Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin - bardzo pozytywne opinie zagranicznych mediów!

171 postów w tym temacie

Lord Joker co masz na myśli pisząc "optymalizacja kodu tak starego jak Aurora"? Ludzie do Was to jak grochem o ścianę ^^ Zrozumcie wreszcie, że Aurora to cały system RPG firmy Bioware w którego w skład wchodzi dosłownie wszystko - od edytora, poprzez moduł dźwiękowy, moduł graficzny, moduł narzędzi, moduł AI, moduł skryptu, moduł logiki gry, moduł questów i wiele, wiele innych. Dlaczego większości z Was Aurora kojarzy się z grafiką? Moduł renderujący Aurory został całkowicie usunięty i zastąpiony nowym modułem renderującym. To samo z narzędziami i pewnie jeszcze innymi elementami. To tak jakby wziąć grę Quake 1 i wrzucić w nią engine Crysis. I co? Napiszesz w tym przypadku, że Quake 1 jest stary? Albo, że gra z przed 10 lat ma wymagania rzędu P 150 MHz? No chyba nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hadsz, mój sprzęt to:

GeForce 7600 GT 256MB
2GB RAM
SB Live! 5.1

Gierka chodzi płynnie, wszystko na max w 1024x768. Poszczególne lokacje ładują się w kilka sekund! Jedyne co mnie wkurza to rozruch DVD podczas wczytywania kolejnej lokacji a także problemy gry z obsługą EAX (dziwne "charczenie" dźwięku).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kifa pisał:
"A ja za to będę psioczył. Gra po prostu mnie odpycha... Po pierwsze - na sprzęcie na którym bez kłopotów większych mogłem pograć w UT3, Wiedźmin nie chce płynnie działać w najniższych detalach... Athlon64 6000+ (dwurdzeń), 2 Gb RAM, GeForce 6800 256 MB. I co? I gra się tnie, zwalnia, pojawiają się błędy w grafice, dźwięk przerywa... Z żadną inną grą nie mam takich problemów, a stareńki Painkiller już wygląda lepiej od Wiedźmina... "

Drogi kolego Kifa... mógłbyś mieć nawet Core2duo quadro, a i tak nic by ci to nie dało. Masz po prostu PRZESTARZAŁĄ karte graficzną. Zmień ją na chociażby 7600 GT a przestanie ci się CIĄĆ. Proste nie? ;) 6800 nie ma sprzętowego wsparcia dla wielu technologii które są zaimplementowane w grach nowej generacji, więc naturalnym jest że ich nie ''uciągnie''

Pozdro ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

brrupsz masz GeForce 7300 i czego Ty się spodziewałeś? Przecież taki 6800 jest lepszy od 7300 a to, że 7300 ma obsługę nowych fitcherów to już inna sprawa, ale reszta jest gorsza. To taki GeForce 4 MX 440 lub GeForce 5200 tyle, że w serii 7. Zmień kartę choćby na GeForce 7600GT to zobaczysz różnicę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2007 o 23:53, haDsz napisał:

Ok fakt ze mam te 256MB ramu mniej niz podane w wymaganiach minimalnych ale to wcale nieusprawiedliwia > takiej pamieciozernosci,


Ależ jak najbardziej usprawiedliwa. Jak myślisz, po co podają minimalne wymagania ? Właśnie po to żeby uniknąć takich pretensji jak twoja :)

>Zastanawiam sie czy sytuacja wyglada lepiej na kompach z 1-1,2BG ramu. Moze ktos powiedziec?

Przy 2 GB jest w miarę szybko. Tak na oko coś ok 10-20 sek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niema się co dziwić że zachodnie media oceniają Wiedźmina tak wysoko :) Gra majstersztyk nie ma to tamto. No i te nasze smakowite spolszczenie! Ech dobrze być Polakiem, żyć w Polsce i mieć Wieśka na dysku :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2007 o 02:18, hehe napisał:

Ależ jak najbardziej usprawiedliwa. Jak myślisz, po co podają minimalne wymagania ? Właśnie
po to żeby uniknąć takich pretensji jak twoja :)


I to mi się właśnie w CDP Red podoba :). Nie ściemniają jak z innymi produkcjami że gra pójdzie na "x" sprzęcie podczas gdy w rzecywistośi będzie wymagać klasę chipsetu graficznego wyżej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jeśli mój komp to Athlon 3200+ 64,Geforce 6800GS 256/256 i 1GB Ram 400 to na jakich detalach mógłbym pograć bez ścinki.
a tak przy okazji jeśli bym dokupił jeszcze 1 GB ram to czy by to dużo dało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Własnie skończyłem 1 akty wybielm salamandry,wiesniaków no i bestie i smigam do 2 aktu gra jest pezecudowna klimacik brak slów taki dobry gra sie swietnie tylko czas zasówna strasznie szybko
mysłalem że z moim sprzetem bedzie cienko ale nie jest zle raz na jakis czas wywala mnie do windowsa
ale mam slabszy sprzecik pentium 4 3 giga 1500 ramu GeForce 7800 GTX dzwięk realtek zintegrowany na plycie
i gra idzie na max detalach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mi ta gra też się trochę krzaczy. Sprzęt mój to C2D e6300, 2gb ram, Gforce 7900 GTO, i mobo asusa,
Wsamej grze na max detalach przy rozdziałce 1280/1024 jest znośnie ale scenki krzacza sie jak cholera fps spadaja na łeb na szyje, gdy zmieniłem AAx2 i filtrowanie x8 to w samej grze jest spoko juz fps stałe ale scenki nadal przyprawiaja o zawrót głowy, Panowie z CD projekt RED potrzebny patch optymalizujący bo to trochę przypomina akcje z grą Spellforce 2 pamietacie tamten załosny fps w polskiej wersji!!!! Nie liczcie jeszcze kasy za wiedzmina, robta patcha:))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie mi ta gra też się trochę krzaczy. Sprzęt mój to C2D e6300, 2gb ram, Gforce 7900 GTO, i mobo asusa,
Wsamej grze na max detalach przy rozdziałce 1280/1024 jest znośnie ale scenki krzacza sie jak cholera fps spadaja na łeb na szyje, gdy zmieniłem AAx2 i filtrowanie x8 to w samej grze jest spoko juz fps stałe ale scenki nadal przyprawiaja o zawrót głowy, Panowie z CD projekt RED potrzebny patch optymalizujący bo to trochę przypomina akcje z grą Spellforce 2 pamietacie tamten załosny fps w polskiej wersji!!!! Nie liczcie jeszcze kasy za wiedzmina, robta patcha:))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym chcial pograc! wczoraj dzwonil kurier ze bedzie miedzy 11-13 specjalnie sie urwalem z zajec i co? nie przyjechal nawet nie zadzwonil...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2,4 quad core
2 gb ram
8800 gtx
VISTA Ent. 32 bit
Detale MAX

wydaje mi sie ze to wypadanie do windy jest troche nieprzypadkowe, wystepuje po 3-4 loadingach lokalizacji, autosave pomaga ale jest to irytujace jak na produkcje na takim poziomie. Mam nadzieje ze zapowiedziany patch na 26 poprawi ten temat bo z perfect opini na temat tej gry bede musial zmienic nastawienie na v good. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja glównie z powodu niedostosowania sprzętu do wymagań odkładam zakup gry na przyszły rok (mam nadzieję, że jeszcze będzie). Zamierzam ją nabyć przede wszystkim z powodów ciekawsko-patriotycznych i spodziewam się, że mnie wciągnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem narzekań na wymagania... może czas najwyższy dla niektórych przyszedł na zrobienie porządków na komputerze, poustawianie sterowników etc. Bałem się Wiedźmina pod względem wymogów - moja konfiguracja to: Athlon Barton 2500+(niepodkręcany), 1,5 GB 400MHz, Leadtek GF 7600GT 256 AGP i dyski oczywiście jeszcze na IDE.
Zainstalowałem, ustawienia poprzestawiałem na średnie (niektóre nawet wyżej), tylko cienie i AA poniżej średniej i gra chodzi aż miło... nie sprawdzałem, ale tak na oko mam koło 40 - 45 FPS. Także może trzeba troszke pogrzebać w ustawieniach swojego pieca, a nie od razu narzekać...
A poza technicalem, Fabuła jak na razie świetna, otoczenie, architektura, język doskonale dopasowane. Humor NPC''ow i ironizowanie Geralta bardzo dobre. Jak zacząłem grać koło 18.00 to zmusiłem się do odejścia od komputera o 2.00 rano dzisiaj pomimo tego, że trzeba było przyjść do pracy :)
Moja ocena ogólna: 10/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety miałem tylko godzine na kontakt z Wiedźminem - narazie jedyne co mi wadzi to praca kamer jakoś nie mogę się do niej przyzwyczaić, może z czasem się to poprawi. Wymagania - mi chodzi lepiej niż zpatchowany NWN2 przy tych samych ustawieniach - zobaczymy jak będzie jeszcze więcej obiektów. Klimat i mechanika gry jest super. IMHO gra jest super i na zachodzie tez powinna zdobyć fanów, w szczególności że jest już na tym etapie lepiej dopracowana iż np. Gothic3.
No to pora będzie wieczorem na ciach-ciach-bach ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostalem gre wczoraj - tak jak zapowiadali.
Sprzet: Athlon 2800+ podkrecany (teraz mniej wiecej 3400-3600), GF7600 GT, 1,5GB ram
Gra chodzi idealnie na max detali po obcieciu AA. Co dziwnego tna sie cut-scenes na engine gry... ale w czasie walk/gry nie ma problemu.

Wrazenia z grywalnosci: klimat - 10/10, walka calkiem fajna 8/10(pomysl c combosami jest rewelacyjny)
Technikalia: poza dlugim czasem wgrywania lokacji i sejvowania jest ok. Zadnych artefaktow, zadnych wypadow do windowsa - full wypas.

Minusy: interfejs (menu jest nie do konca intuicyjne, ale byc moze to moje subiektywne wrazenia), ograniczony teren po ktorym mozna chodzic - nie mozna plywac ani chodzic na skróty - krok w tyl(pewnie wynik zastosowania aurory), i rzecz najbardziej wkur... wiedzmin nie moze skakac....(albo ja nie wiem jak) plotek do kolan trzeba obchodzic dookola.... ale to pewnie tez efekt aurory...
Plusy: klimat, swiat, postacie, fabula, cut-scenes, walki, grafika (w wiekszosci) dzwieki, system walki, karty z grafikami blizej poznanych bohaterek ;-) ... dlugo by tak - gra jest zdecydowanie warta pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować