• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 31.10.2007 o 15:10, Akashi napisał:

SP2 wymagane jest do prawidłowego działania gry ze względu iż bez SP2 nie masz domyślnie Windows
instalatora 3.1 oraz kilku aktualizacji krytycznych bez których będziesz miał problemy z pakietem
C++ między innymi a w konsekwencji ze stabilnością gry.

Oficjalnie wymagane jest SP2 do działania tej aplikacji a w momencie uruchamiania gry na systemie
z SP1 powinieneś mieć komunikat o błędzie, chyba że ręcznie pobierałeś różne aktualizacje krytyczne
ręczne z tym że to i tak nie zapewni stabilności programu

pozdrawiam


Dzięki za odp.
Mmm,a to ciekawe, bo z żadnym komunikatem o błędach się nie spotkałem,ni to w trakcie uruchamiania, czy też podczas gry,a aktualizacji nie pobierałem. Problem polega na tym, iż ni z tego ni z owego bez ostrzeżenia widzę pulpit,lub najzwyczajniej w świecie się wiesza. Poczekam jeszcze trochę na opinie innych przed wrzuceniem SP2. Ale wezmę to pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A pomijając SP2 to wszystko najnowsze ?(stery do karty graficznej +reinstalacja directx probowales?).
Druga rzecz - jesli gierka się wiesza, wychodzi na pulpit moze karta graficzna się przegrzewa albo zasilacz nie wyrabia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam pewien problem z Wiedźminem, 3 tygodnie temu kupilem sobie nowy komputer specjalnie zeby moc grac w wiedzmina (nie mam na nim nic innego;p) oto podzespoly:
Płyta główna ASUS M2N - nForce 430 MCP Ultra, SATA II, DDR 2, PCI-Ex, S-AM2
Procesor AMD ATHLON 64 X2 4800+ BOX / S- AM2
Pamięć KINGSTON DDR2 2048 MB / 667 (Dual 2x 1024 MB), CL 5 ( KVR667D2N5K2/2G )
Karta PCIex ASUS GF 8500 GT 512MB DDR2 - EN8500GT SILENT MG/HTP/512
Z wielu przeczytanych tu wypowiedzi sie dowiedzialem ze ludziom na czyms takim gra chodzi dobrze na wysokiej jakosci z wylaczonym aa i trawą ale niewazne, chodzi o to ze gdy uruchamiam gre na wysokich gra sie rwie podczas walki z kilkoma przeciwnikami i czesto podczas biegu, gdy uruchamiam gre na srednich rwie dokladnie tak samo, no i gdy uruchamiam na najnizszych gra tez zachowuje sie tak samo, oczywiscie da sie grac bez problemu ale nie ma takiej przyjemnosci. Zainstalowalem ostatnio jakies sterowniki do karty graficznej:
ASUS VGA card display driver version 163.71 for Windows 2000/XP (update 10.10.07)
Moze powinienem cos jeszcze zainstalowac albo nie wiem sam co moglbym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak udalo mi sie zauwazyc, tylko jedna osoba opowiedziala na moje wolanie o pomoc, a i w taki sposob ktory mnie nazbyt nie ratuje. Wiec tu prozba do akashiego, jak bys znalazl chwile to prosze poradz cos konkretnego nawet na PM, mysle ze wyjasnianie slowa ,,Dlań" jest raczej 2gorzedna sprawa przy problemach z ktorymi borykaja sie inni.

Z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jakie masz chłodzenia karty graficznej? oraz jaka temperatura jest chipsetu podczas grania... niektóre model tych kart 8600-8500 mają problemy z prawidłowym odprowadzaniem powietrza wówczas temperatura może dochodzić nawet do 100C wówczas mogą pojawiać się problemy z jej prawidłowym działaniem

Zainstaluj sobie sterownik 169.04 ze strony guru3d.com i zobacz czy cokolwiek się zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Pisałem iż w przypadku bardziej konkretnych problemów należy kontaktować się z nami poprzez formularz zgłoszeniowy do Pomocy Technicznej... ponieważ na forum poruszamy tylko podstawowe problemy w innych przypadkach potrzebujemy raportu dxdiag dla pełnego obrazu sytuacji.

Niestety poprzez pytania czy gra mi pójdzie czy inne nie będące zgłoszeniem konkretnego bug'a ciężko jest odnaleźć wasze pytania, sporo rozwiązań opisanych jest w dziale pomocy technicznej oraz na pierwszych stronach tego tematu.

W innych przypadkach potrzebujemy waszych zgłoszeń inaczej nie ruszymy z miejsca.
pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam ciagle ten sam problem! Wystepuje blad z aplikacja witcher.exe przy wczytywaniu OBRZEZY WYZIMY! sciagalem najnowsze stery(do płyty gł. i karty graf) i poprawki do wina i nic! help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Powtórzę się:
WAŻNA INFORMACJA DLA POSIADACZY KART GRAFICZNYCH OD ASUS''A
Wyłączenie programu ASUS GAMER OSD dość znacząco przyśpiesza grę (dla przykładu w miejscach gdzie miałem 15 teraz jest 50). Program można wyłączyć Panel sterowania>Ekran>Ustawienia>Zaawansowane>[Zakładka]ASUS>[Zakładka]ASUS OSD>Settings - i odznaczamy "Enable ASUS OSD".
Daj znać czy pomogło!

Azazell3 Niestety gra wygląda kiepsko w rozdzielczości 1024x768 (zwróć uwagę, na pikseloze w menu i interfejsie), jedynie zmiana na wyższą rozdzielczość pomoże.

Nie chce nic mówić, ale temat zbiorczy jest bez sensu. Nikomu nie chce się czytać tylu stron, masę pytań ginie w natłoku kolejnych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

pytanie do niebieskich, czyzby wyszla nowa poprawka, wiem ze wczesniej koncowka numerka patcha byla ...118 a teraz jest ...119 mozna to jakos wyltlumaczyc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Usunąłem Nero i ten INCD ręcznie też , ale problem wciąż jest... Może coś sie zachowało w rejestrze... Jest jeszcze jakiś sposób czy pozostaje tylko format?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 18:25, Jagged napisał:

pytanie do niebieskich, czyzby wyszla nowa poprawka, wiem ze wczesniej koncowka numerka patcha
byla ...118 a teraz jest ...119 mozna to jakos wyltlumaczyc ??

Ta 118 to patch 1.1, 119 to patch 1.1a poprawiający jeden z bugów uniemożliwiających zakończenie gry. I uprzedzając pytanie: wystarczy zainstalować tylko 1.1a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Moj problem jest nastepujacy: dvd w laptopie nie odczytuje mi plyty. Po jej wlozeniu, dvd costam sobie mieli i mieli, po czym sie uspokaja i nie widzi w ogole zadnej wlozonej plyty.
Model DVD-Romu to LG GSA-T10N. Myslalem o tym, zeby zrobic upgrade firmware''u, ale na stronie oficjalnej LG firmware''u do tego modelu nie znalazlem, a nieoficjalnych sterownikow ktore znalazlem, nie chce niepotrzebnie instalowac, jesli da sie problem rozwiazac jakos inaczej.
Da sie cos zrobic bez zmiany firmware''u na ten nieoficjalny ? [co przeciez i tak nie gwarantuje, ze plyta zostanie odczytana]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

hejka mam takie pytanie. Moze ktos z Was gral na radeonie 9950?? Wiem ze Wiedzimin ma nie chodzic na nim ale gralen w gothica 3, obliviona i NWN 2 na tym sprzecie, a tez mialo "nie chodzic".

Dzieki za pomoc
pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 13:59, flymar napisał:

- Blokowanie się postaci podczas poruszania, na szczęście WSAD pomaga.

Nie zrozumiałeś mnie - nie chodzi mi o to, ze postać nie może się ruszać, ale nie może atakować, gdyż kursor blokuje sie w ustawieniu uniemożliwiającym podjecie jakiejkolwiek akcji. Można sobie biegać ile bądź, ale dopóki nie zmieni sie stylu lub broni to nie można atakować.

Dnia 31.10.2007 o 13:59, flymar napisał:

sygnalizacja możliwości zadania ciosów jest niedopracowana - można uderzyć gdy kursor jest
w postaci pięści, pięści z żółtym krzyżykiem, czy przekreślonej strzałki...

Po raz kolejny nie rozumiesz czego dotyczy problem - mi chodzi o wyświetlanie pod przeciwnikiem pierścienia wskazującego jego stan zdrowia, czasem go nie ma a gdy się pojawi to jest niepoprawnie zaktualizowany. Oznaczenia ciosów i bloków to zupełnie inna kwestia.

Dnia 31.10.2007 o 13:59, flymar napisał:

Miecz przeżyję. Gorzej, że chowa też pochodnię

Owszem. Jednak mikstura Kot jest o wiele praktyczniejsza w użyciu.

Dnia 31.10.2007 o 13:59, flymar napisał:

a czy teraz już nie ma tego rozróżnienia (szary i niebieski kolor)

Jeśli jest to bardzo niewyraźny.

Dnia 31.10.2007 o 13:59, flymar napisał:

to dziwne, ja niczego ie duszę, tylo Geralt się "rozpędza" gdy klikam myszką

Owszem, ale wymaga to albo ciągłego point&click, albo trzymania wciśniętego klawisza myszy lub W - zależy to od wykorzystywanej kamery.

Dnia 31.10.2007 o 13:59, flymar napisał:

- umożliwić pozostawianie przedmiotów w pojemnikach, bez konieczności wyrzucania.

/signed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 31.10.2007 o 18:25, Jagged napisał:

pytanie do niebieskich, czyzby wyszla nowa poprawka, wiem ze wczesniej koncowka numerka patcha
byla ...118 a teraz jest ...119 mozna to jakos wyltlumaczyc ??

Informacje na ten temat znajdziesz tutaj:
http://www.thewitcher.com/community/pl/news/219.html

P.S. Warto czasem zajrzeć na oficjalną stronę Wiedźmina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Witam ponownie

jak jakimś nie wiadomym cudem udało mi się zmusić wiedźmina do działania w miarę stabilnego przez w miarę rozsądną długość czasu to pojawił się kolejny problem. stoję sobie w jaskini salamandry przed ścianą za którą jest przejście za mną stoi alwin i się gapi a ja od pół godziny puszczam w biedną ścianę arda (igni też kilka razy puściłem z nudów) a uparta dalej stoi i ani drgnie. w ten sposób jestem wiedźminem uwięzionym w pieczarze a kontynuacja gry jest absolutnie nie możliwa. dajcie spokój normalnie co się jeszcze tej grze stanie. będzie jakiś patch? tak miło że wypuszczono nie grywanlą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować