfire podaje, że spędziłem z grą 83h.

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

i czy tak jak w homm będziemy mieli okazję zagrać wszystkimi armiami?

Tak, choć sprawa z podziałem na rasy ma się trochę inaczej.
Nie ma bohaterów różnych ras - tylko człowiek. Może on jednak dowodzić wszystkimi rodzajami jednostek.
Ponadto w zamkach mogą pojawić się jednostki różnych ras (do tego sam nie będziesz rozbudowywał żadnego zamku, a jedynie odwiedzał zaprzyjaźnione).

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

Jak wygląda tez sposób rekrutacji wojsk skoro poruszamy się
w czasie rzeczywistym

Rekrutacja jest podobna do korzystania z siedlisk w HoM&M: podjeżdżasz do budynku, kupujesz jednostki i koniec.
Tyle, że masz określoną ilość jednostek w siedlisku i jak je wykupisz - nic się nie odrodzi. Ew. wraz z postępem wątku głównego lub pobocznego, w niektórych miastach pojawią się nowe oddziały.
I jeszcze jedno - jednostki w siedliskach generowane są losowo, więc możesz nie trafić na pewne jednostki, o których inni opowiadają ;)

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

oraz czy przeciwnicy nie będą zbyt szybko atakowali dzięki temu
rozwiązanie:P?

Sprawa z bohaterami też jest rozwiązana inaczej niż w HoM&M.

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

Aha, więcej będzie misji typu, że walczymy z kimś kto jak MY eksploruje
mapę i atakuje nas od czasu do czasu, czy bardziej przedzieranie się przez czekających
na nas przeciwników w trakcie podróży?

Nie ma bohaterów jeżdżących po mapie w sensie bohaterów z HoM&M. Wojska z bohaterami działają tak samo jak oddziały neutralne - jeżdżą po danym obszarze i gdy Cię spostrzegą - zaczynają pościg. Po jakimś czasie kończą pościg i wracają na swoje ścieżki.

I tak ogólna uwaga:
W mojej opinii nie jest to zwykła strategia turowa, a połączenie RPG ze strategią turową. Pierwszy gatunek odnosi się do mapy świata i interakcji z nim, a drugi - tylko do walki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

btw a jak sama gra? Długo zajmuje jej przejście


Kilkadziesiąt godzin.

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

czy tak jak w homm będziemy mieli okazję zagrać wszystkimi armiami?


Masz możliwość rekrutacji wszystkich rodzajów jednostek (oczywiście nie od razu)

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

Jak wygląda tez sposób rekrutacji wojsk skoro poruszamy się w czasie rzeczywistym


Aby kupić nowe wojska musisz mieć złoto, w KB inaczej niż w HoMM nie masz regularnego przychodu z miast więc musisz kasę zdobyć eksplorując mapę. Na początku w dostępnych miejscach rekrutacji jest ograniczona liczba istot (za wyjątkiem tych najsłabszych), aby móc najmować mocniejsze jednostki musisz dotrzeć do innych miejsc co wiąże się z walkami oraz z koniecznością posunięcia naprzód głównej fabuły.

Dnia 15.01.2009 o 22:08, Forgotten napisał:

czy przeciwnicy nie będą zbyt szybko atakowali dzięki temu rozwiązanie:P? Aha, więcej
będzie misji typu, że walczymy z kimś kto jak MY eksploruje mapę i atakuje nas od czasu
do czasu, czy bardziej przedzieranie się przez czekających na nas przeciwników w trakcie
podróży?


Przeciwnicy albo stoją na straży konkretnego miejsca albo patrolują wzdłuż wyznaczonej trasy, w obydwu wypadkach ruszą w Twoją stronę dopiero wtedy gdy się do nich zbliżysz. Inaczej niż w HoMM nie ma tu przeciwników którzy zbierają skarby czy na własną rękę walczą z potworami więc inicjatywa na mapie "strategicznej" zawsze należy do Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kk, gra zaczyna mi się coraz bardziej podobać:) Szczególnie fakt, że eksploracja jest dość istotna. Zawsze lubiłem zwiedzać cała mapę i podziwiać widoki.
Jeszcze jedna sprawa. Pozyskane oddziały przechodzą wraz z nami do kolejnej misji/mapy/rozdziału(?) ?*

*byłoby cudnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 22:44, Forgotten napisał:

kk, gra zaczyna mi się coraz bardziej podobać:) Szczególnie fakt, że eksploracja jest
dość istotna. Zawsze lubiłem zwiedzać cała mapę i podziwiać widoki.
Jeszcze jedna sprawa. Pozyskane oddziały przechodzą wraz z nami do kolejnej misji/mapy/rozdziału(?)
?*

*byłoby cudnie


tak, co kupisz to Twoje, chyba ze Ci zabija albo sam skasujesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 22:44, Forgotten napisał:

kk, gra zaczyna mi się coraz bardziej podobać:) Szczególnie fakt, że eksploracja jest
dość istotna. Zawsze lubiłem zwiedzać cała mapę i podziwiać widoki.
Jeszcze jedna sprawa. Pozyskane oddziały przechodzą wraz z nami do kolejnej misji/mapy/rozdziału(?)
?*

Jak pisałem interakcja z otoczeniem bardziej pasuje do RPG. Nie ma tu, jak w HoM&M, misji i kampanii. Po prostu przyjmujesz zadania i wypełniasz je jak w grach fabularnych. Raz kupiona jednostka pozostaje z Tobą dopóki nie zginie, lub sam jej nie zwolnisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.01.2009 o 14:07, fearlord napisał:

Czy kraina śmierci to już końcówka gry? Musze chyba teraz Karrdora rozwalić.

Spoiler

Nie, jeszcze dwie (ew. trzy jeśli nie ruszałeś Demonis) lokacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować