Zaloguj się, aby obserwować  
YOUlia

Leworęczni gramowicze - łączcie się!

306 postów w tym temacie

Dnia 24.12.2007 o 11:39, lis899 napisał:

Ja lewą ręką tylko pisze, prawą pisanie to jest tragedia. Ale wszystko co wymaga siły to idzie
na prawą. Mam ją dużo silniejszą. Byc może dlatego że kilka lat temu miałem złamaną lewą ręke
i wszystko zacząłm prawą robic, a przedtem wszystko lewą... W każdym razie nie odrówce już
tego


Hmm...jakby sobie przypomnieć to ja raz miałem gips założony na lewą rękę (pancerz...obojczyk ;/) na całe wakacje (więc dwa miechy w przegrzewającym się pancerzu ;/).Wtedy wszystko wykonywałem prawą ręką...pisać wogóle nie pisałem ,bo były wakacje więc nie musiałem się męczyć ;).Teraz jest tak ,że wszystko robie prawą ręką tylko pisze lewą...no i z nożyczkami się męczę lewą :P (to znaczy coś jeszcze robie lewą ,ale już na forum tego nie napisze xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 00:53, Nertis napisał:

Ja nie rozumiem jak można nie umieć posługiwać się myszką prawą ręką xD.Oczywiście lewą też
umiem posługiwać się myszką ,ale w CS''a się gra wtedy koszmarnie xD.

Ja myślę, że to kwestia przyzwyczajenia... Może Doomny zawsze posługiwał się lewą, a Ty prawą ;p ;]

Dnia 24.12.2007 o 00:53, Nertis napisał:

Heh...jestem ciekaw ile taka myszka Ciebie kosztowała (na pewno dużo xD).

znalazłem w necie ;p ;] 209 :)) Jak na myszkę to sporo ;p ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.12.2007 o 00:27, Madoxx napisał:

> Bardzo się ciesze, że należę do tego grona osób. Otóż, bardzo wielu wybitnych ludzi są
leworęczni.
Ja z tych sławnych to słyszałem tylko o Albercie Einsteinie, że był leworęczny, a tak to nie
kojarzę ;p ;)


To radzę zajrzeć do tematu o leworęcznych na Wikipedii :) Orócz tych paru niechlubnych wyjątków jest też cała masa ludzi wielce wybitnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że sporo osób tu jest leworęczna, ja też. Prawą ręką nic nie umiem. Tak samo z nogami xD
A jak sobie robicie myszkę? Zamieniacie funkcje tych klawiszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 18:54, Eye-Maze napisał:

Widzę, że sporo osób tu jest leworęczna, ja też. Prawą ręką nic nie umiem. Tak samo z nogami
xD
A jak sobie robicie myszkę? Zamieniacie funkcje tych klawiszy?


Nie. Myszka to akurat jedna z tych rzeczy, których nie musze, a wręcz nie mogę obsługiwać lewą ręką - kwestia przyzwyczajeń. Ale myszka to jescze nic. Słyszeliście o klawiaturach dla leworęcznych ze strzałkami umieszczonymi z drugiej strony? Moim zdaniem takie coś jest niepotrzebne. Przecież do normalnej klawiatury każdy może się przyzwyczaić, trudniej za to przyzwyczaić się do takiej zgołą odwrotnej. No ale wiadomo, taka "specjalna" klawiatura jest pewnie ze dwa razy droższa, więc można na naiwnych zarobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O! Strzałeczki na klawie umiem obsługiwać prawą ręką. Myszkę też mam normalnie ustawiono, tylko kiedyś od kogoś słyszałem, że można sobie to zmienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.12.2007 o 18:48, YOUlia napisał:

To radzę zajrzeć do tematu o leworęcznych na Wikipedii :) Orócz tych paru niechlubnych wyjątków
jest też cała masa ludzi wielce wybitnych.


Jak ja nie cierpię jak ktoś mi mówi, żebym poszukał :/ ;p

@Eye-Maze

Dnia 25.12.2007 o 18:48, YOUlia napisał:

Widzę, że sporo osób tu jest leworęczna... jeżeli się zdziwiłeś to muszę powiedzieć, że ja też ;p ;] Jeżeli nie to muszę powiedzieć, że i tak się zdziwiłem ;]

Dnia 25.12.2007 o 18:48, YOUlia napisał:

A jak sobie robicie myszkę? Zamieniacie funkcje tych klawiszy?

Raz jak miałem prawą niedysponowaną to sobie zmieniłem i muszę powiedzieć, że nie było źle ;p ale i tak wruciłem do standardowej obsługi ;] :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 16:16, YOUlia napisał:

nie dziękuj, robaczku :P

OK xD ;]

---
omg Osama bil laden jest leworęczny ;] Tak na tej stronce piszę... Swoją drogą ciekawe z kąt to wiedzą ;p ;]

No i kolejna rzecz, na którą właściwie nie zwracałem uwagi... Mianowicie pismo... Choćby chińskie. Ja sie dziwiłem, że oni piszą tak a to właściwie dla mnie powinna być normalna, a przynajmniej wygodniejsza rzecz.
No i w końcu jestem ciekaw co groziło za bycie leworęcznym, że ludzie musieli to wręcz ukrywać... Przynajmniej wg. tekstu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hello wszyscy LEWORECZNI gramowicze!!

mam na imnie marcin tagze jestem leworeczny, i jestem z tego dumny. Koleżanki w szkole mówią ze pisze jak dziweczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 23:11, Madoxx napisał:

omg Osama bil laden jest leworęczny ;] Tak na tej stronce piszę... Swoją drogą ciekawe z kąt
to wiedzą ;p ;]


Kuba Rozpruwacz też - nie ma to, jak należeć do takiego "elitarnego" grona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.12.2007 o 23:11, Madoxx napisał:

> nie dziękuj, robaczku :P
OK xD ;]

---
omg Osama bil laden jest leworęczny ;] Tak na tej stronce piszę... Swoją drogą ciekawe z kąt
to wiedzą ;p ;]


Może jak dawał te całe przesłania na antenie Al-Dżaziry to zdarzyło mu się ujawnić, że jest leworęczny, np.
sięgnąć po coś lewą ręką albo coś.

Dnia 26.12.2007 o 23:11, Madoxx napisał:

No i kolejna rzecz, na którą właściwie nie zwracałem uwagi... Mianowicie pismo... Choćby chińskie.
Ja sie dziwiłem, że oni piszą tak a to właściwie dla mnie powinna być normalna, a przynajmniej
wygodniejsza rzecz.


Mnie najbardziej zdziwiło przypuszczenie, że w starożytności to leworęczność była "normalna", powszechniejsza od praworęczności...

Dnia 26.12.2007 o 23:11, Madoxx napisał:

No i w końcu jestem ciekaw co groziło za bycie leworęcznym, że ludzie musieli to wręcz ukrywać...
Przynajmniej wg. tekstu ;]


Bito po ręce linijką, zakładano na nią gips, przywiązywano ją do tułowia, a czasem nawet nie uznawano matury pisanej lewą ręką, ot co. Ale to było jeszcze dosyć niedawno. Strach natomiast pomyśleć, co było w średniowieczu, kiedy to leworęczny był uznawany za pomiot szatana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mm.... czytam sobie wasze posty i wiele rzeczy mnie z wami łączy pomimo, że jestem praworęczny. Pisze i rysuje prawa ręką, a resztę rzeczy wykonuje obiema rękoma, nie sprawia mi to różnicy. Mam dominujące lewe oko tzn. lepiej i wyraźniej nim widzę oraz lepiej celuje. Natomiast jestem obunożny, nie sprawia mi różnicy, którą nogą kopne piłkę, tylko po małych kontuzjach prawa noga jest teraz słabsza (dwa razy skręciłem kostkę i coś mi na siłowni strzeliło w kolanie, a teraz przy dużym obciążeniu boli mnie). Ogólnie lewa strona ciała jest silniejsza odkąd pamiętam, a zapomniał bym, zawsze byłem dobry z przedmiotów ścisłych (matematyka, fizyka, chemia) i np. tabliczkę mnożenia do stu, opanowałem jeszcze w zerówce, pomimo że nikt mnie tego nie uczył. Na to wygląda, że jestem jaką pośrednią formą "mańkuctwa".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 13:33, edeń napisał:

> omg Osama bil laden jest leworęczny ;] Tak na tej stronce piszę... Swoją drogą ciekawe
z kąt
> to wiedzą ;p ;]

Kuba Rozpruwacz też - nie ma to, jak należeć do takiego "elitarnego" grona ;)


Hehe, to są właśnie te niechlubne wyjątki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 13:38, YOUlia napisał:

Może jak dawał te całe przesłania na antenie Al-Dżaziry to zdarzyło mu się ujawnić, że jest
leworęczny, np.
sięgnąć po coś lewą ręką albo coś.

hm... ;]

Dnia 27.12.2007 o 13:38, YOUlia napisał:

Mnie najbardziej zdziwiło przypuszczenie, że w starożytności to leworęczność była "normalna",
powszechniejsza od praworęczności...

No może źle to napisałem, ale o to mi chodziło... W końcu takie pismo chińskie czy hebrajskie to właśnie te takie starożytne bardzo...

Do tego zastanawia mnie jeszcze takie coś... Skoro kiedyś była to norma (powiedzmy). To czy od teraz jak nie jesteśmy "uciskani" to czy z czasem nie wróci to do "normy" i leworęczni będą górować xD Fajnie by było ;]

Dnia 27.12.2007 o 13:38, YOUlia napisał:

Bito po ręce linijką, zakładano na nią gips, przywiązywano ją do tułowia, a czasem nawet nie
uznawano matury pisanej lewą ręką, ot co. Ale to było jeszcze dosyć niedawno. Strach natomiast
pomyśleć, co było w średniowieczu, kiedy to leworęczny był uznawany za pomiot szatana...

Z tą maturą to na prawdę? Jeżeli tak to faktycznie strach pomyśleć co było dawniej...

@edeń

Dnia 27.12.2007 o 13:38, YOUlia napisał:

Kuba Rozpruwacz też - nie ma to, jak należeć do takiego "elitarnego" grona ;)

jeszcze Gates i Bush, i Billy Kid ;] Normalnie napawa mnie to dumą xD :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 16:52, Madoxx napisał:

Do tego zastanawia mnie jeszcze takie coś... Skoro kiedyś była to norma (powiedzmy). To czy
od teraz jak nie jesteśmy "uciskani" to czy z czasem nie wróci to do "normy" i leworęczni będą
górować xD Fajnie by było ;]


Nom, fajnie. To praworęczni byliby mniejszością i musieli wydawać 100 złotych na nożyczki, muahaha! Ale, mówiąc poważnie, wątpię, by w dzisiejszych czasach nastąpił taki odwrót.

Dnia 27.12.2007 o 16:52, Madoxx napisał:

Z tą maturą to na prawdę? Jeżeli tak to faktycznie strach pomyśleć co było dawniej...


Naprawdę. Tak przynajmniej słyszałam. Nie zdziwiłabym się, gdyby dawniej leworęczni byli, podobnie jak czarownice, posądzani o pakt z diabłem i paleni na stosie.

Dnia 27.12.2007 o 16:52, Madoxx napisał:

jeszcze Gates i Bush, i Billy Kid ;] Normalnie napawa mnie to dumą xD :))


Hehe, a jeszcze oprócz tych "zasłużonych" postaci był gdzieś tam chyba Stalin albo Lenin XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 17:06, YOUlia napisał:

Nom, fajnie. To praworęczni byliby mniejszością i musieli wydawać 100 złotych na nożyczki,
muahaha! Ale, mówiąc poważnie, wątpię, by w dzisiejszych czasach nastąpił taki odwrót.


To na pewno był jakiś zamach stanu :D...praworęczni się wkurzyli i chcieli aby ich prawość była górą...no i potem powmawiali ludziom ,że leworęczność to jest przekleństwo i znak opętania i po wszystkim :/.

Dnia 27.12.2007 o 17:06, YOUlia napisał:

Naprawdę. Tak przynajmniej słyszałam. Nie zdziwiłabym się, gdyby dawniej leworęczni byli, podobnie
jak czarownice, posądzani o pakt z diabłem i paleni na stosie.


To dobrze słyszałaś...raz ojciec mi mówił jak jego znajomego nie chcieli dopuścić do matury...to zaczął pisać jakoś prawą ręką na maturze :/.Coś tam nabazgrał i przez to ledwo co zdał maturę ponoć (na styku...a w szkole był najlepszym uczniem :/).

Dnia 27.12.2007 o 17:06, YOUlia napisał:

Hehe, a jeszcze oprócz tych "zasłużonych" postaci był gdzieś tam chyba Stalin albo Lenin XD


A bo to Rosja xD...wystarczy ,że ja jestem leworęczny i tyle :D...po co mi wiedzieć ,że Stalin i Lenin byli leworęczni xD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 17:11, Nertis napisał:

To dobrze słyszałaś...raz ojciec mi mówił jak jego znajomego nie chcieli dopuścić do matury...to
zaczął pisać jakoś prawą ręką na maturze :/.Coś tam nabazgrał i przez to ledwo co zdał maturę
ponoć (na styku...a w szkole był najlepszym uczniem :/).


Mnie by coś takiego załamało. Niesprawiedliwość i tyle. Nie rozumiem jak ludzie mogą być tacy nietolerancyjni. Pamiętam, raz moją babcie odwiedziła taka staruszka, która mówiła, że w dzieciństwie była leworęczna, ale ją "przestawili" na prawą rękę. Patrzyła jak jem zupę takim dziwnym wzrokiem - jakbym była jakaś trędowata... dobrze, że moja babcia taka nie jest - inaczej byłabym dziś pewnie praworęczna albo, co gorsza, oburęczna... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 17:06, YOUlia napisał:

> Z tą maturą to na prawdę? Jeżeli tak to faktycznie strach pomyśleć co było dawniej...


Naprawdę. Tak przynajmniej słyszałam. Nie zdziwiłabym się, gdyby dawniej leworęczni byli, podobnie
jak czarownice, posądzani o pakt z diabłem i paleni na stosie.


Kiedyś leworęczni byli traktowani na równi z bliźniakami syjamskimi (które były uważane za twory Szatana), czyli skazywani na śmierć. Tak było w średniowieczu. Za komuny na siłę próbowano robić z leworęcznych praworęcznych, teraz powoli, bardzo powoli tworzy się specjalne przedmioty dla leworęcznych (aczkolwiek nie wszystkie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2007 o 17:34, edeń napisał:

Kiedyś leworęczni byli traktowani na równi z bliźniakami syjamskimi (które były uważane za
twory Szatana), czyli skazywani na śmierć. Tak było w średniowieczu. Za komuny na siłę próbowano
robić z leworęcznych praworęcznych, teraz powoli, bardzo powoli tworzy się specjalne przedmioty
dla leworęcznych (aczkolwiek nie wszystkie).


Taaa... dla niektórych takie przedmioty to niezła kasa, np. specjalne nożyczki za 100 zł... Powiedzmy sobie szczerze, że niektóre przedmioty "specjalnie dla leworęcznych" są w sumie niepotrzebne, bo potrafimy się bez nich obyć... ale zawsze można zbić interes na naiwnych...

EDIT:

Hej, ten post jest dokładnie 200 w tym temacie! Nie sądziłam, że dyskusja o leworęcznych zyska tylu uczestników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować