Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Firefox 3 skupi się na wyglądzie

103 postów w tym temacie

mam i opere i firefoxa, lecz niestety mam za słaby komp do opery i baaardzo dlugo mi sie wczytuje (2.4 ghz, 512 ram) dlatego korzystam z firefoxa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 21:07, Apekiller101 napisał:

A mnie się ten pomysł nie podoba. Najlepiej jakby dali masę skórek do programu bo pobieranie
każdej z internetu jest trochę uciążliwe.

? skoro potrzebujesz przeglądarki www, to internet jak najbardziej masz. pozatym dołączenie ich do programu jest marnym pomysłem, jeszcze powiększyły by i tak duży (w stosunku do opery, bo słonia ie (instalka wersji 6 zajmowała ponad 70 mb o ile pamiętam) nic pod tym względem nie przebije)rozmiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapowiadany był na listopad tego roku ale premiera się na sto procent przesunie, bo na razie przeglądarka jest wciąż w fazie testów alpha. A przecież jeszcze beta (i to na pewno nie jedna) oraz Release Candidate. Cóż, pozostaje nam czekać i mieć nadzieję, że to wydanie będzie jeszcze bardziej dopracowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w sumie to wymieniają silnik na nowy (tzn nadal gecko jak w obecnej/dawnych, ale dużo nowsza wersja) więc może im trochę zając dopracowanie wszystkiego. pozatym niewiem czy to ciągle aktualne, ale miało być tak że pliki identyczne dla Firefoxa i Thunderbirda zostaną "uwspólnione" w osobnym katalogu. tyle że teraz Thunderbird już nie jest oficjalnie przez fundację rozwijany (tylko przez niezależny zespół jak SeaMonkey) więc mogli z tego zrezygnować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prostota kluczem do sukcesu. Sam korzystam z XP który w 80% wygląda jak stary dobry 98. Naprawdę, bajery graficzne nigdy nie pomogą produktowi w wydajności i jakości. Owszem, ma to jakieś znaczenie, głównie dla tych, co cenią sobie wygląd. Niech robią co chcą, tylko nie zapomną o ważniejszej stronie FF - funkcjonalności i niezawodności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2007 o 12:54, lunat napisał:

Ja tam wolę IE7.

I samobiczowanie... I za słone zupy... I jak coś wejdzie pod paznokieć to zamiast wyciągnąć jeszcze bardziej wciskasz...

Ale gusta są różne, więc Twój wybór przeglądarki jest równie dobry jak każdy inny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten news to bzdura. W wersji na Windows zmieniło się tylko 9 drobnych rzeczy. Jakich? Zapraszam do obrazka. Takie newsy powinno się dokładnie sprawdzić przez napisaniem :]

20080113190002

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2008 o 19:00, Agntx napisał:

Ten news to bzdura. W wersji na Windows zmieniło się tylko 9 drobnych rzeczy. Jakich? Zapraszam
do obrazka. Takie newsy powinno się dokładnie sprawdzić przez napisaniem :]

a taki ładny dopisek beta zauważyłeś? coś się pewnie jeszcze pozmienia. pozatym akurat wygląd to i tak każdy za pomocą skórki zmieni na taki jaki mu się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, czy taki ładny? On jest śliczny :D Zgadzam się, to tylko beta, ale najbliższe milestone nie zapowiadają większych zmian, choć dziś na stronach Mozilli znalazłem planowane nowe przyciski wstecz i dalej, tak więc być może mój powyższy post się zdezaktualizuje. Szczególnie, że podczas wydawania bet w serii 2.x Firefoksa zmieniło się bardzo dużo. Jednak news i tak jest zły, ponieważ Mozilla oficjalnie ogłosiła, że najważniejsze będzie bezpieczeństwo i poprawki. Tych drugich wykonano już ponad 11.000! Yes, my lord, skórki mogą zmienić dużo, ale mówimy tu o oficjalnym wyglądzie.
PS. Jestem testerem Firefoksa 3.0 więc poruszył mnie trochę tytuł tego newsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować