Zaloguj się, aby obserwować  
YOUlia

Leworęczni gramowicze - łączcie się!

306 postów w tym temacie

Dnia 20.12.2007 o 23:32, Mathijas W napisał:

witam wszystkich "lewych" gramowiczów,jest z pod zanku l(e)wa,jestem lewo:- nożny,-oczny-ręczny,witam
wszystkich lewych


Cześć lewy. Ja jestem tylko lewo ręczny, uszny i oczny ;] Nożny już nie ;] Zjednoczmy się...

O rzesz... Ale trące spamem ;]

A jak już o tym napisałem... Jak to jest? Czy każdy lewo ręczny musi być od razu wszystko lewy? No bo ja np. nie jestem, a kolega wyżej twierdzi, że jest. A wy? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:33, Budo napisał:

Sciema, przynajmniej u mnie nie działa- jestem leworęczny i mam problem z podstawowymi działaniami
matematycznymi :)

To u mnie nie taka znowu ściema bo matma to jedyny przedmiot, gdzie wystarczy, że zrobię zadanie i nie muszę się go uczyć a na sprawdzanie i tak mam 4 albo 5 xD
Co do mojego używania różnych przedmiotów lewą ręką... to najbardziej denerwuje mnie czajnik. Otóż jak ma więcej niż litr wody to ja go prawą ręką ledwie ledwie podźwignę. Zazwyczaj wtedy muszę przestawiać go tak, bym mogła chwycić go lewą. Ale to jest uciążliwe. No i prawą rękę miałam złamaną parę lat temu...

A co do kopania prawą nogą to czasami wyjdzie, czasami nie. Zazwyczaj są to totalnie sytuacyjne piłki, gdzie nie ma szans przestawienia jej na lewą nogę albo nie ma na to czasu... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 07:40, mała16 napisał:

> Sciema, przynajmniej u mnie nie działa- jestem leworęczny i mam problem z podstawowymi



Natomiast u mnie wygląda to chyba tak jak u każdego oburęcznego ( choć widzę nieraz przewagę w niektórych sprawach lewej lub czasami prawej) że mi prawie obojętne którą ręką coś chwytam(mam ciut upośledzoną motorykę więc obie ręce są "niezdarne")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W sumie ja największą różnicę widzę na treningach, tak jak ręcę mam mniej więcej równe w sile, to w nogach mam bardzo dużą różnicę- prawą uderzam jako tako, ale w lewej mam naprawdę sporo pary... dziwne, bo zbudowane są też identycznie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co za idiotyczny temat. Po co to komu? No właśnie nie wiem (może Wy mi wytłumaczycie). Niedługo powstaną tematy typu "Praworęczni gramowicze- łączie się" (może ja go stworze, bo skoro ten ma prawo butu, to dlaczeg mój by nie miał mieć?), "Niebieskoocy gramowicze- lączcie się" czy "Dyslektycy na gram.pl- łączmy się".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.12.2007 o 21:08, Budo napisał:

/.../

Chyba wybitna. Ale z kolei wśród wybitnych nie ma transwestytów, więc nie masz się co martwić,
do historii nie przejdziesz ;]


Taka z Ciebie koleżanka psujesz mi marzenia xD.

Czytałem kiedyś na interii artykuł w którym autor potraktował Leworęcznych jako chorych normlanie żal mi się go zrobiło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 12:43, Lumbago napisał:

Czytałem kiedyś na interii artykuł w którym autor potraktował Leworęcznych jako chorych normlanie
żal mi się go zrobiło.


To są tak zwane "stereotypy"...w dawniejszych czasach pisanie lewą ręką była oznaką...opętania??W szkole nie pozwalano pisać lewą ręką ,bo wcześniej się używało atramentu ,który długo schnął...no a taki leworęczny ciągnął po tym atramencie palca i nie dało się potem rozczytać notatki...i po łapach linijką ;/.

@PAPISHON

No tak...ale leworęczni to jest taka mniejszość (tak jak ateiści ;) ).Jakby nie patrzeć ,żeby wszyscy ludzie myśleli jak ty ,to nie byłoby połowy wszystkich tematów na forum :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i racje masz, ale po co odrazu oddzielny temat? Nie widzę w tym żadnej logiki. Mógłbym założyć temat w takim razie o wszystkich mniejszościach. Naprzykład "Wielbiciele gier City Interactive- łączcie się!". Wyszło by podobnie, a temat na 100% został by usunięty.

Jako praworęczny i ogólnie zwykły, nie wyróżniający się człowiek z tłumu czuję się trochę ignorowany. Bo dlaczego właśnie my "normalni" nie możemy mieć własnego tematu, albo przynajmniej tematu o praworęcznych?
Ja chcę równości!^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 15:10, PAPISHON napisał:

Może i racje masz, ale po co odrazu oddzielny temat? Nie widzę w tym żadnej logiki. Mógłbym
założyć temat w takim razie o wszystkich mniejszościach. Naprzykład "Wielbiciele gier City
Interactive- łączcie się!". Wyszło by podobnie, a temat na 100% został by usunięty.


No ale są różne mniejszości (religia i wiele innych ;) ) i zakładać jeden temat na wszystkie rzeczy to trochę jednak bezsensu ;).Co do twojego przykładu...jeśli miałby coś wspólnego z jakimś "dublem" to na 100% zostałby zamknięty (nie usunięty xD)...

Dnia 21.12.2007 o 15:10, PAPISHON napisał:

Jako praworęczny i ogólnie zwykły, nie wyróżniający się człowiek z tłumu czuję się trochę ignorowany.
Bo dlaczego właśnie my "normalni" nie możemy mieć własnego tematu, albo przynajmniej tematu
o praworęcznych?
Ja chcę równości!^^


My "lewusy" też moglibyśmy tak powiedzieć...przecież wy możecie sobie wszystko kupić dla siebie...a my??Musimy wybulać kilka razy więcej np. za takie głupie nożyczki dla leworęcznych :P.I tak jest z wieloma rzeczoma...to my chcemy więcej równości xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

A ja mam jedne nożyczki dla praworęcznych, którymi dobrze mi się tnie :P
Gorzej z otwieraczem do konserw, ale jakoś daję radę ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noćzyczki dla leworęncznych?! O Matko Boska (przepraszam), ale o takim wynalazku nie słyszałe. Wszystkie nożyczki jakie posiadam w domu to jakieś normalne są, a nawet przed chwilą prubowałem coś nimi wycinać lewą reką. I co? Jedyną przeszkodą było to, że jestem praworęczny. Jedyna rzecz jaka mi teraz przychodzi do głowy, specjalnie robiona dla leworęcznych, to mysze do komputera.

Zakładajć, że będziemy tworzyć tematy o każdej mniejszości zrobimy większy bałagam, robiąc jeden wielki temat o takich ludziach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 15:20, Budo napisał:

/.../

A ja mam jedne nożyczki dla praworęcznych, którymi dobrze mi się tnie :P
Gorzej z otwieraczem do konserw, ale jakoś daję radę ;]


No to niech będzie ten otwieracz do konserw xD...albo jak raz zaszedłem do takiego sklepu dla leworęcznych...drożyzna jakich mało O_o.Chyba nikt o zdrowych zmysłach nie będzie wydawał za te "nożyczki" 50-100 zł xD...

PS.Ja się kaleczę z nożyczkami xD...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 15:24, Budo napisał:

/.../

Jeszcze gorzej jest z piórami do pisania dla leworęcznych... to ja już wolę długopis ;]


Ja tam wszystkie używam lewą ręką...no i muszę sobie radzić z tymi sprzętami dla prawych ludzi (czasami mój zeszyt jest nie do rozczytania xD...cały atrament rozcieram ręką :/).Jedynym wyjątkiem jest myszka...jakoś mnie tego nauczono używać prawą ręką xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy miałem złamaną prawą rekę, musiałem się nauczyć kierować myszą lewą reką. Nauczyłem się szybko, do dzisiaj mogę bezproblemowo korzystać z myszki za pomocą lewej ręki, oczywiśće nie tak sprawnie jak prawą, ale zawsze to coś. Pisać lewą reką też potrafię, a że jestem dysgrafikiem (ale takim prawdziwym, nie z kupionym papierkiem) to nie widać, czy pisałem lewą czy prawą reką ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 15:24, Budo napisał:

Jeszcze gorzej jest z piórami do pisania dla leworęcznych... to ja już wolę długopis ;]


Nie no, nie przesadzaj, ja bardzo lubię pisać piórem i pisałam przez wiele lat - tak naprawdę nowe pióro jest symetryczne, ściera się dostosowując do właściciela. Dla użytkowników długopisów nie ma to takiego znaczenia, ale pióra absolutnie 1. nie powinno się pożyczać, 2. nie należy używać, jeśli nie mamy ustalonego chwytu (tzn. małe dzieci nie powinny pisać, bo co i rusz inaczej trzymają pióro/długopis).

Ja pamiętam z dzieciństwa, że moi rodzice bardzo się bali, że w szkole będą mnie zmuszali do pisania prawą ręką i w zerówce zmuszali mnie do nauki pisania prawą ręką, natomiast rysunki w nagrodę mogłam już normalnie lewą robić. W szkole się okazało, że już się nie praktykuje przymuszania do praworęczności i podobnież przez pierwsze dwa tygodnie wychowawczyni czytała moje kulfony w lustrze. Potem mi przeszło i nigdy nie wróciło, nawet nie wiem czy potrafiłabym tak pisać. Co do pisania prawą ręką - ulga była tak wielka, że nigdy nie wróciłam do pisania prawą ręką i teraz nawet jednej literki bym kształtnie nie napisała.
Natomiast lewą piszę całkiem ładnie, kilka osób było zdziwionych, gdy się dowiedziało, że jestem leworęczna, bo obiegowa opinia jest taka, że leworęczni to z natury mają pismo lekarskie :)

P.S. myszka oczywiście praworęczna, ale to z wrodzonego lenistwa - gdy korzysta się z komputerów ogólnorodzinnych albo ogólnodostępnych to przekładanie jest b. niewygodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Z myszką nie mam problemów, obsługuję ją prawą ręką, ale z piórem naprawdę miałem klopot. Dlatego od dawna już piszę długopisem i nie zawracam sobie tym głowy. Charakter pisma mam lipny, mało kto ze znajomych bierze ode mnie np notatki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2007 o 16:34, Budo napisał:

/.../

Z myszką nie mam problemów, obsługuję ją prawą ręką, ale z piórem naprawdę miałem klopot. Dlatego
od dawna już piszę długopisem i nie zawracam sobie tym głowy. Charakter pisma mam lipny, mało
kto ze znajomych bierze ode mnie np notatki xD


Hehe, to zupełnie jak ze mną - może nie piszę jak kura pazurem, ale do ludzi piszących czytelnie nie za bardzo się zaliczam. Czasami sam mam nawet problemy z rozczytaniem się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować