Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - bardzo pozytywne opinie zagranicznych mediów!

171 postów w tym temacie

Właśnie skończyłem 5 godzinną sesję z Wiedźminem. Gra jest świetna. Nie rozumiem ludzi, którzy psioczą na grafikę, animację, czy wymagania sprzętowe. O co wam chodzi?! Mam Intela Core Duo (tą najsłabszą wersję), GeForce 7600GS, 1GB RAMu, a gra działa na maksymalnych detalach. Oprawa graficzna jest według mnie świetna - o dużo lepsza niż np. w takim Gothicu 3 czy Oblivionie (tak! - przynajmniej nie jest tak sterylna i sztuczna!), nie wspominając już o NWN 2. Animacje walki i sama walka - uważam, że zrobione są bardzo dobrze. System z klikaniem w odpowiednim momencie sprawdza się w 100%. Aktorzy podkładający głosy wywiązują się z zadania celująco, a Geralt po prostu niszczy. Jedyne do czego mogę się narazie czepić to długaśny czas ładowania kolejnych lokacji. Mam nadzieje, że następne patche coś zmienią w tej kwestii. Z wystawieniem oceny wstrzymam się jeszcze parę dni, aż zdąże na serio wgryźć się w świat Wiedźmina. Póki co jednak - gra nie rozczarowywuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Antoszem, nic nie dorówna BG, ale i tak czekam na wiedźmina, kocham książki AS - chociaż na koniec każdej z sag miałem ochotę udusić go gołymi rękami ;-) - bezsensowne uśmiercanie większości bohaterów.
Nie czekam na super grafikę albo grywalność, liczy się klimat. Jeśli uda się go odtworzyć, będziemy mieli pierwsze "dorosłe" rpg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc :)

Mam pytanie troche z innej beczki ale chce sie upewnić i uspokojić Czy na moim kompie pójdzie na wysokich detalach na 1280 X 1024 lub na 1024 X 768 - AMD 64 3500 2 giga ramu 7800 GTX ( 256 mb) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:17, Gol Galad napisał:

"Wiedźmin to doskonałe RPG, nadające na tych samych falach co Oblivion, czy Fable" - napisało
brytyjskie czasopismo PC Zone.

Ekhm... By było dobrze, gdyby to było jak Baldurs Gate lub Planet Torment. A Oblivion i Fable
były akurat hitowe, jednak nie epickie. ;P

Ale tam, i tak czy siak Wiedźmin jest imho świetną grą. :)



PLANESCAPE: TORMENT... Nawet skopiować z newsa nie można...


Odnośnie newsa:

"Po kilku godzinach rozgrywki, Wiedźmin wygląda jak tytuł, który spokojnie może dorównać arcydziełom takim jak Baldur''s Gate czy Planescape Torment, a gra się w niego naprawdę świetnie"

OBY! Takie porównanie... Hohoho, toż to musi być najlepszy RPG od Tormenta! No, chyba że kłamią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu paru komentarzy w związku z instalacją Wiedźmina, widzę że może być spory problem z zabezpieczeniami i w związku z tym niemożność instalacji i grania. Ale jak wiadomo w branży giercowej - zawsze po dupie dostaje jedynie LEGALNY gracz.

BTW. Dla mnie najważniejszy w grze jest klimat. Oczywiście grafika musi spełniać pewne "dzisiejsze" standardy, ale co mi po grafice skoro nie będzie mi się chciało grać.

Wiedźmin otrzymał od polskich graczy spory kredyt zaufania - od CDP RED zależy czy szybko zareaguje na "buraki" jakie z pewnością się ujawnią w czasie gry i czy tego zaufania nie straci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie Polska może pochwalić się czymś przed resztą świata i nie musi się niczego wstydzić :) Kto wie może jak tak dalej pójdzie będziemy mieli wielki boom na kulturę polską? ^^ <mega optymista mode off> ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 19:20, Lord Joker napisał:

a jeśli idzie o Obliviona to całkiem fajna gierka (chyba z mniejszymi wymaganiami niż Wiedźmin, ale za to
lepszą grafiką - to są dopiero cuda)


Wcale nie ma mniejszych wymagań. Nie wiem czemu tak uważasz. Oblivion ma wymagania większe niż Wiedźmin, a co do grafiki, to kwestia gustu. Dla przykładu postacie w Wiedźminie w wysokiej rozdzielczości i max detalach sa po prostu świetne na cut-scenkach, znacznie ładniejsze niż w Oblivionie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hehe przeczytawszy komentarze to widze ze znowu firma kurierska ktora wybralo CDP robi walki :P Dlatego ja wybralem przesylke przez poczte polska ... poczekam ze 2 dni dluzej ale nie bede musial sie uzerac z bezczelnym kurierem i baba z obslugi ... Ile to ja sie nadenerwowalem przy odbiorze NWN 2 EK :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 20:17, Gol Galad napisał:

Ekhm... By było dobrze, gdyby to było jak Baldurs Gate lub Planet Torment. A Oblivion i Fable
były akurat hitowe, jednak nie epickie. ;P


Dla mnie stawianie Obliviona w jednej linijce z BG i Planescape to profanacja :) Oprócz grafiki nie ma płaszczyzny na której Oblivion może się porównywać z tymi tytułami, jako RPG. Natomiast jeżeli chodzi o Wiedźmina, to może porównania do tych wielkich tytułów są na razie przedwczesne, ale Obliviona spokojnie bije na głowę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem legalnym graczem i jakoś po dupie nie dostałem (gra się zainstalowała). Doszedłem póki co do Wyzimy, czyli dopiero po paru godzinkach gra się wysypała (do windy), ale działa i jest ok. Co do psioczenia - moja konfiguracja jest następująca : c2d e4300 1.8@3.0, 2GB ram, 7300gt 256 i to wystarcza do pogrania na ustawieniach minimalnych (sic!), natomiast jak dzieje się dużo to mam slideshow, więc jeżeli chodzi o optymalizację to jestem zawiedziony. Animacja cut-scenek i rozmów jest raczej średnia, natomiast walka w porządku. Co mnie irytowało to w obrzeżach wyzimy walka z Bestią - kamera najeżdżała dopiero po jakimś czasie (co się przekładało na odebranie 1/6 zdrowia zanim cokolwiek mogłem zrobić), ale jakby tego było mało to gra się w tej walce niemiłosiernie cięła (1280x1024 wszystko na LOW) zapewne przez płomienie... ale pewien nie jestem. Co jeszcze jest trochę kiepskie to poruszanie się wiedźmina w TPP, a dokładniej jedna wada - nasz heros staje lub jak kto woli - zatrzymuje się na każdej krawędzi terenu, co jest wielce denerwujące - na szczęście da się przyzwyczaić... w przeciwieństwie do klatkowania gry z niewiadomych przyczyn. Cóż mogę powiedzieć - gra mnie wciągnęła. System walki jest fajny. Czuć, że jest to CRPG, a nie jakiś hakujta''ny''sleszujta wójta. Animacje trochę kuleją (przerywników i rozmów), można to było zrobić lepiej. Muzyka klimatyczna, potwory ciekawe, dziewuchy ponętne ;d. W zasadzie jedyna poważna wada to ta optymalizacja, ponieważ jest bardzo kiepska.

Sorry, zmęczony jestem więc tekst jest trochę chaotyczny. Sprostowanie - gra GENERALNIE chodzi bardzo szybko, ale w pewnych lokacjach jest po 10 fps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra na razie jest niegrywalna. Lokacje wczytuja sie po 5-10 min co przy ich czestej zmianie jest koszmarem. A to dopiero Podgrodzie (czy jak to sie zwie), wole nawet nie myslec jak by to wygladalo w Wyzimie. Ok fakt ze mam te 256MB ramu mniej niz podane w wymaganiach minimalnych ale to wcale nieusprawiedliwia takiej pamieciozernosci, zwlaszcza ze lokacje wcale nie sa super sczczegolowe czy bardzo zaludnione. Zastanawiam sie czy sytuacja wyglada lepiej na kompach z 1-1,2BG ramu. Moze ktos powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na to inaczej, jak na taki długi czas produkcji i taką ilość pieniędzy wpompowaną w ten tytuł to chyba optymalizacja kodu tak starego jak Aurora się należy bez dwóch zdań, a nie "grajcie jak macie powyżej 79-setki a jak nie to nie grajcie" albo patrząc w drugą stronę jak na takie wymagania to grafika i poszczególne animacje powinny stać na wyższym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23.11.07 godz 17, przełomowa chwila w moim życiu. Przysłali mi tą gre aż 3 dni przed premierą. DZIĘKUJE WAM GRAM.PL!! A Wiedźmin wymiata!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie gierka dobra. Chodzi płynnie na low, tylko mam jeden problem, a mianowicie z większości modeli postaci, między innymi z Geralta wystają jakieś dziwne kolce. Ma ktoś coś podobnego? Mój konfig: X24000+,2gb ram, radek x1250(najnowsze catalysty i dx).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiedzmin to WSPANIALA gra! Intor - GENIALEN! Klimat... bardzo mi zapachnialo Planescapem! Gra na szczescie nie podobna do nudnego i dziecinnego Baldura (chwala Wam za to!) . WIEDZMIN sie udal! A tyle marudzilem na niego przed premiera :) Mile zaskocznie... gratulacje CDP. Co do wymagan... hmmm... mam jednojajowego Athlona3800 + podkreconego, 2 GB ramu, porzadna plyte glowna, szybki dysk twardy i GF8800 GTS 640 MB podkreconego znacznie - gra na maxa, nic nie scina, zero spowolnien. Jak dla mnie ideal! Chcecie panowie grac w gry, wywalcie te imitacje kart graficznychi kupcie cos porzadneg - zniknie wiele problemow. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować