• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Podejrzewam, że patch nie ma wpływu na postępy w grze. Gdyby tak było to byłby to ewenement w świecie gier. Dla pewności możesz skopiować save''y do innego katalogu na czas aktualizacji.

Oczywiście to tylko domysły - sam zainstalowałem łatkę przed rozpoczęciem rozgrywki, bo dopiero dziś kupiłem grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Do wszystkich zainteresowach , co obawiają się , czym im pójdzie na Sempronie

Wegług mnie informacja, że ta gra nie działa na niektórych Sempronach i Athlonach XP jest trochę niewłaściwie podana.Sam posiadam Semprona 2800+ (1,6 Ghz podkręcone do 2,2 Ghz , S754, jądro Palermo) i gra chodzi bez najmniejszego kłopotu.Myślę, że w tym wypadku chodzi o starsze wersje tych procesorów (jeszcze pod np. Socket A).Z tego , co piszą inni to na tych 2-óch rodzajach procków też im działa bez zarzutu.
Takie są moje spostrzeżenia.Mam nadzieję , że komuś pomogłem ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Heh poczekam na odp cd projektu. W opisie łatki pisze na końcu że trzeba zacząć od nowa. Ja miałem pre order więc od wtorku cieszę się grą. Patch sporo zmian wprowadza (likwiduje np wnerwiający błąd wywalający do windy jak wychodze z gry (ale i tak wychodze wiec zbytnio to nie przeszkadza). Ale jak będzie tak jak myślę to nie ma mowy żebym od nowa grał i robił to samo... bo by gra sie znudziła.

Tak na boku do twojego pytania w PS. Musisz wyczuć rytm podczas wyprowadzania ciosów jak będziesz naciskał za szybko to nie wyprowadzisz ciosów( pojawiają się dość szybko komunikaty ,,za szybko"). Też się dziwowałem ale później zobaczyłem, że za szybko kilkałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

mam nadzieje ze moj post niektorym pomoze :) tym co maja geforce''a

otoz mialem taki problem ze wiedzmin ni stad ni zowad sam sie wylaczal (vista 32bit). zrobilem wszystko co mialem zrobic, reinstalowalem w trybie selektywnym, sciagalem latki etc. i nadal mialem to samo, a po czasie mialem juz zwieche gdy wchodzilem do dziennika (ekran migotal ) .
w koncu wszedlem do panelu nvidii i tam gdzie sie wybiera suwakiem opcje czy wazniejsza jest dla ciebie jakosc czy wydajnosc, wybralem opcje zaawansowana . tam tworzy sie profil dla poszczegolnych aplikacji. wybralem plik witcher.exe i powylaczalem wiekszosc ustawien. i gra nie ma juz zadnej zwiechy. co prawda dziala wolniej, ale to sprobuje jutro rozwiklac :P adios

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 19:31, Kaen napisał:

Czy tylko ja nie mam żadnych problemów z grą?:)
W zasadzie wywaliła mi się tylko podczas instalacji, ale kiedy spróbowałem drugi raz poszło
bez problemów.
Przy instalacji polecam wyłączyć Defendera.


Jest nas dwoch ;] Przy czym mi nie wywalila sie jeszcze ani razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak ale do końca nie wiadomo na których chipsetach płyt głównych i których konkretnie modelach się gra niestety wysypuje, tak więc wszystko zależy od szczęścia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam pytanie. Przeglądałem forum i znalazłem posty w których osoby opisywały błąd przy instylacji: Błąd kontroli CRC. PLik D:\witcher\data\patch100.bif nie odpowiada plikowi w pliku CAB Instalatora. Nośnik, z którego jest uruchamiany Instalator może być uszkodzony. Skontaktuj się z dostawcą oprogramowania.

Ja mam coś takiego przy aktualizacji.

ignoruje razm drugi:

Błąd transferu składnika

Składnik: Data
Grupa pliku:
Plik:
Błąd: Katastrofalny błąd

Miał ktoś może z tym problem? Wiecie może jak da udpateowac normalnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie próbowałem, będę musiał to zrobić. Jutro sprawdzę czy coś to da. A jak nic nie da, to złapie Akashiego w poniedziałek, może on coś poradzi ;) Próbowałem uruchomić grę na wszystkich najniższych ustawieniach, ale nadal są te czarne stożkowate pasy na postaciach. Fatalnie to wygląda..
trendy hawk - mialem takie samo ustrojstwo przy instalacji, ale kiedy kliknąłem na ignoruj wszystko było już w porząsiu i instalacja zakończyła się pomyślnie... dziwne ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

ja przy instalacji tego problemu nie miałem... dopiero kiedy próbuje patchować. ignorowania nic nie daje, wyskakuje "katastrofalny błąd"... a gra w niespatchowana wersję która co chwilę wywala do windy do najprzyjemniejszych nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 19:25, Spinner13 napisał:

> Zrobiłem tak jak wyczytałem na tym forum czyli wyłączyłem wszystko w ms.config... odłączyłem

> neta (bo avesta też wyłączyłem) i jeszcze raz zainstalowałem gre. Zapisy zostały i o dziwo

> grałem przez 4 h bez ani jednej wywałki (nawet jak się norton włączył to tylko na chwile
mi
> pulpit pokazało a potem o dziwo poszło dalej) dopiero po tych 4 h nowość: kiedy wszedłem
do
> dziennika gra się zawiesiła ale nie wywaliło mnie na pulpit więc akurat tym razem to mógł
być
> normalny błąd bo czasem się tak zdarza. Teraz spróbuje pograć z netem i avestem w tle
bo ten
> komp nie służy tylko do grania i nie bede w kółko wyłaczał wszystkiego. hot-fixy mam od
dawna
> tylko jak znowu będzie się wywalać to nowe stery zainstaluje bo widze że się pojawiły
w wersji
> 169.01 może one coś pomogą. W każdym razie jakiś postęp jest a czas gry uległ wysłużeniu
z
> 10 minut do 4h .

Mam pytanie Lary69 - czy wyłączyłeś wszystkie te opcje jeszcze przed instalacją i czy podczas
gry nadal miałeś je wyłączo


Wyłączyłem wszystko... odinstalowałem...zainstalowałem... i kiedy grałem bez żadnych programów w tle to się zwiesilo po 4 godzinach ale w dość specyficzny sposób może nawet nie z winy gry. Teraz gram z włączonym avestem i netem i sypie się raz na jakiś czas ale w najgorszym wypadku jest to raz na 1-1,5h a zdaża się że można pograć te 4 h bez problemu. Jutro może potestuje ze sterami bo moje są w wersji beta ale mam nadzieje że CdProjekt nie poprzestanie na tym i bedzie wypuszczał kolejne patche poprawiające te błędy bo na mojej pułce stoi ze 20 gier i z rzadną nie było takich problemów (nawet z wersjami beta np. WiC czy UT3).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem z uruchomieniem gry. W ekranie powitalnym naciskam uruchom gre i nic.
Troche pospamuje logami.

System windows jest w wersji Vista Ultimate RTM build 6.0 64bit EN.
Przy probie uruchomienia gry wyskakuje event w application log ID:33, source:SideBySide. Poniżej zalaczylem XML eventa.
Poczatkowo sadzilem, iż problemem moze byc brak bibliotek runtime VC++ ( http://support.microsoft.com/kb/259403), zainstalowalem je, jednak to nie pomoglo.
Poprawka odnosnie pamieci wirtualnej ( http://support.microsoft.com/kb/940105) jest zainstalowana, jak rowniez inne dostepne poprawki.
Text eventu wskazuje problem z wersja 64 bitowa na moje odczucie :).

W XMLu nie ma opisu eventu:
"Activation context generation failed for "E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\witcher.EXE". Dependent Assembly Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50727.762" could not be found. Please use sxstrace.exe for detailed diagnosis."

- <Event xmlns=" http://schemas.microsoft.com/win/2004/08/events/event">
- <System>
<Provider Name="SideBySide" />
<EventID Qualifiers="49409">33</EventID>
<Level>2</Level>
<Task>0</Task>
<Keywords>0x80000000000000</Keywords>
<TimeCreated SystemTime="2007-10-26T18:23:08.000Z" />
<EventRecordID>6604</EventRecordID>
<Channel>Application</Channel>
<Computer>%hostname%</Computer>
<Security />
</System>
- <EventData>
<Data>Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.5 0727.762"</Data>
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data>%Sciezka do gry%\witcher.EXE</Data>
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
<Data />
</EventData>
</Event>

dodatkowo sparsowalem sxstrace, oto wynik:
=================
Begin Activation Context Generation.
Input Parameter:
Flags = 0
ProcessorArchitecture = Wow32
CultureFallBacks = en-US;en
ManifestPath = E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\witcher.EXE
AssemblyDirectory = E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\
Application Config File =
-----------------
INFO: Parsing Manifest File E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\witcher.EXE.
INFO: Manifest Definition Identity is (null).
INFO: Reference: Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50727.762"
INFO: Resolving reference <Data>Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.5 0727.762"</Data>Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50727.762". INFO: Resolving reference for ProcessorArchitecture WOW64.
INFO: Resolving reference for culture Neutral.
INFO: Applying Binding Policy.
INFO: No publisher policy found.
INFO: No binding policy redirect found.
INFO: Begin assembly probing.
INFO: Did not find the assembly in WinSxS.
INFO: Attempt to probe manifest at C:\Windows\assembly\GAC_32\Microsoft.VC80.CRT\8.0.50727.762__1fc8b3b9a1e18e3b\Microsoft.VC80.CRT.DLL.
INFO: Did not find manifest for culture Neutral.
INFO: End assembly probing.
INFO: Resolving reference for ProcessorArchitecture x86.
INFO: Resolving reference for culture Neutral.
INFO: Applying Binding Policy.
INFO: Find publisher policy at <Data>Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.5 0727.762"</Data>Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50727.762".INFO: No binding policy redirect found.
INFO: Begin assembly probing.
INFO: Did not find the assembly in WinSxS.
INFO: Attempt to probe manifest at C:\Windows\assembly\GAC_32\Microsoft.VC80.CRT\8.0.50727.762__1fc8b3b9a1e18e3b\Microsoft.VC80.CRT.DLL.
INFO: Attempt to probe manifest at E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\Microsoft.VC80.CRT.DLL.
INFO: Attempt to probe manifest at E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\Microsoft.VC80.CRT.MANIFEST.
INFO: Attempt to probe manifest at E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\Microsoft.VC80.CRT\Microsoft.VC80.CRT.DLL.
INFO: Attempt to probe manifest at E:\Gry\The Witcher\SYSTEM\Microsoft.VC80.CRT\Microsoft.VC80.CRT.MANIFEST.
INFO: Did not find manifest for culture Neutral.
INFO: End assembly probing.
ERROR: Cannot resolve reference <Data>Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.5 0727.762"</Data>Microsoft.VC80.CRT,processorArchitecture="x86",publicKeyToken="1fc8b3b9a1e18e3b",type="win32",version="8.0.50727.762".ERROR: Activation Context generation failed.
End Activation Context Generation.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Ja mam lekki problem z samą grą, nie wiedziałem gdzie to wrzucić...
Wielebny dawał mi Pierścień Wiecznego Ognia. I go nie miałem. Na ziemi też nie leżał, w ekwipunku miejsce było. Możliwe że to przez to że miałem już dwa pierścienie założone? I czy jest teraz możliwość zdobycia go jakoś? Bo teraz stoję w miejscu z questami...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Właśnie otworzyłem moje "EK Wiedźmina" wszystko byłoby dobrze, gdyby to nie było jak sie okazało, edycja podstawowa wzbogacona o koszulkę
W EK powinno być:
Artbook - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, powyżej 150 stron
Bestiariusz - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, ok. 120 stron
Unikalny medalion wiedźmiński
Koszulka z logo gry Wiedźmin
Bitewna gra karciana Wiedźmin
Mapa dwustronna drukowana na specjalnym papierze

Z tej listy otrzymałem jedynie koszulkę, a zapłaciłem 199,90 zł
Wydaje mi sie to za mało jak na te 200 zł, GDZIE RESZTA MOJEGO EK??
Pisałem do obsługi Klienta, ale przeczytałem: " Nie oczekuj odpowiedzi szybciej niz w poniedziałek", więc napisałem tutaj
Prosze i wyjaśnienie mi tej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 22:00, sird napisał:

Właśnie otworzyłem moje "EK Wiedźmina" wszystko byłoby dobrze, gdyby to nie było jak sie okazało,
edycja podstawowa wzbogacona o koszulkę
W EK powinno być:
Artbook - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, powyżej 150 stron
Bestiariusz - kolorowy na kredowym papierze, w twardej okładce, ok. 120 stron
Unikalny medalion wiedźmiński
Koszulka z logo gry Wiedźmin
Bitewna gra karciana Wiedźmin
Mapa dwustronna drukowana na specjalnym papierze

Z tej listy otrzymałem jedynie koszulkę, a zapłaciłem 199,90 zł
Wydaje mi sie to za mało jak na te 200 zł, GDZIE RESZTA MOJEGO EK??
Pisałem do obsługi Klienta, ale przeczytałem: " Nie oczekuj odpowiedzi szybciej niz w poniedziałek",
więc napisałem tutaj
Prosze i wyjaśnienie mi tej sytuacji


Zaapewne dostałeś maila na ten temat. Były jakieś problemy z paroma rzeczami(w sensie terminów), i stwierdzili że lepiej wysłać to i później dodatki na ich koszt niż opóźniać wysyłkę.
Od poniedziałku/wtorku ponoć idzie wysyłka.
Graj to Ci czas szybko minie:P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 21:09, Katoya napisał:

mam nadzieje ze moj post niektorym pomoze :) tym co maja geforce''a

otoz mialem taki problem ze wiedzmin ni stad ni zowad sam sie wylaczal (vista 32bit). zrobilem
wszystko co mialem zrobic, reinstalowalem w trybie selektywnym, sciagalem latki etc. i nadal
mialem to samo, a po czasie mialem juz zwieche gdy wchodzilem do dziennika (ekran migotal )
.
w koncu wszedlem do panelu nvidii i tam gdzie sie wybiera suwakiem opcje czy wazniejsza jest
dla ciebie jakosc czy wydajnosc, wybralem opcje zaawansowana . tam tworzy sie profil dla poszczegolnych
aplikacji. wybralem plik witcher.exe i powylaczalem wiekszosc ustawien. i gra nie ma juz zadnej
zwiechy. co prawda dziala wolniej, ale to sprobuje jutro rozwiklac :P adios


Ale wszystko powyłączałeś czyli teraz nie masz ani anti-alizingu ani żadnych zaawansowanych opcji graficznych???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Sprawa jest znana od wielu dni - ze względu na niedotrzymanie terminów produkcji elementów wydania EK ludzie dostali do tej pory jedynie Grę+Koszulkę. Cała reszta na koszt CDP będzie wysłana w nadchodzącym tygodniu.

Proszę o nie odpowiadanie w tym temacie - jest to nie na temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.10.2007 o 22:09, Tajemnic napisał:

Jaki jest numer wersji Wiedźmina zamawianego w pre-orderze?


Bardzo prosiłbym o nie pisanie nie na temat w wątku o pomocy technicznej - to tylko tworzy bałagan, który powoduje, że wątek staje się bezsensowny.
P.S. Nie za jasno stawiasz pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować