Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 20.03.2006 o 14:12, A-cis napisał:

> Ogólnie jestem tam farmą :P.
To zlikwiduj konto. Po co dajesz darmo frajerom się dorabiać.
Albo weź urlop.


Urlopu nie ma co, bo raczej nie mam po co wracać. I czemu mam uważać farmujących gości za frajerów? Może mi powiesz, że ty tego nie robisz? Konto zostanie zlikwidowane za jakieś 3 tygodnie, co mi szkodzi, że ktoś sobie dorobi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:36, lajt napisał:

A jak opuszcze kolonie (planete) bo mam tylko 51 pól to odzyskam statek kolonizacyjny?


Nie, przepada na zawsze, ale tej planety długo bym nie trzymał, nic na niej nie wybudujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:40, DragonLord napisał:

> A jak opuszcze kolonie (planete) bo mam tylko 51 pól to odzyskam statek kolonizacyjny?


Nie, przepada na zawsze, ale tej planety długo bym nie trzymał, nic na niej nie wybudujesz.

Skoro tak to puki co potrzymam ją i tylko rurowce ulepsze na full i będe przesyłał sobie na główną planete, a jak nie bede miał już możliwości kolonizowania nowych to tą usune

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:44, lajt napisał:

Skoro tak to puki co potrzymam ją i tylko rurowce ulepsze na full i będe przesyłał sobie na
główną planete, a jak nie bede miał już możliwości kolonizowania nowych to tą usune


Twój wybór, aczkolwiek na czymś tak małym nawet do 20 poziomu nie dojdziesz (nawet pomijając wytwórnie deuteru).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:44, lajt napisał:

Skoro tak to puki co potrzymam ją i tylko rurowce ulepsze na full i będe przesyłał sobie na
główną planete, a jak nie bede miał już możliwości kolonizowania nowych to tą usune

Usuń dopiero wtedy gdy już będziesz miał komplet kolonii. Niech przez ten czas pracuje, żeby ci się przynajmniej koszt statku kolonizacyjnego zwrócił. Bo następną możesz mieć jeszcze mniejszą :)
Ja kolonizowałem po kolei do 8 kolonii a potem likwidowałem najmniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 21:55, DragonLord napisał:

Twój wybór, aczkolwiek na czymś tak małym nawet do 20 poziomu nie dojdziesz (nawet pomijając
wytwórnie deuteru).


Poczekaj poczekaj dlaczego nie dojdzie?
Pól jest 51 więc dlaczego nie dojdzie do 20 lev?

Na moim koncie mam planete 72(12 pozycja) i rozbudowałem ją do 20 lev kryształów 20 lev deuteru 21 level słonecznej 9 stacja orbitalna 2 wyrzutnia rakiet.(oczywiście potrzebne było troche satelitów))
Na małych planetach trzeba budować z głową.(u mnie to była pierwsza kolonia, w tym samym układize co matka więc poszedłem w specjalizacje)
Nie mniej jednak jeśli chodzi o te małe planety to drogi są dwie specjalizacja albo kasacja.
Ważne jest jeszcze, na której pozycji trafiamy taki małą planete i jak daleko jest od matki.
Jeśli jest to zimna planeta w tym samym układzie co główna to można iść w specjalizacje (deuter) jeśli jest na pozycjach 4-6 to nie ma sensu jej rozbudowywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.03.2006 o 23:49, Rzezim napisał:

Na moim koncie mam planete 72(12 pozycja) i rozbudowałem ją do 20 lev kryształów 20 lev deuteru
21 level słonecznej 9 stacja orbitalna 2 wyrzutnia rakiet.(oczywiście potrzebne było troche
satelitów))
Na małych planetach trzeba budować z głową.(u mnie to była pierwsza kolonia, w tym samym układize
co matka więc poszedłem w specjalizacje)
Nie mniej jednak jeśli chodzi o te małe planety to drogi są dwie specjalizacja albo kasacja.
Ważne jest jeszcze, na której pozycji trafiamy taki małą planete i jak daleko jest od matki.
Jeśli jest to zimna planeta w tym samym układzie co główna to można iść w specjalizacje (deuter)
jeśli jest na pozycjach 4-6 to nie ma sensu jej rozbudowywać.


Nie mam pojęcia, kto przy zdrowych zmysłach atakowałby tak mało rozbudowaną kolonię, bunkier (a na to wskazuje 2 poziom rakiet i 9 orbitalnej) zupełnie tu nie jest potrzebny. Dalej, po co "specjalizować" się w planetach, lepiej skasować i szukać większej. Mimo "normalnego" przyrostu kryształu i deuteru planeta osłabia twoją produkcję metalu. Jak się ma zimną planetę to można skupić się na wytworzeniu deuteru, ale o pozostałych surowcach nie należy zapominać. Pierwszą kolonie można tak rozbudowywać, ale jak jest to już np. czwarta to nie ma sensu jej trzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.03.2006 o 14:01, DragonLord napisał:

Nie mam pojęcia, kto przy zdrowych zmysłach atakowałby tak mało rozbudowaną kolonię, bunkier
(a na to wskazuje 2 poziom rakiet i 9 orbitalnej) zupełnie tu nie jest potrzebny.

Ja jestem przeciwnikiem bunkrowania, a lev 2 rakiet zabezpiecza przez pomysłami takich, którzy chcieli by wyzerować tam obrone(a nie jest duża)

Dnia 22.03.2006 o 14:01, DragonLord napisał:

Dalej, po co "specjalizować" się w planetach, lepiej skasować i szukać większej.

A jak ktoś ma większe?:D
302, 258, 235, 221,163(matka) 144, 132, 72.

Dnia 22.03.2006 o 14:01, DragonLord napisał:

Jak się ma zimną planetę to można skupić się na wytworzeniu deuteru, ale o pozostałych surowcach nie >należy zapominać.

Rozdrobnianie się na zimniej planecie nie ma zbyt wielkiego sensu. Ponieważ na zimnych jest większy problem z energią słoneczną(satelity słoneczne zupełnie się nie opłacają.
Zauważ, że masz powiedzmy na zimnej planecie (13-15) wytwórnie deuteru na lev 22 (czyli potrzebujesz słonecznej na 22 lev) i masz tam jeszcze metal i kryształ lev 22 czyli łącznie potrzebujesz energii wytwarzanej przez lev 27 słonecznej (+ jakieś 100 wattów)

>Pierwszą kolonie można tak rozbudowywać, ale jak jest to już np. czwarta to nie ma sensu jej trzymac.
Z tym moge się zgodzić raczej. Dopsiałem raczej bo w przypadku ogame, każdy przypadek jest indywidualny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Małe planety poprostu się wywala bo nie ma sensu takiego czegoś trzymać. Wogóle to się nie opłaca. Ja wole wysłać kilka razy statek kolonizacyjny niż pozostać przy małej planecie >110 pól.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.03.2006 o 17:05, Tomi_323 napisał:

Ja mam planetę matke 163 pola i jest dobrze.


Każdy ma matkę 163... jets to stworzone tak aby każdy miał równe szanse...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.03.2006 o 12:55, gmichal napisał:

czy planety mozna zdobywać tylko przez kolonizowanie?? albo można przejąć planety po wrogu??


Tylko kolonizacja - przeciwnik co najwyżej może planete zniszczyć, nic więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 11:38, gmichal napisał:

jak mam farmic planety?? jakimi statkami itp.

Famic mozna prawie kazdym statkiem. ALe najlepiej przeczytaj faq na forum ogame

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.03.2006 o 12:07, Kronikus napisał:

Tzw FARMIENIE to po prostu napadanie na obce planetki i mozesz to robic kazdym statkiem od
sondy do GŚ włącznie.


Ale nie na każdą planetę. Farmy to atakowanie (najczęściej samymi transporterami) planet bez obrony (najczęściej niegrających graczy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej wysyła się transportowce. Możesz wysłać małe (szybciej latają ale mają mniejszą pojemność) albo duże (wysoka pojemność, nieco wolniejsze). Jak się wystaraczająco rozwiniesz to możesz nabudować kilkadziesiąt tysięcy sond szpiegowskich i nimi farmić :P. W ten sposób zarabiasz sporo surowca w kilka minut. Najlepiej jednak zrobić sobie flote i najechać jakiegoś ludka, rozwalić mu statki i zebrać gruz z orbity :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować