Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Czy 500 dolarów wystarczy na grę w Crysisa, CoD4 i UT3?

164 postów w tym temacie

@ Chonix:

1. "Running the Crysis GPU benchmark we noted a peak power load of 219 watts, at idle the system was pegged at just 116 watts", więc stary zasilacz, powiedzmy 380 W, o ile jest dobrej firmy, bez problemu da redę.

2. "można złożyć odpowiedni sprzęt za ponad dwa razy mniej" - tu chodzi o budowanie kompa od podstaw. Czytanie ze zrozumieniem się kłania:)

3. Co do tego punktu, zgadzam się, że różnie to może wyglądać. Może nie za pół roku, ale za rok mogą wyjść gry, których ten sprzęt już nie udźwignie tak sama jak konsola, pod którą gra zostanie zoptymalizowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, właśnie sprawdziłem ceny kart graficznych i szczęka mi opadła. Najlepsze co może być pod DX9 za 500-600PLN (tzn. niestety nie jest to RADEK 1950 XTX...)! A moja karta nadal kosztowo w tym samym przedziale choć jest od takiego Radeona X1950 Pro znacznie słabsza (pasywne chłodzenie w cenie?)! Aż mi chętka przyszła na wymianę samej karty graficznej tylko musiałbym kupca znaleźć - przy dobrych wiatrach za 200PLN mam całkiem duży skok wydajnościowy.

A co do różnych cep6-ów: jak zwykle ktoś musiał przyjść, nakrzyczeć, pominąć cenę gier, pominąć to, że już niedługo PC wciągną konsole (o ile te karty GF8800GT już tego nie robią). Ale wszak nie grafika czyni dobrą grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy news. Musialbym wymienic grafe zeby sprawdzic. Reszta parametrow mniej wiecej sie zgadza. Mam AMD X2 4400+, 2Gb Kingston 800MHz, Gigabayte GF7800GT. Myslicie ze udzwigne Crysisa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proc - 250, Płyta - 200, Ram - 200, Grafika - 900, Zasilacz - 250,
Heh... Za całość wychodzi ok. 1800, liczyłem to wszystko powierzchownie, ale głównie opierając ceny na Sirius.pl lub Agito.pl, komputronik to jest...:D Przesada:D Koniec komentarza, zapewne każdy wie o co biega...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że takie ceny są tylko w USA, to jeszcze w oóle ten "dowód" jest taki sobie.

Co z tego ze wystarczą podzespoły za 500$ by pograć w te 3 gry? A czy na tym samym configu zagram za rok na maxymalnych detalach w nowego fps''a?

Bo na konsoli jest to możliwe. Pierwszy lepszy przykład - CoD2 a CoD4. Wydałem ok 1000zł na uprgade mojego kompa, zeby pograć sobie w high detalach w coda 2. Po półtora roku okazuje się, że ten sam config nie gwarantuje mi płynności nawet na medium/low detalach. Musze prawie wszystko poobcinać na low. A taki Xbox 360? prawie 2 lata temu pozwalał na gre w CoD2 w 60fps. Ta sama konsola pozwala zobaczyc 60fps w nowiutkim i duuuuzo lepiej wyglądającym CoD4...

Szkoda tylko ze panowie z tego serwisu nie pomysleli o tym, ze jednak wypadałoby zmienić zasilacz, bo nowe podzespoły to duzo wyższe zapotrzebowanie na prąd, to samo mówię o jakiejś sensownej budowie (nie jakis syf typu codagen) bo tak grzejącą się karte jak 8800GT wypadałoby dobrze schłodzić, prawda?

Aha i dowiedziałem się od autora newsa ciekawej rzeczy:

Inwestując w stary sprzęt pół tysiąca, można otrzymać PeCeta serwującego grafikę lepszą niż którakolwiek z konsol.

No no, dopiero teraz się dowiedziałem, że CoD4 i UT3 wyglądaą duzo lepiej na PC, niz na PS3 i X360. Ciekawe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500$ dobra, ale u nas to wychodzi jakieś 1300 zł . Za to możemy sobie zaserwować jedynie 8800 GT . Takie sa polskie realia... Pojedziemy do Stanów i mamy do tego bonus w postaci procka 4.2 i 2gb ramu.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.11.2007 o 17:39, Mściwój napisał:

> Allegro stoi otworem (zresztą już tam kupiłem aktualną kartę graficzną). :]
Skoro w Crysisa można grać na kompie za 1300 zł, to leć po kredyt. :) Myślałem, że będzie potrzebny
taki za 5000 zł...

Co? Jak ty to policzyłeś? Chyba zapomniałeś, że $==Euro czyli na upgrade trzeba wydać 2k. Ja mam kompa 8-9 miesiecznego (za 3k) i w Crisisa na med niestety jest 10-25 fps, czyli maławo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawia sie dylemat tutaj czy wydać np. na Xboxa 360 1300zł ( bo tyle dziś około kosztuje wersja premium) i mieć spokój na 4 lata, niestety wadą są wyskokie ceny gier na konsole :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 19:03, MaZZeo napisał:

Aha i dowiedziałem się od autora newsa ciekawej rzeczy:

Inwestując w stary sprzęt pół tysiąca, można otrzymać PeCeta serwującego grafikę lepszą
niż którakolwiek z konsol.


No no, dopiero teraz się dowiedziałem, że CoD4 i UT3 wyglądaą duzo lepiej na PC, niz na PS3
i X360. Ciekawe.

Chyba, niestety, tak. Nie jesteś mi w stanie pokazać "ustawień" na jakich ten CoD4 chodzi na konsoli jednak od lat jest tak, że konsole przegrywają z PC np. w jakości tekstur. Poza tym chodzą słuchy, że PS3 nie ma czegoś takiego jak AA - mnie to nie grzeje ale niektórzy AA bardzo sobie cenią. Jak Ci się wydaje: ile lat konstrukcja Xbox360, bardzo do PC zbliżona, mogła być od niego lepsza? 10? Historia nas uczy, że PC technologicznie i cenowo pozostaje w tyle jakieś 2 lata - potem już bierze górę nad konsolą.
No i dodajmy na koniec, że przewaga cenowa konsol jest tworzona w sztuczny sposób (patrz: raty za konsolę uwzględnione w cenie gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 19:03, MaZZeo napisał:

Szkoda tylko ze panowie z tego serwisu nie pomysleli o tym, ze jednak wypadałoby zmienić zasilacz,
bo nowe podzespoły to duzo wyższe zapotrzebowanie na prąd, to samo mówię o jakiejś sensownej
budowie (nie jakis syf typu codagen) bo tak grzejącą się karte jak 8800GT wypadałoby dobrze
schłodzić, prawda?


Nie ma prostej zależności nowocześniejszy sprzęt = większy pobór mocy.
Podobno 8800GT pobiera 110W, więc do kombinacji C2D, 8800GT, jeden dysk, jeden napęd powinnien wystarczyć markowy zasilacz 400W. A do takich modeli przyzwyczaiła nas już seria 6800 ładnych parę lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem autorzy tego patentu pominęli dwie kwestie:
1. Wymiana "bebechów" łączy się z wymianą systemu operacyjnego. W polskich realiach oryginalni użytkownicy mają zazwyczaj na pokładzie wersję OEM za ok. 300-350 PLN, wersja zwykła kosztuje ok. 900-1000 PLN, czyli 300 $ ;))) Większość graczy przy kupnie nowego sprzętu raczej nie szarpnie się na taką kwotę, woli zainwestować w grafikę, procesor czy dokupić RAM i zadowala się Windows OEM.
2. Co z kwestią chłodzenia nowego komputera - lepszy sprzęt pobiera więcej prądu, trzeba go chłodzić, a zasilacz&Co pozostały stare... Zazwyczaj kupuje się zasilacz "z zapasem", ale jednak to niepotrzebne ryzyko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja składałem komputer półtora roku temu i też wszystkie nowe gry mi chodzą w tym wiedźmin :D ( na niskich wymaganiach ale działa płynnie). Myślę że jeśli dobrze się zainwestuje pieniądze w danej chwili to wydając to 1500 zł złoży się przyzwoity sprzęt który z radością można będzie użytkować przez spokojnie dwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.11.2007 o 19:21, Pan Zbrodni napisał:

Moim zdaniem autorzy tego patentu pominęli dwie kwestie:
AD. 1

Rzeczywiście - to ominęli. Zatem nie cieszmy się przedwcześnie bo jeszcze trzeba zapłacić haracz MS by móc korzystać z DX10.

Dnia 05.11.2007 o 19:21, Pan Zbrodni napisał:

AD. 2.

O ile nie masz czegoś spieprzonego to karty graficzne i procesory z aktywnym chłodzeniem powinny sobie radzić bez problemów i dodatkowego oziębiania wnętrza komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba, niestety, tak. Nie jesteś mi w stanie pokazać "ustawień" na jakich ten CoD4 chodzi na konsoli jednak od lat jest tak, że konsole przegrywają z PC np. w jakości tekstur.

Każda gra chodzi na detalach, które odpowiadają detalom maxymalnym dla PC. A co do tekstur to pokaż mi te no porównania, gdzie widać te słabsze tekstury ;)

Poza tym chodzą słuchy, że PS3 nie ma czegoś takiego jak AA - mnie to nie grzeje ale niektórzy AA bardzo sobie cenią.

Ciekawe gdzie to słyszałeś. Może na tym forum? :)

Jak Ci się wydaje: ile lat konstrukcja Xbox360, bardzo do PC zbliżona, mogła być od niego lepsza? 10? Historia nas uczy, że PC technologicznie i cenowo pozostaje w tyle jakieś 2 lata - potem już bierze górę nad konsolą.

No i o czym tu mozna z tobą dyskutować, jak ty podstawowych rzeczy o konsoli nie wiesz? Nie mozna w żaden sposób porównywać PC z konsolą, bo to zupełnie różne konstrukcje. Powiem najkrócej jak można, bo to już nudzi czytanie tych stereotypów o konsolach. Po prostu producenci gier na konsole optymalizują swoją grę właśnie pod architekturę konsoli, producenci gier na PC nie zważają zbytnio na optymalizację, sam musisz sprawić żeby gra u ciebie dobrze chodziła ;) a to znaczy - kupić najnowsze podzespoły. Dlaczego tak jest? Bo każdy model X360/PS3 ma takie same możliwości technologiczne więc twórcy gier muszą o zadbać o to, zeby kazdemu posiadaczowi konsoli gra działała płynnie. A PeCeta każdy ma innego więc twórcy gier nie optymalizują gier, tylko sugerują wymiane sprzetu na nowy. Przykre że PCtowcy nie widzą tego jak są dojeni w bambuko przez nvidię i twórców gier i dalej ładują w PCta niewyobrażalne pieniądze.

A co do przewagi PC nad konsolami - narazie żaden komputer nie pozwala na stałe 60 fpsów w CoD4 - a na PS3 i X360 jest 60 fpsów i to na dodatek stałe - dziwne nie?

No i dodajmy na koniec, że przewaga cenowa konsol jest tworzona w sztuczny sposób (patrz: raty za konsolę uwzględnione w cenie gier).

No jeżeli ktoś jest frajer i kupuje gry w empiku za 250zł no to rzeczywiście, to prawda.

Nie ma prostej zależności nowocześniejszy sprzęt = większy pobór mocy.
Podobno 8800GT pobiera 110W, więc do kombinacji C2D, 8800GT, jeden dysk, jeden napęd powinnien wystarczyć markowy zasilacz 400W. A do takich modeli przyzwyczaiła nas już seria 6800 ładnych parę lat temu.


Taaaa, 400W. 400W to ja mam w swoim kompie z 7600GT człowieku. Jak patrze na fora sprzętowe to jednak configi z GF 8800 są wyposażone w markowe zasilacze 500W i wzwyż...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bzdura, Highendowy komp pociągnie góra 2 lata na max detalach. Konsola swoje skrzydła rozwinie maksymalnie dopiero po jakiś 3-4, a i tak wczesniej będzie można się cieszyć uber grafiką bez zmartwień o numerek przy Pixel Shaderach. Tani komp - 500 $, możliwe, ale na dwa, a nie na 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować