Zaloguj się, aby obserwować  
morthi

King's Bounty: The Legend

1452 postów w tym temacie

Dnia 18.11.2008 o 15:26, Chester001 napisał:

> Prośba o pomoc. Czczionka w grze bardzo mała ale wgrałem modyfikacje która niby
zwiększa
> i NIC! Dalej taka sama
> Mam wersje 1.6.4 i próbowałem mody o nazwie INTERFACE i też DIALOG_FONT
>
> A katalog "mods" utworzyłem w katalogu "Data"
no mi tez nie działa... nie jestes sam


Inne mody chyba działają bo zauważyłem że "cios krytyczny" działa itp..

Hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest przypadkiem ten rybak co sprzedaje statek i zawozi nas na Wyspy Wolności? Jeśli to on to znajdziesz go przy małym domku nad morzem na tym samym obszarze na którym stoi zamek królewski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 00:56, Karharot napisał:

A to nie jest przypadkiem ten rybak co sprzedaje statek i zawozi nas na Wyspy Wolności?
Jeśli to on to znajdziesz go przy małym domku nad morzem na tym samym obszarze na którym
stoi zamek królewski.


No tak. Dzięki za pomoc.
Jedyna postać u której nie byłem a powinienem ją odwiedzić pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie znajdę Gerdę ( o ile dobrze pamiętam imię) żonę krasnoluda, która poszła po drewno i nie wróciła. A drugie pytanie, gdzie jest drzewo życia, i czy po spotkaniu z nim będę mógł poślubić księżniczkę elfów? Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 10:56, berbelek napisał:

Gdzie znajdę Gerdę ( o ile dobrze pamiętam imię) żonę krasnoluda, która poszła po drewno


Tuż koło zamku jest winda prowadząca na powierzchnię, udaj się tam i znajdź jaskinię a w środku znajdziesz też krasnoludkę.

Dnia 19.11.2008 o 10:56, berbelek napisał:

A drugie pytanie, gdzie jest drzewo życia,


Zaznaczyłem na dołączonej mapce. Co do księżniczki elfów to nie wiem bo na tym etapie byłem już w szczęśliwym związku małżeńskim z demonicą i nie szukałem nowej żony:)

20081119120528

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Morszczuk, mlyn itd.

niech mi kto powie jak od tej zombiaczki wydobyc pierscien.... probowalem wszystkiego placic prosic i nic...

a musze go miec podobno w ekwipunku zeby do szkoly magii polezc.... :-/

-
-

Palladyn ma tak zdolnosc KAMIEN RUNICZNY czy to aby dobrze dziala ? bo mi sie wydaje, ze raz dziala a raz nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna ścieżka dialogowa, w której mówisz, ze miałeś kiedyś taki sam, ale już nie masz i za nim tęsknisz. Wtedy da się ją przekonać, żebyście nosili pierścień na zmianę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle jest? :( Toś mnie nie pocieszył, po twoim poście mój zakup tej gry stanął pod znakiem zapytania...
Powiedz chociaż: Jeśli wydadzą patcha usuwającego SF [tak jak w Rosji] - wrócisz do niej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:15, Piciambeer napisał:

Powiedz chociaż: Jeśli wydadzą patcha usuwającego SF [tak jak w Rosji] - wrócisz do niej?


Mysle, ze tak bo mimo wszystko gra jest bardzo fajna. A poki co - lezy sobie w skrzynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 16:47, Wojman napisał:

Mysle, ze tak bo mimo wszystko gra jest bardzo fajna. A poki co - lezy sobie w skrzynce.

No tak, w końcu EK sobie załatwiłeś xD No to interes życia, wywalenie 150zł i czekanie na pacza :] Ale to tyle dobrego, więc raczej grę kupię. Najwyżej sprzedam na allegro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 15:49, GuzikTheGreat napisał:

Palladyn ma tak zdolnosc KAMIEN RUNICZNY czy to aby dobrze dziala ? bo mi sie wydaje,
ze raz dziala a raz nie....

Działa dobrze :)
To zdolność jednorazowa - za poświęcenie 10 run umysłu dostajesz 10 run mocy i 10 run magii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2008 o 19:25, windows00 napisał:

To zdolność jednorazowa - za poświęcenie 10 run umysłu dostajesz 10 run mocy i 10 run
magii.

dobre dobre.. ale szkoda ze jednorazowa.. no bedzie dylemat kim grac.. chyba bede grac magiem... ( teraz jestem wojownikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczby w nawiasach to podstawowy atak i obrona danej jednostki, liczby poza nawiasami to te same wartości podniesione o cechy Twojego bohatera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak w ogóle przebiega walka między dwoma jednostkami

Przypuścmy 1 jednostka ma ataku 10 i obrony 5 oraz ilość jej 20, druga jednostka ma ataku ataku 5, obrony 5 i jej ilość to 10

Jak to się liczy ? jeśli zaatakuje 1 jednostka drugą ??

czy dobrze myślę, że to jest tak: 1 jednostka ma ataku razem (20x10) czyli 200 ataku a druga jednostka jak się broni ma (10x5) czyli 50 i wtedy ta druga jednostka otrzymuje obrażenia ale ile ? właśnie to mnie ciekawi.

Oraz co takiego daje w statystykach jednostek "Inicjatywa" oraz "obrażenia"

Prosiłbym o wytłumaczenie jak dziecku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 13:25, Vattic napisał:

A jak w ogóle przebiega walka między dwoma jednostkami

Przypuścmy 1 jednostka ma ataku 10 i obrony 5 oraz ilość jej 20, druga jednostka ma
ataku ataku 5, obrony 5 i jej ilość to 10

Jak to się liczy ? jeśli zaatakuje 1 jednostka drugą ??

czy dobrze myślę, że to jest tak: 1 jednostka ma ataku razem (20x10) czyli 200 ataku
a druga jednostka jak się broni ma (10x5) czyli 50 i wtedy ta druga jednostka otrzymuje
obrażenia ale ile ? właśnie to mnie ciekawi.

Oraz co takiego daje w statystykach jednostek "Inicjatywa" oraz "obrażenia"

inicjatywa to chyba wg mnie inaczej punkty ruchu...
a obrazenia chyba... to ile jedna jednoistka moze zadac obrazeń np 1-3 wiec to jest losowane.. + pewnie dodaje sie punkty ataku do obrazeń mi sie tak wydaje ze własnie tak jest...
albo punkty ataku "atakują" punkty obrony przeciwnika.. a dalej co sie dzieje to nie wiem .. no nie wiem :P

Dnia 20.11.2008 o 13:25, Vattic napisał:

Prosiłbym o wytłumaczenie jak dziecku :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.11.2008 o 13:31, Chester001 napisał:

inicjatywa to chyba wg mnie inaczej punkty ruchu...

Ja słyszałem, że jednostka z jakąś strasznie niską inicjatywą może nawet olać jedną turę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inicjatywa decyduje o tym jak szybko w każdej turze jednostka będzie mogła wykonać swój ruch - jednostka z najwyższą inicjatywą rusza się jako pierwsza podczas gdy ta z najniższą musi po prostu czekać i o ile przeżyje to wykona ruch na końcu.
Obrażenia to ilość obrażeń zadawanych przez pojedynczą jednostkę w danej grupie (czyli grupa 10 jednostek zadających obrażenia 2-5 zadaje 20-50 obrażeń).
Atak i obrona modyfikują zadawane obrażenia - przy równym ataku jednostki zadającej obrażenia i obronie jednostki otrzymującej obrażenia ilość odebranych pż jest równa parametrowi "obrażenia" jednostki atakującej. Jeśli atak jest większy od obrony to obrażenia są stopniowo zwiększane (do maksymalnie 300%), jeśli atak jest niższy od obrony to obrażenia są zmniejszane (do minimum 1/3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować