Zaloguj się, aby obserwować  
YOUlia

Leworęczni gramowicze - łączcie się!

306 postów w tym temacie

Dnia 22.10.2007 o 20:48, Nertis napisał:

Heh...ja z rozczytaniem swojego pisma nie mam problemów ,ale jest jedynie rozczytalne przeze
mnie (no...cyferki inni może rozczytają xD).A takie pytanie....czy macie jakąś plastykę w tym
LO w Krakowie ,czy co??

Nie ale ten problem mnie ''gnębi'' od podstawówki. W gim koleżanki miały spokojnie 6 a ja męczyłam żeby mieć 5 (zawsze to była mocno naciągana ocena...). I to nie dlatego, że prac nie oddawałam w terminie... ;/

Dnia 22.10.2007 o 20:48, Nertis napisał:

Prawą ,czy lewą to nie ma różnicy...efekt ten sam ;).

Nooo :P

Co do piłki nożnej/siatkówki - głównie uderzam lewą ręką, ostatnio ćwiczyłam strzały prawą i są dni gdy wyjdzie a czasami w piłkę nie trafię :) serwuję w siatkówce lewą ręką, jak ścinam też głównie lewa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:55, Nermi napisał:

no i oczywiście posługują się sztućcami
inną ręką niż praworęczni.


Ja jestem praworęczny, ale sztućce trzymam odwrotnie, tzn. nóż w lewej, a widelec w prawej, powinno się odwrotnie ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:55, mała16 napisał:

Nie ale ten problem mnie ''gnębi'' od podstawówki. W gim koleżanki miały spokojnie 6 a ja męczyłam
żeby mieć 5 (zawsze to była mocno naciągana ocena...). I to nie dlatego, że prac nie oddawałam
w terminie... ;/


I tu chyba coś leworęczni mają nie tak :P...jakoś wszystkich jakich znam leworęcznych mieli problemy z rysowaniem :P.Z czego to wynika to nie wiem :P (ja też jechałem na plastyce na czwórach...ale mnie to jakoś za bardzo nie martwiło :P).

Dnia 22.10.2007 o 20:55, mała16 napisał:

Co do piłki nożnej/siatkówki - głównie uderzam lewą ręką, ostatnio ćwiczyłam strzały prawą
i są dni gdy wyjdzie a czasami w piłkę nie trafię :) serwuję w siatkówce lewą ręką, jak ścinam
też głównie lewa ;)


A ja lewą uderzyć wogóle nie mogę (zazwyczaj nie trafiam xD),a prawą ostatnio wymiatam (normalnie jak zaserwuje to oni jakoś do tyłu się kładą i piłka leci daaaaaaaleko....dziwne to trochę ,bo jestem najmniejszy w klasie xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 20:57, milten6 napisał:

Ja jestem praworęczny, ale sztućce trzymam odwrotnie, tzn. nóż w lewej, a widelec w prawej,
powinno się odwrotnie ^^.

To na wycieczce integracyjnej zabawną sytuację (oczywiście ze mną w roli głównej xDXD). Jak schodziliśmy na obiad to sztućce zawsze były przygotowane w takim koszyku. No i każdy sobie bierze i rozkłada jak mu pasuje. Ja rozłożyłam... wszystko na lewą stronę xD A inna leworęczna koleżanka siedząca przy naszym stole jadła normalnie jak praworęczni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tu chyba coś leworęczni mają nie tak :P...jakoś wszystkich jakich znam leworęcznych mieli problemy z rysowaniem :P.Z czego to wynika to nie wiem :P (ja też jechałem na plastyce na czwórach...ale mnie to jakoś za bardzo nie martwiło :P).

ja nie chwaląc się mam z plastyki piątki i szóstki :P
nie ma takiej reguły która określa możliwości manualne lawo/praworęcznych.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 21:29, zabijaciel napisał:

ja nie chwaląc się mam z plastyki piątki i szóstki :P
nie ma takiej reguły która określa możliwości manualne lawo/praworęcznych.....


No ja też miałam szóstkę w 3ciej klasie, ale dlatego, że dałam sobie spokój z farbami i przerzuciłam się na pastele, ołówek albo różne robótki z papieru. O farbach wolę zapomnieć, bo to nie dla mnie... zawsze zamiast planowanego arcydzieła wychodziła wielkie rozciapane nic...

A podobno da Vinci, Michał Anioł i Rafael Santi też byli leworęczni... masz rację, nie ma reguły określającej nasze możliwości leworęcznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem "uniwersalny", bo jestem oburęczny:P Większość rzeczy mogę robić lewą i prawą ręką i dla mnie to żadna różnica. Jednak pisać tak żeby ktoś się doczytał potrafię tylko i wyłącznie lewą ręką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2007 o 21:23, dave03 napisał:

Ja jestem "uniwersalny", bo jestem oburęczny:P Większość rzeczy mogę robić lewą i prawą ręką
i dla mnie to żadna różnica. Jednak pisać tak żeby ktoś się doczytał potrafię tylko i wyłącznie
lewą ręką.


Grunt, że w pisaniu nie jesteś oburęczny - to znacznie uprzykrzałoby życie... w twoim przypadku ta oburęczność musi być pewnie dosyć wygodna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2007 o 21:00, Nertis napisał:

I tu chyba coś leworęczni mają nie tak :P...jakoś wszystkich jakich znam leworęcznych mieli
problemy z rysowaniem :P.Z czego to wynika to nie wiem :P (ja też jechałem na plastyce na czwórach...ale
mnie to jakoś za bardzo nie martwiło :P).


W ogóle się z tym nie zgadzam... Rodzice cały czas mówią mi, żebym szlifował diament w postaci rysownictwa. Osobiście myślę, że tu nie chodzi o to, że kiepsko rysujemy, a o to, że nam się nie chce.

Pisze nam, a powinienem mówić za siebie... Więc... Uważam się za normalna osobę, której wszyscy mówią jaki to ma talent i zdolności. No ok. Jak coś chcę to naprawdę idzie mi to łatwo jak nuż w roztopione masło, ale jak tylko słyszę, że mam coś zrobić np. pracę domową to nie wiedzieć czemu buntuje się i przychodzi mi to jak wyciskanie wody z kamienia. Zauważyłem też, że często rezygnuje jak coś idzie za trudno.

Żeby nie było, że wyróżniam teraz leworęcznych (przy okazji siebie), moja nowa dość młoda nauczycielka (23) angielskiego powiedziała kiedyś, że leworęczni są dość charakterystyczni. Mówiła chyba o zachowaniu, co sprawia, że można ich rozpoznać nie patrząc nawet jak piszą. I mówię wam pod Bogiem (jeżeli w niego wierzycie), że po 20 minutach lekcji spytała mnie czy przypadkiem nie jetem leworęcznym.

Z medycznego punktu widzenia (oglądałem to kiedyś na discovery) leworęczni mają coś z połączeniem między półkulami mózgu co pozwala im lepiej analizować dane, ale ma też swoją wadę bo powoduje plątanie się informacji. Jest to związane z tym, że niby lewa półkula steruje prawą częścią ciała, a prawa lewą. Nie wiem ile w tym jest prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 15:41, Madoxx napisał:

ale ma też swoją wadę bo powoduje
plątanie się informacji. Jest to związane z tym, że niby lewa półkula steruje prawą częścią
ciała, a prawa lewą. Nie wiem ile w tym jest prawdy.


Dokładnie ZERO. A czemu? Bo zarówno u lewo-, jak i praworęcznych lewa półkula odpowiada za prawą stronę ciała i odwrotnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 16:02, YOUlia napisał:

Dokładnie ZERO. A czemu?

Ale co dokładnie zero?

Dnia 20.12.2007 o 16:02, YOUlia napisał:

Bo zarówno u lewo-, jak i praworęcznych lewa półkula odpowiada za
prawą stronę ciała i odwrotnie...

No wiem... I?

Chyba wiem w czym problem ;] Nie sprecyzowałem o co mi chodzi chodzi ;]
Nasz mózg odpowiada za różne nasze zdolności np. manualne. Z tego co gdzieś kiedyś słyszałem prawa półkula jest odpowiedziala za uczucia i zdolności humanistyczne itp. Natomiast lewa bardziej za logike i zdolności manualne, czy odwrotnie, a przynajmniej coś takiego słyszałem. No i ja jako osoba leworęczna zmuszam większy przepływ między półkulami.

Chyba już się gubię w tej swojej teorii ;p ;] Tak czy tak sednem wywodu jest to, że korzystanie z lewej ręki wymusza większy przepływ między półkulami co ma swoje wady i zalet jak już napisałem ;]
No i powiedzmy sobie szczerz. To że jesteśmy leworęczni czy prawo ręczni łączy się też z tym jak np. kopiemy piłkę, które ucho i oko mamy mocniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem leworęczny tylko jeżeli chodzi o pisanie i rysowanie. W sportach posługuje się prawą ręką, prawą gram na gitarze. Jeżeli chodzi o jedzenie, to jestem oburęczny, chociaż raz lepiej mi jeść prawą, a raz lewą, zależy od dnia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 16:17, Madoxx napisał:

No i powiedzmy sobie szczerz. To że jesteśmy leworęczni czy prawo ręczni łączy się też z tym
jak np. kopiemy piłkę, które ucho i oko mamy mocniejsze.

Ale to nie jest tak, że jak jesteśmy leworęczni to już wszystko robimy lewą ręką/nogą. Może być ktoś taki, kto np. pisze lewą ręką, ale wszystko inne robi prawą. Ja mam tak, że piszę, smaruję kanapki, chwytam czajnik itd itp lewą ręką, ale smsy wyłącznie prawą piszę :) No i myszkę od kompa trzymam w prawej dłoni. A kopię piłkę obiema nogami, ale bardziej lewą (prawą tylko sytuacyjne piłki) podobnie z odbijaniem w siatce (jak już trzeba jedną ręką...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem leworęczny, ale parę rzeczy robię prawą ręką, np. raczej zawsze w niej dzierżę myszkę;]. No i trzymam się uchwytów w tramwajach i otwieram różne drzwi, coby lewą mieć nadal pod ręką.
No i sztućce trzymam chyba tak jak wszyscy - widelec w lewej, nóż w prawej. Ponoć ma być tak u praworęcznych bo nożem trzeba więcej operować ale dla mnie nóż to tylko ruch posuwisty;]. Więc się przyzwyczaiłem..

A co do lewości - zazwyczaj żuję lewymi zębami!! Środkiem raczej odgryzanie, prawą stroną prawie nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehehe Całkiem ciekawy temat . Przyznam ja jestem leworęczny ale pisze nią długopisem i rysuje ołówkiem ... w zasadzie na rękę jak się siłuję to wole prawą , tak samo mysz okd komputera hmm dziwne mimo iż że jestem leworęczny to nie ustawiam ją w opcjach panelu sterowania "Tylko Dla leworęcznych" tylko uzywam prawej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 18:50, Sir Braveheart napisał:

Hehehe Całkiem ciekawy temat . Przyznam ja jestem leworęczny ale pisze nią długopisem i rysuje
ołówkiem ... w zasadzie na rękę jak się siłuję to wole prawą , tak samo mysz okd komputera
hmm dziwne mimo iż że jestem leworęczny to nie ustawiam ją w opcjach panelu sterowania "Tylko
Dla leworęcznych" tylko uzywam prawej ;]


Tak jest ,bo...uczą nas od samego początku posługiwać się myszką prawą ręką :P.I tak jest wieloma rzeczami :P.Np.BioZ mówił ,że je jak praworęczni...powiem szczerze ,że też tak jem ,bo tak mnie nauczono i tyle :P.To samo z pisaniem...weźmiemy długopis do lewej ręki na początku to potem już to zostaję na całe życie...Mogę jeszcze dodać ,że musimy się bardziej dostosować do praworęcznych ,bo sprzęt dla leworęcznych jest kilka krotnie droższy :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę bez sensu temat....
Za chwilę powstanie "Długowłosi gramowicze-łączcie się!"
Ale wracając do tematu to ja robię wszystko prawą ręką,choć lewą czasami piszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 23:34, Budo napisał:


Heh, jestem leworęczny, tylko prawą ręką zęby myję ;]
Czasem to przeszkadza (np moge sie zabić nożyczkami, albo otwieraczem do konserw), ale trzeba
pemiętać, że wśród wybitnych ludzi 2/3 to leworęczni ;]


Heh zawsze wiedziałem, że jestem wybitny xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować