Zaloguj się, aby obserwować  
Mr_Cin

Pomysły na Ekranizacje gier

192 postów w tym temacie

trochę płytko myślicie. Z tego co tu czytałem to poza Peterem Jacksonem nie istnieje żaden reżyser.. żal ;/.

To nie jest dobry reżyser tylko że postanowił zrobić coś o takiej sile jaką jest władca pierścieni. Nie wspomnę że było 6 !! reżyserów! a Peter nadawał temu kształt. Po drugie Wiedźmin powinien zostać polskim produktem! i byłbym przeciwny by niemcy, amerykanie czy inne gady brały i chciały na nim zarobić kasę. W polsce można zrobić dobrego wiedzmina lecz musi być osoba która czuje klimat. I oczywiście dobry scenariusz.. jak będziesz miał nawet w polsce dobry scenariusz to kasa na zrobienie się znajdzie.

Dawn of War? Znów Piotruś? Chyba nie znacie realiów Warhammera który nie tylko jest nawalanką ale ma takie bogaty świat i równie dobrze film mógłby się wzorować na Helikopter w ogniu gdzie grupa marines jest na terenie wroga do tego wątek imperatora (BEZ POKAZYWANIA JEGO!). A co za tym idzie czemu nie padają takie nazwiska jak Steven Spielberg czy Ridley Scott ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.01.2008 o 17:28, Lisun napisał:

Dobrym pomysłem byłoby zekranizowanie Gears of War. Mógłby opowiadać o tym, jak Marcus walczył
z Szarańczą przed trafieniem do więzienia. Ma ktoś info, kto "zagrał" Marcusa w grze?


W filmie musi to być PUDZIAN! :P Wykapany Marcus tylko że zerowy aktor :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aj bym chciał jako film najbardziej :
Fable : Lost Chapters

A w mniejszym stopniu to :
- Gothic
- Wiedźmin
- Może jakiś NFS
- Bioshock

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:21, RRohen napisał:

Aj bym chciał jako film najbardziej :
Fable : Lost Chapters

A w mniejszym stopniu to :
- Gothic
- Wiedźmin
- Może jakiś NFS
- Bioshock


Fable mógłby być dobrym filmem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2008 o 21:38, Fleming08 napisał:

Ja już od dawna chciałbym zobaczyć Gothic, to byłby wielki film, bo fabuła jest mistrzowska.

Też o nim myślałem a tak poza tym to ekranizacja mi by sie podobała Sid Meier''s Pirates!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po drugie

Dnia 06.01.2008 o 21:07, Kafar napisał:

Wiedźmin powinien zostać polskim produktem! i byłbym przeciwny by niemcy, amerykanie
czy inne gady brały i chciały na nim zarobić kasę. W polsce można zrobić dobrego wiedzmina
lecz musi być osoba która czuje klimat. I oczywiście dobry scenariusz.. jak będziesz
miał nawet w polsce dobry scenariusz to kasa na zrobienie się znajdzie.

Wiesz takie wypowiedzi zawsze mnie żenują bo to coś typu:
"Nie chcę żeby Niemcy,Amerykanie i te inne gady sprzedawały u nas mrożonki bo to nasz kraj i nie mają prawa tu kasy zbijać".Bardzo przestarzałe podejście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eh nie ma to jak partia herezji na noc.. ja wiem ty bys pewnie wszystko byś sprzedał bo każdą rzecz polak spartoli. To jest przestarzałe podejście.

Przepraszam Cię bardzo ale wiem dużo lepiej od Ciebie czy takowa ekranizacja dobra może być zrobiona w Polsce czy nie a nie od razu sprzedawać. Nic dziwnego że Polska to era kamienia łupanego jeśli tacy ludzie wyrastają:(. Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 22:30, Junior Gong napisał:

Ale to raczej nie pasowaloby do reali Azeroth itp a poza tym nie kazdy lubi anime.


Wiem, że dość stary post, ale chciałem kolegę lekko uświadomić ;P Anime mogłoby z powodzeniem powstać, skoro istnieje manga w uniwersum Warcrafta, wydawana również w Polsce. Łap trochę skanów :P http://anime.com.pl/warcraft_01-okladka,gallery,view,7586.html

I trochę ode mnie. Świetnym materiałem na film byłby Fahrenheit (choć to itak bardziej interaktywny film niż gra ;)). Jednak fabuła musiałaby zostać odpowiednio zmodyfikowana, bo oglądanie jeszcze raz tego samego to samobójstwo, poza tym imo w oryginale historia straciła dużo swojego potencjału.
Ucieszyłbym się też z filmu na podstawie Beyond Good & Evil :> Choć raczej nie mam pomysłu, jak by to miało wyglądać.
I najważniejsze - dramat wojenny w uniwersum Sapera! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 22:43, Kafar napisał:

ciach

Poza tym jak Polak chce, to potrafi... tylko musi chcieć. Nie nasza wina, że na razie powstają tu same komedie romantyczne (poza wyjątkami).
========
Do ekranizacji w zasadzie nadaje się wszystko, co ma wciągającą fabułę. To już jedynie wina producentów/reżysera czy kogoś tam innego, że pomysł nie wypali i zrobią klapę (czyt. Alone In The Dark). Bo co do gier bez fabuły, to nawet nie ma się co zabierać (Mortal Kombat - jezu.... Dead Or Alive - bez komentarza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 22:57, tykus napisał:

Wiem, że dość stary post, ale chciałem kolegę lekko uświadomić ;P Anime mogłoby z powodzeniem
powstać, skoro istnieje manga w uniwersum Warcrafta, wydawana również w Polsce.

Ale nie przeczyłem powstaniu takiego anime;) Rzeczywiscie nie wiedzialem o istnieniu tej mangi. Po prostu uważam, że odważnym ruchem byłoby stworzenie pełnometrażowego filmu WoWa w anime. Fani na pewno by obejrzeli, ale przy takim przedsięwzięciu trzeba myśleć o tym, co przyciągnie widza, czyli nie będzie to tylko sentyment do produkcji Blizza. To powinno trafic do wiekszego kręgu odbiorcow, a anime nie cieszy sie raczej popularnoscia wsrod mas, do ktorych m.in. film bylby kierowany;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chociaż gdyby rozbudowali trochę mortal komabt.. i tak z 2,5 h lub nawet 3 (czyli fabula rozszerzona i to znacznie) lepsze walki o najnędzniejszą walkę filmową (ostatnia w mortal komabt:( ) wydłużyć to by było dobre. Tej ostatniej niby najważniejszej a trwa najkrócej :P nie daruje im!:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.02.2008 o 22:50, Outlander-pro napisał:

Myślę że byłoby całkiem możliwe gdyby zekranizowano Call of Duty 4. Ta fabuła, pełno
akcji ... palce lizać :D Powsatłby rewelacyjny film akcji.


Zgadzam się. Chociaż gra to 6-godzinny przepełniony akcją interaktywny film. Ale ekranizacja- to by było coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Póki co to nie mamy nic z uniwersum Warcrafta :< Moim zdaniem anime mogłoby się przyjąć, na świecie zyskuje coraz większą popularność (do czego na pewno przyczynił się Animatrix). Ew. całkowite CGI, jak Advent Children czy powstający Resident Evil: Degeneration. Fakt jest taki, że jeśli zostałby dobrany dobry angielski dubbing to rzuciliby się na to wszyscy fani Warcrafta (osobiście wolę japońskie speeche, ale wielu to właśnie odrzuca). Jak na razie to mozemy się zadowolić tylko tym (do tego po francusku, ale i tak wymiękam xD) http://pl.youtube.com/watch?v=RJcIfm3xkvU

Jako gratis - ktrótka animacja inspirowana Lineage II :D http://pl.youtube.com/watch?v=WLxx9mnzPJY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Więc powiedzmy:
Jest jakaś bajka nie wiem...no coś o jakimś narodzi powiedzmy...chinach.Film pełno metrażowy nawet fajnie się zapowiada ale tylko Chińczycy mają prawo go zrobić.

I kiedy pisałem że takie wypowiedzi są przestarzałe to nie chodziło mi o to że Polacy zrobią ten film(mimo iż zrobili)żałośnie.Każdy ma prawo tak zrobić film na podstawie tego czego chcę jeśli ma licencję.To jest dość można powiedzieć...zacofane zdanie.Trzeba iść z duchem czasu.Nie jesteśmy jak chiny.Nie budujmy psychicznego muru który ma zatrzymać wszystkie nasze...bogactwa?Technologie?

No trochę dziwna ta wypowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ty mi pokaż gdzie i jakie my mamy bogactwa i technologie :) a Ty na dodatek byś oddał jedna z ostatnich rzeczy którymi byśmy mogli zabłysnąć;). Oczywiście jedną z paru może i wielu ale nie jest tego aż tak dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować